Jump to content
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

5,802 posts in this topic

Кількість розплоду залежить від природньої здатності бджіл огранічувать гніздо в залежності від пори року і взятку

і відповідно кількостю згодованого молочка маткі 

А на другому місці уже способность матки ( скорость засіву ) :IMHO:

Ну все, я можу мити медогонку...(смайлик на вибір :(або:ole_ole:)

Ну все, я можу мити медогонку...(смайлик на вибір [emoji20]або:ole_ole:)
а в мене почався новий ГВ. Видно хтось «правильно» бджіл годує. Набризк у всіх вуликах. Лиш би не приїхали з претензіями...

21 минуту назад, ромео сказал:

Так Вы скажите, план(не помню сколько там тонн) выполнен и смайлик не нужен.

2 часа назад, ромео сказал:

Це називається радий,що закінчив качати,а результатом викачаного не очень.

2 часа назад, Вадим Попов сказал:

а в мене почався новий ГВ. Видно хтось «правильно» бджіл годує.

А можливо десь є медоноси? За 5-7 км. У нас зацвітає 4 поля пересіяного після граду соняшника. Відсотків 80-90 вже розкрилися. Соняшник шикарний - високий з товстими стеблами. У понеділок вечером залило до намула, вчора ввечері теж гроза. Побачимо що вийде з цього соняшника. Правда  і бджіл ой-йой-йой: до медоноса підвезли дві пасіки по 120 сімей, щей наших - брата, папи і мої біля 700 + у навколишніх селах є. Вчора зайшла у поле - на кожному кошику 3-5 бджілок

Edited by Надія

Читаю, у людей дожди идут и по доброму завидую. Потихоньку докачиваю и тут практически из ничего такой ливень :blink:. Короче качка сегодня не задалась...  

Кстати, там где в июле не докачал, мед уже начал в сотах садиться, теперь вот думаю - как на нем зимовать?:hmm:  

7 годин тому, Gold-V сказав:

Там є ще одне невелике поле, на лузі, ближче до річки, як виїжджати з села в сторону Музич, то ліворуч. Але тиждень назад ще й не думали цвісти.

У нас сьогодні такий ураган.Думаю багато бджоли лягло в тих полях:(Вони бідні злітались додому чимдужки, але вітер сильний  дуже був і їх просто зносило і зносило.Весь двір, вся вулиця була в бджолах, аж сіро, що намагались попри вітер, якось хоч при землі долетіти долому:(Навіть в дворі перед дверима падали обезсилені:( Вже пролило і потепліло.Може відхєкаються, відпочинуть і долетять, ті хто не встиг.:(

Так їх шкода було.Бідолашки.

Edited by Bee-beep

20 годин тому, Sanich сказав:

В липні матки неохоче вже сіють в нововідбудовані рамки. Особливо цього року. :dntknw:

холодні ночі

19 хвилин тому, shersand сказав:

теперь вот думаю - как на нем зимовать?

Ніяк, відкачать і здать.Цукор все одно дешевше, ніж кіло меду зараз.Нащо ці муки:IMHO:.І Вам, і бджолам.

Мої таки щось носять з того соняха.На воді нікого.А як на ньому зимувать, хз...ми на ньому не зимували ніколи.А заносять вже в гнізда, бо магази  під гніздом.Маю надію, якщо і підзальють, то не сильно.Все таки зимовка на цукрі для мене більш спокійна.Побачим.На соняху зимувать принципово не хочу.Але і качать гніздові з розплодом у такий час є ідиотизмом.

Погода паскуда також третій день.Різко зриваєтья ураганий вітер і пиріщить дощ.Потім сонячно.І так може бути по декілька раз.

Edited by Bee-beep

1 минуту назад, Bee-beep сказал:

Цукор все одно дешевше, ніж кіло меду зараз.Нащо ці муки

Да как-то не принято у нас зимовать на сахаре, но видимо придется.

8 минут назад, shersand сказал:

Читаю, у людей дожди идут и по доброму завидую.

У нас на юге хорошие дожди редкость. Иногда гроза. Первый в этом сезоне затяжной дождь был в субботу, в понедельник и вчера зроза и сегодня днем небольшой дождь. Обычно еще в июне все выгорает, а этот год исключение.

13 минут назад, shersand сказал:

стати, там где в июле не докачал, мед уже начал в сотах садиться, теперь вот думаю - как на нем зимовать?:hmm:  

Зимовали как то на чистом подсолнухе, который под печаткой в незапечатанных сотах был как цемент. 2008 год сильная засуха, все выгорело с весны, кроме подсолнуха ничего не было. Очень плотно сжали гнездо, сверху пленка. Мед гигроскопичный, впитывает влагу из конденсата, внутри клуба тепло и мед размягчается. Зимовка прошла успешно

3 години тому, Вадим Попов сказав:

Лиш би не приїхали з претензіями...

