Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

3 години тому, Міхал-69 сказав:

Не все так просто... У сусідів може " раптом зявитися смертельна алергія" :hmm:  на вжалення. Потім почати  щось "про добросусідство" і суд скаже : перенести пасіку... 

Якщо сусідам так подобається то нехай їздять по судах і дивляться на високий паркан. Закон на стороні пасічника. Наша справа описана законами і нормативними актами. При бджолоужаленні ще треба довести що це саме бджоли пасічника який живе через паркан а може то була оса або джміль. Можна ще подавати апеляцію за апеляцією, пропускати засідання по хворобі і всіляко затягувати справу.  Так що бджоли стояти будуть дома ще не один рік.

Бджоли моєї пасіки ( 20 сімей) літають над головами сусідів над ґанком. І нічого. Попередив щоб не користувалися парфумами. Сусіди поважають мене і мою справу тому що підгодовую регулярно різними сортами меду. А починаючи із середини травня і до середини вересня бджоли на кочівлі. Але совість треба мати і слідкувати щоб не було агресивних бджолосімей. Колись спостерігав цікаву деталь поведінки бджіл. Була вітряна погода а пасічник який живе за 700 метрів не поставив воду. Так його бджоли в холодну вітряну погоду літали над землею і пролітали через відкриту хвіртку в сітці - рабиці над землею. А в одного із знайомих при сильному вітрі бджоли літали над землею попід листям цукрових буряків по рядках. Так що бджоли розумніші від деяких людей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Крук сказал:

Була вітряна погода а пасічник який живе за 700 метрів не поставив воду. Так його бджоли в холодну вітряну погоду літали над землею і пролітали через відкриту хвіртку в сітці - рабиці над землею. А в одного із знайомих при сильному вітрі бджоли літали над землею попід листям цукрових буряків по рядках. Так що бджоли розумніші від деяких людей.

https://changeua.com/news/vcheni-rozshifruvali-movu-bdzhil/

тут можно прочитать про пчёл  умные или

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 хвилини тому, ромео сказав:

Хлопці, то все фігня... Вибачте за емоції...Маю 4 м (!) висотою перегородку із затінюючої сітки. Який результат? Та той самий... Піднялись, перелетіли... і знову опустились на " бриючий" політ понад городом...це у вітряну погоду. Якщо штиль, то можуть летіти на висоті 2м. Але 99% днів у нас із вітром...

Тож, якщо є можливість перевезти, то ТІЛЬКИ цей варіант. Всі інші альтернативи - конфліктні... 

тобто через вишні ходили верхом, на другому точку через паркан ходили верхом, а через затіняючу сітку не ходитимуть, по моєму фігню принесли Ви, це я теж без емоцій. Законодавство вказує на необхідність даного барєру 2м, моя  практика показує, що саме створення певного барєру є вихід із ситуації. Я б ніколи не рекомендував якщоб на практиці неспробував, тому з власного досвіду рекомендую всім, хто має в цьому потребу, а нерекомендую слухати комент лиш би, аби поперек, некультурно якось:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@Лозко Василий, на даному етапі заливання гнізд для мене проблема, бо потрібно наростити сім'ї по-максимуму, в кінці квітня- на початку травня людина чекає пакетів, а не нектару з пергою в сотах. Розширяти ще ранувато, а сіяти маткам нема де... От якби така картинка була на акації чи на ріпачку, для мене це тед було б приємно... Відчуваю, що цього року теж достроково доведеться магазини ставити 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, davolodya сказав:

Верби і біля мене багато, вся бджола практично на вербі, пилок з неї точно носять, а чи медує вона зараз - незнаю:dntknw:

медує, і ще як медує, я аж переживаю ,що далі буде, глянув сьогодні в гніздо і оторопів бджола заливати почала, в мене є відео за 2017 рік як 2 квітня бджоли носять нектар з клена, і я собі в цьому році подумав такого не буде, а бачу ще сильніше аніж минулі роки, бо за два дні рамки забиті пилком і нектаром, пасіка просто ревить два дні, а це сьогодні 31 березня, вчора почали цвісти абрикоси на іншому точку,їх там багато немає ,лише пів гектара.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Панове, а може у когось є зайва маточка, не за всі гроші світу? Подивився до своїх, так в одній сімейці на трьох рамках гарний печатний розплід, два маточники посеред рамки, запечатані, а засіву нема. Перебрав двічі - матки не знайшов (була мічена). Можна б і об'єднати, та шкода, така бадьоренька сімейка, нектаром все позаливали...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

День видався:ay:.+18 було...вітер,трохи,псував погоду,але бджілки працювали(іще далі працюють)гарно:облітувались,несли по-троху пилок,тягали воду.Розплоду не багато,корма є.Візуально,просадки не помітив.Далі будем видіти... .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, miro сказав:

медує, і ще як медує, я аж переживаю ,що далі буде, глянув сьогодні в гніздо і оторопів бджола заливати почала,

Сьогодні вже теж бачу, що медує, по 3-4 рамки в сім'ї що невстигли забити пергою, то залили нектаром:), а матка ходить поміж тими запасами і шукає, де б яйце кинути... Сьогодні по рамці отримали практично всі сім'ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

День дуже гарний на пастці веселий гул пилок носять повним ходом.мабуть весна прийшла

20190331_123749.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогоднi був гарный день, пчiлки несли пилок i нектар з верби

DSCN3976.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колеги в мене ситуація аналогічна:" пилок несуть повним ходом". Я новачок в пилкозбиранні. Підкажіть коли хто починає збирати пилок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Яцков Андрій сказав:

Колеги в мене ситуація аналогічна:" пилок несуть повним ходом". Я новачок в пилкозбиранні. Підкажіть коли хто починає збирати пилок

Біля мене пилконосів дуже багато,  але в такий ранній час ніколи пилку незбираю, нехай спочатку зроблять гарні запаси, бо все  тепло небуде,  весною бувають і холодні дні, тоді той запас дуже згодиться. Починаю збирати приблизно як зацвітуть яблуні, і то дивлюся по-ситуації. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Яцков Андрій сказал:

Колеги в мене ситуація аналогічна:" пилок несуть повним ходом". Я новачок в пилкозбиранні. Підкажіть коли хто починає збирати пилок

Який пилок в цю пору, попереду знову похолодання і через тиждень від запасів не лишиться і сліду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Олег Мельник сказав:

Панове, а може у когось є зайва маточка, не за всі гроші світу? Подивився до своїх, так в одній сімейці на трьох рамках гарний печатний розплід, два маточники посеред рамки, запечатані, а засіву нема. Перебрав двічі - матки не знайшов (була мічена). Можна б і об'єднати, та шкода, така бадьоренька сімейка, нектаром все позаливали...

бляха-муха (цитата "третього тисячоліття....") я мав два дні тому:( одна шмаляла на ножку, а в другої горстка бджоли була в третьої пів рамки бджоли, це на другому точку, як жаль, повідомляйте зразу, ех.....:ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, miro сказав:

бляха-муха (цитата "третього тисячоліття....") я мав два дні тому:( одна шмаляла на ножку, а в другої горстка бджоли була в третьої пів рамки бджоли, це на другому точку, як жаль, повідомляйте зразу, ех.....:ak:

Це життя, воно бентежне)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Надія сказал:

Мать и мачеха -по російські, підбіл - по українські наукові назви однієї рослини

Горицвiт 

IMG_20190331_182949.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, miro сказав:

медує, і ще як медує, я аж переживаю ,що далі буде, глянув сьогодні в гніздо і оторопів бджола заливати почала, 

Не переживайте, попереду похолодання ,яке все відкоректує.вільне місце з'явиться досить швидко, ще навіть не квітень.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цего року бурхливого розвитку мабуть не буде,сьогодні проглядав своїх є просівші сім'ї,за такої березневої погоди,як цего року:hmm:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пане @miro, пост був адресований не конктретно Вам, і не оцінкою ваших дій. Я просто взяв ваше повідомлення для того, щоб показати, що результат і очікування можуть бути зовсім інші. 

3 часа назад, miro сказал:

Законодавство вказує на необхідність даного барєру 2м

Бджоли законів не читають. І якщо Вам вдалось порозумітись із сусідами, то це не через висоту огорожі, а через те, що з вашим сусідом можна домовитись. У випадку, якщо сусід піде на принцип, то навіть 4м не допоможе. 

Саме це мав на увазі.

3 часа назад, miro сказал:

по моєму фігню принесли Ви, це я теж без емоцій.

П.С. А загалом я забув, що Ви надто  емоційно сприймаєте мої коментарі ваших постів. Тому прошу вибачення, що прицитував Вас, більше не буду...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Закінчив сьогодні ревізію. В одній сім'ї чи струтилась чи пропала матка - є яйця, горбатий розплід, пара маточників, а матки не знайшов, бджоли сильно гудять. Дав матку під ковпачком від слабачка, у вівторок перевірю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Петр Павлович сказал:

матки не знайшов, бджоли сильно гудять.

Ну так  100 відсотків нема

15 минут назад, Петр Павлович сказал:

Дав матку під ковпачком від слабачка, у вівторок перевірю.

А слабачку що залишилося? Краще-б об"єднати :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Ысч сказал:

А слабачку що залишилося? Краще-б об"єднати

Слабачок - це сильно сказано, там бджоли не більше рамки, у вівторок їх витрушу і вони впросяться в сусідні вулики. Не зробив цього сьогодні бо було вже пізно, могли б захолонути, а у вівторок в першій половині дня зроблю цю процедуру.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Петр Павлович сказал:

 Дав матку під ковпачком від слабачка, у вівторок перевірю.

При проведенні ревізії  виявив 2 сімї  без матки , слабачка  зжимаю на 1 рамку і підсаджую в безматочну , в цей час приймають без проблем .  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Женя Циба сказал:

Цего року бурхливого розвитку мабуть не буде,

Просмотрел половину семей расплод на 1-2рамках 145 мм , а впереди ещё неделя похолодания

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Олег Мельник сказал:

Панове, а може у когось є зайва маточка, не за всі гроші світу? Подивився до своїх, так в одній сімейці на трьох рамках гарний печатний розплід, два маточники посеред рамки, запечатані, а засіву нема. Перебрав двічі - матки не знайшов (була мічена). Можна б і об'єднати, та шкода, така бадьоренька сімейка, нектаром все позаливали...

В принципі з маткою можу допомогти , але на пасіку поїду не раніше середи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...