Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

жителі львівської і франківської областей гляньте тут 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Жара, засуха. Дощу не було навіть не пам'ятаю відколи. 

Але невеличкий взяток іде +дуже багато жовтої обніжки. 

Качаю лежаки. Вперше за весь свій стаж в серпні. 

Як не дивно, але злодійство мінімальне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Иосифович сказав:

Я для контроля отстреливал и ласточку и безхвостую

Краще б я це не читала:blink:Ладно, щурки, я вже зрозіміла, що це за шкідлива птаха.В нас немає...а ластівка:blink:

А в нас масова депортація трута по всім вуликам, на всіх стадіях розвитку.Від дорослих бугаїв до личинок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розмови про щурку перемістив у тему

П.С. ще треба про кротів кудись перекинути... :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ромео сказал:

ще треба про кротів кудись перекинути... :hmm:

в тему - "кто что держит кроме пчел":)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, shersand сказал:

в тему - "кто что держит кроме пчел":)

може в "охотничья"?:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ромео сказал:

може в "охотничья"?:)

тоже вариант, не в слабости же :hmm:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Короче, в більшості лежаків ситуація критична. Бджіл вкрай мало. За місяць взятку ослабли дуже сильно. Розплоду мізер. Матка обмежена сильно. Деякі строчать в одну комірку по 5-6 яєчок. Терміново прокачував і ставив врозріз по 3 рамки. В більшості допомагає - матки заходять на засів. Окремі відмовляються на них працювати і топчуться на тих острівках розплоду. 

В корпусних ситуація значно краща. І бджоли значно більше і розплоду...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ромео сказав:

В корпусних ситуація значно краща. І бджоли значно більше і розплоду...

Бо це природня ця бджоли форма житла:af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.08.2019 в 11:51, Надія сказав:

Никакой чудо-печки. Два совдеповских таганка по две горелки. 

Газ до балона підключаєте чи до труби? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, ромео сказав:

Короче, в більшості лежаків ситуація критична. Бджіл вкрай мало. За місяць взятку ослабли дуже сильно. Розплоду мізер. Матка обмежена сильно. Деякі строчать в одну комірку по 5-6 яєчок. Терміново прокачував і ставив врозріз по 3 рамки. В більшості допомагає - матки заходять на засів. Окремі відмовляються на них працювати і топчуться на тих острівках розплоду. 

В корпусних ситуація значно краща. І бджоли значно більше і розплоду...

Це не від вуликів залежить, в мене і корпусних схожа ситуація. Розплоду мізер, при тому шо є вільні комірки, в деяких по кілька яєць насіяно. Я вже висадився, ну, думаю, вітаю з трутовкою. Але передивився ще раз, благо корпус 10 рамок, а не лежаках 25, знайшов матку. Чого так, хз, місце не так багато, але було :dntknw:Взяв з іншого вулика, де добре червить, дві рамки з засівом - мо' розгониться сіяти. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пане @ДобровоЛ я сьогодні *обнаружила* ще одне поле соняха:af:  і знаєте де?По дорозі на Петрушки:ae::ole_ole: там від вашого кума два рази крилом махнуть бджолі.Мої вчора гасали до  темна.:ae: 

Навіть ройок, що  залетів і той тягає вже пилок.

Так що видвигайтесь.Шо Вам їхать,  40 км через весь Київ.:af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 хвилини тому, Bee-beep сказав:

Пане @ДобровоЛ я сьогодні *обнаружила* ще одне поле соняха:af:  і знаєте де?По дорозі на Петрушки:ae::ole_ole: там від вашого кума два рази крилом махнуть бджолі.Мої вчора гасали до  темна.:ae: 

Навіть ройок, що  залетів і той тягає вже пилок.

Так що видвигайтесь.Шо Вам їхать,  40 км через весь Київ.:af:

Рада душа в рай та гріхи не пускають . Он скрутило мені невчасно мою спину так , що прийдеться тільки спостерігати за вашими успіхами  на землі,  де я з саперной лопаткой 4 роки освоював ази  військової кафедри Київського державного університету , факультету журналістики... А так класно складувалося - у кума там ділянка з вагончиком ...:ah::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ДобровоЛ сказав:

А так класно складувалося - у кума там ділянка з вагончиком ..

Ваш кум мільйонер:umora: враховуючи вартість землі:umora: 

3 години тому, ДобровоЛ сказав:

Рада душа в рай

Рановато зібралась душа.Немає там чого робить.Думаю, там скукотіщааа:umora: 

Виздоровлюйте:az:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 хвилини тому, Bee-beep сказав:

Ваш кум мільйонер:umora: враховуючи вартість землі:umora: 

Рановато зібралась душа.Немає там чого робить.Думаю, там скукотіщааа:umora: 

Виздоровлюйте:az:

 

Дякую ! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрався сьогодні до пернеровської материнки,  гніздо медом трохи обмежили, але матка своїх 3 рамки невіддає під мед, розплід практично від бруска до бруска, медом лиш кутики рамки занесені, місцями є трошки перги, четверта рамка забита пергою і є маленький острівець печатного розплоду, решта 4 рамки повністю медові, + зверху рутовський корпус залили і повністю запечатали. Сім'я весь сезон живе в обмеженому гнізді, на 8 рамок дадана, на сонях дав зверху корпус під мед  Мед сонях + гречка, темно-коричневий, аж в горлі дере...782019193944.thumb.jpg.6ed8c57b899acbbe7088aa861e2ef950.jpg782019194130.thumb.jpg.d1a81d852d9599f08cc5fe7ce828f9e3.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, medhon сказал:

Газ до балона підключаєте чи до труби? 

Тишком- нишком перекручую шланг з труби від плити до таганків

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, davolodya сказав:

але матка своїх 3 рамки невіддає під мед,

Хіба матка вирішує ці питання:hmm: по-моєму її роль обмежується засівом, і то його площею  і т.д.... бджоли повністю *правлять бал*.Просто специфіка медосбору у Вас така, схожа на мою,що  в сім*ї саме така розтановка сил.:IMHO:

Я тримаю відводки у 10 рамочних гніздах.Починають заливати завжди крайні рамки і центральну частину гнізда по верху.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось робота саморобного ножа, без всіляких підігрівів. 

IMG_20190808_214556.jpg

IMG_20190808_214528.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Bee-beep сказав:

Хіба матка вирішує ці питання:hmm: по-моєму її роль обмежується засівом, і то його площею  і т.д.... бджоли повністю *правлять бал*.

Хороша, якісна матка сіє багато, тому встигає засівати певну площу швидше, ніж бджоли залиють гніздо:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, M_Oleksandr_V сказав:

Ось робота саморобного ножа, без всіляких підігрівів.

З чого ніж зроблений? Яка товщина? Цікавить, бо теж хочу собі робити на резерв, бо мій електроніж  почав явно слабше гріти. Замовив нового, завтра отримаю, але хочу мати резервного 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, davolodya сказал:

Хороша, якісна матка сіє багато, тому встигає засівати певну площу швидше, ніж бджоли залиють гніздо:IMHO:

Це коли готові комірки під засів, при головному взятку  готовить  комірки не має коли :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, davolodya сказал:

З чого ніж зроблений? Яка товщина?

Я  собі зробив один і пилки поперечки на 320мм , другий на 160мм із китайського зломаного ножа нержавійка :ay:  зубчики добре допомогають ,  на яву метал не такий темний як на фото.

нож.п 01.jpg

Нож.п 1.jpg

нож.п 2.jpg

нож.п 0.jpg

нож.п 3.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, M_Oleksandr_V сказал:

Ось робота саморобного ножа, без всіляких підігрівів. 

В мене доця так розпичатує ( каже красіво ) я городю глибше ,  хоча під кінець качки розпечатувати було складніше  мед став як клєй відрамки ножа не відірвиш.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Це коли готові комірки під засів, при головному взятку  готовить  комірки не має коли :IMHO:

 Все там є кому готовить. Молода бджола свою роботу  знає..:IMHO: В цьому році дві неділі тому при взятку з гречки+починав розквітати золотарник у сімей було по 3-4 рамки розплоду і все. Ставив вощину врозріз гнізда та в магазини теж через рамку суш вощина  то все відбудували в секунді. Поставив вощину думав відбудують  то буде матці на засів -  Результат:  при відкачці  мусів переберати зніздо і  натирив у них  купу  нововідбудованих рамок залитих і наполовину запечатаних. Навіть переживав що  не буде кому зимувати.  Зараз ситуацію врегулювали  самі сімї по 7-8 рамок розплоду. В деяких лежаках є  розплодних  по 10-12 рамок. Працюють на золотарнику. Ще тиждень як погода не підведе то до Спаса можна було б трохи в них позичить для себе:wave:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...