Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

З першим вийшовшим роем (6.05) розпочавсь процес роїння на пасіці.Подивись минулорічні записи-перше нектарування ак. почалось 11травня.Нині явно пізніш.Судячи з великої кількості обніжок-сім. мають багато розплоду. тобто колонії в стадії розвитку.Огляд підтвердив сподівання-розплоду досить багато і що дивно і в племенній сім. де матка без ноги.Вчорашні огляд точка показав, що накопичення нектару мають тільки деякі "запеклі" сім. більшість споживають принесенний нектар. В стрессових випадках бджоли(ймовірно молоді) випорожняються(деякі) на поверхні вулика калом жовтого кольору типової консистенції.Після квітування клена колір кала був як кленові обніжки. Незвично для цього року те, що комахи випорожнялись на передні стінки вул., мова йде про декаду після цвітіння кленових, коли і криті ал. і оцинковкою дахи були густо поплямовані.Нетипова погода цього року створила умови для прискореного росту флори, в дворі вже другий раз покосив газонокосилкою.Правда в декого ще ні разу не кошено.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, WowkA76 сказав:

Качати  хіба що головою - на приліткі три бжоли  і кучка мабуть мумій аскоферозу :(:dntknw:.

три бджоли тому що ловив на фото бджіл на прильотці, які вимазані в червоне. а прильотка не почищена бо з зими стояв загороджувач, був відкритий лише верхній льоток. розширив вчора, дав цім сім'ям ще по магазину. ось з цієї сім'ї розплід. 

c9bddef77806f6449e9c98236af14572.jpg

2 години тому, Укроп сказав:

Скоріш за все то опадає цвіт з дерев, який попав на приліткову дошку

все вірно 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 мая отпускал первые пакеты. за последних пару несколько холодных дней корма  конкретно подели. 9 мая с утра расставил кормушки  на те семейки где будут отбираться пакеты 11-12 мая  разлил сироп по 3 литра .  через пол часа примерно ближе к 11 утра прояснилось солнышко . потеплело. пасека загудела и пчела рванула на рапс за 5 км. к вечеру контрольный улей показал+ 800 грам.    вчера 10 мая снимал кормушки несколько семей сироп выбрали а большинство взяло менее литра а часть почти не тронула. вчера контролька показала +1.3 кг. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

разлил сироп по 3 литра .  через пол часа примерно ближе к 11 утра прояснилось солнышко . потеплело. пасека загудела

так он чого... :hmm:  де ж Ви були раніше? :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Винодел сказал:

... погода цього року створила умови для прискореного росту флори, в дворі вже другий раз покосив газонокосилкою.Правда в декого ще ні разу не кошено.

А у нас дощів немає! З'явилися жовті ділянки. Трава горить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, СЄРЖ сказал:

частина бджоли як в червоній цеглі вимазана і обножка такого ж кольору.

Мабуть каштан

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ss77 сказал:

А у нас дощів немає! З'явилися жовті ділянки. Трава горить.

У меня Фацелия, за 3 недели, выросла аж 2 см. , дох..на я с неё мёда накачаю. Это Ромео всё виноват:umora:, зажал дождями поделится. Тот ещё "конкурент". 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня. У мене фацелія яка була посіяна на початку березня виросла десь до 30 см . скоро зацвіте . Павлонію пересадив у горшочки. fdb2bc22e2b7393870f999a2ed9747b6.jpg4baa3ed55fdf5b97b80e88d4887d7c8d.jpg

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, mits сказал:

У меня Фацелия, за 3 недели, выросла аж 2 см. , дох..на я с неё мёда накачаю. Это Ромео всё виноват:umora:, зажал дождями поделится. Тот ещё "конкурент". 

Фацелия цветёт даже без полива, но пчёлы предпочитают летать за 3 км на рапс. На фацелии их мало.

А вот дождя так и не было, а сегодня обещали. что будет с утра до вечера! На фото видно, что земля потрескалась. И подсолнух рядом.

IMG_5815.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, mits сказав:

У меня Фацелия, за 3 недели, выросла аж 2 см. , дох..на я с неё мёда накачаю. Это Ромео всё виноват:umora:, зажал дождями поделится. Тот ещё "конкурент". 

Моя цього року попала під дощі і зійшла непогано. А те що мала - то не біда, заквітує пізніше. торішній самосів (поодинокі) починає квітувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, gardener сказав:

 ніби, хоче вияснитися. +17

Вияснилось

101_0754.thumb.JPG.ae08cc8d569500cd2ff6aca9714a8e4a.JPG101_0755.thumb.JPG.a80d6aa97b25375070c1b7c98f3f6bb0.JPG

але на ріпаку бджоли нема. Пройшов пять метрів вздовж поля - зустрів 2 бджоли, чотири мухи і одну Альонку

101_0769.thumb.JPG.9d24f68516fce6e0263c2561c5bac65c.JPG101_0770.thumb.JPG.23f14fe1df75aad69db8c64153f896b1.JPG101_0768.thumb.JPG.e288c81c7ad620231260b3f31f617c0b.JPG

Зараз знову дощ почався.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, gardener сказав:

 

101_0754.thumb.JPG.ae08cc8d569500cd2ff6aca9714a8e4a.JPG

 

 

А це вони ж з середини

101_0765.thumb.JPG.dad42c998c5e9f2116e26503064cad40.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрый день. Сегодня купил своих первых пчел и пересаживал в улей. После дороги и из-за плохой погоды, оказались агрессивными и пришлось использовать дымарь.           Но после того как пересадил, нужно было открыть повторно улей. Увидел небольшое количество пчелы которая лежала на дне без движения. Это может быть из-за того что перестарался с дымарем и слегка сильно на них подымел. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Nerox сказав:

Добрый день. Сегодня купил своих первых пчел и пересаживал в улей. После дороги и из-за плохой погоды, оказались агрессивными и пришлось использовать дымарь.           Но после того как пересадил, нужно было открыть повторно улей. Увидел небольшое количество пчелы которая лежала на дне без движения. Это может быть из-за того что перестарался с дымарем и слегка сильно на них подымел. 

