Jump to content
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

5,802 posts in this topic

3 години тому, Надія сказав:

12 августа. Оказывается иногда и град за счастье. Поля пересевались в середине июня. На одном поле красивый подсолнух.

А на втором - шикарный

P90812-125038(1).jpg

P90812-091504(1).jpg

Хоч бери та до вас їдь.:hmm:

Помітив, що у місцевості, де ставлю бджіл, золотарника стало значно більше, та й всякого іншого різнотрав'я також. Бджоли вносять свій вклад в біорізноманіття екосистеми, на відміну від людей, які це все старанно знищують. Поки що відбираю верхні печатні магазини, скоріше за все там соняшник. Далі в іншому магазині та в гнізді теж є мед. Щось залишу в зиму, щось догодую, якщо треба.  

Спробував по методу Тюркіна знімати магазини і ставити десь подалі, щоб бджола злетіла - почався напад. Мабуть не той час, не те місце. Пару годин відбивався від бджіл, все заховав, напад раптово припинився. В результаті працював порамочно, але у футболці. 

На жаль, без мене тут закрили цікаву розмову. Дозволю собі висловитись. Пані bee-beep, ваша думка щодо обшарпаного Києва дещо перебільшена, хоча місто страждає від звичайних проблем переповненого мегаполіса. Тут один індус працює в фарміндустрії, живе в Києві вже кілька років. Він в захваті від міста, каже дуже зелені багато, приємно. Привозить сюди дітей, іноді дружину. В інший час табунами водить дівок. Я вже не раз казав, 1 млрд людей з Індії, Пакистану і ще 1 млрд з Африки готові хоч зараз залишити все і зайняти Київ, Полтаву, Херсон  або навіть ті села, де люди реально не розуміють, де вони живуть і що вони мають. На мою думку, багато людей у нас в селах взагалі не вміють господарювати і по суті нічого не вміють. Але головне для села - наявність нормальної дороги або залізниці. Де є транспортне сполучення, села живуть дуже непогано. Ще давні римляни знали, що без доріг утримати величезну імперію неможливо. Без доріг немає держави. Якщо дати людям дороги, все інше вони зроблять самі.

Нмд, найкращі країни для життя людей - це Балканські країни, Румунія, Болгарія, Молдова, Україна. Тобто це вважаються найбідніші країни Європи, з яких люди тікають. Насправді це велика дурниця, обман. Думаємо головою, цінуємо свої села, коріння, природу.

• Like 20
  • Thanks 2
  • Haha 1

4 минуты назад, Arius сказал:

В результаті працював порамочно, але у футболці.

А як пов'язана футболка із порамочною роботою?:hmm:

1 година тому, ДобровоЛ сказав:

Хоч бери та до вас їдь.:hmm:

А шо спина?:wave:Мандрівник:wave:

Тільки що, ромео сказав:

А як пов'язана футболка із порамочною роботою?:hmm:

Ну як як? Виймаємо рамку, трусимо, бджоли трохи зляться, але чомусь не кусають! Я й не знав, що так можна, все парився в довгому рукаві, а тут забув і все нормально. Такі толерантні бджілки. До речі, це буде друга качка.  А в 1,5 км від дому біле поле гречки, сіяли пізно через дощі. Домашні ройки "пахнуть". Якби знав, залишив би вдома з десяток нормальних сімей, був би з гречкою. Але і так добре.

28 хвилин тому, Arius сказав:

Він в захваті від міста, каже дуже зелені багато, приємн

Для арабів з ОАЕ тут також рай...бо на фоні їх багацтв, але пустелі ... то вони дуріють від зелені тут в прямому сенсі.А для індусів..після їх гівняків і трупаків у річках, то взагалі не дивно, що вони в ектазі.:blink:

34 хвилини тому, Arius сказав:

В інший час табунами водить дівок

Ну, ясно, цих повно.Робить не хотять,  аби лапи розкинуть. На будь який карман..від дешевих плечевих до ескортниць.

А Київ гарний лише в центрі і прилеглі вулиці.Ну в принципі, як всі столиці...

Можна довго говорить і сперечатись на цю тему, але я народилась тут...і знаю, за що кажу.Місто по трохи вмивають, маємо надію...але коли їдем з Конче-Заспи через Теремки і т.д.  по Окружній додому...то я вже скоріше хочу потрапити до себе у село.І не бачити розбиті в латках дороги, обшарпані висотки і т.д.

Україна справді найпрекрасніша за природою, ресурсами і людьми.

П.с.зачищайте:umora:хто тут головний:umora:

2 години тому, ДобровоЛ сказав:

Коли дуже  сильний взяток, вони всі заливають вільні чарунки.

Дякую:az:, тепірачки можу спати спокійно.;) 

хай заливають...сила по закритому розплоду нормальна, можу поки їх не кошмарить.

9 минут назад, Arius сказал:

Я й не знав, що так можна, все парився в довгому рукаві, а тут забув і все нормально.

А я ще й в шортах...:ae:

Взагалі те, що я качаю мед, люди дізнаються, коли я мед сусідам розношу. Абсолютно ніяких змін у поведінці бджіл нема... 

П.С. А, ні, забув, посилено воду шукають. Сусіди якось питалися, чого це мої бджоли так багато води п'ють

3 хвилини тому, ромео сказав:

А я ще й в шортах...:ae:

Взагалі те, що я качаю мед, люди дізнаються, коли я мед сусідам розношу. Абсолютно ніяких змін у поведінці бджіл нема... 

П.С. А, ні, забув, посилено воду шукають. Сусіди якось питалися, чого це мої бджоли так багато води п'ють

Коли повертаєте відкачені рамки трішки їх збризкуйте водою. Тільки акуратно, можуть почати шукати вз*яток.

13 минут назад, ромео сказал:

А моя орава, почему то воду не берёт.:dntknw: Обычно в этом месяце только и подливай, а сейчас берут, но очень мало, хотя открытый росплод, есть ещё у всех.. Взятка давно уже нет, носят пыльцу с Амброзии.

20 минут назад, Лавр сказал:

Коли повертаєте відкачені рамки трішки їх збризкуйте водою. Тільки акуратно, можуть почати шукати вз*яток.

Чесно кажучи, часу не вистачає.

11 минут назад, mits сказал:

Взятка давно уже нет, носят пыльцу с Амброзии.

Сам в шоці, але мої звідкись нектар носять. Сьогодні був непоганий гул. І це тішить, бо є підтримуючий взяток. Але дивує. Спека, засуха. Дощу не було вже дуже давно.

У вулики, правда, не заглядав. 

27 хвилин тому, Лавр сказав:

Та й так шукатимуть після одержання викачаних рамок.:IMHO:

4 хвилини тому, ромео сказав:

Сам в шоці, але мої звідкись нектар носять. Сьогодні був непоганий гул. І це тішить, бо є підтримуючий взяток. Але дивує. Спека, засуха. Дощу не було вже дуже давно.

У вулики, правда, не заглядав. 

Мабуть, по сусідських пасіках в атаку пішли...

22 хвилини тому, mits сказав:

А моя орава, почему то воду не берёт.:dntknw: Обычно в этом месяце только и подливай, а сейчас берут, но очень мало, хотя открытый росплод, есть ещё у всех.. Взятка давно уже нет, носят пыльцу с Амброзии.

З амброзії ?.. :blink:

5 минут назад, ДобровоЛ сказал:

З амброзії ?.. :blink:

Да, но это они видать так, от безделия её собирают, в ульях перги валом. Ещё они последние дни, любят потырить прополис, когда я открываю ульи, Зиму наверное лютую чувствуют, :umora: хотя это тоже наверное от безделия, натура у них такая-что то носить в улей.:umora:

12 минут назад, ДобровоЛ сказал:

може з ваших?;)

Ви ж там багатенько медку на зиму залишили...:ah:

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

8 хвилин тому, ромео сказав:

може з ваших?;)

Ви ж там багатенько медку на зиму залишили...:ah:

Так, на стаціонарі я так після акації їх і не чіпав, мають чималий запас запечатаний . А як вони сюди дістануться? :ah::umora:

Помітив, що у місцевості, де ставлю бджіл, золотарника стало значно більше, та й всякого іншого різнотрав'я також. Бджоли вносять свій вклад в біорізноманіття екосистеми, на відміну від людей, які це все старанно знищують. Поки що відбираю верхні печатні магазини, скоріше за все там соняшник. Далі в іншому магазині та в гнізді теж є мед. Щось залишу в зиму, щось догодую, якщо треба.  

Спробував по методу Тюркіна знімати магазини і ставити десь подалі, щоб бджола злетіла - почався напад. Мабуть не той час, не те місце. Пару годин відбивався від бджіл, все заховав, напад раптово припинився. В результаті працював порамочно, але у футболці. 

На жаль, без мене тут закрили цікаву розмову. Дозволю собі висловитись. Пані bee-beep, ваша думка щодо обшарпаного Києва дещо перебільшена, хоча місто страждає від звичайних проблем переповненого мегаполіса. Тут один індус працює в фарміндустрії, живе в Києві вже кілька років. Він в захваті від міста, каже дуже зелені багато, приємно. Привозить сюди дітей, іноді дружину. В інший час табунами водить дівок. Я вже не раз казав, 1 млрд людей з Індії, Пакистану і ще 1 млрд з Африки готові хоч зараз залишити все і зайняти Київ, Полтаву, Херсон  або навіть ті села, де люди реально не розуміють, де вони живуть і що вони мають. На мою думку, багато людей у нас в селах взагалі не вміють господарювати і по суті нічого не вміють. Але головне для села - наявність нормальної дороги або залізниці. Де є транспортне сполучення, села живуть дуже непогано. Ще давні римляни знали, що без доріг утримати величезну імперію неможливо. Без доріг немає держави. Якщо дати людям дороги, все інше вони зроблять самі.

Нмд, найкращі країни для життя людей - це Балканські країни, Румунія, Болгарія, Молдова, Україна. Тобто це вважаються найбідніші країни Європи, з яких люди тікають. Насправді це велика дурниця, обман. Думаємо головою, цінуємо свої села, коріння, природу.

Я теж помітив що золотарник множиться. Є корисний золотарник на якому бджоли весь час сидять а є і не корисний. Ось на такому як на фото бджоли сидять весь час. А весь інший намагаюся скошувати або виривати. Треба щоб навкруги були тільки ті рослини які корисні для бджіл.

Відносно Києва то це місто страждає від бездумних керівників. Все в цьому світі відносне. Відносно індійських міст де люди гидять на асфальті так що не можна пройти, Київ виглядає привабливо. Дівок які хочуть заробити теж мабуть багато. Люди наші вміють господарювати і все робити вміють якщо в цьому є потреба. Алкаші теж є. Я згадую яким був Київ на початку 90-х. Місто було по справжньому зеленим і прекрасним. А зараз якщо торгую в Києві то кашляю цілий день.  Повітря жахливе, вода брудна, дерев мало і все дороге. Там не можна нормально жити. Живуть гарно в тому місті тільки ті в кого є АУРЕУ$. Бажано щоб був цих грошей мішок тоді буде купа сумнівних задоволень. Пасічникам там нормального життя нема та й достатньої кількості покупців теж нема. Зараз в серпні виторги мінімальні. Всі грошовиті клієнти поїхали відпочивати. Якщо дати людям дороги, все інше вони зроблять самі. Це сказано Вами правильно. Але проїзд повинен бути дешевий. Як в електричках. Тоді можна щось возити і продавати а інакше транспортні витрати спалюють велику частку прибутку. От якби можна було ще й в Європу возити мед поїздом тоді було б добре. Отак поїхав, поторгував на базарі і додому. Але то все мрії.

Золотарник.jpg

13 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Не думаю,мої також щось носять,а пильца в основному біла та світло-жовта.Щось не можу зрозуміти,пічатка меду цего року мокра,що в карпатки,що в карніки :dntknw:.

Сьогодні зранку на велосипеді проїхав навкруги. На золотарнику бджоли немає взагалі, на полі з доцвітаючим соняшником лише поодинокі бджоли. :(

IMG_20190813_145731.jpg

Edited by Gold-V
Помилка

17 часов назад, Arius сказал:

працював порамочно, але у футболці. 

Я завжди працюю в футболці на відкачці. Позавчора пробував без футболки, як блогери в ютубі, тільки шорти- супер.

4 години тому, Gold-V сказав:

Сьогодні зранку на велосипеді проїхав навкруги. На золотарнику бджоли немає взагалі, на полі з доцвітаючим соняшником лише поодинокі бджоли. :(

В таке пекло нічого не виділяє.

4 години тому, Gold-V сказав:

на полі з доцвітаючим соняшником лише поодинокі бджоли.

Мої на воді сьогодні.Вчора гарно шмигали.І на золотарнику буди , і з полів йшов щільний трафік.

Edited by Bee-beep

В 10.08.2019 в 21:30, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

Результатом задоволений змучений але задоволений))))

Цікаво було б почитати ваш відгук у темі "сравнение пород" ))

В 12.08.2019 в 15:59, слава 1987 сказал:

Із лежаків переселяв до корпусиних - лежаки стояли в кутку без діла в одному із лежаків стояли вибракувані рамки, чекали черги на претопку, на вихідних приїхав на пасіку, а в цей лежак сів рій(вірогідніше за все зліт у когось) оглядаючи цей рій я вперше побачів кліща на бджолі, а на трутнях навіть по декілька.  Розвів Біпін та пролив - через годину салафан що поклав під рамки для контролю був червоний від кліща. Такщо щастя від таких роїв сумнівне.  І що цікаво, виявляється бжола на якій сидить кліщ виконує танок наче їй щось заважає.

Чудеса з залетівшим роєм продовжуються. Сьогодні приїхав відібрати матку, щоб в п'ятницю підсадити запасну із нука і очам не повірив в рої ходить моя молода мічена матка, старої матки не знайшов.  Пішов перевіряти  нуки звідки теоретично могла злетіли матка. Дійсно в одному нуку,  що був перенаселений матки не знайшов - почали тягти маточники. Як так- інколи мучаєшся із підсадкою прибравши завчасно матку, весь відкритий розплід і не приймають, а тут була їх матка був засів і прийняли залетівшу матку а свою прибрати.  Добре хоч не злетіла до вулика із іошкою.

Edited by слава 1987

10 годин тому, Женя Циба сказав:

Не думаю,мої також щось носять,а пильца в основному біла та світло-жовта.Щось не можу зрозуміти,пічатка меду цего року мокра,що в карпатки,що в карніки :dntknw:.

То така ''карпатка''.:IMHO::umora: