Jump to content
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

5,802 posts in this topic

9 годин тому, Gold-V сказав:

Сьогодні зранку на велосипеді проїхав навкруги. На золотарнику бджоли немає взагалі, на полі з доцвітаючим соняшником лише поодинокі бджоли. :(

IMG_20190813_145731.jpg

Мо' вони в шинку десь ошиваються...:az::umora:

В 12.08.2019 в 22:42, Bee-beep сказав:

А шо спина?:wave:Мандрівник:wave:

Мрійник...:ah:

В 12.08.2019 в 15:59, слава 1987 сказав:

Із лежаків переселяв до корпусиних - лежаки стояли в кутку без діла в одному із лежаків стояли вибракувані рамки, чекали черги на претопку, на вихідних приїхав на пасіку, а в цей лежак сів рій(вірогідніше за все зліт у когось) оглядаючи цей рій я вперше побачів кліща на бджолі, а на трутнях навіть по декілька.  Розвів Біпін та пролив - через годину салафан що поклав під рамки для контролю був червоний від кліща. Такщо щастя від таких роїв сумнівне.  І що цікаво, виявляється бжола на якій сидить кліщ виконує танок наче їй щось заважає.

дякую за дуже цінну інформацію.  Ось вам відповідь на те чому злітають бджоли. 

В 12.08.2019 в 15:59, слава 1987 сказав:

Із лежаків переселяв до корпусиних - лежаки стояли в кутку без діла в одному із лежаків стояли вибракувані рамки, чекали черги на претопку, на вихідних приїхав на пасіку, а в цей лежак сів рій(вірогідніше за все зліт у когось) оглядаючи цей рій я вперше побачів кліща на бджолі, а на трутнях навіть по декілька.  Розвів Біпін та пролив - через годину салафан що поклав під рамки для контролю був червоний від кліща. Такщо щастя від таких роїв сумнівне.  І що цікаво, виявляється бжола на якій сидить кліщ виконує танок наче їй щось заважає.

Дуже цікавий факт і з видними  причинами! А то багато хто пише, що злітають, а куди , так ніхто й не знає толком...:ah:

Edited by ДобровоЛ

Вчора був на всіх 3 точках, міняв маток.

Жара +33, бджола літає активно, знову йде взяток. Цей  рік явно медовий на золотарник канадський, уявляю, що робиться на болотах в сусідніх областях.

На одному точку, де неподалік усушене болото з рамок "біжить нектар", уявляю, що було, коли його б більшу частину не розорали.

На сьогодні йдуть грозові дощі, саме те для цієї рослини, єдине бджоли мало і заливають гнізда.

Помістив відео під назвою "Буває і таке!" Про цікавий випадок на виїзді, що стався цього літа. Адмін мабуть порахував, раз там присутні бджоли породи Бакфаст, помістив його в відповідну тему. Логічно! Але відкривши цю тему на тій же сторінці, побачив що обговорюють там тільки маток карники і ні слова про Бакфаст. Думаю. що можна було і не переносити, інакше і ту тему потрібно чистити. ИМХО.

Висновок: перш ніж писати, гарненько подумай про відповідність тексту з темою.

З.Ы. Сьогодні по телеку показали вулик на даху будинку в Москві. Поки порожній, але господар сказав, що 50км для бджіл не межа. Можна і в Москві тримати пасіку.

Edited by ss77

3 години тому, ss77 сказав:

Помістив відео під назвою "Буває і таке!" Про цікавий випадок на виїзді, що стався цього літа. .

Що зачить "цього літа"? Відео знаходиться на каналі YouTube з 23 липня 2018р. 

Духота. По такій погоді навіть ворушитись неохота...

А вони літають.

Іде підтримуючий взяток. І яка дурна рослина в таку спеку і страшенну засуху виділяє нектар...:dntknw:

Рамки, які тиждень тому після відкачки поставив в центр гнізд, матки засіяли слабко або й зовсім ні - заливають нектаром...

Взагалі вперше на таку пору у мене запас кормів у вулику не зменшується, а наростає. А я вже й цукру купив...

Проблемка, що місця під розплід маловато і бджоли також...

30 минут назад, ромео сказал:

Духота. По такій погоді навіть ворушитись неохота...

А вони літають.

Іде підтримуючий взяток.

Прибыл на пасеку после суточного отсутствия ,

отвозил медок и прикупил вёдер Витал пласт новых по 70 гривен 

Пчёлы встретили меня забастовкой 

001 (2) (640x480).jpg

002 (2) (640x480).jpg

003 (640x480).jpg

004 (640x480).jpg

1 час назад, Мико сказал:

Прибыл на пасеку после суточного отсутствия ,

отвозил медок и прикупил вёдер Витал пласт новых по 70 гривен 

Пчёлы встретили меня забастовкой 

001 (2) (640x480).jpg

002 (2) (640x480).jpg

003 (640x480).jpg

004 (640x480).jpg

То не забастовка, то тривога за Вашу відсутність, от і виглядають КОЛЮ

2 часа назад, M_Oleksandr_V сказал:

То не забастовка, то тривога за Вашу відсутність, от і виглядають КОЛЮ

Бороды выросли к вечеру 

Видать залились под больше некуда ,

что ночуют на улице 

Одна весовая приделах 

Даже не знаю писать про привес за два дня или нет 

Завтра утром сниму видос и начну отбирать четвёртые медовые 

Бороды выросли к вечеру 
что ночуют на улице 
Одна весовая приделах 
Непорядок, Романовичу, непорядок... щоб у Вас бджоли та на прильотці бородами? Та не може ж такого бути...

