Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

Поки не запалають їхні гектари толку не буде... Так і будуть дураака включати та юристами прикриватися...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поки не запалають їхні гектари толку не буде... Так і будуть дураака включати та юристами прикриватися...
 
У нас в сусідньому селі позаминулого року згоріло два поля біля 500Га абсолютно випадково, і це навіть не пов'язано з тим, що весною потравили бджіл майже у всіх бджолярів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, Крук сказав:

Завжди читаю Ваші повідомлення дуже уважно.

Всю, навіщо? Технічну,повідомлення,об*яви так це треба. А прогнози? Це  як прогноз погоди, або, або. Не варте це ... Задовільнити своє ..., що Ви були неправі.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, M_Oleksandr_V сказав:

 

класна реклама меду, краще б уже без таких привертань уваги до проблеми потрав:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, ромео сказав:

Поки що жодного роя... Не зважаючи на два тижні безвзятку.

Жодного року в мене такого не було. Невже цьогоріч не буде?

А от у мене рекорд за остані десяток років, четвертого зняв. Результат затяжних днів з непогодою:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сади,акація, тепер липа не дають нічого путнього в цьому році у нас. Качають нормально тільки ріпак. За селом є вика. Чи може бути взятка з вики, чи варто вивозити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зацвітає "падолошний" сонях 60га. Вопрос: чи буде він нектарувати , на кожній рослині по 3-5 корзинок, розміром від 5 до 15 см в діаметрі. Сонях дуже густий 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Починає квітнути липа, сьогодні вже є поодинокі відкриті квіточки,  бджоли вже тут як тут

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Починає квітнути липа, сьогодні вже є поодинокі відкриті квіточки,  бджоли вже тут як тут
Липа квітує вже 5 днів, а лиш сьогодні зранку біля вуликів запахло липовим цвітом, я б сказав, навіть, медом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, ромео сказав:

Взагалі про пасічництво у моїй місцевості: якщо не буде соняху, то бджільництва в наших краях також не буде...

Уявляю ситуацію, якщо соняшника сіяти не будуть... Трохи поносять весною: верби, садки, кульбаба. Ріпака господарсто не сіє. Буває сусіди... Акація? Цього року два дні  виділяла. Встиг по рамочці вощини відбудувати. Липа?На сьогодні - нуль...Приготовлена вощина стоїть... Що далі? Голяк...  Таке поняття як "різнотрав'я" - взагалі не зрозуміло про що. 90 % орних земель. А там - ні бур'янинки... Хімія - мать її...

Це все правда. А ось уявімо не 1500 га соняшника, а синяка, як за часів Петра Івановича, який його всіляко нахвалював. Хто тепер знає смак меду з синяка? Або ще до синяка різні польові рослини, нерозорані схили, яри і балки (зараз для техніки це не проблема), липові ліси та гаї. Ось таке було українське бджільництво - за природними умовами найкраще не тільки в Європі, а може й у світі. А зараз головний український мед з американської рослини. І це ще питання економіки: що краще або вигідніше - вирощувати всю ту моно-гібридну гидоту, плодити шкідників, травити природу і себе, чи може отримувати екологічно чистий брендовий мед типу мануки. На жаль, економіка як наука, не дружить зі здоровим глуздом. Економіка - це така ж наука, як астрологія. Економіка - це образно кажучи 1000 і 1 спосіб невеликій групі людей контролювати владу і ресурси, тобто доїти природу і населення (стадо). ВВП - єдина міра цінності, ВВП - істина і життя. Спочатку був ВВП... Івіруємо у ВВП! :rolleyes:

___________________________________

ВВП - валовий внутрішній продукт

Сьогодні зробив пару відводків, з рамок крапав нектар і ніби почали щось будувати. З ранку працювали як дурні. Пилок жовтий, мабуть суріпка (горубка). Вже стало веселіше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Lefty сказал:
17 часов назад, ромео сказал:

Які є думки щодо того що на фото

5d06a4a94b291_.thumb.JPG.5815706f183e3e1847c3d3d4ede547d0.JPG

Ромео, то Ви із стажем більше 15 років вперше  таке побачили?

Коротше, я чого питаю. Зіткнувся із ситуацією рівня "трутні носять воду" . 

Описую. Зробив відводочок: 1р розплоду, 2р криючих. Дав маточник. У визначені строки матка засів не почала - пропала. Для того, щоб точно переконатись у відсутності матки, поставив рамочку із іншої сім'ї. Спеціально вибрав рамку, де матка лише почала засівати коло. Тобто на рамці були лише яєчка. Через декілька днів, коли пішли личинки, бджоли потягли маточники. Трохи згодом я їх позривав і дав маточник.

А тепер найголовніше - коли почали запечатувати розплід, то він виявився горбатим!!!  Я в шоці... Як таке могло трапитись??? Те, що матка, від якої я дав посів, нормальна - голову даю...

Парадокс... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, ромео сказал:

Коротше, я чого питаю. Зіткнувся із ситуацією рівня "трутні носять воду" . 

