Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

Перевіз вночі пасіку , втікаючи від потрави на ріпаку. 

Стався цікавий випадок. Вдень прийшов свояк, і цікавиться бджолами. Мене здивувало. Пару років тому я пропонував  завести бджіл, але йому це було не потрібно.  Раз цікавться, треба допомогти. Для початку перевозка бджіл.  Забирав ще дві сім"ї у знайомого. Везли в салоні. У вулику щілина, бджоли вилізли подивитись, який пейзаж за вікном авто... Свояк з переляку почав махати руками, як чайка крилами.  Бджолам його маніпуляції не сподобались, і одна легенько штрикнула, в лоба.  Це треба було бачити.  Враження було, що йому бегемот відтоптав пів голови.   

Потім стало ще цікавіше.  Свояк почав вкриватись плямами і чхати.  На вигляд, як малярія разом з чумою. Та ще й після укусу двох кобр.  Мені перестало бути весело, добавив "газу", і додому. Дали таблетку від алергії, намазюкали лоба якоюсь  субстанцією з тюбика, і він побіг до себе.   

В  мене переноски з вантаженням. Перевіз, вивантаження, і всілякі інші маніпуляції... Додому потрапив пізно. Зранку телефоную, питаючи, чи вже йти на пиріжки. З пиріжками прольот. Вижив. Але щось мені здається, що конкурента у його персоні не вийшло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, OlexanderSh сказал:
В 19.04.2019 в 22:13, miro сказал:

вічна спічка, хто користується нею дайте відгук, чи варта придбаннню

Маю "вічного" сірника але не користуюсь. Рідина для заправки - вивітрюється. ИМХО Краще газовий пальник (горелка) зі змінним балоном.

дивитись до кінця

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Володимир Джос сказав:

Перевіз вночі пасіку , втікаючи від потрави на ріпаку. 

Стався цікавий випадок. Вдень прийшов свояк, і цікавиться бджолами. Мене здивувало. Пару років тому я пропонував  завести бджіл, але йому це було не потрібно.  Раз цікавться, треба допомогти. Для початку перевозка бджіл.  Забирав ще дві сім"ї у знайомого. Везли в салоні. У вулику щілина, бджоли вилізли подивитись, який пейзаж за вікном авто... Свояк з переляку почав махати руками, як чайка крилами.  Бджолам його маніпуляції не сподобались, і одна легенько штрикнула, в лоба.  Це треба було бачити.  Враження було, що йому бегемот відтоптав пів голови.   

Потім стало ще цікавіше.  Свояк почав вкриватись плямами і чхати.  На вигляд, як малярія разом з чумою. Та ще й після укусу двох кобр.  Мені перестало бути весело, добавив "газу", і додому. Дали таблетку від алергії, намазюкали лоба якоюсь  субстанцією з тюбика, і він побіг до себе.   

В  мене переноски з вантаженням. Перевіз, вивантаження, і всілякі інші маніпуляції... Додому потрапив пізно. Зранку телефоную, питаючи, чи вже йти на пиріжки. З пиріжками прольот. Вижив. Але щось мені здається, що конкурента у його персоні не вийшло.

бджілку жалко:ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.04.2019 в 17:49, Бджолопотам сказав:

Ну і який прогноз по цвітінню?  В кого око набите?

3d247d02d13f.jpg 

f2a177ef8490.jpg

593b282455a6.jpg

то їму треба приписати дощ на тиждень, три дня сонце, а потім припарок на три тижня, тоді буде результат

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.04.2019 в 19:56, davolodya сказав:

Нажаль, все до того іде,  вся ця реєстрація пасік робиться не для вигоди чи захисту пасічників, а в першу чергу декому дуже свербить бабла нахаляву скосити:at:

реєстрація для того щоб позбутися малих пасік, заставити обєднатись в корпоратив, і саме головне обложити податками, та до речі втікаючи від одного попадуть в інше, а саме корпоративи поставлять на загальну систему оподаткування:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, miro сказав:

то їму треба приписати дощ на тиждень

Да... з дощами в нас проблеми, після зими жодного нормального дощу не було. Пару днів тому трішки по бризкав і все, може на 2 см землю промочив - от і вся вода...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Бджолопотам сказав:

Да... з дощами в нас проблеми, після зими жодного нормального дощу не було. Пару днів тому трішки по бризкав і все, може на 2 см землю промочив - от і вся вода...

