Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

У нас температура в тіні вище 12-13 градусів непіднімалася, мало віриться, що при такій низькій температурі щось зараз медує.  Свіжого наприску в рамках є багато, чомусь думав, що це сироп розведений

Сьогодні пройшовся по торфах то там купа верби цвіте і бджіл на ній багато .

 

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

 

Ходив дивитися бо там у мене дві ділянки під садівництво по 7 соток, на перспективу під пасіку. Одне погано що на відшибі і пасіка може дістати ноги. Місце класне багато верби,золотарник, будяка і різного іншого)).

 

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

IMG_20190330_173527-01.thumb.jpeg.2cbc93673e9460a24ceee333e17d282d.jpegIMG_20190330_173405-01.thumb.jpeg.d6b7067744e2c3d658add6bfe4e30905.jpeg

2 часа назад, бігунець сказал:

вийшов на фотополювання

+

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Gnat Ігнатенко Олег сказав:

Сьогодні пройшовся по торфах то там купа верби цвіте і бджіл на ній багато

Верби і біля мене багато, вся бджола практично на вербі, пилок з неї точно носять, а чи медує вона зараз - незнаю:dntknw:

 

11 хвилину тому, Gnat Ігнатенко Олег сказав:

Одне погано що на відшибі і пасіка може дістати ноги.

Це дуже навіть погано, якщо невдається знайти спільну мову з сусідами, краще вже тоді домовитися і поставити пасіку в когось в садку, незадурно, звичайно, але хоч під наглядом буде:IMHO:

без нагляду лишати ризиковано, у двох наших форумчан вулики так пропали, кілька днів тому подібний випадок описували в ФБ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Микола 5 сказал:

Перше розширення  ciмей, в сiмях вiд 3 до 7 рамок розплоду крайнi рамки забивають пилком i нектаром з верби.

Круто! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Крук сказал:

В мене вдома кульбаба цвіте разом із яблунями приблизно. Саме тоді бджоли починають гарно відбудовувати вощину. Спеціально ходив фотографувати кульбабу і підбіл щоб ми зрозуміли один одного. Підбіл це дві останніх фотографії.

Фото2184.jpg

Фото2185.jpg

Фото2186.jpg

У мене вже тижня два коло одного точка гора жовта вiд горицвiта, схоже на останi фото .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

Маю проблему з сусідами. Мають діток двох немовлят і бояться щоб бджоли не вжалили на прогулянці дітей, я також май кіндерів але у нас все гуд)). Кажуть щоб я терміново забирав 5 сімей з підхати. У мене є ще один точок десь за 2-3 км. Бджола може вернутися? Я їм кажу що поступово заберу, з тим розрахунком що бджоли які повертаються мали кудась залетіти якусь сім'ю , що1-2 вулика залишаться. Ні всіх забирай бо викличемо комісію)))

 

Саме головне , уже за декілька років , ви повині були побачить основні напрямки льоту бджіл

я маю на увазі, основний потік бджіл підчас медозбору іде через двір сусідів , чи не іде

Якщо іде , то ніякий забор не допоможе і бджоли без варіантів будуть на дворі сусідів

У мене наприклад бджоли із двору занімають сектор льоту від весни до осіні близько 200*

На інші 160* льоту немає ( масового потоку ) , якраз на цих 160* також є мала дитина , просто повезло що бджоли туди нелітають

Зато в секторі 200* поток бджіл був такий , що за триста метрів , захвативши край городу де був перепад висоти , город на горі , вигнав сосідів з прополки 

Поток бджоли ішов на поле рапса 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Сергей 2014 сказал:

Підбіл це дві останніх фотографії.

Я завжди на це казав мать и мачеха.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Ысч сказал:
1 час назад, Сергей 2014 сказал:

Підбіл це дві останніх фотографії.

Я завжди на це казав мать и мачеха.

Мать и мачеха -по російські, підбіл - по українські наукові назви однієї рослини

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Надія сказал:

Мать и мачеха -по російські, підбіл - по українські наукові назви однієї рослини

Дякую за пояснення. Відмовляюсь від русизмів.:)

А як воно для бджілок? Варто копнути десятків п"ять корінців для весняного різноманіття?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Ысч сказал:

як воно для бджілок? Варто копнути десятків п"ять корінців для весняного різноманіття?

Підбіл один з перших весняних квітів, дає гарний пилок, а от за нектар не знаю. Росте у вологих місцях. Тому якщо є якась балочка посадіть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Надія сказав:

 Росте у вологих місцях. Тому якщо є якась балочка посадіть

На рівні хвоща польового, підбіл є індикатором кислих грунтів. Отже, краще буде рости на кислуватих суглинках. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Gnat Ігнатенко Олег сказав:

Сьогодні пройшовся по торфах то там купа верби цвіте і бджіл на ній багато .

