Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

Помітив великий відхід бджоли. Під вуликами багато лежить. Чи це стара бджола почала масово відходити, чи якась хвороба чи отруєння. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Sanich сказал:

Помітив великий відхід бджоли. Під вуликами багато лежить. Чи це стара бджола почала масово відходити, чи якась хвороба чи отруєння. :hmm:

Така сама ситуація і у мени.Думаю стара бджола відходить. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 хвилин тому, Галичанин сказав:

Сьогодні на пасіці, передають похолодання, а сім'ї треба розширяти... 

У нас вже майже тиждень холоднеча, вже на середу потепління обіцяють. Сім*ї  встиг трохи розширити перед похолоданням, як потепліє, вже магазини планую ставити...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Sanich сказав:

Помітив великий відхід бджоли. Під вуликами багато лежить. Чи це стара бджола почала масово відходити, чи якась хвороба чи отруєння. :hmm:

 

1 хвилину тому, Женя Циба сказав:

Така сама ситуація і у мени.Думаю стара бджола відходить. 

ІМХО малоймовірно що відхід старої (у мене приміром під льотками практично чисто хоча сімї чуть-чуть  просіли)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, ромео сказал:

Бджоли брали штурмом напувалки

14.thumb.JPG.d68470c4df1b4bc40dd6686809fb3c7b.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Женя Циба сказал:
21 минуту назад, Sanich сказал:

Помітив великий відхід бджоли. Під вуликами багато лежить. Чи це стара бджола почала масово відходити, чи якась хвороба чи отруєння. :hmm:

Така сама ситуація і у мени.Думаю стара бджола відходить

Я над цією дилемою вже другий тиждень розмірковую і не можу нічого зрозуміти бджола на стару несхожа,  візьмеш в руку ще трохи шевелиться, а ті що нешевеляться хоботки висунуті..

Може хто що підскаже

:(:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, САХНЮК сказал:

Я над цією дилемою вже другий тиждень розмірковую і не можу нічого зрозуміти бджола на стару несхожа,  візьмеш в руку ще трохи шевелиться, а ті що нешевеляться хоботки висунуті..

Може хто що підскаже

:(:dntknw:

Є такі що і від холоду застигли,буває що з ранку дивишся на прильотку а там може бути з 5 штук жмуриків лежить .А в таку погоду як сьогодні то вообще п....ц,сонце блиснуло бджоли мерщій по воду а тут вітер дує холодний,комусь повезло вернулись до вулика ,а хтось так і застиг на землі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 хвилини тому, САХНЮК сказав:

Я над цією дилемою вже другий тиждень розмірковую і не можу нічого зрозуміти бджола на стару несхожа,  візьмеш в руку ще трохи шевелиться, а ті що нешевеляться хоботки висунуті..

Може хто що підскаже

:(:dntknw:

У мене є ще гіпотеза, що це пилковий токсикоз. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Sanich сказал:

У мене є ще гіпотеза, що це пилковий токсикоз. 

...або хтось садок обробив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Север сказав:

...або хтось садок обробив.

У нас ще навіть абрикос не цвіте 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Sanich сказал:

У нас ще навіть абрикос не цвіте 

А  Вы немного на поля проедьте и посмотрите какой дурью поля СЕЙЧАС УЖЕ обрабатывают.   да и садки до цветения так же кропят.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Sanich сказав:

У мене є ще гіпотеза, що це пилковий токсикоз. 

+1

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, андрон сказав:

+1

На вулиці зранку -1"С,тишина,вода в поїлках примерзла.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Sanich сказал:

У мене є ще гіпотеза, що це пилковий токсикоз. 

Акуратненько отрываете последний тергит , достаете кишечку и смотрите на содержание . Если забито пыльцевыми зернами-кормите легким сиропом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене на минулому тижні масово обгадили дахи та передні стінки вулика, думаю що це результат оприскування ріпаку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Сергей Тюркин сказав:

на поля проедьте и посмотрите какой дурью поля СЕЙЧАС УЖЕ обрабатывают. 