У нас теж кілька днів тому трохи промочило землю, сьогодні з ранку моросить дощик, з маленькими перервами, до вечора ще обіцяють зливу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошу у досвідчених бджолярів допомоги зрозуміти, що робиться з бджолами.
На відєо я сказав, що у одному вулику така картина, але в інших також викидають бджіл, але трохи менше. Бджоли не старі,також викинули трохи молодих трутнів.
Що це може бути?

Якась хвороба?
Чимось потруїлися?

Пилковий токсикоз?
Може вплинули холода? 
Може полоски від кліща (використовував Варофлу)?


Хто, що може підсказати..

5cbc451d6f4db_IMG_20190421_0620031.thumb.jpg.9cf4fca1045a01eb4567f8cde8a4974d.jpg

відео 20.04.2019

фото сьогодні у ранці о 6 годині

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, САХНЮК сказав:

Що це може бути?

Якась хвороба?
Чимось потруїлися?

Пилковий токсикоз?
Може вплинули холода? 
Може полоски від кліща (використовував Варофлу)?

При потраві в першу чергу гине стара льотна бджола, потраву я б відкинув:IMHO:

А от пильцевий токсикоз може бути запросто, якщо пилку наносили, а зараз холодно і поступлення нектару у вулик нема. Трошки раніше вже описували подібний випадок, буквально кілька днів тому. Навіть була рекомендація розірвати бджілку, при пилковому токсикозі вся кишка буде забита пилковими зернами. Спробуйте дати рідкого сиропчику, 1:1,  хворим вже недопоможете, зато решта бджіл перестане гинути:IMHO:

На рахунок пластин нічого неможу сказати, бо пластинами принципово некористуюся

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, davolodya сказав:

У нас теж кілька днів тому трохи промочило землю, сьогодні з ранку моросить дощик, з маленькими перервами, до вечора ще обіцяють зливу

 в мене з північної сторони на половину розцвіла черешня, щойно дощ намагався пройтись, аж пару градинок впустив і падав рівно з хвилину, та й кудись зник:dntknw:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, miro сказав:

 в мене з північної сторони на половину розцвіла черешня, щойно дощ намагався пройтись, аж пару градинок впустив і падав рівно з хвилину, та й кудись зник:dntknw:.

Черешня вже цвіте кілька днів, починають цвісти вишні і груші, на яблунях рожевий бутон, розквітне з дня на день. Попід лісом починає цвісти терен, всі кущі білі..  якось все дуже швидко і одночасно...

Пройшов непоганий дощик, мало, звичайно, але і то добре, трошки землю зволожив. В перерві між дощем бджоли трохи політали, а я зробив ще 2 прививки, процес пішов:ay:

Знову нахмарилося, сподіваюся до вечора ще дощик буде.IMG_20190421_154000.thumb.jpg.00237e323e867929d74a15b26f522b16.jpg

IMG_20190421_180029.thumb.jpg.10fd2239f944f8cdcce456d0be625e0c.jpgIMG_20190421_153830.thumb.jpg.273a065a5c7670e7690660c773a82040.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в нас трішки пізніше, мабуть на тиждень

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня. Мої гнізда позаливали. Прийшлось ставити другий корпус і рамки піднімати з медом і розплодом до верху.089156491d55c5a147c4afea930e5d15.jpg33e7c6020ab91dbf1e496edd1cde603d.jpg955740e3af9170f02b69f0683b863ecd.jpg

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після садів буду качати медок.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Біля хати переглядав то так не позаливали, а на дальньому точку просто капець))). Дуже багато там верби росте.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Gnat Ігнатенко Олег сказав:

Після садів буду качати медок.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk
 

Я теж сподівася трошки качнути, можливо навіть після Великодня. Принесли, тепер залишилося запечатати...  Таких рамок в сім'ях вже є по 3-4 шт,  нерахучи того, що склали біля розплоду, думаю, бджілки необразяться, якщо трошки з ними поділюся.