 

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

 

Ходив дивитися бо там у мене дві ділянки під садівництво по 7 соток, на перспективу під пасіку. Одне погано що на відшибі і пасіка може дістати ноги. Місце класне багато верби,золотарник, будяка і різного іншого)).

 

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

 

 

 

 

Спитайте у сусідів як вони хочуть щоб була розміщена пасіка - по дружньому чи по закону. Якщо по закону то поставте від їх паркан 2,5 метра і хай живуть собі спокійно.

http://www.consumer-cv.gov.ua/pravyla-utrymannya-bdzhil-u-naselenyh-punktah/

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера меня мои пчелки удивили - позвонил сосед (живет на верхней улице в 100 метрах от меня. Я пришел и увидел такую картину :umora: - СЛОВ НЕТ!

5ca0873a19db9_0446.thumb.jpg.f57135b3835b833cf3d4609b273cfd5f.jpg5ca0873f97f32_0447.thumb.jpg.d2d1a0c5ff2ebff6015d47684a51fce3.jpg5ca0878fb2562_0444.thumb.jpg.e10966e68b82fc55fc7385f024e72c19.jpg

Видать к качестве заменителя пыльцы можно использовать дэрть (зерна ячменя и пшеницы перемолотые в пропорции 1:1). :blink:  На фото именно такая дэрть.  Берут очень хорошо уже третий день подряд (ну, не только с моей пасеки там пчелы)! :blink: :hmm:Вчера срочно насыпал своим 1 кг соевой муки в большую кастрюлю. Сегодня пошли брать соевую (и у соседа тоже)! :ay: :umora:  Можно теперь и на дэрть для свиней не тратится - пчёлы свиньям принесут! :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Крук сказал:

Спитайте у сусідів як вони хочуть щоб була розміщена пасіка - по дружньому чи по закону. Якщо по закону то поставте від їх паркан 2,5 метра і хай живуть собі спокійно.

http://www.consumer-cv.gov.ua/pravyla-utrymannya-bdzhil-u-naselenyh-punktah/

Не все так просто... У сусідів може " раптом зявитися смертельна алергія" :hmm:  на вжалення. Потім почати  щось "про добросусідство" і суд скаже : перенести пасіку... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

+16

Тихо.Солнечно.

Пчела в работе.

В основном тащат пыльцу с пролисков.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Крук сказал:

2,5 метра і хай живуть собі спокійно.

Не завжди так виходить, через сусіда іде майже вся бджола але з парканом також проблема, участки в нас малі в середньому 12 - 15 соток з дворищем і як розумієте огороди теж 5 - 7 соток де боримся за кожний метер, і вихидить поставлю огорожу вистою  навіть 2 м тінь із огорожі ( як моє дворище із південної сторони ) майже два метра, а вища огорожа закриє пів огорода, сосід терпить поки що хоча і бджоли ні разу не жалили але це не на довго, шукаю участок під пасіку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, shumila_1982 сказал:

Видать к качестве заменителя пыльцы можно использовать дэрть

Пыльцу не заменит точно, но ставить муку нужно обязательно :IMHO1:, и желательно кукурузную,  в кукурузной скользкий крохмал,  а пчелы в муке реально купаются думаю, что  клещ который есть на пчеле должен отваливаться,  так же пчела дома на муке и не так лезет к соседям, и третье и самое главное...  особенно по весне хозяйство кормят всякими добавками где присутствуют лекарства если пчелы натащат такой муки может и мед  "засветится" :IMHO1:.

У нас пчелы облетелись 06,03,2019  и почти каждый день на крыле, а пыльца пошла только сегодня и жиденько, тут хош не хош, а делать что то надо. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мои наверное дальше штурмуют фундук и наверное где во дворах цветёт пролисок (думаю) .  +17  светит солнце и тихий ветер .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Красота.:ay:

P_20190331_140059_1_p-800x450.jpg

P_20190331_140400_1_p-800x450.jpg

P_20190331_140313_1_p-800x450.jpg

P_20190331_140210_1_p-800x450.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Не завжди так виходить, через сусіда іде майже вся бджола але з парканом також проблема, участки в нас малі в середньому 12 - 15 соток з дворищем і як розумієте огороди теж 5 - 7 соток де боримся за кожний метер, і вихидить поставлю огорожу вистою  навіть 2 м тінь із огорожі ( як моє дворище із південної сторони ) майже два метра, а вища огорожа закриє пів огорода, сосід терпить поки що хоча і бджоли ні разу не жалили але це не на довго, шукаю участок під пасіку.

