Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

4 хвилини тому, ромео сказав:

Сам в шоці, але мої звідкись нектар носять. Сьогодні був непоганий гул. І це тішить, бо є підтримуючий взяток. Але дивує. Спека, засуха. Дощу не було вже дуже давно.

 У вулики, правда, не заглядав. 

Мабуть, по сусідських пасіках в атаку пішли...

22 хвилини тому, mits сказав:

А моя орава, почему то воду не берёт.:dntknw: Обычно в этом месяце только и подливай, а сейчас берут, но очень мало, хотя открытый росплод, есть ещё у всех.. Взятка давно уже нет, носят пыльцу с Амброзии.

З амброзії ?.. :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ДобровоЛ сказал:

 

З амброзії ?.. :blink:

Да, но это они видать так, от безделия её собирают, в ульях перги валом. Ещё они последние дни, любят потырить прополис, когда я открываю ульи, Зиму наверное лютую чувствуют, :umora: хотя это тоже наверное от безделия, натура у них такая-что то носить в улей.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Мабуть, по сусідських пасіках в атаку пішли...

може з ваших?;)

Ви ж там багатенько медку на зиму залишили...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, ромео сказав:

може з ваших?;)

Ви ж там багатенько медку на зиму залишили...:ah:

 Так, на стаціонарі я так після акації їх і не чіпав, мають чималий запас запечатаний . А як вони сюди дістануться? :ah::umora:?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Помітив, що у місцевості, де ставлю бджіл, золотарника стало значно більше, та й всякого іншого різнотрав'я також. Бджоли вносять свій вклад в біорізноманіття екосистеми, на відміну від людей, які це все старанно знищують. Поки що відбираю верхні печатні магазини, скоріше за все там соняшник. Далі в іншому магазині та в гнізді теж є мед. Щось залишу в зиму, щось догодую, якщо треба.  

Спробував по методу Тюркіна знімати магазини і ставити десь подалі, щоб бджола злетіла - почався напад. Мабуть не той час, не те місце. Пару годин відбивався від бджіл, все заховав, напад раптово припинився. В результаті працював порамочно, але у футболці. 

На жаль, без мене тут закрили цікаву розмову. Дозволю собі висловитись. Пані bee-beep, ваша думка щодо обшарпаного Києва дещо перебільшена, хоча місто страждає від звичайних проблем переповненого мегаполіса. Тут один індус працює в фарміндустрії, живе в Києві вже кілька років. Він в захваті від міста, каже дуже зелені багато, приємно. Привозить сюди дітей, іноді дружину. В інший час табунами водить дівок. Я вже не раз казав, 1 млрд людей з Індії, Пакистану і ще 1 млрд з Африки готові хоч зараз залишити все і зайняти Київ, Полтаву, Херсон  або навіть ті села, де люди реально не розуміють, де вони живуть і що вони мають. На мою думку, багато людей у нас в селах взагалі не вміють господарювати і по суті нічого не вміють. Але головне для села - наявність нормальної дороги або залізниці. Де є транспортне сполучення, села живуть дуже непогано. Ще давні римляни знали, що без доріг утримати величезну імперію неможливо. Без доріг немає держави. Якщо дати людям дороги, все інше вони зроблять самі.

Нмд, найкращі країни для життя людей - це Балканські країни, Румунія, Болгарія, Молдова, Україна. Тобто це вважаються найбідніші країни Європи, з яких люди тікають. Насправді це велика дурниця, обман. Думаємо головою, цінуємо свої села, коріння, природу.

Я теж помітив що золотарник множиться. Є корисний золотарник на якому бджоли весь час сидять а є і не корисний. Ось на такому як на фото бджоли сидять весь час. А весь інший намагаюся скошувати або виривати. Треба щоб навкруги були тільки ті рослини які корисні для бджіл.

Відносно Києва то це місто страждає від бездумних керівників. Все в цьому світі відносне. Відносно індійських міст де люди гидять на асфальті так що не можна пройти, Київ виглядає привабливо. Дівок які хочуть заробити теж мабуть багато. Люди наші вміють господарювати і все робити вміють якщо в цьому є потреба. Алкаші теж є. Я згадую яким був Київ на початку 90-х. Місто було по справжньому зеленим і прекрасним. А зараз якщо торгую в Києві то кашляю цілий день.  Повітря жахливе, вода брудна, дерев мало і все дороге. Там не можна нормально жити. Живуть гарно в тому місті тільки ті в кого є АУРЕУ$. Бажано щоб був цих грошей мішок тоді буде купа сумнівних задоволень. Пасічникам там нормального життя нема та й достатньої кількості покупців теж нема. Зараз в серпні виторги мінімальні. Всі грошовиті клієнти поїхали відпочивати. Якщо дати людям дороги, все інше вони зроблять самі. Це сказано Вами правильно. Але проїзд повинен бути дешевий. Як в електричках. Тоді можна щось возити і продавати а інакше транспортні витрати спалюють велику частку прибутку. От якби можна було ще й в Європу возити мед поїздом тоді було б добре. Отак поїхав, поторгував на базарі і додому. Але то все мрії.