.IMG_20190419_183427.thumb.jpg.21d959552c46df7f625c099c565dfb68.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, davolodya сказал:

 Принесли, тепер залишилося запечатати...  

А чому Вы не користуєтесь рефрактометром?(Можна ж не дожидатись повної запечатки )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, davolodya сказал:

думаю, бджілки необразяться, якщо трошки з ними поділюся.

Їхнім...;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, OlexanderSh сказав:

А чому Вы не користуєтесь рефрактометром?(Можна ж не дожидатись повної запечатки )

А як Ви це собі уявляєте? Сади цвітуть, принос нектару є кожен день, міряти мед на кожній рамці?  Якщо мед дозрілий, його запечатають, а як недозрілий, рефрактометр запечатування непришвидшить, небачу сенсу викидати гроші на рефрактометр, на пасіці завжди є більш важливі покупки :IMHO:. Зрештою, майже весь весняний мед - то для бджілок, на розвиток, мені вистачить по рамці з вулика, тож довго чекати запечатки недоведеться

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, САХНЮК сказал:

Прошу у досвідчених бджолярів допомоги зрозуміти, що робиться з бджолами.
На відєо я сказав, що у одному вулику така картина, але в інших також викидають бджіл, але трохи менше. Бджоли не старі,також викинули трохи молодих трутнів.
Що це може бути?

Якась хвороба?
Чимось потруїлися?

Пилковий токсикоз?
Може вплинули холода? 
Може полоски від кліща (використовував Варофлу)?


Хто, що може підсказати..

У меня полоски, стоят варостоп, но тоже молодая пчелка гибла в трех семьях. Такое явление появилось после трех дней холодной погоды. Если это пыльцевой токсикоз, так почему гибнет молодой трут? Либо холода влияют, либо корм в этих личинках  был не качественный. Дал три раза сиропа 1: 2 (вода ), можно сказать почти такое явление пропало. Сейчас в основном выбрасывают трута.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, ромео сказав:

Їхнім...;)

Якщо на то пішло, то весь мед, і все, що ми в них забираємо, їхнє, тільки через пасічника, якому треба все і багато, бджілки змушені носити по 100кг для дяді,  а решту для себе.  ;)То ж якщо зараз заберу зовсім трошки, це буде навіть непомітно, тим більше, що ситуацію контролюю і голодними незалишу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Народ підкажіть, в одній сім'ї знайшов мисочки з яйцями на крайній рамці і на меду, матка стара 2017 р. Тиха заміна?

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, davolodya сказал:

Якщо на то пішло, то весь мед, і все, що ми в них забираємо, їхнє, тільки через пасічника, якому треба все і багато, бджілки змушені носити по 100кг для дяді,  а решту для себе.  ;)То ж якщо зараз заберу зовсім трошки, це буде навіть непомітно, тим більше, що ситуацію контролюю і голодними незалишу.

Ну чому зразу так агресивно? Може ви мене не так зрозуміли... то поясню що мав на увазі.

То був жарт, а не докір. Коли ви сказали, що " поділюся з бджілками", то це в буквальному розумінні означає, що діляться чимось своїм. От я й сказав, що ви ділитесь їхнім добром.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

Народ підкажіть, в одній сім'ї знайшов мисочки з яйцями на крайній рамці і на меду, матка стара 2017 р. Тиха заміна?
 

Маточник зараз - то 100% на тиху заміну. От тільки місце трохи дивне:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, davolodya сказал:

Я теж сподівася трошки качнути, можливо навіть після Великодня. Принесли, тепер залишилося запечатати...  Таких рамок в сім'ях вже є по 3-4 шт,  нерахучи того, що склали біля розплоду, думаю, бджілки необразяться, якщо трошки з ними поділюся.

.IMG_20190419_183427.thumb.jpg.21d959552c46df7f625c099c565dfb68.jpg

Люди вже гойдають! А у мене бджоли все з" їдають на розвиток, навіть торішній мед. Хоча добре розвивається тільки одна сім'я, інші відстають. А цвіте вже вишня і яблуня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...