моя пасіка від подвіря метрів 40, на льоту бджіл город сусіда, коли лінію городу розділяла вишня то бджола йшла вище ,а тим самим не мала контакту із сусідами.Вишні ці були старі дерева, і сусід просив мене зрізати ту полосу, а на заміну посадити щось кущове бо вишня затінює його город, я ж попереджав сусіда зріжу вишню бджола ходитиме попід ніс, а він мені ріж. Минулого року все відбулось, як говорилось коридор льоту пішов нижче, а тому бджола вдарялась у сусіда, до речі за весь сезон ,як він казав вжалила лише одна, але страх отримав на всі 100, тож почав до мене дипломатично підхід щоб знов посадити вишню але не дуже високу, оскільки я не володію вмінням керувати ростом плодових дерев під замовлення у вигляді живого паркану, то придбав затіняючу двох метрову сітку 70% затінення,  довжина 30м, що вирішує питання даного відрізку, тобто чітко виражена висота, а також затінення яке лише покращить урожайність, тож рекомендую всім.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Помалу розширюю гнізда... Схоже, в деяких сім'ях вимальовується проблемка - заливають гніздо, а сильно розширити зарано...

IMG_20190331_150013.thumb.jpg.9d7506d26940b1426cc7a605549ac4ec.jpg

Дана сім'я обсиджує 9 рамок, 4 з них розплід, 4 перга з нектаром, ще одну рамку бджоли поділили з маткою, частково встигла засіяти, решту залили...дав одну рамку під засів, подивимось, хто швидше встигне, матка чи бджоли...

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не завжди так виходить, через сусіда іде майже вся бджола але з парканом також проблема, участки в нас малі в середньому 12 - 15 соток з дворищем і як розумієте огороди теж 5 - 7 соток де боримся за кожний метер, і вихидить поставлю огорожу вистою  навіть 2 м тінь із огорожі ( як моє дворище із південної сторони ) майже два метра, а вища огорожа закриє пів огорода, сосід терпить поки що хоча і бджоли ні разу не жалили але це не на довго, шукаю участок під пасіку.

У мене пасіка я к колодязь огородженна , з одної сторони огорожа з бляхи поза 2 м. З іншої хата ,а решта дві сторони сіткою. Вирішив закріпити полікарбонат прозорий висотою 2,5 м. Сонце буде падати і бджоли піднімуться вище. Також заберу 3 вулика на дальній точок,а 2 залишу на подвір'ї.

 

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, davolodya сказал:

Помалу розширюю гнізда... Схоже, в деяких сім'ях вимальовується проблемка - заливають гніздо, а сильно розширити зарано...

IMG_20190331_150013.thumb.jpg.9d7506d26940b1426cc7a605549ac4ec.jpg

Дана сім'я обсиджує 9 рамок, 4 з них розплід, 4 перга з нектаром, ще одну рамку бджоли поділили з маткою, частково встигла засіяти, решту залили...дав одну рамку під засів, подивимось, хто швидше встигне, матка чи бджоли...

 

 

Так ото і я вважав що розширятися трошки зарано... Вчора глянув - 12 рамок (Рута) щільно обсиджені бджолою, 6 рамок (~80%) печатного розплоду, 2 відкритого. Решту перга і залито. На 3 рамках внизу, як яйце, печатного трутня.  І саме головне - побілка вверху рамок та дуже багато язиків між рамками (навіть трохи залиті). 

Довелося розширятися!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

 вимальовується проблемка - заливають гніздо, 

IMG_20190331_150013.thumb.jpg.9d7506d26940b1426cc7a605549ac4ec.jpg

Якщо це проблема для Вас то в мене така ситуація проявиться не раніше квітування рапсу,  взагалі то це приємність а не проблема , як на мене.

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, miro сказал:

то придбав затіняючу двох метрову сітку 70% затінення,  довжина 30м, що вирішує питання даного відрізку, тобто чітко виражена висота, а також затінення яке лише покращить урожайність, тож рекомендую всім.

Хлопці, то все фігня... Вибачте за емоції...Маю 4 м (!) висотою перегородку із затінюючої сітки. Який результат? Та той самий... Піднялись, перелетіли... і знову опустились на " бриючий" політ понад городом...це у вітряну погоду. Якщо штиль, то можуть летіти на висоті 2м. Але 99% днів у нас із вітром...

Тож, якщо є можливість перевезти, то ТІЛЬКИ цей варіант. Всі інші альтернативи - конфліктні... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...