Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Зустріч форумчан 2019 р. у Бухті Вікінгів. Опитування.   07/13/2019

Звертаю увагу форумчан на попередню пропозицію пана Михайла @miro вчетверте зібратися у вересні на зустріч форумчан у Бухті Вікінгів та прохання відписатися в темі зацікавлених.  http://tochok.info/topic/13779-місце-провення-щорічної-зустрічі-форумчан-2019/   
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

4,304 posts in this topic

10 хвилин тому, Сергій-апі сказав:

15 та 16 роки для мене були легшими ніж цей рік. До Пасхи були постійні вітри, після постійні дощі. Протягом 2-х тижнів були три погожих дні, зараз прогнозують знову затяжні дощі.

а в мене навпаки, цього року трохи тепліше, не рахуючи двох тижнів з жощами, але медок носять по троху. а прогнозам більше 3-х днів сильно не довіряю, просто беру до уваги. передають дощі але радує що буде тепло. я думаю це будуть грозові дощі. все буде добре.

Цветение акаци в Днепре, началось на пасеке начнёт через неделю.

IMG_20190513_171211.jpg

Поки сіяв сьогодні фацелію - вийшов рій.

Ну що ж.... + ще одна сім'я до загального рахунку...

Надалі передають періодичні дощі, але погода тепла... На акацію те що треба....

Edited by Бджолопотам

2 години тому, СЄРЖ сказав:

не перебільшуйте, 2015, 2016 оце були гойдалки, вся весна до кінця травня , тиждень холод, два-три дні легке потепління, ні розвитку ні приносу. ми з вами сусіди по областям, невже така різниця:dntknw:

Весна дійсно досить холодна, тепло і взяток були на цвітіння верби і абрикос, навіть сподівався трохи меду з садів качнути...тижня 2 холодно і дощі, вчора один день без дощу, сьогодні мабуть таки  ще влиє, від обіду зірвався холоднючий вітер, все небо позатягало сивими хмарами, холодно,  всього лиш  +11, по прогнозу найближчий тиждень дощі і зливи...

Бджоли  вдень трохи літали,  після обіду з вуликів непоказуються.  Меду в наставках трохи є, але весь непечатаний,  відкачувати небуду, піде на розвиток, вербового меду цей рік у мене небуде,  а все так гарно починалося... 2 ночі тому були приморозки, садки успішно  "доцвіли" ,  виноград підмерз, ріпак цвіте, а тепла нема. Сонце блисне, щось трошки носять, але назвати  це взятком язик не повертається, добре хоч кормити непотрібно... Робота на пасіці майже стоїть, молоді матки сидять в нуках і чекають тепла, обльотів нема

• Like 7
  • Thanks 1
  • Sad 2

Сьогодні  без дощу. День  був гарний. Грубо кажучи за 1,5 дні +4кг на вагах при включеному пилковловлювачі. 

Працював по господарству і навідався до вуликів посеред дня. Бджоли летять туди не знаю куди і носять то - не знаю шо. Але не ріпак це точно.:)

2 минуты назад, Крук сказал:

Працював по господарству і навідався до вуликів посеред дня. Бджоли летять туди не знаю куди і носять то - не знаю шо. Але не ріпак це точно.:)

У ліс шурують?

До лісу не дістають але скоро вивезу. Кульбаба цвіте, каштан і всяка всячина. В лісі вже розцвітає глід і барбарис так що голодувати не будуть. Цвітіння цих кущів забезпечує підтримуючий взяток.

Працював по господарству і навідався до вуликів посеред дня. Бджоли летять туди не знаю куди і носять то - не знаю шо. Але не ріпак це точно.[emoji4]
Та ж ситуація. Щось носять, літають і просто навантажені і з пилком - в основному білим і яскраво-жовтим. Оскільки стоять пакети, то літ не дуже, але гудуть)

2 часа назад, davolodya сказал:

Бджоли  вдень трохи літали,  після обіду з вуликів непоказуються.  Меду в наставках трохи є, але весь непечатаний,  відкачувати небуду, піде на розвиток, вербового меду цей рік у мене небуде,  а все так гарно починалося... 2 ночі тому були приморозки, садки успішно  "доцвіли" ,  виноград підмерз, ріпак цвіте, а тепла нема. Сонце блисне, щось трошки носять, але назвати  це взятком язик не повертається, добре хоч кормити непотрібно... Робота на пасіці майже стоїть, молоді матки сидять в нуках і чекають тепла, обльотів нема

Он як воно повернулось...:blink:

А у нас погодка - просто благодать...:ay:

4 хвилини тому, ромео сказав:

А у нас погодка - просто благодать...:ay:

Нічого, буде і на нашій вулиці свято... Небуде вербового меду, то буде інший,  ще трохи ріпак буде цвісти, агрофірма посіяла біля пасіки крім ріпаку   три поля соняху , боби, гречку, крім того ліс під боком, щось принесуть...

В 12.05.2019 в 21:03, ромео сказал:

Не втрачайте час - забирайте із сім'ї матку.

Не зміг знайти. Матка не мічена.

8 минут назад, davolodya сказал:

боби

це що?

3 хвилини тому, ромео сказав:

це що?

Кормові боби, такі самі як звичайний біб, тільки дрібніші, ідуть на корм худобі. Мед з них темно-коричневий і дуже запашний

7 часов назад, davolodya сказал:

Нічого, буде і на нашій вулиці свято... Небуде вербового меду, то буде інший,  ще трохи ріпак буде цвісти, агрофірма посіяла біля пасіки крім ріпаку   три поля соняху , боби, гречку, крім того ліс під боком, щось принесуть...

Добре якщо гречка медодайна. Бо у мене один рік під боком трошки теж посіяли були, то на неї навіть мухи не сідали. Можете більш детально написати що за боби? Якщо то соя, то з неї меду не носять, принаймні в мене я навіть не бачив на ній бджіл

48 хвилин тому, Укроп сказав:

Добре якщо гречка медодайна. Бо у мене один рік під боком трошки теж посіяли були, то на неї навіть мухи не сідали. Можете більш детально написати що за боби? Якщо то соя, то з неї меду не носять, принаймні в мене я навіть не бачив на ній бджіл

Гречку щороку сіють один і той же сорт, медує добре. Сіють її небагато, всього 30 га, чисто гречаного меду нема, але запах і смак гречки відчувається сильно, додаток до соняха чудовий.

Сою у нас теж сіють, але з неї бджолам  користі нема, вони на сою не літають.  Боби медують досить сильно, насіння на вигляд схоже на квасолю, тільки стручки не звисають вниз, а стирчать догори,  цвіте досить довго. Фото наразі немаю, але його легко знаходить Гугл, лиш наберіть в пошуку " боби кормові"

Знайшов фото в неті:

SAVE_20190514_071529.jpg.5fdb9450c67617f585fbc7e379720700.jpg

Edited by davolodya

А в мене занапасть. Ріпака поруч немає, соняху теж, зате гороху насіяли б**** більше 60га поруч і кукурудзи біля 100.

17 минут назад, Вадим Попов сказал:

60га поруч і кукурудзи біля 100.

Мисліть ширше, аж до 4 км радіусом...

52 хвилини тому, Вадим Попов сказав:

зате гороху насіяли б**** більше 60га поруч

Горох це проблема, найбільші потрави в минулому році були на саме на гороху, не зайвим буде Вам навідатися в фермерське господарство та запитати чим будуть оприскувати? Може потрібно пасіку перевозити, якщо це можливо.

35 минут назад, Сергій-апі сказал:

Горох це проблема, найбільші потрави в минулому році були на саме на гороху, не зайвим буде Вам навідатися в фермерське господарство та запитати чим будуть оприскувати? Може потрібно пасіку перевозити, якщо це можливо.

Горох одна з найбільших загроз попасти під потраву. Типу не медонос, а насправді бджола на ньому збирає активно пилок, а фермери для обробітку вибираю найбільш токсичні препарати і сильно не перебирають. Тако ж можна попасти на кукурудзі, нуті і навіть сої.

Цветение акаци в Днепре, началось на пасеке начнёт через неделю,пчёла работает на акаци

IMG_20190514_120603.jpg

IMG_20190514_120646.jpg

2 часа назад, Сергей Днепр сказал:

Цветение акаци в Днепре, началось на пасеке начнёт через неделю,пчёла работает на акаци

IMG_20190514_120603.jpg

IMG_20190514_120646.jpg

Швидко у Вас в цьому році розцвіла. Я в себе очікую цвітіння на кінець місяця

Мисліть ширше, аж до 4 км радіусом...
До 4 км є акація, ліс (багато лісу) - це знаю точно, а що далі - буду їхати дивитись...

7 минут назад, Укроп сказал:

Швидко у Вас в цьому році розцвіла. Я в себе очікую цвітіння на кінець місяця

Это зацвела акация в городе, цветение акации на пасеке начнёт через неделю.

Edited by Сергей Днепр

Добрый день. Сегодня был на даче и делал осмотр пчелопакетов пересаженных в улья  в субботу. Летают активно, носят обножку. Но вот проблема.. У меня карника, и как я понял это у неё нормальное явление - заливать все рамки подряд. С этим возможно как-то бороться? Улья лежаки если что.

Засева тоже почему то не увидел.. Матки ходят, с ними все нормально. Но по идее, раз носят обножку, должен быть открытый расплод который кормят?