Jump to content
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

5,261 posts in this topic

9 годин тому, AVA сказав:

А може в августі відкриєтся другий сезон 

Обично у нас в августі соняшник виділяє десь до 5 числа 

А буває раз на 10 -15 років взяток в кінці августа , приблизно десь в в період 2003 - 2006 був такий рік

Можливо і цей буде такий :hmm:

У мене кожен рік  поряд  поле пізнього соняху. Цвіте з 27липня. Ну може 1шт.  300 рамку принесуть з нього. Так що особливо не маю надій.

9 минут назад, Bee-beep сказал:

У мене кожен рік  поряд  поле пізнього соняху. Цвіте з 27липня. Ну може 1шт.  300 рамку принесуть з нього. Так що особливо не маю надій.

Так рано ще , стаж 1-3 роки , потрібно років 12 підождать і буде взяток з пізнього соняха :umora:

На початку 2000 років у нас був раз , температури погоди не памятаю , а ливень був такий що 2км пришлось іти пішком до пасіки 

Ливень пішов уже після "Спасів " як покачали, думали як обично уже все шабаш , 

так залишили в степу для розвитку на зиму 

Колега удосі вспоминає , як приїхали заберать , а вулик (лежак 20р ) непіднять :dntknw:

39 хвилин тому, AVA сказав:

Так рано ще , стаж 1-3 роки , потрібно років 12 підождать і буде взяток з пізнього соняха

Вся жизнь впереди, надейся и жди :umora: Це не наш метод.:af::hi::ole_ole:

41 хвилину тому, AVA сказав:

Колега удосі вспоминає ,

Ну да * Раньше были времена, а теперь мгновения*:umora: 

планую вивозити на сонях 20 сімей. вот думаю, коли вночі заберу прицеп чи варто на тому місці поставити нук або ройок. скільки бджоли може вернутися з ночівлі вполі?

залежно яка відстань, після 5 км нічого не вернеться

я маю на увазі скільки бджоли буде ночувати в полі?

3 минуты назад, олеглв сказал:

я маю на увазі скільки бджоли буде ночувати в полі?

Из 20ти семей думаю немного.

В прошлом году на лесном точьке нас стояло 4чел (+-150семей)помошник взял не увязаный 6ти.рамочник у которого отпало дно(пришлось оставить )

На след день когда вернулся за ним,опять несмог забрать так как пчела которая ночевала в поле его здорово подсилила пришлось пнресадить в стандартный улей.

1 час назад, олеглв сказал:

планую вивозити на сонях 20 сімей. вот думаю, коли вночі заберу прицеп чи варто на тому місці поставити нук або ройок. скільки бджоли може вернутися з ночівлі вполі?

Спробуйте,залишіть відводок тай розкажете,нам буде цікаво також.

Edited by Женя Циба

В 05.07.2019 в 20:44, Укроп сказав:

А яка причина що не знайшли де притулитись?

Немає бажаючих прийняти пасіку. Бо звик лишати бджіл у людей - у мене ж вони на причепі постійно -  їх не знімаю з візка.Так і зимують. Але рішення знайшов - їду до батьківської хати у Таращанський р-н, - там навіть є сонях неподалік, що ще й не зацвів. Правда, 120 км - не дуже то й близький світ.  Але на батьківщину чим далі, тягне все більше.:dntknw:

Edited by ДобровоЛ

1 час назад, олеглв сказал:

Перевозив в 2017р. з акації на липку на відстань 1.8 км (ну хотілось щоб бджілкам меньше літати) так з 20 сімей сумарне повернення на старе місце було близько 4 рамок (підсилило 2 залишених відводки), а яккщо мова йде про бджілок які залишилися в полі на ночівлю то їх кількість складе близько половини рамки з 20-30 сімей , більше оджолипри перевезенні вилізе через щелини, або випадково відкрившийся льоток (і не нада казать що такого у когось не буває)

2 години тому, Bee-beep сказав:

Але й то для передзимового розвитку класно.:ay:

Цей рік багато чого трапилось вперше.

Всі без виключення корпусники пакують гніздо. До останнього.

Є пару восьмирамочників. Витіснили матку вже в магазини...

Edited by ромео

48 минут назад, valik1986 сказал:

Перевозив в 2017р. з акації на липку на відстань 1.8 км (ну хотілось щоб бджілкам меньше літати) так з 20 сімей сумарне повернення на старе місце було близько 4 рамок (підсилило 2 залишених відводки), а яккщо мова йде про бджілок які залишилися в полі на ночівлю то їх кількість складе близько половини рамки з 20-30 сімей , більше оджолипри перевезенні вилізе через щелини, або випадково відкрившийся льоток (і не нада казать що такого у когось не буває)

Можна  перевезти на 10км  і втратити більше бджіл ніж на  2 км,бо головне правильно організувати обліт на новому місці,бо бджоли не тільки летять на старе місце,але  і  багато куди ще.

1 минуту назад, ромео сказал:

Всі без виключення корпусника пакують гніздо. До останнього.

Таке  читати також трапляється вперше.Ніби написано   під час  пірнання у ставку.

Таке  читати також трапляється вперше.Ніби написано   під час  пірнання у ставку.
Тут нічого дивного. У товариша 12р. Даданах матки сіють в магазинах, а корпус залитий від бруска до бруска і день-два почнуть печатати.

Кажу йому, щоб переводив у 8р 145ті, нагода якраз - матки на магазинних рамках. Ось такий вийшов перехід на МФУ. Самоволка.

2 часа назад, олеглв сказал:

Не варто.:IMHO:Злетиться мізер бджоли, по моїм спостереженням, злітається в більшості стара бджола і чомусь злі як собаки. 

Спрацював істинкт самозбереження. Після голодування всі бджоли кинулися заготовляти нектар будь-якою ціною.  Викидають розплід, блокують матку у відкладанні яєць. Якщо не буде місця для розплоду тоді старі бджоли спрацюються збираючи нектар і замінити їх не буде кому. Сила сімей просяде дуже сильно. І додавши вплив вароатозу може бути масовий зліт закліщованих сімей у вигляді невеликих роїв. Мед буде але рамки будуть порожні.  Тому треба слідкувати щоб було місце для розплоду.

10 годин тому, mits сказав:

А за тем, что бы потом через бандюков Уманских(поверьте, знаю о чём говорю), вывезти всё, что выросло за год на полях, что бы остатки дорог добить.

Повірте, бандюки одеські, київські, криворіжські і не дай Боже, донецькі (колись я на свої очі бачив, як керівник якоїсь закритої шахти спробував вникати в аграрну науку) нічим не кращі. Почали з того, що віджали поля разом з готовим урожаєм в місцевого фермера, які той фермер отримав на відкритому конкурсі

Я розумію, зараз всі на хвилі ЗЕ-ейфорії :at:, але в Умані хоч дороги зроблені і за інфраструктуру є кому дбати. Так що приклад трохи невдалий :hi:

Ми країна крайнощів і в цьому тренді будемо ще довго. З цього можна і будувати своє майбутнє.

У наших краях почав цвісти сонях, з того, що бачу взяток невеликий, але йшов. Бджоли у вуликах в порівнянні з попередніми роками досить мало і перший взяток бджола використовує на розвиток, можливо під кінець цвітіння пізніх посівів (частина показала лише перші маяки) щось і піднесуть більш суттєво. Погодні умови, маю на увазі температурний режим досить несприятливі  для медозбору на заході України.

По Україні те ж медозбір різний, є місця де вже і підсумки підбивають, всі ознаки того, що від буде менший ніж в 2018 р., поки у мене складається цифра мінус 20-30% від 2018 р.

Для багатьох, хто вирішив зайнятися бджільництвом останні роки момент істини настав.

12 часов назад, ромео сказал:

У мене теж в цьому році бакфаст сильно позаливав гнізда (чого раніше не було) і 1/2 рамок зверху запечатали. Пробував відкачувати, щоб звільнити місце для червління матки, але за 2-3 дні  знову все залито медом, матка мало успіва засіять. А магазини почти пусті.  Підставлену вощину тянуть в'яло.

10 минут назад, Охмалина сказал:

У мене теж в цьому році бакфаст сильно позаливав гнізда (чого раніше не було) і 1/2 рамок зверху запечатали. Пробував відкачувати, щоб звільнити місце для червління матки, але за 2-3 дні  знову все залито медом, матка мало успіва засіять. А магазини почти пусті.  Підставлену вощину тянуть в'яло.

не у вас одного такое у меня баки точно также делают!

1 час назад, Wladimir_K сказал:

поки у мене складається цифра мінус 20-30% від 2018 р.

думаю недобір меду буде суттєво нижчим

в минулому році на даний час я викачав з 27 зимувалих сімей близько 900 кг, акації (100кг) і липа,а в цьому році з 43 зімувалих сімей станом на сьогодні викачано 140 кг меду для часткового задоволення попиту постійних клієнтів та поліпшення фінансового стану.

Отже при самих оптимістичних прогнозах (а причин для оптимізму небачу взагалі) недобір меду особисто у мене порівняно з минулим роком, навіть враховуючи збільшення кількості сімей, буде значно більшим:IMHO::(

ось така статистика в реальних цифрах

7 минут назад, valik1986 сказал:

думаю недобір меду буде суттєво нижчим

в минулому році на даний час я викачав з 27 зимувалих сімей близько 900 кг, акації (100кг) і липа,а в цьому році з 43 зімувалих сімей станом на сьогодні викачано 140 кг меду для часткового задоволення попиту постійних клієнтів та поліпшення фінансового стану.

Отже при самих оптимістичних прогнозах (а причин для оптимізму небачу взагалі) недобір меду особисто у мене порівняно з минулим роком, навіть враховуючи збільшення кількості сімей, буде значно більшим:IMHO::(

ось така статистика в реальних цифрах

Дана цифра, може, як зрости так і зменшитися. Попереду, ще місяць коли на території України, сонях цвіте і виділяє.

3 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Дана цифра, може, як зрости так і зменшитися. Попереду, ще місяць коли на території України, сонях цвіте і виділяє

Згоден, але ви, як людина яка спирається на факти, повинні розуміни що такі фактори як мала кількість бджоли в вуликах і несприятлива погода зменьшать валовий вихід меду

5 минут назад, valik1986 сказал:

Згоден, але ви, як людина яка спирається на факти, повинні розуміни що такі фактори як мала кількість бджоли в вуликах і несприятлива погода зменьшать валовий вихід меду

Є різні регіони є різні результати і цифра 20-30%, як на мене більш ніж значна. Я людина фактів і цифр й інформації, яка більш ніж повноцінна з усіх сторін, на цьому базується моя думка.

У наших краях зовсім поганий врожай поки, але це не означає, що він такий на всій території. До речі так було і торік, в одних регіонах погано, в інших краще. Процес іде, а що буде в підсумку точно ніхто не знає поки, крім ...