Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

21 минуту назад, mary@sko сказал:

Принос в середньому 300-500 грам в день.

Принос чи "привес"?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Укроп сказал:

Та в нас я бачу що чим далі в ліс, тим більше дров. Маток купують, відразу на них дивляться як на музейний експонат, і вони відразу стають в них племінними. Тримають на пасіці всі породи які тільки є в світі, і якось їх у умудряються за рік протестувати. І такі висновки описують, що далеко братись всим найкрутішим інститутам бджільництва в світі, до них

И правильно делают.  Зачем ещё год терять на тесты. получил в августе матку и выведи от неё хоть немного маток. к маю следующего года уже будет немного понятие о её дочках и можно принять решение запускать её в племя или далее тестировать . а так получил матку в августе  дочек получил на следующий сезон ещё сезон для теста дочек и пока решил матку пустить на племя то она уже и отдала богу душу.   

Я  не говорю о тестах для плем пасек.  а на медовых пасеках для вывода маток для товарных семей можно тестирование и ускорить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, M_Oleksandr_V сказал:

 

 

Росіяни теж зробили подарунок до свята

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Укроп сказал:

Все то є результат сітчастого дна на всю площину дна вулика

Юзаю сітку-дно, мабуть, сезони чотири  вже. За цей час це одиничний випадок такого прополісування низу рамок. Були випадки коли сім'я прополісувала сітку по вуглах, але ні одна не заштукатурює повністю. Тому виходячи з власного досвіду, ваше твердження про те, що бджолам не комфортно у вуликах із сіткою - дном вважаю суб'єктивною.  Маю думку, що дане явище пов'язне з інстинктом захисту гнізда, котрий добре проявляється в даній сім'ї. А взагалі сіткою я задоволений і відмовлятися не збираюся. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, Сергей Тюркин сказал:

И правильно делают.  Зачем ещё год терять на тесты. получил в августе матку и выведи от неё хоть немного маток. к маю следующего года уже будет немного понятие о её дочках и можно принять решение запускать её в племя или далее тестировать . а так получил матку в августе  дочек получил на следующий сезон ещё сезон для теста дочек и пока решил матку пустить на племя то она уже и отдала богу душу.   

Я  не говорю о тестах для плем пасек.  а на медовых пасеках для вывода маток для товарных семей можно тестирование и ускорить.

Я геть зовсім не те мав на увазі. Сам роблю так як ти кажеш. Малось на увазі що отримують маток і відразу рекламують як племінну, і розписують так що навіть і не придумаєш. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Север сказал:

Юзаю сітку-дно, мабуть, сезони чотири  вже

В этом сезоне на одной довольно сильной семье (2х230+5х145) заметил такую особенность - весь расплод под конец сезона находится во втором корпусе, в нижнем полу-медовые, нет ни одной с расплодом. Вопрос - почему? Может именно сетка виновата? Остальные ульи с одним гнездовым корпусом, потому непонятно - закономерность это или случай. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Север сказал:

Юзаю сітку-дно, мабуть, сезони чотири  вже. За цей час це одиничний випадок такого прополісування низу рамок. Були випадки коли сім'я прополісувала сітку по вуглах, але ні одна не заштукатурює повністю. Тому виходячи з власного досвіду, ваше твердження про те, що бджолам не комфортно у вуликах із сіткою - дном вважаю суб'єктивною.  Маю думку, що дане явище пов'язне з інстинктом захисту гнізда, котрий добре проявляється в даній сім'ї. А взагалі сіткою я задоволений і відмовлятися не збираюся. 

Я теж не відмовлятимусь від сітки, але вона має бути не на все дно. І те що бджоли відчувають певний дискомфорт при повністю сітчастому дні, то це є доконанний факт

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, OlexanderSh сказал:

А як у Вас з облітом(останьої прививки)?

У мене остання прививка була 23 липня, трутня ще було вдосталь, матки всі облетілись гарно. Від хіндерхофера зробив на початку серпня невеличку партію маток, то з восьми облетілося шість, дві інші пропали. Хотів ще привитись і від Розенталя, але ризикувати не став, тому що трутень зник просто на очах. Не помогло навіть те що після соняшника я відразу почав сім’ї годувати. Шкодую що не вивів Розенталя і не відправив на ізольований облітник до Івана Михайловича. В нього і зараз у батьківських сім’ях трутня кишить. Батьківські сім’ї в нього Подолянка. Але казав що і в карніки ще є багато трутня. В моєму регіоні під осінь,з трутнем завжди проблема

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, OlexanderSh сказав:

Принос чи "привес"?

А що є різниця?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Укроп сказал:

Я теж не відмовлятимусь від сітки, але вона має бути не на все дно. І те що бджоли відчувають певний дискомфорт при повністю сітчастому дні, то це є доконанний факт

У кожного своє бачення. 

Для мене доконаний факт, що сітка повинна бути на все дно. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Север сказал:

У кожного своє бачення. 

Для мене доконаний факт, що сітка повинна бути на все дно. 

Я теж був такої думки до тих пір поки не переконався в протилежному. Чомусь бджоли розплод кладуть до нижнього бруска, і  в трутневі язики які знаходяться з низу рамки. При сіткі на все дно, такого явища немає. Чому?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Сергей Тюркин сказав:

И правильно делают.  Зачем ещё год терять на тесты. получил в августе матку и выведи от неё хоть немного маток. к маю следующего года уже будет немного понятие о её дочках и можно принять решение запускать её в племя или далее тестировать . а так получил матку в августе  дочек получил на следующий сезон ещё сезон для теста дочек и пока решил матку пустить на племя то она уже и отдала богу душу.   

Я  не говорю о тестах для плем пасек.  а на медовых пасеках для вывода маток для товарных семей можно тестирование и ускорить.

для мене це досить актуально. Поки матку дочекаєшся, а на пасіці ГВ і принос пилку в мізер. Виводиш матки знаючи що в квітні треба замінити,потім гадай що там ХУ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, mary@sko сказал:

А що є різниця?

Принесуть500 - зьїдять200 =привес 300

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все сгорело, но куда то летают...Ос море...Плюс 34 в тени. ЛЕто в разгаре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.08.2019 в 06:50, ромео сказав:

В нашій місцевості його ще поки мало... Але в одному ярку вже непогана площа утворюється. Їхав якось від Вінниці до Хмільника - обабіч дороги, в лісах, на галявинах, в заболочених низинах - практично всю дорогу супроводжують жовті квіти. Так що наступ іде тотальний і повсюдний.

Трішки йому підмогніть з розсіванням насіння хоч на перших порах.  А вже за два-три роки матимете й свої зарості...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Укроп сказал:

Всі відводки мали б бути витримані без маток не менше 8 днів, ліпше 10. Всі рятункові маточники видаляються, і дається матка в кліточці з виламаним отвором де канді. Тоді прийом буде хороший і без проблемний

Это Вы мне расскажите как отводки делать(без обид). Да да "без проблемный". Отводки делал на 4 росплода, потом через 10 дней подсаживал, отводки делал в ульях бывших медовиках, отгородив назад часть пчёл(без росплода) и отводки делал на молодых пушыстиков. Во всех этих разнотипных отводках, результат один и тот же, там приняли, там ни в какую, там были матки по 5 дней, а потом пропали. Это всё видать из за пекла, что стоит у нас, и второе это то ,что матки для моих пчёл чужеродны.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Мико сказал:

Правильнее будет сказать ,

будут требовать немедленной замены ,

в начале будущего сезона 

"не вчера родились" так и было задумано, что бы поменять часть маток на Бакфаст Осенью, а Весной переменять уже, но пчела там будет уже ихней породы и перемена маток прошла бы на много проще. Сейчас где не примут маток, объединил назад в кучу и всё, а Весной мне такой кардибалет с таким приёмом не сильно нужен. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, shersand сказал:

В этом сезоне на одной довольно сильной семье (2х230+5х145) заметил такую особенность - весь расплод под конец сезона находится во втором корпусе, в нижнем полу-медовые, нет ни одной с расплодом. Вопрос - почему? Может именно сетка виновата? Остальные ульи с одним гнездовым корпусом, потому непонятно - закономерность это или случай. :hmm:

Думаю один магазин був зайвим. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, mits сказав:

что матки для моих пчёл чужеродны

Міняв частину  маток на бакфаст, виводив якесь там "ф". З Садив на карпатку...  Прийом був 100%,  матки сіють, розплід печатають. А потім  половина маток зникла, і потягли свищі.  Не знав що і думати... Потім  знайшов відповіді... Маток прийняли, сіють...Починає лупитись нова бджола, яка старим не подобається, і вони матку вбивають.   Так що варіант весняної  підсадки  на "правильну" бджолу ,  не така вже й погана ідея...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Володимир Джос сказал:

Міняв частину  маток на бакфаст, виводив якесь там "ф". З Садив на карпатку...  Прийом був 100%,  матки сіють, розплід печатають. А потім  половина маток зникла, і потягли свищі.  Не знав що і думати... Потім  знайшов відповіді... Маток прийняли, сіють...Починає лупитись нова бджола, яка старим не подобається, і вони матку вбивають.   

Здається, таке й в мене сталося, тільки підсаджувала на дворових, які колись, начебто, були УС.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.08.2019 в 11:09, ромео сказал:

Але найбільша проблема - вода... Річки великої нема, а ті струмки, що є, вже зовсім пересохли. Ставки, не отримуючи поповнення, просто зникають. В криницях рівень знов понизився на 1м..

Ставок. Вода була аж до берега...

5d6270254b864_.thumb.JPG.ded10a0cd8fdc9b3814367285ea842c8.JPG5d6270228db24_2.thumb.JPG.5dd078b5f57786ce77dc7c4f8f38e75e.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, mits сказал:

поменять часть маток на Бакфаст

а шо такое? с чем связано такое резкое изменение курса? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.08.2019 в 11:09, ромео сказал:

Можна вже впевнено стверджувати, що наступного сезону ріпаку в мене не буде. Вперше за років 5-7.

Хоч господарство його не сіє взагалі, завжди сусіди виручали.

Надто вже сухо... Абсолютно все посохло. Якщо минулого року сою не могли восени змолотити, бо була зелена, то зараз вже листя скинула. 

,А у нас на початку місяця пройшли гарні дощі. Це як виняток у нас. Якраз для ріпаку. На одному полі бачила гарно зійшов і вже у висоту з 10 см

 

В 24.08.2019 в 11:09, ромео сказал:

Але найбільша проблема - вода... Річки великої нема, а ті струмки, що є, вже зовсім пересохли. Ставки, не отримуючи поповнення, просто зникають. В криницях рівень знов понизився на 1м...

Таж проблема зі ставками та криницями. Хоч і маємо дві великі річки, але болісно на них дивитися: Синюха заросла та і Південний Буг міліє на очах. Ще одна річка, Кодима, під Первомайськом перетворилася на струмочок, а у ній неодна турецька галера з коштовностями затонула. Колись одна закордонна фірма хотіла повністю розчистити річку за умови, що всі знайдені коштовності заберуть. Можновладці не дозволили. І сам не гам, і комусь не дам. Так хоча б річку зберегли. Наші ж то чистити її не будуть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Север сказал:

Думаю один магазин був зайвим. 

Возможно, но на подсолнухе 10 магазинов с него снял. В прошлом году на этом улье был один гнездовой корпус, так матка в двух магазинах успела дел наделать. В этом решил поставить два гнездовых, но видимо с магазинами чуток переборщил.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, shersand сказав:

Возможно, но на подсолнухе 10 магазинов с него снял.

Що за "звір" там?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...