12 години тому, ДобровоЛ сказав:

А то багато хто пише, що злітають, а куди , так ніхто й не знає толком...

Минулого року спіймав втікача відводок... Посадив назад у   вулик на розплід, на другий день втекли... Цього року також дременув відводок.. Спіймав.  Витримав на медових рамках рамках в погребі, об"єднав із іншим слабеньким, пролив біпіном..  Завтра подивлюсь, як вони там, бо пару днів не був вдома, чергував на точку...

9 минут назад, Вадим Попов сказал:

Непорядок, Романовичу, непорядок... щоб у Вас бджоли та на прильотці бородами? Та не може ж такого бути...

24 минуты назад, Мико сказал:

Завтра утром сниму видос

Что то при осмотре мне показалось что матки резко в размерах потеряли, кормить их перестали. Неужели жара так действует? Я не думаю что причина только в отсутствии взятка. Романович, обрати анимание какое состояние у тебя по маткам. Я обратил внимание что и свита не сопровождает, как это мы привыкли видеть. Матка сама себя кормит, за мёдом ныряя 

1 час назад, Мико сказал:

Бороды выросли к вечеру 

что ночуют на улице 

Одна весовая приделах 

В мене, за мій невеликий досвід в бджільництві подібне спостерігалось в 2017 році. 

А так в нас худі медозбори, хоча золотарником зараз попідливались! Чекаємо відео!!!

1 час назад, Володимир Джос сказал:

Минулого року спіймав втікача відводок... Посадив назад у   вулик на розплід, на другий день втекли... Цього року також дременув відводок.. Спіймав.  Витримав на медових рамках рамках в погребі, об"єднав із іншим слабеньким, пролив біпіном..  Завтра подивлюсь, як вони там, бо пару днів не був вдома, чергував на точку...

По моим наблюдениям, в это время слетают обычно небольшие отводки (2-3 улочки), которые не в состоянии набрать силу для самостоятельной зимовки. Интересно как себя ведут нуклеусы в это время. :hmm:

5 хвилин тому, shersand сказав:

. Интересно как себя ведут нуклеусы в это время. :hmm:

По різному... Кілька злетіло, хоча і корму, і бджоли було вдосталь, матка плідна, сіяла, кліща на бджолі небачив. Решта сидять нормально, помалу об'єдную, де матки відібрав. 

7 минут назад, davolodya сказал:

По різному... Кілька злетіло, хоча і корму, і бджоли було вдосталь, матка плідна, сіяла, кліща на бджолі небачив. Решта сидять нормально, помалу об'єдную, де матки відібрав. 

Вот и у меня 1-2 каждый год норовят удрать. И в этом году есть такой с запасной маткой.  Наличие клеща исключаю. Просто у пчел инстинкт самосохранения срабатывает.:IMHO1:

Edited by shersand

1 хвилину тому, shersand сказав:

Вот и у меня 1-2 каждый год норовят удрать. И в этом году есть такой с запасной маркой.  Наличие клеща исключаю. Просто у пчел инстинкт самосохранения срабатывает.:IMHO1:

Можливо відчувають, що їх мало для зимівки і рятуються таким чином...

Вароа мы можем увидеть, а вот трахейного нет. Посмотрите под ноги - пчела как бы и с крыльями, но ползает. Это возможно работа трахейного (если исключить другие причины) 

Мед, відкачаний тиждень тому, вже загустів. Але на сонях мало схожий. Перш за все кольором - легенька жовтизна, майже білий. По консистенції - копія ріпак (як смалець).

І шо то?:dntknw:

Edited by ромео

3 години тому, Володимир Джос сказав:

Крило матці потрібно вкоротити.:blink:

1 година тому, КАЕ сказав:

Вароа мы можем увидеть, а вот трахейного нет. Посмотрите под ноги - пчела как бы и с крыльями, но ползает. Это возможно работа трахейного (если исключить другие причины) 

Цей дуже активним буває у травні.:blink:

1 час назад, КАЕ сказал:

Посмотрите под ноги - пчела как бы и с крыльями, но ползает.

И в большинстве ползающихся пчел место двух крыльев как бы 4-ри, каждое крыло разделяется на два.

2 години тому, shersand сказав:

По моим наблюдениям, в это время слетают обычно небольшие отводки (2-3 улочки), которые не в состоянии набрать силу для самостоятельной зимовки. Интересно как себя ведут нуклеусы в это время. :hmm:

От якраз вони й злітають потроху... Але вже лишився у мене лише один - з'єднаний з чотирьох. Решту ліквідував я. А тут в нуці цікава річ вийшла - матка тягає дві задні ноги, а кладе без пропусків , як на параді. Засіяла усі пусті чарунки у 8 рамочках - половинках на145...:ah: