Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

3 години тому, ромео сказав:

Ну все, я можу мити медогонку...(смайлик на вибір :(або:ole_ole:)

і моя приїхала, перемити і до наступного року.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, shersand сказав:

Да как-то не принято у нас зимовать на сахаре, но видимо придется.

Просто багатьом ліньки.Це я знаю з особистих розмов з пасічниками.Я би ми були заточені на мед, я би викачувала під нуль. І цукор взиму.Не бачу сенсу зимувать на меду, як від дорожче.Навіть  з затратами накалапєздать сироп ,все одно вигідніше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Надія сказав:

Очень плотно сжали гнездо, сверху пленка. Мед гигроскопичный, впитывает влагу из конденсата, внутри клуба тепло и мед размягчается. Зимовка прошла успешно

О, візьму до відома.:ax:Під плівкою завжди волога є. А зимовка на сітці мені більше подобається, ніж на глухому дні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Надія сказав:

 Правда  і бджіл ой-йой-йой: до медоноса підвезли дві пасіки по 120 сімей, щей наших - брата, папи і мої біля 700 + у навколишніх селах є. Вчора зайшла у поле - на кожному кошику 3-5 бджілок

Заходив вчора та сьогодні в раній сонях, бджоли також було вдосталь, та % 20 бубка пуста.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Лавр сказал:

Заходив вчора та сьогодні в раній сонях, бджоли також було вдосталь, та % 20 бубка пуста

Можливо дощі змивали пилок?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Надія сказав:

Можливо дощі змивали пилок?

скоріш спека, дощів не було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Bee-beep сказал:

Просто багатьом ліньки.Це я знаю з особистих розмов з пасічниками.

Что есть, то есть, хотя часть знакомых пчеловодов считает сироп причиной поноса и утверждает, что пчела заслужила своим самоотверженным трудом зимовать именно на меду, а не на каких-то суррогатах.  :dntknw:

Мои пчелы просто сиропа в зиму уже наверное лет 15 как не видели и вроде бы зимуют без нареканий на корма.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, shersand сказал:

Что есть, то есть, хотя часть знакомых пчеловодов считает сироп причиной поноса и утверждает, что пчела заслужила своим самоотверженным трудом зимовать именно на меду, а не на каких-то суррогатах.  :dntknw:

Причиной поноса и есть неподходящий мед ( падь и т.д), а от сиропа его не будет. Многие именно по этой причине зимуют на сиропе.. Раньше зимовали мы только на меду, сейчас мед + докорм сиропом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, shersand сказав:

хотя часть знакомых пчеловодов считает сироп причиной поноса и утверждает, что пчела заслужила своим самоотверженным трудом зимовать именно на меду, а не на каких-то суррогатах.

Цукровий сироп не може стати причиною поносу.Так як залишок калових мас у бджіл на кінець зими менший.Нозема має інші причини.

Кожен має право думати, як зручніше:)Я виходжу з питання особистого спокою, 100% виходу з зимовки(тут можуть почать, ви всьо врєтє...мені все одно, можете так і думать) і економічної обгрунтованості всього процесу.В мене основний медозбір-акація.Не то бачу...зимують на акації.Я ще з головою дружу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Надія сказав:

Причиной поноса и есть неподходящий мед

Мені один пасічник сказав, що я не права.Бо він також пробував зимувать на цукрі і угробив бджіл.От як на меду, то все було добре.

Я питаю: а як ви загодовували взиму?

Відповідь:до середини жовтня давав по 200 гр сиропу щодня.:blink:

:blink::blink:Це абзац.По суті займався стимуляцією матки на засів і гробив всіх в гнізді до середини осені цими маніпуляціями.А потім шукать в винних комусь і його методах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, davolodya сказав:

Площа засіву під час головного взятку в великій мірі залежить саме від матки, від її яйценосності

Не буду з Вами сперечатись, бо ще маю замалий досвід роботи з різними матками.Да і не маю бурхливих медосборів для порівняння.Буваю в медових краях, але то чужі пасіки.Можу гнянуть, як заливають.Але ж не буду лопатить чужу пасіку, як свою:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, shersand сказал:

Читаю, у людей дожди идут и по доброму завидую. Потихоньку докачиваю и тут практически из ничего такой ливень :blink:. Короче качка сегодня не задалась...  

Кстати, там где в июле не докачал, мед уже начал в сотах садиться, теперь вот думаю - как на нем зимовать?:hmm:  

Как вы его выкачали ?я так и не смог ,рамки тяжёлые пришлось возвращать на осушку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Пасечник1984 сказал:

Как вы его выкачали ?я так и не смог ,рамки тяжёлые пришлось возвращать на осушку

Да примерно также. Обычно качаю минут 5, а тут и 15 минут не хватает. Рамки ломает и кристаллы в ячейках остаются. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Интересное поведение пчёл. Как и весь год...

Качали сегодня лесной точёк. пока Солнце не поднялось -всё ок. В 10:30стало припекать . всё - на пасеке ацкий ад -нападение. Солнце спряталось за тучей -пчелу как ветром сдуло. пошла работать, на пасеке рабочий движь, возле домика ни пчелы. солнце вышло -всё повторилось.. и так раз пять за день.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З якого дива притензії?:blink:Може десь, щось є.Пасіка прихала сусіда на зимовку, то через 2 дні в мене на сливі рой висів.Маю може повернуть?:blink::umora:Ага, біжу і падаю.Бджола мені з роя подобається, спокійна,як танк.
Та розумієте, в мене прильотка в борошні... видно дивляться звідки летять воровки.
Тут є просто один дядько, який вже років 6 скандалить через напади.

Знайомий каже, що якщо він буде ви***ватись, то просто зробить медової сити і облиє йому вулики...



Просто багатьом ліньки.Це я знаю з особистих розмов з пасічниками.Я би ми були заточені на мед, я би викачувала під нуль. І цукор взиму.Не бачу сенсу зимувать на меду, як від дорожче.Навіть  з затратами накалапєздать сироп ,все одно вигідніше.


У нас нове слово «накалапєздать»... :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, shersand сказал:

Что есть, то есть, хотя часть знакомых пчеловодов считает сироп причиной поноса и утверждает, что пчела заслужила своим самоотверженным трудом зимовать именно на меду, а не на каких-то суррогатах.  :dntknw:

Мои пчелы просто сиропа в зиму уже наверное лет 15 как не видели и вроде бы зимуют без нареканий на корма.

Тоже думаю над цією проблемою. В рамках ніби ще не сідає. Але мед,  викачаний позавчора, сьогодні вже загустів.

Викачати під нуль?

Так я залишив тільки розплодні рамки. Якось не хочеться їх крутити. Дуже вже цінний ресурс... Правда меду в них більше 50 % площі.

Та і до осені взятку не буде. Трохи під'їдять...

Напевне, загодую пізніше цукром. А ті, де більше меду - на зберігання, буде як страховий фонд.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Вадим Попов сказал:

розумієте, в мене прильотка в борошні... видно дивляться звідки летять воровки.

У мене знайомий позаминулий рік загодовував пасіку наливаючи сироп у корита замість води. Каже - "так у полі тільки мої". А що село за 1,5 км, то ніби не прилетять

Мудаків є багато. Самі накосячать, а потім швидко шукають винних. Свою провину визнати важко

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно плохую зимовку получить как на меду так и на сиропе. О причинах можно только догадываться. Перга. (излишек или отсутствие) качество сахара или мёда, вода, закипятили или нет её. Попрактикуйтесь так с пчелами лет так сорок, а потом уверенность и пропадёт что то однозначно утверждать и процентами выхода с зимовки щеголять. Бывают вещи просто необъяснимые без тщательного анализа, (включая лабораторные исследования) а на него не хватает порой ни времени ни возможности. Когда уверенности а своих знаниях и правоте немного поубавится - это первый признак что опыта добавилось 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, mits сказал:

Так Вы скажите, план(не помню сколько там тонн) выполнен и смайлик не нужен.

Нє, не скажу, боюсь розхитати ціну меду...

:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.08.2019 в 21:48, M_Oleksandr_V сказав:

Ось робота саморобного ножа, без всіляких підігрівів. 

IMG_20190808_214556.jpg

IMG_20190808_214528.jpg

А у мене два таких ножі . Один ще мого діда Антона, що серед своїх професійних навиків  мав і ковальську майстерність, зроблений за царя Гороха десь у двадцятих роках минулого століття й ним загартований . І  ще один коротенький , якого  недавно мені подарували - теж десь такого ж віку . Й обидва працюють без всяких підігрівів. Просто метал там ''людський''.:dntknw::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Видаляч(типу "Квебек") простояв з 30 липня, якийсь взяток продовжувавсь і маемо роботу по очистці від воскових надбудов.

SAM_0534.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завтра буду робити відкачку меду, рамки залиті . Взяток продовжується, золотарник виділяє прекрасно.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Винодел сказал:

Видаляч(типу "Квебек") простояв з 30 липня, якийсь взяток продовжувавсь і маемо роботу по очистці від воскових надбудов.

Навіщо так надовго? Чи випадковість? У нас з двох 145 корпусів бджоли за добу виходять, якщо 3-5, то дві доби. Забираємо і ніяких надбудов. Правда на решітку ставимо корпус з сушкою, на неї бджоловидаляч і медові

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Навіщо так надовго? Чи випадковість? У нас з двох 145 корпусів бджоли за добу виходять, якщо 3-5, то дві доби. Забираємо і ніяких надбудов. Правда на решітку ставимо корпус з сушкою, на неї бджоловидаляч і медові
Корпус з сушкою - щоб бджоли помістились і мали куди носити, щоб гніздо не заливати?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Вадим Попов сказал:

Корпус з сушкою - щоб бджоли помістились і мали куди носити, щоб гніздо не заливати?

Саме так

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...