З якого дива притензії?:blink:Може десь, щось є.Пасіка прихала сусіда на зимовку, то через 2 дні в мене на сливі рой висів.Маю може повернуть?:blink::umora:Ага, біжу і падаю.Бджола мені з роя подобається, спокійна,як танк.

3 години тому, ромео сказав:

і моя приїхала, перемити і до наступного року.

2 хвилини тому, shersand сказав:

Да как-то не принято у нас зимовать на сахаре, но видимо придется.

Просто багатьом ліньки.Це я знаю з особистих розмов з пасічниками.Я би ми були заточені на мед, я би викачувала під нуль. І цукор взиму.Не бачу сенсу зимувать на меду, як від дорожче.Навіть  з затратами накалапєздать сироп ,все одно вигідніше.

3 хвилини тому, Надія сказав:

Очень плотно сжали гнездо, сверху пленка. Мед гигроскопичный, впитывает влагу из конденсата, внутри клуба тепло и мед размягчается. Зимовка прошла успешно

О, візьму до відома.:ax:Під плівкою завжди волога є. А зимовка на сітці мені більше подобається, ніж на глухому дні.

34 хвилини тому, Надія сказав:

Правда  і бджіл ой-йой-йой: до медоноса підвезли дві пасіки по 120 сімей, щей наших - брата, папи і мої біля 700 + у навколишніх селах є. Вчора зайшла у поле - на кожному кошику 3-5 бджілок

Заходив вчора та сьогодні в раній сонях, бджоли також було вдосталь, та % 20 бубка пуста.

1 минуту назад, Лавр сказал:

Заходив вчора та сьогодні в раній сонях, бджоли також було вдосталь, та % 20 бубка пуста

Можливо дощі змивали пилок?

Тільки що, Надія сказав:

Можливо дощі змивали пилок?

скоріш спека, дощів не було.

5 минут назад, Bee-beep сказал:

Просто багатьом ліньки.Це я знаю з особистих розмов з пасічниками.

Что есть, то есть, хотя часть знакомых пчеловодов считает сироп причиной поноса и утверждает, что пчела заслужила своим самоотверженным трудом зимовать именно на меду, а не на каких-то суррогатах.  :dntknw:

Мои пчелы просто сиропа в зиму уже наверное лет 15 как не видели и вроде бы зимуют без нареканий на корма.

8 минут назад, shersand сказал:

Что есть, то есть, хотя часть знакомых пчеловодов считает сироп причиной поноса и утверждает, что пчела заслужила своим самоотверженным трудом зимовать именно на меду, а не на каких-то суррогатах.  :dntknw:

Причиной поноса и есть неподходящий мед ( падь и т.д), а от сиропа его не будет. Многие именно по этой причине зимуют на сиропе.. Раньше зимовали мы только на меду, сейчас мед + докорм сиропом

Edited by Надія

8 хвилин тому, shersand сказав:

хотя часть знакомых пчеловодов считает сироп причиной поноса и утверждает, что пчела заслужила своим самоотверженным трудом зимовать именно на меду, а не на каких-то суррогатах.

Цукровий сироп не може стати причиною поносу.Так як залишок калових мас у бджіл на кінець зими менший.Нозема має інші причини.

Кожен має право думати, як зручніше:)Я виходжу з питання особистого спокою, 100% виходу з зимовки(тут можуть почать, ви всьо врєтє...мені все одно, можете так і думать) і економічної обгрунтованості всього процесу.В мене основний медозбір-акація.Не то бачу...зимують на акації.Я ще з головою дружу.

5 хвилин тому, Надія сказав:

Причиной поноса и есть неподходящий мед

Мені один пасічник сказав, що я не права.Бо він також пробував зимувать на цукрі і угробив бджіл.От як на меду, то все було добре.

Я питаю: а як ви загодовували взиму?

Відповідь:до середини жовтня давав по 200 гр сиропу щодня.:blink:

:blink::blink:Це абзац.По суті займався стимуляцією матки на засів і гробив всіх в гнізді до середини осені цими маніпуляціями.А потім шукать в винних комусь і його методах.

8 годин тому, davolodya сказав:

Площа засіву під час головного взятку в великій мірі залежить саме від матки, від її яйценосності

Не буду з Вами сперечатись, бо ще маю замалий досвід роботи з різними матками.Да і не маю бурхливих медосборів для порівняння.Буваю в медових краях, але то чужі пасіки.Можу гнянуть, як заливають.Але ж не буду лопатить чужу пасіку, як свою:umora:

1 час назад, shersand сказал:

Читаю, у людей дожди идут и по доброму завидую. Потихоньку докачиваю и тут практически из ничего такой ливень :blink:. Короче качка сегодня не задалась...  

Кстати, там где в июле не докачал, мед уже начал в сотах садиться, теперь вот думаю - как на нем зимовать?:hmm:  

Как вы его выкачали ?я так и не смог ,рамки тяжёлые пришлось возвращать на осушку