Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

5,802 posts in this topic

В 28.06.2019 в 07:27, Bee-beep сказав:

І в нас починає зацвітати золотарник.Чи не зарано?Хіба він не пізній медонос?

пізній, зараз як раз ним заливаються, бджола вся не сіра а як з соняха з жовтим відтінком 

В 28.06.2019 в 18:49, igorstep сказав:

Це часом не від мене сімі ,чи твоя робота?

мої ф1

В 28.06.2019 в 20:22, Укроп сказав:

З чого в лісі такий взяток? Питаю тому, бо стояв частиною пасіки в лісі, і взятку з липи майже не було, згоріла в мене в цьому році липа. Початок був хороший, бджоли гарно на неї йшли, потім згоріла

різнотрав'я, ваточник і крушина, липи було не багато і швидко відцвіла.

1 час назад, Мико сказал:

Пузырёк на 50 литров давал 

Що за пузирьок?

Edited by Витя

46 минут назад, ромео сказал:

Я минулого року вперше в житті добавляв настойку перцю. І вперше в житті було багато опоношення...

Совпадение? Не знаю...

Якби не давав зовсім, то, може, була б ще більша проблема?

Але добавляти вже не буду

Це не від перцю точно 

Бо я на 80 літрів заварював півлітрову баночку нарізаних стрючків комнатного перцю ,

тільки посаженого на городі , нагороді краще роде ,кущ стоїть красний густо обвішаний невеликими стрючками

Давав по літрі на сімью і так два рази, через три дні 

Ніякого поносу небуло ні у бджіл ні у мене , пробував сіроп :umora:

8 годин тому, Bee-beep сказав:

КАС даю щоосені з закормом.

Перець червоний хіба не від кліща?,Ефекту не було.Сииипааавсяяяяя страх.

Восени також даю КАС, а перець весною - якщо перший обліт викликає підозру. Там доза перцю незначна та і кліща не так багато в цей час.

Лавр,поясніть будьласка,як ви даєтє КАС?По інструкції пишуть, по 0,5л на сімю.Флакони по 50мл.

9 часов назад, Bee-beep сказал:

Я все сама не осилю.В мене не 10 сімей, і навіть не 20, а значно більше...треба чоловік, піднять і подивиться. Я ж не робот, те тягать.Тих хто критичний візуально попідмору перед вуликом і прильотці  підривала сама...шо робить...інших скоріш за все післязавтра.

В цих, що швах, так однакова,по 4шт.

ну а как без полной разборки и чательного осмотра семьи особенно дна как лежить подмор сколька ево на дне можна утверждать що всему винной есть полоски а подмор перед ульем ето не показатель в ето время года ето можеть бить всьо што угодно: нападение пчол ос отход старой пчели особенно после похолодания длительного также отрив молодих пчол от сот в прохладное время на поддон там они и застигают!сильное ослабление виходящих молодих пчол из за сильной заклещованости"безкрилки"!

8 годин тому, Пасечник1984 сказав:

Можете написать рецепт ,как использовать перец с сиропом ?

Спочатку навіщо?  І КАС і перець (напевно і інші рослині припарати) сталої дози в рецепті не мають.:IMHO: Полин та перчини по гіркоті попадаються досить різні, звідси і ніякого постійного числа не має. Я готую і для КАСу і перець окремо настійку, так вони не портяться, а потім додаю перед роздачею в сироп.У мене виходить 3 столові ложки КАСу на літру сиропу, більш-меньш стале число. А перець там велика розбіжність, перець покупний. Просто пробуєш на смак щоб відчувалась гіркота в сиропі. Починаєш з малої дози давати бджолі, а потім коригуєш. Сильно гірке брати не будуть

11 часов назад, mits сказал:

И как Вы попали? Я взял воздушку с оптикой, а попасть не могу.:umora: То ли я стрелок такой, то ли оптика такая.:ah:

:dntknw:Незнаю, цілився не в птаха а на перед і попав у голову. Сьогодні (мабуть на похорони) прилетіло в два раза більше, скільки не стріляв тільки раз був звук що попав але полетіла щурка далі... 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Вчора займався безматочними сім'ями. В одні сім'ї поміняли матку пернер ф1 хоть і своя бджола була постійно тягнули маточники. Як потім оказалось в тій сім'ї засіяли дві матки в 1 і 2 корпусі. Матку забрав і підсадив в сім'ю з маточником , маточник забрав. Маю одну трутовку, виправляти не буду витрушу ,але після того як в сусідньому вулику приймуть матку .Вулики рядом стоять, боюсь поки неповноцінна сім'я не прийняла матку ,щоб трутовка по сосідству при витрушуванні незробила шкоди. Поставив пластини варофлу, пластини спрацювали кліщ сипиться. Ос і шершнів в цьому році повно я такого нападу не бачив ніколи, розставив для цих гостів ловушки.6632faef6c32deb15b3fdf2cf962c853.jpg1498e3be367bd516e38c4e156081db9a.jpg

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

4 години тому, ромео сказав:

Я минулого року вперше в житті добавляв настойку перцю. І вперше в житті було багато опоношення...

Совпадение? Не знаю...

Якби не давав зовсім, то, може, була б ще більша проблема?

Але добавляти вже не буду

Настойку перцю даю років 5, проблем жодного разу небуло, шукайте причину опоношення в іншому

6 часов назад, svitaliy735@gmail.com сказал:

ну а как без полной разборки и чательного осмотра семьи особенно дна как лежить подмор сколька ево на дне можна утверждать що всему винной есть полоски а подмор перед ульем ето не показатель в ето время года ето можеть бить всьо што угодно: нападение пчол ос отход старой пчели особенно после похолодания длительного также отрив молодих пчол от сот в прохладное время на поддон там они и застигают!сильное ослабление виходящих молодих пчол из за сильной заклещованости"безкрилки"!

Удивляет то ,что больше нет сообщений о том что пчела полегла после применения полосок.Если бы что было -массу было бы сообщений,а так все молчат.Не может же только одному человеку попасться неудачные.Наверное нужно тщательнее разобраться ,а потом и выводы делать.

В 16.08.2019 в 10:51, Женя Циба сказав:

Все на багато простіше правда,то Мико своїм бджілкам  ціну набиває :).

або для загальної картини повиганяв з вуликів, і все це для муляжу типу, тілько бджоли жи в  вулику площі нема.Були б 300-ті корпуса всі би місця хватило.:af:

2 минуты назад, miro сказал:

4 минуты назад, miro сказал:

або для загальної картини повиганяв з вуликів, і все це для муляжу типу, 

Нет это специально что бы Миро удивить 

3 години тому, davolodya сказав:

Настойку перцю даю років 5, проблем жодного разу небуло, шукайте причину опоношення в іншому

то було заключення пасічника професіанала, а Ви то так до спростування, то може в нас не такий перец, в людей он відразу бджолу на ср....я  потягнуло, пей всі один одному закажуть перцю ні.

Тільки що, Мико сказав:

Нет это специально что бы Миро удивить 

а якби дощ пішов, і почали би кашляти, якби Ви в них потім мед відкачували, правда стидно булоб, ради вихвалянням перед miro такі непреємності для бджілок.

погнав я нуклеусам гам, гам готовить:wave:

7 часов назад, Витя сказал:

Що за пузирьок?

50 грамм в аптеке продаётся

3 минуты назад, miro сказал:

а якби дощ пішов, і почали би кашляти, якби Ви в них потім мед відкачували, правда стидно булоб, ради вихвалянням перед miro такі непреємності для бджілок.

А дождь таки сегодня был но все благополучно под прилёткой отсиделись 

2 минуты назад, miro сказал:

погнав я нуклеусам гам, гам готовить:wave:

А я завтра планирую нуклеусы откачать

9 часов назад, AVA сказал:

Це не від перцю точно 

Бо я на 80 літрів заварював півлітрову баночку нарізаних стрючків комнатного перцю ,

тільки посаженого на городі , нагороді краще роде ,кущ стоїть красний густо обвішаний невеликими стрючками

Давав по літрі на сімью і так два рази, через три дні 

Ніякого поносу небуло ні у бджіл ні у мене , пробував сіроп :umora:

Незрозуміло "Давав по літрі на сімью і так два рази, через три дні " Для стимуляції багато, для закормкі мало. І перцю багато не буває. Бджоли люблять перець. Я на літр сиропу кидаю половину великого стручка, при стимуляції, прі закормке може виходить менше. На око, про "yoми більше. Завжди додаю полин, шипшина, часник, пахучі трави (м'яту, меліссу, чебрець, лофант ...).

4 години тому, КАЕ сказав:

Удивляет то ,что больше нет сообщений о том что пчела полегла после применения полосок.

Перші пластини поставив нуки та відводки ще 1 серпня. 15 серпня постави в частину сімей. В рекламній темі прочитав застереження і бігом перевіряти своїх бджілок. Вони сказали що все гаразд, йди працюй дальше. Сьогодні постави ще в 30 сімей. Завтра треба ще в 15 і все. Правда Варофлу в мене партія 03.03.19 року.

Добрый день, появилось пару вопросов.

По скольку целый месяц не было возможности приехать на дачу, где стоят улики, отводки не кто не кормил. И сейчас с кормами дела как-то средне обстоят, думаю начать закормку на зиму. Первый вопрос, знаю что некоторые делают это открытым способом. Учитывая что у меня все +- одной силы, возможно ли так же это сделать? Не спровоцирует ли это воровство? Данный вопрос возник в следствии того что ППСовые 6-ти рамочники когда делал - не учел момент закормки и пакеты можно положить с небольшим кол-вом сиропа.

Второй вопрос, закормка простимулирует ли маток? В некоторых отводках не устраивает кол-во расплода, слишком мало его.

Буду благодарен за ответы :)

2 часа назад, ss77 сказал:

Незрозуміло "Давав по літрі на сімью і так два рази, через три дні " Для стимуляції багато, для закормкі мало. І перцю багато не буває. Бджоли люблять перець. Я на літр сиропу кидаю половину великого стручка, при стимуляції, прі закормке може виходить менше. На око, про "yoми більше. Завжди додаю полин, шипшина, часник, пахучі трави (м'яту, меліссу, чебрець, лофант ...).

Для стимуляції і профілактики 

Прочитав про кульки років два  назад і примінив . більше смислу небуло давать запас меду залишаю 30% від  зімовки , а виходить інколи до 50% , зараз ношу на осушку рамки з прошлорічним закристалізірованим медом , одна проблема до кінця взятку акації моль заводится на складі ,зато потом пофіг є взяток чи нема , в селі на точку до 700 сімей 

По 300грм через день , це не для мене 

Одне хріново прошлорічний мед , що залишаю бджолам , кожний рік все дешевше і дешевше з кожним роком 

До закормки ще недійшов 

Цей рік сахар закупив по 5кг на сімью , ну ніяк не собирусь давать , та і меду залишив опять з перебром , хотя викачка на зімувалу вже за сто перевалив 

Прошлорічний мед це пятна залишки на рамках залиті зверху сьогорічним медом

Одне хріново ,що прошлорічний мед , що залишаю бджола з кожним роком все дешевше і дешевше 

Edited by AVA

2 часа назад, Nerox сказал:

Добрый день, появилось пару вопросов.

По скольку целый месяц не было возможности приехать на дачу, где стоят улики, отводки не кто не кормил. И сейчас с кормами дела как-то средне обстоят, думаю начать закормку на зиму. Первый вопрос, знаю что некоторые делают это открытым способом. Учитывая что у меня все +- одной силы, возможно ли так же это сделать? Не спровоцирует ли это воровство? Данный вопрос возник в следствии того что ППСовые 6-ти рамочники когда делал - не учел момент закормки и пакеты можно положить с небольшим кол-вом сиропа.

Второй вопрос, закормка простимулирует ли маток? В некоторых отводках не устраивает кол-во расплода, слишком мало его.

Буду благодарен за ответы :)

Можно и открытым. только заказуйте сразу фуру сахара. что бы хватило на всех пчёл что есть в округе +- 7 км.  :umora:

13 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Можно и открытым. только заказуйте сразу фуру сахара. что бы хватило на всех пчёл что есть в округе +- 7 км.  :umora:

Понял, значит не выход.

11 година тому, svitaliy735@gmail.com сказав:

нападение пчол ос

нет

отход старой пчели

это нужно быть совсем того:wave: с приветом, чтобы путать модолняк со старой на отход

сильное ослабление виходящих молодих пчол из за сильной заклещованости"безкрилки"!

таких нет. Я вообще никогда не видела бескрылых пчел. Клеща на пчеле один раз видела, в том году еще.

А поверьте мне, я достаточно им уделяю внимания.

отрив молодих пчол от сот в прохладное время на поддон там они и застигают

тоже версия не очень:af:Это нужно было еще и через магаз упасть и застыть...и по вашему у меня в улье пчела пчелу ищет?? Что бац и отвалилась. Улей открываешь, так аж теплом прет. Какой отрыв:blink: