Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

8 часов назад, Лавр сказал:

 

Це не одне і теж.

Бывает, сразу смысла не понял и бегом по клаве наляпал. Но я думаю не смертельно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Bee-beep сказав:

Це прикол про взяток з верби?? Бо я мене її в окрузі реально до чорта її, верби-верби і верби...але якось я мало вірю

Чому ж прикол, це цілком серйозно. 2 дні тому вимушено розширяв сім'ї, бо дуже заливають гніздо.  Майже всім давав по рамці, матці під засів, щойно провірив одну таку рамку. Матка невстигла:(, залили і частково забили пергою...і то при тому, що похолодало і дме холодний вітер вже другий день, всеодно помаленько літають і носять...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, davolodya сказав:

Чому ж прикол, це цілком серйозно. 2 дні тому вимушено розширяв сім'ї, бо дуже заливають гніздо.  Майже всім давав по рамці, матці під засів, щойно провірив одну таку рамку. Матка невстигла:(, залили і частково забили пергою...і то при тому, що похолодало і дме холодний вітер вже другий день, всеодно помаленько літають і носять...

.... та я бачила як свіжий наприск в сотах, але подумала, навіть впевнена була, що то вони може з крайніх рамок поближче перетягнули до розплоду їжу собі... сьогодні дуже-дуже багато бджоли на воді було. Хіба при +8 верба може щось виділять?:hmm: 2 дні- 29.03 і 30.03 було так що +18. А вночі у нас -2, вчора, сьогодні і завтра.

Пилку свіжого також тягнуть багато.  Незнаю, боюсь поки що розширять. Одним лише поставила +1 рамку суші, Бо там вже тісно реально їм. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Мико сказал:

 

У мене теж пропала матки Ш .З. , та сiмья що фото показував  , дуже велика кiлькiсть пiдмору 

На 8 рамках виiли корм вiд передньо стiнки на 2/3  i посипались i матку захопили :(

Может там было всё наоборот ?

Сначала пропала матка.  :hmm:   Потом возбуждённая семья выела в верху  мёд  ещё более возбудились и подсыпались. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, miro сказал:

в мене ось питання до тих хто має італійку, який в неї зараз розвиток

В улья не смотрел но сегодня третий день как более менее пошла пыльца. так что судя по прошедшим годам развитие на 3 дня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні пішло рівно відро води, ну ї дудлять бджоли воду, мисля закралась, а це їх часом не палить:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, miro сказав:

мисля закралась, а це їх часом не палить:umora:

А шо? давали їм щось перед цим?:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 хвилин тому, Bee-beep сказав:

.... та я бачила як свіжий наприск в сотах, але подумала, навіть впевнена була, що то вони може з крайніх рамок поближче перетягнули до розплоду їжу собі... сьогодні дуже-дуже багато бджоли на воді було. Хіба при +8 верба може щось виділять?:hmm: 2 дні- 29.03 і 30.03 було так що +18. А вночі у нас -2, вчора, сьогодні і завтра.

Пилку свіжого також тягнуть багато.  Незнаю, боюсь поки що розширять. Одним лише поставила +1 рамку суші, Бо там вже тісно реально їм. 

Незнаю, при якій температурі верба виділяє, загальна картина у вулику виглядає так : 4 рамки печатного, 4 рамки забиті частково пергою, решта залиті нектаром, на ще одній рамці матка встигла трошки засіяти, решта перга з нектаром. Підставлену 2 дні тому рамку залили... Така ситуація практично у всіх...

Зараз трохи похолодало, на вихідні обіцяють дощі і ще більше зниження температури, сподіваюся, за цей час трохи знищать принесені запаси і вилупиться молода бджола, тоді відразу з'явиться місце під засів,  бо розширяти поки що нема як.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, gardener сказав:

А шо? давали їм щось перед цим?:umora:

з необережності дихнув у вулик:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, miro сказав:

з необережності дихнув у вулик:dntknw:

треба було кліща перевірити, чи не осипався.:umora:

Сьогодні сонце. але холодний вітер. лише поодинокі вильоти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 31.03.2019 в 21:33, Петр Павлович сказал:

Дав матку під ковпачком від слабачка, у вівторок перевірю

Процес підсадки матки завершився успішно, бджоли самі випустили її з під ковпачка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, miro сказал:

сьогодні пішло рівно відро води, 

:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.03.2019 в 00:12, Василика сказал:

Давить жалко, матка крупная, пусть выводит ранних трутов, может обслужат новых маток от другой иошки, мне для замены. У этой матки в июле был перерыв в яйцекладке, так, шо компенсацию я уже получал.

Похоже, шо кина не будет, придется матку давить и подсаживать сюда отводок с нормальной маткой, так как пчелы на промысел практически не летают и выставили на прилетке толпу охраны. Опять пришлось репу чесать, шоб нормально объединить - решил завтра 2 рамки с пчелой, маткой и расплодом поставить в изоляторе, в улей, из которого уберу трутовку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Сергей Тюркин сказал:

Может там было всё наоборот ?

Сначала пропала матка.  :hmm:   Потом возбуждённая семья выела в верху  мёд  ещё более возбудились и подсыпались. 

 

Всяко може бути, в мене іошка залишилась і жменя бджоли, вся бджола лягла на дно (більша частина до обльоту - решта після обльоту). Залишки з маткою перетряс в нуклеус.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, miro сказал:

сьогодні пішло рівно відро води, ну ї дудлять бджоли воду, мисля закралась, а це їх часом не палить:umora:

Відро це ще фігня, мої вчора теж десь так взяли, сьогодні менше. А як згадаю як минулої весни по 4 відра щовечора наливав то ну його в баню - все одно що корову напоювати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Серж 82 сказал:

Всяко може бути, в мене іошка залишилась і жменя бджоли, вся бджола лягла на дно (більша частина до обльоту - решта після обльоту). Залишки з маткою перетряс в нуклеус.

Цікаво,чи стоїть від такої іошки в подальшому превиватися ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Женя Циба сказал:

Цікаво,чи стоїть від такої іошки в подальшому превиватися ?

Прививатись не буду, бо деякі дочки від неї далеко не втекли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Серж 82 сказав:

Відро це ще фігня, мої вчора теж десь так взяли, сьогодні менше. А як згадаю як минулої весни по 4 відра щовечора наливав то ну його в баню - все одно що корову напоювати.

в неділю в аптеці брав вітамін В12 20пачок по старій ціні , то фармацефт каже кому то я так багато беру, я ж кажу бджолам, а вона ну так їх багато кожній треба:umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, miro сказал:

вітамін В12

Ампула на скільки літрів води розводиться? Дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Серж 82 сказал:

Всяко може бути, 

Согласен.  Поэтому и поставил вопросительный знак.    Я привёл как один из разных вариантов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

Может там было всё наоборот ?

Сначала пропала матка.  :hmm:   Потом возбуждённая семья выела в верху  мёд  ещё более возбудились и подсыпались. 

 

Такую версию не исключаю 

всё таки матки И О это не природно 

и сколько ей отведено

ни один осеменатор  не может гарантировать 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Мико сказал:

 

У мене теж пропала матки Ш .З. , та сiмья що фото показував  , дуже велика кiлькiсть пiдмору 

На 8 рамках виiли корм вiд передньо стiнки на 2/3  i посипались i матку захопили :(

Как то может так получилось, а может я так зациклился. Но те семьи/отводки которые показал на ютубе с теми и случались всякие казусы.

При ревизии обнаружил один отводок который буквально доживал на пятачку меда, забрал пустые дал прогретые где то по 1.5кг с запаса, думаю все будет ок. Вышли с зимы очень разные по силе семьи.

Вопрос гуляться с вырвниваниес силы семей или же слабаков пустить на мясо?

14 часов назад, Сергій-апі сказал:

Покажіть фото стамески та димаря, якщо можна розміри стамески.

На канале в ютубе есть виидео про стамеску и дымарь. Размеры точно  смогу только завтра  сказать:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

 Но те семьи/отводки которые показал на ютубе с теми и случались всякие казусы.

Я перестал снимать и выкладывать на ютуб ролики 

Где то завёлся  "червивый "глаз :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Dariusz сказав:

Ампула на скільки літрів води розводиться? Дякую

ранньою весною я їх балую, це 1л х 1мл(ампула 1мл), при появі взятку немає смислу додавати до води В12, а у відсутності бажано, в квітні 2л х 1мл , в травні припиняю давати, а розпочинаю у серпні, практика показує, що бджола на пасіці здорова, а це важливо, та й життєву силу ми збільшуємо, адже В12 сприяє швидкому обміну речовин організму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, miro сказал:

ранньою весною я їх балую, це 1л х 1мл(ампула 1мл), при появі взятку немає смислу додавати до води В12, а у відсутності бажано, в квітні 2л х 1мл , в травні припиняю давати, а розпочинаю у серпні, практика показує, що бджола на пасіці здорова, а це важливо, та й життєву силу ми збільшуємо, адже В12 сприяє швидкому обміну речовин організму.

Так концентрация 1мл ампул В12 в продаже есть разная: есть 0,5мг/мл, а есть 0,2 мг/мл. Разница то существенная. При больших концентрациях воду практически перестают брать - главное не "переборщить". Як кажуть: що занадто - то не здраво!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...