Золотарник.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Мабуть, по сусідських пасіках в атаку пішли...

 

Не думаю,мої також щось носять,а пильца в основному біла та світло-жовта.Щось не можу зрозуміти,пічатка меду цего року мокра,що в карпатки,що в карніки :dntknw:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні зранку на велосипеді проїхав навкруги. На золотарнику бджоли немає взагалі, на полі з доцвітаючим соняшником лише поодинокі бджоли. :(

IMG_20190813_145731.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Arius сказал:

працював порамочно, але у футболці. 

Я завжди працюю в футболці на відкачці. Позавчора пробував без футболки, як блогери в ютубі, тільки шорти- супер.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Gold-V сказав:

Сьогодні зранку на велосипеді проїхав навкруги. На золотарнику бджоли немає взагалі, на полі з доцвітаючим соняшником лише поодинокі бджоли. :(

 

В таке пекло нічого не виділяє.

4 години тому, Gold-V сказав:

на полі з доцвітаючим соняшником лише поодинокі бджоли.

Мої на воді сьогодні.Вчора гарно шмигали.І на золотарнику буди , і з полів йшов щільний трафік.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.08.2019 в 21:30, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

Результатом задоволений змучений але задоволений))))

Цікаво було б почитати ваш відгук у темі "сравнение пород" ))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.08.2019 в 15:59, слава 1987 сказал:

Із лежаків переселяв до корпусиних - лежаки стояли в кутку без діла в одному із лежаків стояли вибракувані рамки, чекали черги на претопку, на вихідних приїхав на пасіку, а в цей лежак сів рій(вірогідніше за все зліт у когось) оглядаючи цей рій я вперше побачів кліща на бджолі, а на трутнях навіть по декілька.  Розвів Біпін та пролив - через годину салафан що поклав під рамки для контролю був червоний від кліща. Такщо щастя від таких роїв сумнівне.  І що цікаво, виявляється бжола на якій сидить кліщ виконує танок наче їй щось заважає.

Чудеса з залетівшим роєм продовжуються. Сьогодні приїхав відібрати матку, щоб в п'ятницю підсадити запасну із нука і очам не повірив в рої ходить моя молода мічена матка, старої матки не знайшов.  Пішов перевіряти  нуки звідки теоретично могла злетіли матка. Дійсно в одному нуку,  що був перенаселений матки не знайшов - почали тягти маточники. Як так- інколи мучаєшся із підсадкою прибравши завчасно матку, весь відкритий розплід і не приймають, а тут була їх матка був засів і прийняли залетівшу матку а свою прибрати.  Добре хоч не злетіла до вулика із іошкою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Женя Циба сказав:

Не думаю,мої також щось носять,а пильца в основному біла та світло-жовта.Щось не можу зрозуміти,пічатка меду цего року мокра,що в карпатки,що в карніки :dntknw:.

То така ''карпатка''.:IMHO::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Gold-V сказав:

Сьогодні зранку на велосипеді проїхав навкруги. На золотарнику бджоли немає взагалі, на полі з доцвітаючим соняшником лише поодинокі бджоли. :(

IMG_20190813_145731.jpg

Мо' вони в шинку десь ошиваються...:az::umora:

В 12.08.2019 в 22:42, Bee-beep сказав:

А шо спина?:wave:Мандрівник:wave:

Мрійник...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.08.2019 в 15:59, слава 1987 сказав:

Із лежаків переселяв до корпусиних - лежаки стояли в кутку без діла в одному із лежаків стояли вибракувані рамки, чекали черги на претопку, на вихідних приїхав на пасіку, а в цей лежак сів рій(вірогідніше за все зліт у когось) оглядаючи цей рій я вперше побачів кліща на бджолі, а на трутнях навіть по декілька.  Розвів Біпін та пролив - через годину салафан що поклав під рамки для контролю був червоний від кліща. Такщо щастя від таких роїв сумнівне.  І що цікаво, виявляється бжола на якій сидить кліщ виконує танок наче їй щось заважає.

