Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

Тільки що, Охмалина сказав:

Так концентрация 1мл ампул В12 в продаже есть разная: есть 0,5мг/мл, а есть 0,2 мг/мл. Разница то существенная. При больших концентрациях воду практически перестают брать - главное не "переборщить".

вірно, мій 0,2мг1мл

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Мико сказав:

Где то завёлся  "червивый "глаз :umora:

До цього  треба відноситись з гумором. Всі заморочки в своїх же головах:umora:.  Знайомий, можна сказати, завдяки якому я  завів пасіку,  настільки "підірваний", що з ним просто важко спілкуватись.  Те слово не скажи, так не подивись... Вічно хворий і похмурий.  І хоч я йому дуже вдячний за  вказаний напрямок, але стараюсь менше спілкуватись.  А то відчуваеш себе "штірліцом" в застінках нквд. :helpme:

Зранку 0. В напувалці лід.  Зараз страшенний гул, працюють активно. Почали і в наших захололих півднях цвісти абрикоси.  В напувалці аншлаг, тільки підливати встигай.  Придивившись до льоту. з"явилась підозра:umora:, що знову пасіка, яка неподалік. пасеться у мене. Минулого рок ледве кондратій не вхопив. Я перевіз на рапс, ранком вийшов. а в дворі гул стоїть від бджіл. Вже подумав, що мої повернулись з мандрів самотужки:umora:. Дослідивши ситуацію,  та напрямок льоту, зрозумів, що "диверсанти". Які  зникли через пару днів. Також поїхали на рапс. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Василика сказал:

Похоже, шо кина не будет, придется матку давить и подсаживать сюда отводок с нормальной маткой, так как пчелы на промысел практически не летают и выставили на прилетке толпу охраны. Опять пришлось репу чесать, шоб нормально объединить - решил завтра 2 рамки с пчелой, маткой и расплодом поставить в изоляторе, в улей, из которого уберу трутовку.

Не поднялась рука на матку, заглянул в улей, а там с десяток молодых трутней шастает, поэтому взял рамку у другой иошки с засевом и поставил в центр гнезда - делают, шо хотят.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Володимир Джос сказал:

До цього  треба відноситись з гумором. Всі заморочки в своїх же головах. . 

Тому я поставив смайлик :umora:

Если бы  была возможность как то воздействовать на  окружающий  мир 

уже  больше половины человечества не было бы на земле 

Коров  точно не было бы , да и пчёл тоже :rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А с чем связано обилие  пчелы на поилках сейчас? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Василика сказав:

Не поднялась рука на матку, заглянул в улей, а там с десяток молодых трутней шастает, поэтому взял рамку у другой иошки с засевом и поставил в центр гнезда - делают, шо хотят.

Ви гуманіст.Я чвакнула не глядя 20.03, одна злість і ніякого жалю.Теж настругала мені трута і нашо мені такий трут..мабуть с такими ж рагульними генами, як мама.Тим більше в мене помітка в журналі на неї стоїть -*не дуже*.

Більше дорожу бджолами, чим маткою.Її можна в будь-який час  змінить.А от якщо через таку каліч піде прахом велика сім*я, то це вже не смішки.Нову матку прийняли, побачим..може пропетляем і вирулим на нормальний рівень.Бо у всіх уже молода бджола лупиться, а тут провал був.

1 хвилину тому, Алексей84 сказав:

А с чем связано обилие  пчелы на поилках сейчас? 

Розплод пішов активно.Так буде до середини травня, по наростаючій.А потім хтось побіжить з підсакою за роями:umora:шуткую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні своїм "сиріткам" матку в кліточці на рамки поставив (вітер холоднющий, не хотів рамками рухати) - так вже побілка з'являється! Я в шоці!:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У суботу довелося одній сімі поставити розширення - глянув що бджоли досить багато, все залито нектаром, багато язиків - і зявилася спокуса поставити 2 вощини. І що думаєте - сьогодні вечером швиденько глянув - та рамка що біля розплоду відбудована і як дві долоні засіяна а решту залита свіжим нектаром (дуже гарний запах  і смак) - так що матка не встигла за бджолами. А друга вощина відбудована на 80% і почали заливати бо вона була 3 скраю.

Ось така ситуація з теперішньою погодою і цвітінням вербових.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отакої! Протилежна картина в нас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Міхал-69 сказал:

У суботу довелося одній сімі поставити розширення - глянув що бджоли досить багато, все залито нектаром, багато язиків - і зявилася спокуса поставити 2 вощини. І що думаєте - сьогодні вечером швиденько глянув - та рамка що біля розплоду відбудована і як дві долоні засіяна а решту залита свіжим нектаром (дуже гарний запах  і смак) - так що матка не встигла за бджолами. А друга вощина відбудована на 80% і почали заливати бо вона була 3 скраю.

