Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, shersand сказал:

Може ну их, этих пчел. Пора верблюдов разводить. :ay: 

Нє, то скотиняка така, що... (як у класика)

"Он двогорбий верблюдяра,
Корабель пустині.
Бач, у нього, дармоїда,
Два горби на спині.
Він до їжі як дорветься,
То вже не зіває:
Сам по горло нажереться
І в горби напхає." (П. Глазовий)

Його, крім годувати ще й напувати треба. А з водою проблема... Ті пару ставочків, що ледь жевріють, вип'ють до краплі... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, ромео сказал:

А з водою проблема... Ті пару ставочків, що ледь жевріють, вип'ють до краплі... 

Наш охотничий коллектив на воду каждый год скидывается, 5 ставков пытаемся содержать. Хорошо, что еще не полностью оросительные каналы разгромили, есть возможность водоемы подпитать. А то предыдущие горе-арендаторы так дохазяйничались, что некогда очень рыбные УООР-овские ставки лет десять вообще без воды стояли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, ромео сказал:

 

Його, крім годувати ще й напувати треба. А з водою проблема... Ті пару ставочків, що ледь жевріють, вип'ють до краплі... 

У меня Южный Буг. надеюсь в ближайшие десятилетия не пересохнит. да и очерет наверное на вкус не хуже пустынной колючки будет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Сергей Тюркин сказав:

У меня Южный Буг. надеюсь в ближайшие десятилетия не пересохнит. да и очерет наверное на вкус не хуже пустынной колючки будет.

:umora: А якщо їх від очерету буде "пучити" ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене ситуація в лежаках з сім'ями хренова. Вкрай слабкі. Ще гірше як минулого року. Розплоду майже нема. І сіяти не хочуть. Стимуляція не діє. Таке враження, що вони просто тупо чекають свого кінця... 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ромео сказал:

В мене ситуація в лежаках з сім'ями хренова. Вкрай слабкі. Ще гірше як минулого року. Розплоду майже нема. І сіяти не хочуть. Стимуляція не діє. Таке враження, що вони просто тупо чекають свого кінця... 

 

Знакомо, именно по этой причине баки на моей пасеке не прижились. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ромео сказал:

В мене ситуація в лежаках з сім'ями хренова. Вкрай слабкі. Ще гірше як минулого року. Розплоду майже нема. І сіяти не хочуть. Стимуляція не діє. Таке враження, що вони просто тупо чекають свого кінця... 

 

Нет пыльцы = нет засева 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, ромео сказал:

В мене ситуація в лежаках з сім'ями хренова. Вкрай слабкі. Ще гірше як минулого року. Розплоду майже нема. І сіяти не хочуть. Стимуляція не діє. Таке враження, що вони просто тупо чекають свого кінця... 

 

Яка у Вас порода бджіл?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Укроп сказал:

Яка у Вас порода бджіл?

номінально УС, хоча правильніше - аборигени...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ромео сказал:

номінально УС, хоча правильніше - аборигени...

Як ситуація з кліщем? Дивно мені, що такі слабкі на цей час у Вас сім’ї 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Мико сказал:

Нет пыльцы = нет засева 

Мої вчора несли цілий день з соняха , посіяний пожнивний після озимого ячменю.

До поля 1,2км  від мого дому. Сьогодні  нельотна погода майже увесь день, хоч і тепло.

Думаю не зашкодить  підтримучий взяток в цей час .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Укроп сказал:

Як ситуація з кліщем?

Нібито нормально.

2 минуты назад, Укроп сказал:

Дивно мені, що такі слабкі на цей час у Вас сім’ї 

І я не розумію. Був тривалий взяток з соняшника. Розплоду майже не було близько місяця. Викачував рамки в лежаках всі під нуль першою качкою. Бджоли одразу ж залили їх повторно. Вдруге відкачував до 10 серпня. Одразу ж ставив врозріз викачані темні рамки під засів. 90% чомусь не засіяли.

В половині вуликів матки поміняні на молоді цьогорічні. Вони також припиняють кладку.  Очевидно, прийдеться на зиму об'єднувати.

В корпусних ситуація значно краща. Все таки просадки на тривалому взятку такої, як в лежаках, нема. Хоч дві-три рамки розплоду на ГВ завжди є. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цей рік бджоли рано припиняють вирощування розплоду. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все залежить від наявності пилку в природу, на вихідних скорочував і кормив. Росплід є і матки сіють, особливо молоді, але у мене цього року як мінімум раз в 2 тижні проходять сильні грози у моїх краях, то волога є постійно в грунті.

Є поле 500 га. олійних гарбуз, яке десь днів 20 назад частково  побило трохи градом, то гарбузи відмолодилися і в  цьому місці поле зелене від молодого листя. Коли  рано їхати   по полю видно жовтий цвіт, а вже під обід цвіту немає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Wladimir_K сказал:

мінімум раз в 2 тижні проходять сильні грози у моїх краях, то волога є постійно в грунті.

Думаю, що одна із вагомих причин моїх слабких сімей - тривала посуха. За все літо жодного нормального дощу. В червні і в липні по разу пилюку прибивав. За серпень жодної краплі не впало

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ромео сказал:

Думаю, що одна із вагомих причин моїх слабких сімей - тривала посуха. За все літо жодного нормального дощу. В червні і в липні по разу пилюку прибивав. За серпень жодної краплі не впало

У нас навпаки меду фактично не було до соняха через холод і постійні дощі, а те що зібрав більше на морально вольових.

І дощі, особливо в тих місцях, де точки були сильними,давно так не топило . Так само і цього разу 3 дні назад ', на центральному точку знову вода бігла з полів, а вже за 30 км. не випало жодної краплі фактично.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, Север сказав:

Цей рік бджоли рано припиняють вирощування розплоду. 

Залежить від місцевості. У моїх розплоду на різних стадіях і засіву ще є досить багато, ще й трутень в багатьох сім'ях є, в деяких навіть печатний на виході

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.08.2019 в 21:11, Север сказал:

 

Не знаю как убрать с телефона ссылку так что у автора прошу извинение. А пост по силе семей. Есть такая идея открыть тему что то типа "опять на те грабли" так вот я в очередной раз решил с весны не обрабатывать пчёл от клеща, чтобы покупателям в первый мед не попала химия и в очередной ннаблюдаю большой отход пчелы на протяжении сезона икак результат ослаблегные в зиму. Полоски после подсолнуха уже наверное не полностью спасают И я думаю не столько в моём случае вред нанёс вароа, скорее всего это трахейный, так как безкрылых сильно много так и не замечал 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, КАЕ сказал:

Не знаю как убрать с телефона ссылку так что у автора прошу извинение. А пост по силе семей. Есть такая идея открыть тему что то типа "опять на те грабли" так вот я в очередной раз решил с весны не обрабатывать пчёл от клеща, чтобы покупателям в первый мед не попала химия и в очередной ннаблюдаю большой отход пчелы на протяжении сезона икак результат ослаблегные в зиму. Полоски после подсолнуха уже наверное не полностью спасают И я думаю не столько в моём случае вред нанёс вароа, скорее всего это трахейный, так как безкрылых сильно много так и не замечал 

 

А минулою осінью яким препаратом обробляли? Я такої думки що можливо ще минулої осінью препарат не спрацював як слід. Адже якщо витравить гарно кліща осінью, то весною можна і не обробляти. Я весною у себе спостерігав осип, від 1 до 5 кліщів. 

12 минут назад, davolodya сказал:

Залежить від місцевості. У моїх розплоду на різних стадіях і засіву ще є досить багато, ще й трутень в багатьох сім'ях є, в деяких навіть печатний на виході

Ну при такому взятку як був у Вас під осінь, то і не дивно. Бджоли Ваші у райських умовах були

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Укроп сказал:

А минулою осінью яким препаратом обробляли? Я такої думки що можливо ще минулої осінью препарат не спрацював як слід. Адже якщо витравить гарно кліща осінью, то весною можна і не обробляти. Я весною у себе спостерігав осип, від 1 до 5 кліщів. 

Ну при такому взятку як був у Вас під осінь, то і не дивно. Бджоли Ваші у райських умовах були

Ця схема не працює, якщо за 100 м. стоїть пасіка, яку обробляють осінню біпіном.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Укроп сказал:

А минулою осінью яким препаратом обробляли? Я такої думки що можливо ще минулої осінью препарат не спрацював як слід. Адже якщо витравить гарно кліща осінью, то весною можна і не обробляти. Я весною у себе спостерігав осип, від 1 до 5 кліщів. 

Ну при такому взятку як був у Вас під осінь, то і не дивно. Бджоли Ваші у райських умовах були

Полоски плюс бипин. Поаторюсь вароа не вижу сильно, но по отходу, признакам, предполагаю наличие трахейного. Закономерность прослеживается. Могу ошибаться. Всё это на уровне интуиции и не научно, но вот такое предположение есть 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Укроп сказав:

Ну при такому взятку як був у Вас під осінь, то і не дивно. Бджоли Ваші у райських умовах були

З ріпаком і липою практично пролетіли через затяжні дощі, зате сонях , гречка і різнотрав'я дали досить гарний медозбір. Взяток ще досі є, хоча вже значно слабший, нападів нема зовсім, спокійно з'єдную нуки, дивлюся у вулики, сьогодні ще докачував 2 сім'ї, бо пропустив - бджола досить спокійна і дає працювати.  Залишав досить місця для сиропу, так помалу підливають гнізда, видно хочуть цукор зекономити:hmm:, рамки на обсушці теж потрохи заносять медом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, КАЕ сказал:

Не знаю как убрать с телефона ссылку так что у автора прошу извинение.

Все нормально, сам не знаю як в телефоні посилання прибирається. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, davolodya сказал:

З ріпаком і липою практично пролетіли через затяжні дощі, зате сонях , гречка і різнотрав'я дали досить гарний медозбір. Взяток ще досі є, хоча вже значно слабший, нападів нема зовсім, спокійно з'єдную нуки, дивлюся у вулики, сьогодні ще докачував 2 сім'ї, бо пропустив - бджола досить спокійна і дає працювати.  Залишав досить місця для сиропу, так помалу підливають гнізда, видно хочуть цукор зекономити:hmm:, рамки на обсушці теж потрохи заносять медом

Ну що тут сказати? Можна за Вас лише порадіти. Супер

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, davolodya сказал:

З ріпаком і липою практично пролетіли через затяжні дощі, зате сонях , гречка і різнотрав'я дали досить гарний медозбір. Взяток ще досі є, хоча вже значно слабший, нападів нема зовсім, спокійно з'єдную нуки, дивлюся у вулики, сьогодні ще докачував 2 сім'ї, бо пропустив - бджола досить спокійна і дає працювати.  Залишав досить місця для сиропу, так помалу підливають гнізда, видно хочуть цукор зекономити:hmm:, рамки на обсушці теж потрохи заносять медом

Кажите нападів немає, то у вас не бджоли, а янголи! В мене максимум до 8-ї ранку працювати і з 7-ї вечора можна було, а так як шершони дивляться хто би тільки відкрив вулика, а вони вже тут як тут. Жара  не давала працювати з бджолою. Зараз докормлюю, розплоду практично немає. В основному на гречаному ідуть в зиму. Буде екстремальна зимівля. Від кліща поставив пластини, кліща багато

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...