дякую за дуже цінну інформацію.  Ось вам відповідь на те чому злітають бджоли. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.08.2019 в 15:59, слава 1987 сказав:

Із лежаків переселяв до корпусиних - лежаки стояли в кутку без діла в одному із лежаків стояли вибракувані рамки, чекали черги на претопку, на вихідних приїхав на пасіку, а в цей лежак сів рій(вірогідніше за все зліт у когось) оглядаючи цей рій я вперше побачів кліща на бджолі, а на трутнях навіть по декілька.  Розвів Біпін та пролив - через годину салафан що поклав під рамки для контролю був червоний від кліща. Такщо щастя від таких роїв сумнівне.  І що цікаво, виявляється бжола на якій сидить кліщ виконує танок наче їй щось заважає.

Дуже цікавий факт і з видними  причинами! А то багато хто пише, що злітають, а куди , так ніхто й не знає толком...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора був на всіх 3 точках, міняв маток.

Жара +33, бджола літає активно, знову йде взяток. Цей  рік явно медовий на золотарник канадський, уявляю, що робиться на болотах в сусідніх областях.

На одному точку, де неподалік усушене болото з рамок "біжить нектар", уявляю, що було, коли його б більшу частину не розорали.

На сьогодні йдуть грозові дощі, саме те для цієї рослини, єдине бджоли мало і заливають гнізда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Помістив відео під назвою "Буває і таке!" Про цікавий випадок на виїзді, що стався цього літа. Адмін мабуть порахував, раз там присутні бджоли породи Бакфаст, помістив його в відповідну тему. Логічно! Але відкривши цю тему на тій же сторінці, побачив що обговорюють там тільки маток карники і ні слова про Бакфаст. Думаю. що можна було і не переносити, інакше і ту тему потрібно чистити. ИМХО.

 Висновок: перш ніж писати, гарненько подумай про відповідність тексту з темою.

З.Ы. Сьогодні по телеку показали вулик на даху будинку в Москві. Поки порожній, але господар сказав, що 50км для бджіл не межа. Можна і в Москві тримати пасіку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ss77 сказав:

Помістив відео під назвою "Буває і таке!" Про цікавий випадок на виїзді, що стався цього літа. .

Що зачить "цього літа"? Відео знаходиться на каналі YouTube з 23 липня 2018р. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Духота. По такій погоді навіть ворушитись неохота...

А вони літають.

Іде підтримуючий взяток. І яка дурна рослина в таку спеку і страшенну засуху виділяє нектар...:dntknw:

Рамки, які тиждень тому після відкачки поставив в центр гнізд, матки засіяли слабко або й зовсім ні - заливають нектаром...

Взагалі вперше на таку пору у мене запас кормів у вулику не зменшується, а наростає. А я вже й цукру купив...

Проблемка, що місця під розплід маловато і бджоли також...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, ромео сказал:

 

Духота. По такій погоді навіть ворушитись неохота...

А вони літають.

Іде підтримуючий взяток.

Прибыл на пасеку после суточного отсутствия ,

отвозил медок и прикупил вёдер Витал пласт новых по 70 гривен 

Пчёлы встретили меня забастовкой 

 

001 (2) (640x480).jpg

002 (2) (640x480).jpg

003 (640x480).jpg

004 (640x480).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

Прибыл на пасеку после суточного отсутствия ,

отвозил медок и прикупил вёдер Витал пласт новых по 70 гривен 

Пчёлы встретили меня забастовкой 

 

001 (2) (640x480).jpg

002 (2) (640x480).jpg

003 (640x480).jpg

004 (640x480).jpg

То не забастовка, то тривога за Вашу відсутність, от і виглядають КОЛЮ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, M_Oleksandr_V сказал:

То не забастовка, то тривога за Вашу відсутність, от і виглядають КОЛЮ

Бороды выросли к вечеру 

Видать залились под больше некуда ,

что ночуют на улице 

Одна весовая приделах 

Даже не знаю писать про привес за два дня или нет 

Завтра утром сниму видос и начну отбирать четвёртые медовые 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бороды выросли к вечеру 
Видать залились под больше некуда ,
что ночуют на улице 
Одна весовая приделах 
Даже не знаю писать про привес за два дня или нет 
Завтра утром сниму видос и начну отбирать четвёртые медовые 
Непорядок, Романовичу, непорядок... щоб у Вас бджоли та на прильотці бородами? Та не може ж такого бути...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, ДобровоЛ сказав:

А то багато хто пише, що злітають, а куди , так ніхто й не знає толком...

Минулого року спіймав втікача відводок... Посадив назад у   вулик на розплід, на другий день втекли... Цього року також дременув відводок.. Спіймав.  Витримав на медових рамках рамках в погребі, об"єднав із іншим слабеньким, пролив біпіном..  Завтра подивлюсь, як вони там, бо пару днів не був вдома, чергував на точку...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Вадим Попов сказал:

Непорядок, Романовичу, непорядок... щоб у Вас бджоли та на прильотці бородами? Та не може ж такого бути...

 

24 минуты назад, Мико сказал:

Завтра утром сниму видос

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...