Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, Alazon сказал:

Вам би в Закарпаття то зовсім нічого б не розуміли. Я з тернопільщини, бував на Буковині, Гуцульщині, практично по всій Галичині, але як одного разу попав в Великоберезнянський район Закарпаття то днів 8-10 ходив напружено міркуючи про що говорять. Лемки, бойки чи гуцули то діалекти цілком зрозумілі, а от Закарпаття то дика суміш тих діалектів розбавлена угорською, польською словацькою і чеською мовами.

Та це не зовсім в тему...

Я и в Закарпатье бывал. не скажу что всё понимаю но когда с мужиками ездил по пакеты то я ещё и за переводчика был.  что не понимал то догадывался :umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Надія сказав:

Бідні бджілки не дожили до розширення пакетами

Деякі ще живуть!  І навіть "ізрядно добавілось пчєли".   Все таки це якийсь експеримент, якого ми тут не розуміємо:dntknw::umora:.  До акації, плюс-мінус місяць.  Наступна серія - "бурний" розвиток,  взяток - качаєм акацію.

Щось згадався перший сезон. Куплено два пакета з Закарпаття.  Я вже навіть , хоч і не з першого разу, але починаю відрізняти бджолу від трутня. Правда. коли діставав рамку, покрутивши в руках,  потім довго міркував, як вона спочатку стояла.:umora:. Але процес йшов, до чотирьох рамок пакета, добавилось по рамці вощини, розвиваюсь. Приїхав приятель, який є моїм "стартером" в цій справі. Раніше були розмови, але про покупку пакетів він не знав. А тут "сюрпрайз". Щось в нього не зрослось з бригадою кочовою, і він мені пропонує кочувати з ним. Дві сім"ї в мене є, треба "брати мед":umora:.  Режим - дві доби через дві.  Такі екзотичні слова, як кочівля,  взяток з акації, та  "твої пакети зальються медом". мені хоч і були незнайомі, але  якось насторожили.  "Кочувати" з десятком рамок по району весь сезон, навіть мені, старому іржавому чайнику. здалось дивним . Як казав  ще один старий приятель, з яким працювали колись на режимному заводі, тримаючи перед очима розрахунковий лист:- "чую що на...ть., але не пойму де!".  Десь так і я себе почував. Розуму вистачило відмовитись від такої "прибуткової" кочівлі".  Навчання своє я продовжив сам і вдома.  На осінь отримав відро СВОГО меду, і шість сімей в зиму.  Під осінь вже не трусились руки, коли брав рамку, майже відразу здогадувався, як її назад встромити, матку(а кожен разу, кожного дня її необхідно було знайти:umora:), знаходив, і навіть менше, ніж через годину:ole_ole:. Ще був цікавий випадок. Почала лупитись бджола із свіжовідбудованої суші,  коли вперше потрапила мені на очі,  подмав- з"явилась ще одна матка:umora:. Жінка знімає "кіно". Показую їй те "диво", вона каже:-" дави". З переляку задавив.  Все відбулось так швидко. що в бідної бджілки, такої гарної і великої, вижити шансів не залишилось. Дійсно, бджола зі свіжої суші була рази в два:dntknw: більша тої, що приїхала з пакетом. 

Всі ми якимсь чином проходимо "перший клас"  нового в своєму житті.  З п"ятірками і двійками. Тільки "твори" за які навіть одиницю жалко ставити, все таки не варто виставляти  як взірець.  Хоча...  Ситуація з пакетами нестійка для виробників. Може це "агент"? :umora:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вранці на пасіці вже відчувається  добре запах з вуликів свіжо принесеного нектару і пилку. Вчора був гарний день, і бджоли почали вентилювати вулик.  В цьому році зроблю неодмінно собі апі будиночок, і буду там жить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Віталій.В сказал:

Центру теж не легко...

Та вормально дядько балака. Все пойнятно. Ото тіки про жінку з щепами не зовсім. Треа, мать, придивицця до наших, де ж в них ті щепи...:hmm:

 

Абрикоси в нас ще не зацвіли. Ну вже скоро.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Володимир Джос сказал:

Щось згадався перший сезон. Куплено два пакета з Закарпаття.

Вам би книги писати, в десять рядків вкласти пів року і  читаєця на одному подиху , треба мати не аби який хист  :IMHO:.

На старті свого бджолярства також замовив 10 - ть пакетів ( шоб не розмінюватись на дріниці :ah: ) але перед тим майже рік займався навчянням, почав з біологіїї бджоли , коли трохи зрозумів, добряче ознайомився з болячками, а потім перейшов на технології , дивився лекції,  читав, конспектував, ( в інтернеті вчився навіть як димар розпалювати ) потім почитав форуми і зрозумів що я вже бджоляр :umora:.

Прийшли мені пакети із Івано Франківска від  Василя ,  пакети були на 4-ри рамки гарного розплоду і бджоли було достатньо і т.д ,а саме приємне що кожна матка в кліточці.  Пакети трішки облетілись і  відкривши перший пакет, а  бджоли отуда як полізли  !!! :blink: я не тільки про  вивчину науку забув, я навіть забув як мене звати ... з горем пополам пересадив пакети але матки  ні як не хотіли виходити із кліточок :umora:, я їх і теліпав, і дув, а на десятому пакеті зрозумів що з допомогою диму вибігає швидко :umora:, пройшов якийсь час вже стояли другі корпуса через р/р  і поліз я в черговий раз до вуликів... відкриваю кришку і плівку а здругого корпусу виходить матка на рамки та намагаєця злетіти, я її димом, а вона назад ні як не йде і злетіла, мене тільки в жар кинуло коли іще делілька маток і всі намагаюця полетіти :blink:, закрив швидко вулика побіг взяв кліточку,  загнав всих "маток" димом в корпус одну "обережно" запхав  у кліточку  і пішов з тією "маткою" до інтернету виясняти чого розлітаюця матки з другого корпусу :umora::umora::umora:,  але "матка"  на:IMHO:  була дуже молода, туповата задниця і ще якась і волохата :umora:, і всьго через чотири години трутня випустив  :umora: та пішов працювати далі .

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, ромео сказал:

Сідаємо зручненько, дістаємо попкорн

 

Нічого не поняв. Хто там остався живий, чим то було підсилено? Хіба льотна бжола не повернеться по домам? 

Автор в коментарях пише, що в нього дві сім'ї залишились без маток. Чи не доречніше б було маток з оцих "підсилюємих" сімей  підсадити в осиротілі?.. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, Вадім Полтава сказал:

. Чи не доречніше б було маток з оцих "підсилюємих" сімей  підсадити в осиротілі?.. 

Просто ті "сім'ї" такі самі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нічого не поняв. Хто там остався живий, чим то було підсилено? Хіба льотна бжола не повернеться по домам? 
Автор в коментарях пише, що в нього дві сім'ї залишились без маток. Чи не доречніше б було маток з оцих "підсилюємих" сімей  підсадити в осиротілі?.. 
В нього сімї по силі як нуклеус, ну нічого казав розширяється в цьому році

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Sesk сказал:

В нього сімї по силі як нуклеус, ну нічого казав розширяється в цьому році

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk
 

В минулому році, у вересні, вже розширився відводками...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, ромео сказал:

Сідаємо зручненько, дістаємо попкорн

 

Навіть глянувши відразу яку вдягає він амуніцію до жменьки бджіл, можу зразу поставити діагноз. З нього такий пасічник, як з мене балерина. Мені б навіть було б соромно таке знімати, і викладати в ютуб

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Надія сказав:

Ще один шедевр. Вже чекаємо наступне відео, як серіал. Бідні бджілки не дожили до розширення пакетами

я б нестав ризикувати, обєм гнізда великий і не дає зберегти комфорт-зону, а це ризик, захворювання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Укроп сказав:

Навіть глянувши відразу яку вдягає він амуніцію до жменьки бджіл, можу зразу поставити діагноз. З нього такий пасічник, як з мене балерина. Мені б навіть було б соромно таке знімати, і викладати в ютуб

Ви пане Василь не розпочинайте власне бачення висловлювати, краще досвіду набирайтеся:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щойно закінчив розширення сімей, тих, що невстиг розширити вчора. Розвитком сімей задоволений, вже є багато молодої бджоли, багато відкритого і печатного трутневого розплоду, в багатьох сім'ях почалася побілка сотів. В сильних сім'ях є приблизно 4 рамки свіжого меду і перги, починають помалу запечатувати. Залишилося розширити кілька сімей в корпусних вуликах, в корпусі місця вже нема, а другий корпус ставити ще нехочу, обіцяють похолодання на кілька днів,  за кілька днів і їх розширю.

Сім'я позаливала всі вільні комірки нектаром, матка засіяла вже останню рамку від стінки, тому  терміново одержала  відразу кілька рамок,  під засів, і під нектар. 

IMG_20190409_141016.thumb.jpg.9d20e540bab228455c9fd05623e364e4.jpg

Зверху рамки почали  запечатувати свіжий мед

IMG_20190409_151139.thumb.jpg.5149ce4eea49ebc0f0531b0a098597b8.jpg

На сьогодні розплід займає в середньому таку площу рамки:IMG_20190409_152058.thumb.jpg.aba0b8d9122cafd0387f571ea446999b.jpg

Бджілки штурмують абрикосу1554816181839-967016779.thumb.jpg.23f76c7c64120736b9f6a660c5fc3c48.jpg

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отримав сьогодні ветеринарно -санітарний паспорт пасіки, та подав документи на реєстрацію.  Вірніше дав згоду на реєстрацію, чим дуже здивував персонал ветлікарні.  По їх словах, наші колеги, при слові "реєстрація", відразу преходили в стан мозкового ступору, щось белькотіли про податки,  і швиденько зникали. Назвали  кілька прізвищ. Нічого дивного. Як завжди, не самі бідні представники нашого суспільства.  

Бджілки працюють. 

  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заглянув у декілька вуликів. Зверху. Деякі сім"ї знову пора розширювати - це ті, що сильні і роботящі. Середнячки і слабачки топчуться на місці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 годин тому, M_Oleksandr_V сказав:

8.04.2019

IMG_20190408_203619.jpg

надішліть в приват ціну, дякую.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Володимир Джос сказал:

Отримав сьогодні ветеринарно -санітарний паспорт пасіки, та подав документи на реєстрацію. 

  

Звонил компаньон ,получили какие то бланки в вет лечебнице 

по вопросу пасеки ,что конкретно не знает 

Скорее всего регистрация "оператора рынка "наверное 

На днях поедем на разведку ,что они нам там растолкуют ,

если сами ничего не знают ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Володимир Джос сказал:

чим дуже здивував персонал ветлікарні. 

Вет лікарі теж дивують...

Не що давно реєстрував пасіку і вет лікар як годиця прибула до мене з переівркою... з двору стартонула на вгород як спеціаліст, а коли побачила більше  3-х десятків вуликів пил трішки спав, постояла..." ну... бачу пасіка ухожена, викрашена..., ( а ближні до неї три вулика із очерету ) і бачу утеплені".. я відразу згадав анекдот про чукчу та камаз, та із усих сил стримав посмішку щоб не образити і погодився.

Я розумію що не знання бджолярської справи це не їхня вина а навчального закладу :IMHO:, але ж з тим натиском на бджолярів за реєстрацію пасік могли б трішки підтягнути теорію та не дивувати пасічників хоча б початківців.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, M_Oleksandr_V сказал:

8.04.2019

IMG_20190408_203619.jpg

Три дні назад , я б сказав , у мене , скільки навірно вся пасіка принесла за весну 

Пилок у рамках появився дні три чотири тому , до того їли з колес 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Осваивают новую поилку , дубовая доска 

Рядом 10 литров подсоленной и 10 литров с В-12

20190409_164721.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Віталій.В сказал:

Вет лікарі теж дивують...

Не що давно реєстрував пасіку і вет лікар як годиця прибула до мене з переівркою... з двору стартонула на вгород як спеціаліст, а коли побачила більше  3-х десятків вуликів пил трішки спав, постояла..." ну... бачу пасіка ухожена, викрашена..., ( а ближні до неї три вулика із очерету ) і бачу утеплені".. я відразу згадав анекдот про чукчу та камаз, та із усих сил стримав посмішку щоб не образити і погодився.

Я розумію що не знання бджолярської справи це не їхня вина а навчального закладу :IMHO:, але ж з тим натиском на бджолярів за реєстрацію пасік могли б трішки підтягнути теорію та не дивувати пасічників хоча б початківців.

Подумала що вулик зовні обвязаний очеретом 

А якби узнала що там стінок нема :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Мико сказал:

что они нам там растолкуют ,

если сами ничего не знают ?

Зарегистрировал оператора рынка, решение на регистрацию оператора подписано начальником районной вет службы и печать также ихняя, на мои вопросы ( что это, зачем, и с какой целью ) толком не знают что и говорить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, бігунець сказал:

Заглянув у декілька вуликів. Зверху. Деякі сім"ї знову пора розширювати - це ті, що сильні і роботящі. Середнячки і слабачки топчуться на місці.

Гарно понесли пилок вже другий день,  дав сьогодні всим  по 0,5л сиропа 1/1 із 35 сімей розширив тільки двоє, в одну дав 5 - ту рамку, в другу 9 та 10 -ту.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас сьогодні вже розцвів клен. Дерева гудуть

P90409-092602(1)(1).jpg

У вуликах пахне свіжий пилок, а от нектару практично немає. Завтра почну давати по 200-300г сиропу для стимуляції маток

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня заглянул в семью, шо в зиму шла на двух улочках и обогревом 20 градусов, так пчелы раза в два больше, почти вся молодая, печатный расплод на 2 рамках с обеих сторон величиной с растопыренную ладонь, так, шо к подсолнуху будет нормальная семья. Обогрев не выключал, добавил до 32. В улье с отрутовевшей и выброшенной  иошкой, куда подставил рамку с засевом от другой иошки, через 2 рамки нашел 2 маточника, хоть и говорят, шо пчелы не переносят, но перенесли, или бог послал

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...