Їздив в Запоріжжя на днях. Весь відрізок дороги, від Каховки до Мелітополя, і далі за ним, поля навколо засіяні  в більшості  озиминою.  І всюди на полях бігали обприскувачі. обробляючи посіви, а на трасі зустрічались трактори та вантажівки, які буксирували бочки з водою,  обставлені  каністрами з хімією.  Я зараз не в темі , чим і від чого конкретно труять, але судячи з масовості обробок, щось важливе. Бо підживлюють зазвичай в лютневі "вікна" .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Sanich сказал:

У мене є ще гіпотеза, що це пилковий токсикоз. 

При токсекозі бджола повзає під вуликом намагається злетіти (таке враження як потравили) А ще краще спробуйте такий варіант  

 

29 минут назад, kudla14 сказал:

Акуратненько отрываете последний тергит , достаете кишечку и смотрите на содержание . Если забито пыльцевыми зернами-кормите легким сиропом.

:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Sanich сказал:

Помітив великий відхід бджоли. Під вуликами багато лежить. Чи це стара бджола почала масово відходити, чи якась хвороба чи отруєння. :hmm:

Я таке в себе підмітив лише там де вулики стоять на північ, тобто на них сонце попадає аж над вечір. Вилітали по пилок і воду, і вже на зворотній дорозі біля вулика захолодали. Ті що стоять на південь, з тими все гаразд. Я вже колись описував що частина пасіки у мене стоїть під накриттям, зробив гарне накриття літерою Г. Тепер зроблю переобладнання, ту частину котора  на північ,зроблю теплі стіни, щоб в середині був пінопласт, лицьову сторону зашию блок хаусом, утеплю стелю і зимівник буде готовий. Зроблю стелажі в два яруса, такі щоб можна було виносить, і заносить. А влітку там буде приміщення для відкачки меду. Як говориться в присказкі. Не булоб щастя, та не щастя допомогло. Думаю що причина в холоді, і бджоли з пилком вертались вже знесилені, і біля вулика захолодали

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Володимир Джос сказал:

Їздив в Запоріжжя на днях. Весь відрізок дороги, від Каховки до Мелітополя, і далі за ним, поля навколо засіяні  в більшості  озиминою.  І всюди на полях бігали обприскувачі. обробляючи посіви, а на трасі зустрічались трактори та вантажівки, які буксирували бочки з водою,  обставлені  каністрами з хімією.  Я зараз не в темі , чим і від чого конкретно труять, але судячи з масовості обробок, щось важливе. Бо підживлюють зазвичай в лютневі "вікна" .

Неделю назад ездил в соседние хозяйства узнавать на счёт кочёвки на рапс. в  начале цветения обещают обработать Биская. но сейчас  одно хозяйство обработало фастаком и предпологают что до цветения ещё возможно чем то обработают. другое хозяйство уже обработало Нурелом.   Спрашиваю -- обработка пшеници будет в конце мая ?.    -- отвечают  ---  Мы  её  постоянно обрабатываем  примерно около  шести раз от всяких жучков.    Кочевать на рапс я передумал. (наверное ?). пусть стоят дома и летают по городу. Есть правда рапс за 7 км и немного за 5-6 км. мои и туда понянутся но не так массово.    буду искать место под  акацию.  А далее хоть бери да прячься от этих обработок в центре Киева на Крещатике а лучше розложиться под Верховной радой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Аграрна країна, яка практично живе за рахунок сільського господарства. Обробітки хімією полів влітають в копієчу  аграріям, та значно підвищують собівартість продукції, тим самим суттєво знижуючи прибутки.  Тому захист рослин, один із головних приорітетів.     Більш-менш безпечні для довкілля препарати коштують  чомусь завжди дорожче. Або малоефективні.   Купують що дешевше, практично всі подвоюють норми витрат,  в надії що вся шкідникова фауна здохне на полях. Після таких обробок,  гине все живе. Комахи, птахи, зайці...

Розказувати якомусь фермеру. що він щось там робить неправильно. це те саме, що  бджолоїдку вмовляти їсти комарів, та не займати бджіл.  Поки в продажу є такі засоби, їх будуть використовувати. Не буде продаватись, купуватимуть те що є.  В деяких країнах заборонили отруту, яка вбиває бджіл. Добре. Але утилізація  отрутохімікатів, дорожча за їх виробництво. Треба кудись діти. Продадуть тому, хто використовує.  Та ще й знижка буде.  Хто купить? Правильно. Ми.  І знову по колу. 

Це мені нагадує місцеву "боротьбу" з браконьєрами на морі.    Купа "органів". Ще більша купа браконьєрських бригад, які куріруються тими органами. В кожного органа - свої браконьєрські бригади, які відмусолюють "борцям" важко зароблені бессонними  ночами, та ревматизмами, гривні.  "Діляться" прибутками і офіційні бригади. Бо будуть мати проблеми.   Ринок забитий свіжою, ще  стрибаючою по прилавках креветкою, в самий пік заборонених термінів вилову. Та олх аж димить від гарячих пропозицій продажу уловів.  Одного ловлять із сачком, поряд із кілометрами лав сіток та ятерів. Інші продають улов, і їх "в упор" ніхто не бачить. Їдуть "чужі" з перевірками, нікого ні в морі, ні на базарі в той день не буде.  Система. 

  В сільському господарстві також система. Фермер це кінцева ланка хімічної річки в цій системі.  Яка , поки дотече до нього,  годує купу  виробників і посередників.  Буде в нього можливість придбання і використання більш-менш "екологічної" хімії, він нею скористається. Поки що такої можливості нема.  Купує те що є. І труїть себе, своїх рідних,  робітників, та все живе навколо.   Сам бачив таку картину. Якась там перевірка. Від каністр відірвали етикетки, приліпили інші,  і вперед, боротись за урожай.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Сергей Тюркин сказал:

Спрашиваю -- обработка пшеници будет в конце мая ?.    -- отвечают  ---  Мы  её  постоянно обрабатываем  примерно около  шести раз от всяких жучков.   

Мабуть, хімія різна буває. Мої бджоли минулого року літали за рапсом через велике поле озимини, наслідків отруєння не було. А переживання, з моєї сторони, були.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера и сегодня не летная погода,холодно и дождь. Утром прошелся по пасеки и увидел, что в нескольких семьях повыбрасывали молоденьких пчелок от 3 до 8 шт., некоторые еще шевелятся, крылья целые не повреждены.Видно, что пчелки только повыходили из ячеек. Что это может быть? Три раза дал медовой сыты по триста гр. с полынью. На 10 литров 20 гр.полыни. Может полынью траванулись?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Роздав своїм стимулюючу підгодівлю, заодно і буде їм вода у вулику. Я вже раніше писав тут на форумі для новачків, щоб ніколи не спішили розширювати гнізда. Ось такі зворотні холода, можуть нанести при занадто розширених гніздах непоправної шкоди. Розширювати потрібно лише тоді коли з низу рамок, бджоли добре підвисають. Колись був такий рік що стояло тепло, вивів маток, заселив нуклеуси, і почалися холода, із морозами. Після похолодання настало тепло, матки пішли на паровку, і вертаючись назад із шлейфами, бралися бджолами в клуб і вбивались. Так втратив я в тій партії більше 150 маток. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Похолоднішало. З ранку +7, зараз +11, сильний вітер. Учора зацвіло Біле наливання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

утром +2, после обеда потеплело до +6, пчолы... даже я носа не показую топлю печку тихонько и любуюсь цветущим кленом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...