Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

1 година тому, дьома сказав:

То вони напевно роїтись під осінь зібрались:umora:. У мене в кількох сім'ях така ж картина. І навіщо їм той трутень з цьогорічним матками?

Є взяток гарний, сім'я добре живе - тому і трутнів запускають.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Cfif сказал:

А може така: сім,я не бомба (мягко сказано), не обсиджують об,ем надставки, тому не вважають її за корисну площу, тому і не несуть у неї нектар. И л,ють тільки у гніздо із за цього. Але якщо взяток буде продовжуватись, тоді підуть рано чи мізно. тільки підуть як у мене на рамки почнуть нести не зверху вниз. а знизу в верх.

Звісно, не бомба. Цього року взагалі "бомби" можна на пальцях перерахувати...

Якось не акцентував увагу, що мова саме про такі сім'ї. 

Вношу поправку. Коли я казав

10 часов назад, ромео сказал:

Чим більш забите гніздо, тим гірше несуть в магазини. . 

Мав на увазі, що дивлячись на те, скільки на зараз принесла сім'я в магазини меду, можна майже стовідсотково сказати, що весь мед у гнізді...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Bee-beep сказал:

Завтра почеше на пасіку помагать мені.Те що сьогодні *з большого бодуна* було недороблено:umora:

Как в воду глядел "пати-пати";)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, ромео сказал:
19 часов назад, Женя Циба сказал:

Коли думаєте приступити до відкачки ?

Завтра

Все наготовлено. Помито і висушено. Поставлено на "ісходні" позиції. "Коні, як кажуть, запряжонні"...

А погоду не замовив. Сіре небо. Дрібний дощик... Бджоли по хатах.

Видно, стартануть не вдасться...:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ромео сказал:

Все наготовлено. Помито і висушено. Поставлено на "ісходні" позиції. "Коні, як кажуть, запряжонні"...

А погоду не замовив. Сіре небо. Дрібний дощик... Бджоли по хатах.

Видно, стартануть не вдасться...:(

А я бы поменялся с Вами погодой, у меня уже +33, солнечно, штиль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я бы поменялся с Вами погодой, у меня уже +33, солнечно, штиль.
Я б Вам віддав свою погоду. Усю ніч йшов дощ. Мені треба сонця. Хотів коври попрати. Але не судьба.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поставил, откачанную рамку в гнездо, а через три дня её полностью залили! В гнезде ещё было две свободных суши. Первый раз такое. В чём причина?

Слабая семья отбивает уже вторую атаку. Ставлю поддончики под прилётную и собираю подмор. Удивляет отвага дикарей, ложатся на амбразуру! Обычно каждый день нахожу по 5-10 диких пчёлок, сейчас похоже за день ложится целая семья. Не знаю какой величины семьи у диких пчёл. 

IMG_5840.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Вадим Попов сказал:

Хотів коври попрати. Але не судьба.

Під дощ...;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Під дощ...[emoji6]
Щоб дощ пополоскав?

Треба матці відкрити прохід для бджіл, бо ще в четвер підсадив. Як подумвю, що це в таку погоду треба до них лізти, тай зразу руки самі по собі опухають...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На выходных закончил откачку, первую и последнюю в этом сезоне.  Если брать урожайность, то где то 40-45% от прошлого года, так еще и гнезда пустые.

После 14.00-15.00 улья уже открывать нельзя, сильный нападок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ss77 сказал:

 

 

 

1 час назад, ss77 сказал:

Поставил, откачанную рамку в гнездо, а через три дня её полностью залили! В гнезде ещё было две свободных суши. Первый раз такое. В чём причина?

В предыдущем сообщении сделал ошибку, рамку поставил за заставную!

Сейчас смотрел слабую семью, опять куча мёртвых дикарей. Бьются насмерть уже с утра, видно рано утром, саму драку не наблюдаю. Наверное уже полегла вся семья.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, ss77 сказал:

 

 

В предыдущем сообщении сделал ошибку, рамку поставил за заставную!

Сейчас смотрел слабую семью, опять куча мёртвых дикарей. Бьются насмерть уже с утра, видно рано утром, саму драку не наблюдаю. Наверное уже полегла вся семья.

А дикари это кто? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Пчеломучитель_ua сказал:

где то 40-45% от прошлого года, так еще и гнезда пустые.

Також менше половини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ss77 сказал:

 

 

В предыдущем сообщении сделал ошибку, рамку поставил за заставную!

Сейчас смотрел слабую семью, опять куча мёртвых дикарей. Бьются насмерть уже с утра, видно рано утром, саму драку не наблюдаю. Наверное уже полегла вся семья.

Плохо дело там у Вас видать, если дикие пчёлы, лезут к одомашненым. У меня уже 2 недели, как Осы начали вышивать по пасеке, а что будет в Сентябре, мне даже страшно представить.:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Пчеломучитель_ua сказал:

На выходных закончил откачку, первую и последнюю в этом сезоне.  Если брать урожайность, то где то 40-45% от прошлого года, так еще и гнезда пустые.

После 14.00-15.00 улья уже открывать нельзя, сильный нападок.

Вчера тоже откачал. Все прошло спокойно. Выставил на улицу касеты с медогонки - одна две пчелы. Небольшой поддерживающий взяток есть. Должен начаться золотарник.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня подсаживал матку ф1 карнику словенку, в семье не понятная картина,  старая матка по метке 17-го года есть  шустрая и по длине как камаз с прицепом, а на двух рамках горбатый расплод :dntknw: и  пятаки расплода на 1/3 рамки,  подскажите в чем причина ... это у матки "патроны" еще остались  а семяприемник пустой ( яйцо выходит не оплодотворенное ? ) , или матка подружилась с трутовками ???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене одна молода дурепа сіє по 4-5 личинок в одну ячейку, таке буває коли матка тільки починає сіяти, але вона вже більше місяця таке чудить, буду міняти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Сергій-апі сказал:

У мене одна молода дурепа сіє по 4-5 личинок в одну ячейку,

Сьогодні випускав із під ковпачка молоду матку і також під ковпачком  по 4-5 яєць вдіклала, напевно дуже приспічило (в нукі відкладала яйця нормально,) що поділились дякую :hi:, буду спостерігати за своєю може таке саме буде... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Сергій-апі сказал:

У мене одна молода дурепа сіє по 4-5 личинок в одну ячейку, таке буває коли матка тільки починає сіяти, але вона вже більше місяця таке чудить, буду міняти.

Если расплод нормальный то зачем ее менять?Лишние яйца пчела выбросит сама.

Может ее потенциал выше чем может обслуживать пчела на данный момент вот она и сеет по нескольку штук.А в целом дело хозяйское.

Может при таком раскладе ее до зимы только и хватит,хто зна:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Егор Юрьев сказав:

Если расплод нормальный то зачем ее менять?Лишние яйца пчела выбросит сама.

Может ее потенциал выше чем может обслуживать пчела на данный момент вот она и сеет по нескольку штук.А в целом дело хозяйское.

Может при таком раскладе ее до зимы только и хватит,хто зна:dntknw:

Через те, що вона червить по 5 яєць в одну ячейку, а бджоли лишні яйця викидають - розплоду в вулику 2 рамки. От якби бджоли вміли переносити лишні яйця в пусті ячейки...:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Сергій-апі сказал:

Через те, що вона червить по 5 яєць в одну ячейку, а бджоли лишні яйця викидають - розплоду в вулику 2 рамки

Я-ж и говорю

37 минут назад, Егор Юрьев сказал:

Если расплод нормальный

т.е. и по количеству, и по качеству

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Егор Юрьев сказав:
14 хвилини тому, Сергій-апі сказав:

Через те, що вона червить по 5 яєць в одну ячейку, а бджоли лишні яйця викидають - розплоду в вулику 2 рамки

Я-ж и говорю

39 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

Если расплод нормальный

т.е. и по количеству, и по качеству

якраз в кількості і проблема, всього дві рамки розплоду на сім'ю 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб дощ пополоскав?

Треба матці відкрити прохід для бджіл, бо ще в четвер підсадив. Як подумвю, що це в таку погоду треба до них лізти, тай зразу руки самі по собі опухають...
Відкривав матці прохід, щоб бджоли вибрали канді і почали годувати матку. І тут я випадково прижимаю кліточку, вона привідкривається, мене жалить бджола, кліточка випадає з рук і падає на рамки. Не питайте як сталось, сам в шоці. Короче, я у мами рукожоп. Матка приспокійнісінько виходить з клітоски і шурсть між рамки. Добре хоч відкритого розплоду немає в сім'ї. Тепер почекаю 3 дні і перевірю на засів. Про всяк випадок дав їм пусту суш в гніздо, щоб матка мала де сіяти.
Надіюся, що все буде добре і я матку не знайду завтра перед льотком.
Хоча маточників у сім'ї немає. Бджоли пилок тараканять звідки можуть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ромео сказал:

Все наготовлено. Помито і висушено. Поставлено на "ісходні" позиції. "Коні, як кажуть, запряжонні"...

А погоду не замовив. Сіре небо. Дрібний дощик... Бджоли по хатах.

Видно, стартануть не вдасться...:(

Проглянув сьогодні своїх виборочно,качати ще рано,думаю ще 5-7 днів треба чекати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Женя Циба сказал:

Проглянув сьогодні своїх виборочно,качати ще рано,думаю ще 5-7 днів треба чекати.

До якої печатки ви ждете?

Я після 12ої почав. З лежаків

Медозбір так собі...:dntknw:

на трієчку...:(

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...