Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

5,802 posts in this topic

4 години тому, СЄРЖ сказав:

невеликий фото-екскурс по мальовничим місцям.

cb2ceb4e3ff1a5ee7bde1282a21cb61e.jpg

Типово заболочені кислі ґрунти. Добре що верес добре там у Вас росте і квітне.

10 годин тому, ромео сказав:

Ну все, літо 2019 стало історією...:(

Календар тепер ні до чого. Літо продовжується!:af:

12 хвилини тому, Крук сказав:

Типово заболочені кислі ґрунти. Добре що верес добре там у Вас росте і квітне.

на задньому плані як раз пісок, є невеликі болотця але загально пісок.

1 година тому, СЄРЖ сказав:

на задньому плані як раз пісок, є невеликі болотця але загально пісок.

Пісок не показник для оцінки рівня pH

3 часа назад, ss77 сказал:

Нормальних маточників нема,а свищі порожні

і на рамкахр де немає розплоду.. Матки немає? Чому ж не погнали нормальні маточники?

Неплодка там и вот-вот начнет сеять.

Не было бы матки они на расплоде маточники уже натянули.

А мисочки строят на пустых сотах когда хотят менять,т.е. она плодная,но не сеет или плохо сеет и поэтому как смену готовят.

Это из наблюдений.Начинает сеять и нормально,успокаиваются. При этом мисочки не убирают,они так и остаются пока сам не сорвешь.Бывает что потом там латают трутневыми ячейками,а бывает что снова миски оттянут.

Такая-же картина когда матка не облетелась и стала трутня сеять.У меня одна такая есть.

Посмотрю еще одну рамку печатки,если только первая не рассев,а чисто трут буду ссыпать.

10 часов назад, Віталій.В сказал:

Не для этого строчил, очень надеюсь что " мои сопли" кто то возьмет на заметку  и вощины закупит еще с осени , ну и т.д.

Перефразовуючи мудрість "Готуй сани літом" щодо пасічника, можна сказати

"Запасайся вощиною восени, вуликами і рамками - зимою..."

6 часов назад, ромео сказал:

минулого року наміняв вощини восени, за зиму миші зруйнували повністю близько 20 листів і пообгризали угли на 4-х пачках вощини. В цьому році схиляюсь до зберігання васку до весни і лише потім обмінювати

5 минут назад, valik1986 сказал:

минулого року наміняв вощини восени, за зиму миші зруйнували повністю близько 20 листів і пообгризали угли на 4-х пачках вощини. В цьому році схиляюсь до зберігання васку до весни і лише потім обмінювати

А не простіше покласти вощину так, щоб миші не достали ? Зато по весні метушні меньше.

1 минуту назад, Gold-V сказал:

А не простіше покласти вощину так, щоб миші не достали ?

я вроді й поклав так...літня кухня, багато отрути для мишей, закрив все в шкафу....але миш то така зараза що надії на те що вона не долізе стовідсоткової бути не може:(

7 часов назад, ромео сказал:

Перефразовуючи мудрість "Готуй сани літом" щодо пасічника, можна сказати

І ще можна добавити,викачаний мед тримай до Нового року,або зовсім не качай.

7 часов назад, valik1986 сказал:

Витримана вощина міцніша і краще "поводиться" у вулику. Свіжа дуже часто пливе...

7 минут назад, ромео сказал:

Витримана вощина міцніша і краще "поводиться" у вулику. Свіжа дуже часто пливе...

То потрібно розяснювати мишам, шо чим старіший сир , то кращий

2 години тому, Пахомич сказав:

То потрібно розяснювати мишам, шо чим старіший сир , то кращий

Куди дивляться коти пасічників???

Прибігла сусідка в розпачі - йде напад на сім'ю. Має 10 сімей.  Що робити не знає.

Прийшов, подивився, дав декілька порад. Питаю: "Ви що, зараз робите огляд?" "Ні, вранці ще дивилась".

Кажу, що зараз взагалі не варто відкривати вулика. Я похапцем ввечері о 18.30 тільки починаю.

П.С. до речі бомблять мої. Є пару сімей, які активні аж до темна. Чітко видно, що йдуть з вантажем. І рамки залиті. Ну, та що я зроблю.:dntknw:

11 минут назад, ромео сказал:

Ну, та що я зроблю.:dntknw:

Поменяйтесь с соседкой ульями, надо восстановить паритет! :umora: Соседи - это не шутка. У меня тоже вчера одна семья трудилась до темна. :ah:

Edited by shersand

2 минуты назад, shersand сказал:

Поменяйтесь с соседкой ульями, надо восстановить паритет! :umora: Соседи - это не шутка. 

Напад - це 99% провина пасічника:IMHO:

У мене льотки ще не скорочені. Одна сім'я взагалі без матки, слабачок. І нічо... 

4 хвилини тому, shersand сказав:

У меня тоже вчера одна семья трудилась до темна. :ah:

а мої взяли моду робити обліт молодої бджоли після 19 години. Є 6 таких сімей. І чого їм вдень не хочеться крила розім'яти.:umora:

Перший раз думав напад, але потім пройшовся подивився, ні молода йде на обліт.

1 минуту назад, Mihail-ves сказал:

мої взяли моду робити обліт молодої бджоли після 19 години.

Теж саме помітив і у себе. 

Только что, ромео сказал:

У мене льотки ще не скорочені. Одна сім'я взагалі без матки, слабачок. І нічо... 

Согласен, года три назад у меня один слабый отводочек разбомбили пока в город ездил (одну раздутую раму с медом в нем обрезал при сокращении, подровнял на свою голову), а там пошло-поехало. Ели отбился. Сам сейчас тоже на пасеку раньше 19-00 не выхожу.

4 минуты назад, Mihail-ves сказал:

а мої взяли моду робити обліт молодої бджоли після 19 години. Є 6 таких сімей. І чого їм вдень не хочеться крила розім'яти.:umora:

Перший раз думав напад, але потім пройшовся подивився, ні молода йде на обліт.

Есть такое дело, и у себя наблюдаю, но мои точно бомбят, возвращаются тяжелые. Не пойму только, перед прилеткой десятка два битой пчелы валяется, больше нигде нет. :dntknw:

Напад - це 99% провина пасічника:IMHO: У мене льотки ще не скорочені. Одна сім'я взагалі без матки, слабачок. І нічо...  

Взагалі не скорочою льотки і грабежів ніколи немає це все єрунда отак в мене відкриті льтки по сьогодні і до зими. 

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

91dfe8bf35846f5f2c1b01aee0ab6355.jpg

d071d643c5f340d50e2bc2ea2b862f29.jpg

4 часа назад, ромео сказал:

Прибігла сусідка в розпачі - йде напад на сім'ю. Має 10 сімей.  Що робити не знає.

Прийшов, подивився, дав декілька порад. Питаю: "Ви що, зараз робите огляд?" "Ні, вранці ще дивилась".

Кажу, що зараз взагалі не варто відкривати вулика. Я похапцем ввечері о 18.30 тільки починаю.

П.С. до речі бомблять мої. Є пару сімей, які активні аж до темна. Чітко видно, що йдуть з вантажем. І рамки залиті. Ну, та що я зроблю.:dntknw:

У меня тоже лет начинается в 19:00...

Видно кому-то весело. Менял маток пока найдёшь старуху вокруг тебя рой. Хоть несут активно пыльцу с золотарника да и принос есть, пчела спокойная работаю только в лицевой маске... 

4 години тому, ромео сказав:

вранці можна тільки до вильоту бджоли. Як почався розбій то взагалі не треба відкривати. Якщо бьють якусь конкретну, то приберіть а на її місце поставте інший вулик з сушиною з водою, набридне їм воду тягать.

4 години тому, ромео сказав:

Одна сім'я взагалі без матки, слабачок. І нічо... 

Сплюнь, бо ......

Закончился кочевой сезон у моих девченок. Сегодня с кумом ночью перевезли всех домой на стационар. Осталось закориить сиропом и подготовить к зиме, а в октябре обработать амитразом и на этом можно будет говорить что сезон окончен.

Edited by Артем7