Ось така ситуація з теперішньою погодою і цвітінням вербових.

Шо Ви там робите тим бджолам,вощину тягнуть,мед носять і це тільки 3 квітня .В нас,по крайній мірі у мени,сонце світить,вітер дує вже задовбав бджола губиться,на форумі всі розширяють,а я скорочую.  :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Женя Циба сказал:

а я скорочую

дарма...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Міхал-69 сказав:

 

Ось така ситуація з теперішньою погодою і цвітінням вербових.

А у на вітер... страшно навіть вулика відкривати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Женя Циба сказал:

.В нас,по крайній мірі у мени,сонце світить,вітер дує вже задовбав бджола губиться,на форумі всі розширяють,а я скорочую.  :hmm:

Такеж і в нас, майже кожна ніч мінуса  дньом небільше + 10  квітів що дня все більше, а пилку не має,  носили пилок тільки 31 березня  на цьому і все. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Женя Циба сказал:

Шо Ви там робите тим бджолам,вощину тягнуть,мед носять і це тільки 3 квітня .В нас,по крайній мірі у мени,сонце світить,вітер дує вже задовбав бджола губиться,на форумі всі розширяють,а я скорочую.  :hmm:

Женя, у меня такая же х..ня. Ночи холодные, днём ветра не дают пчёлам летать, небо хоть и ясное, светит солнце, но какое то холодное. Днём было +15, но лёт слабый, но на поилке аншлаг. Одним словом-вощ. ещё ставил.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, ромео сказал:

дарма...:IMHO:

Правда не всі скорочую,але є такі сімї,що воно їм зайве,хай постоїть за заставною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня сегодня на пасеке было уже теплее (+8 ... +10*С), но ветер не уменьшился.В сильных семьях пчелы немного летали и несли обножку, а в остальных сидели и носа не высовывали. Сейчас ветер полностью утих и потянуло холодом - ночью будет заморозок приличный; поэтому на ночь включил эл./обогрев в ульях. По прогнозу с завтрашнего дня придёт потепление, но с ночными заморозками, и боюсь как бы эти ночные заморозки не натворили делов - вот-вот должны зацвести клён и абрикос :hmm:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці! Це у мене не у всіх сімях. Це тільки у одній так. Решту розширив тільки  сушшю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Олег Мельник сказал:

Сьогодні  вже побілка з'являється! Я в шоці!:hmm:

Мабуть баки вiдзначились 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, ромео сказал:

дарма...:IMHO:

Та хто його зна :hmm:, - 6 а розплод не на одній рамці в усих сім'ях без виключення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Мико сказав:

Мабуть баки вiдзначились 

Дійсно, баки. До місцевих не заглядав ще, чекаю щоб потепліло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через 10 днів. обіцяють два тижні дощів. А по телеку (ICTV) сказали, що травень буде із заморозками. Але в прогнозі Гиза не бачу.

пог.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ss77 сказал:

Через 10 днів. обіцяють два тижні дощів. А по телеку (ICTV) сказали, що травень буде із заморозками. Але в прогнозі Гиза не бачу.

пог.JPG

Ага, хоть бы нас не затопило.:ah: Пока дело дойдёт до 14 Апреля, дожди поменяют на солнце. У меня сейчас +11, небо такое чистое, что Марс видно не вооружённым глазом.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наконец-то! С утра солнечно, тихо (Ночью был заморозок до -2*С), вся пасека гудит... Сейчас уже +11*С, массовые облёты и "ручейки" очереди пчёл с обножкой к каждому летку4_04.thumb.jpg.1b5e8a2ec7506f47204785768f76abf1.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почав в"янути пирій під парканом... Розширював ставочок, земля на метр практично суха. Тієї вологи, що зараз там є, вистачить якраз на "єврейські кучки", які зазвичай починають дути десь в кінці квітня, на початку травня, спалюючи все.  А по цьогорічним прогнозам, здається сушити почне вже завтра-післязавтра. 

"Єврейські кучки"- це на місцевому жаргоні сильний сухий східний вітер. Який дме зазвичай 6-9 днів.  За відсутності вирубаних зальотними марсіянами посадок (як ми знаємо, абориген зберігає навколишнє середовище, в якому живе), цей вітерець видуває і висушує із землі жалюгідні залишки зимової вологи. Трохи північніше від мене, кілометрів 25-30, починаються піски. В тих місцях на полях, де, знову ж таки, вирубали посадки, утворюються дуже гарні піщані дюни і бархани. Заміняючи собою омріяний селюками урожай. Утворюється цей сушняк в Середній Азії, коли прогріваються сонцем Кизилкуми з Каракумами, і там утворюється зона високого тиску. Бджолам цей повітряний струмок теж не подобається. Мало того, що несе куди хоче, та ще й нектар, якого і так зараз мало, миттєво  випаровує.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...