Нет. От дымаря пчелы не умирают. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Sanich сказал:

Нет. От дымаря пчелы не умирают. 

Значит, скорее всего, подмор со дна который струсил с остатками пчелы оставшейся на стенах. 

Даже после 10-20 укусов, я остался доволен и не пожалел что захотел заняться пчелами. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, gardener сказав:

 

101_0754.thumb.JPG.ae08cc8d569500cd2ff6aca9714a8e4a.JPG

Звісно, "бджолохаус" крутий у вас, але це ж кричуще порушення Закону про бджільництво! Суцільна огорожа 2,5 м де? Кошмарите сусідів?  Відстань між вуликами 3 м і між рядами 5 м.?  І ми ще дивуємося, що влада не поважає закони (жарт)

А хто там ще в ріпаку, Альонка? Оце то дивина! :)

Тільки що, Nerox сказав:

Это может быть из-за того что перестарался с дымарем и слегка сильно на них подымел. 

кидайте в димар коноплю і все буде "хакуна матата" ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Nerox сказав:

Даже после 10-20 укусов, я остался доволен и не пожалел что захотел заняться пчелами. 

:ay: Вітаємо нового учасника клубу!  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

fdb2bc22e2b7393870f999a2ed9747b6.jpg

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk
 

Это у Вас какая павловния?

вроде форма листа какая то другая.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, Arius сказал:

кидайте в димар коноплю і все буде "хакуна матата" ;)

Вы хотите что бы я вместо пчел сам полетел за мёдом? :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, gardener сказал:

Зараз знову дощ почався

Така сама ...:hmm: чи то радість чи проблема:dntknw:

Вчора, правда, не було...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є підозра, що десь в межах льоту є необлікований ріпак...

Треба зробити вилазку в поля...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Arius сказав:

 Суцільна огорожа 2,5 м де? Кошмарите сусідів?  Відстань між вуликами 3 м і між рядами 5 м.? ;)

Вулик один, яка там відстань між ним може бути? Він на висоті трьох метрів. так що закон бдю:umora:

Якщо вночі кропили ріпак, а зранку сусіди на городі, то проходять курс апітерапії деколи.

3 години тому, Arius сказав:

 

А хто там ще в ріпаку, Альонка? ;)

Мохната:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, ромео сказав:

Така сама ...:hmm: чи то радість чи проблема:dntknw:

Вчора, правда, не було...

Теж сьогодні брався, але злегка пропісяв і поки що все. Можна сказати, що другий день погода. Пробіг кілька вуликів, видно, що сидіння далося взнаки. Дивився сильні сім'ї, роїння не спостерігається, хоча мисочок багато. Перед дощами я загрузив їх вощиною, дещо відтягнули і вже з розплодом, дещо на половину.

Продовжую безвощинний експеримент. Два вулика були однакової сили після обльоту, однаково розвивались і навіть стоять поруч. Це найкращі, найактивніші сім'ї, які літають і в дощ. В один я додав вощину, здається три листа, інший залишив безвощинним і розширяв його недобудованим "самобудом". Обидва отримали магазини. Ще такий момент: гнізда перевожу на рамку 300, в магазини давав рамки 145 з гнізда і суш. В гніздо давав вощину і самобуд. Висновок поки що такий: безвощинний вулик має кращий вигляд, гніздо все освоєне. Але поки що не стверджую нічого абсолютного. 

інші сім'ї по різному, ще двом додав магазини, деяким по пару рамок вощини. Деякі топчуться на місці. Є слабачки. В цілому розвиток ніби заторможений. Завтра ще буду дивитись. :IMHO: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Nerox сказав:

Вы хотите что бы я вместо пчел сам полетел за мёдом? :umora:

А ви думаєте як професіонали обходять сотні сімей. Такі секрети ніхто відразу не розкаже, так що хапайте блокнотик і записуйте...

Я вже роками трусь на цьому форумі, поки дещо дізнався. Тут є хороші постачальники з Ямайки, Голандії... Димар буде в нормі, бджоли і господар теж. 

 

Тільки що, gardener сказав:

Вулик один, яка там відстань між ним може бути? Він на висоті трьох метрів. так що закон бдю:umora:

Боюсь запитати: у ветсанпаспорті також записаний один вулик і заплачено як за один? Чудово! Остап Бендер не додумався би. :ay:

Хоча про ветпаспорт мабуть не доречно, забудьте :umora:

Тільки що, gardener сказав:

Мохната:umora:

натуральна!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это у Вас какая павловния?
вроде форма листа какая то другая.
Не знаю яка але павлонія)))

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...