Описую. Зробив відводочок: 1р розплоду, 2р криючих. Дав маточник. У визначені строки матка засів не почала - пропала. Для того, щоб точно переконатись у відсутності матки, поставив рамочку із іншої сім'ї. Спеціально вибрав рамку, де матка лише почала засівати коло. Тобто на рамці були лише яєчка. Через декілька днів, коли пішли личинки, бджоли потягли маточники. Трохи згодом я їх позривав і дав маточник.

А тепер найголовніше - коли почали запечатувати розплід, то він виявився горбатим!!!  Я в шоці... Як таке могло трапитись??? Те, що матка, від якої я дав посів, нормальна - голову даю...

Парадокс... 

Объяснить можно...основная причина в том что засев был совсем свежий,  а оплодотворение снесенного яйца происходит уже в ячейке, на выживание спермы могла повлиять перестановка рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пошла жара в топку....

IMG_20190617_101552.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Село осталось без  воды 

не выдержал новый насос еженочные опрыскивание полей 

ездил на 7  км привёз пчёлкам водички 

Пацаны закончили гараж переделывать 

жара не спадает ,в центральной усадьбе перед Троицей дождь был 

у меня тоже упало несколько капель 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Мико сказав:

Село осталось без  воды 

не выдержал новый насос еженочные опрыскивание полей 

ездил на 7  км привёз пчёлкам водички 

Пацаны закончили гараж переделывать 

жара не спадает ,в центральной усадьбе перед Троицей дождь был 

у меня тоже упало несколько капель 

 І у мене теж, навіть пиль прибило!

Підкажу вам, Романовичу, наступний етап п"ятирічки - спорудіть ставочок: і вам і бджілкам буде лафа!:ay::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Юрец 76 сказав:

Зацвітає "падолошний" сонях 60га. Вопрос: чи буде він нектарувати , на кожній рослині по 3-5 корзинок, розміром від 5 до 15 см в діаметрі. Сонях дуже густий 

Квіти соняха , думаю,  від того не дуже то й зменшать свою нектаропродуктивність.:IMHO: 

Але цікавитьте, що сонях зацвітає чуть не на місяць раніше...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, савд сказав:

Сади,акація, тепер липа не дають нічого путнього в цьому році у нас. Качають нормально тільки ріпак. За селом є вика. Чи може бути взятка з вики, чи варто вивозити?

Хороша для розвитку сімей. Але сильного взятку з неї вряд чи й вийде.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коротше, я чого питаю. Зіткнувся із ситуацією рівня "трутні носять воду" . 
Описую. Зробив відводочок: 1р розплоду, 2р криючих. Дав маточник. У визначені строки матка засів не почала - пропала. Для того, щоб точно переконатись у відсутності матки, поставив рамочку із іншої сім'ї. Спеціально вибрав рамку, де матка лише почала засівати коло. Тобто на рамці були лише яєчка. Через декілька днів, коли пішли личинки, бджоли потягли маточники. Трохи згодом я їх позривав і дав маточник.
А тепер найголовніше - коли почали запечатувати розплід, то він виявився горбатим!!!  Я в шоці... Як таке могло трапитись??? Те, що матка, від якої я дав посів, нормальна - голову даю...
Парадокс... 
Може бджоли просто годували личинок як трутня?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас на пасіці такий медонос

IMG-9f4dec63c4e8229e050c914b0bdb6b1a-V.jpg

IMG-6134ead7ac9b5fee1e403220ff408c5d-V.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Arius сказал:

На жаль, економіка як наука, не дружить зі здоровим глуздом. Економіка - це така ж наука, як астрологія. Економіка - це образно кажучи 1000 і 1 спосіб невеликій групі людей контролювати владу і ресурси, тобто доїти природу і населення (стадо). ВВП - єдина міра цінності, ВВП - істина і життя. Спочатку був ВВП... Івіруємо у ВВП! :rolleyes:

А куди ж нам подітися? Не ми визначаємо ці правила. Які у нас (у стада) є альтернативи? 

 

Сможешь ли ты изменить этот мир?

Сможешь ли ты принять как есть?

Встать и выйти из ряда вон?

Сесть не электрический стул или трон...

 

...

 

20190616_181550.jpg

Соняшник на вчора. Через тиждень вже, мать, цвістиме...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Брониславович сказал:

Объяснить можно...основная причина в том что засев был совсем свежий,  а оплодотворение снесенного яйца происходит уже в ячейке, на выживание спермы могла повлиять перестановка рамки.

Значить я відкриття не зроблю...:(

Броніславивичу, а можна детальніше? Чи де це можна прочитати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Arius сказал:

Економіка - це образно кажучи 1000 і 1 спосіб невеликій групі людей контролювати владу і ресурси, тобто доїти природу і населення (стадо)

Экономика - это наука которая помогает имея пасеку.. ездить на машине, ходить в фабрично пошитой одежде, иметь вдоволь разной еды и общаться с помощью инета на этом форуме. Без неё стояли бы сейчас 99% присутствующих тут в известной позе и пололи бы конопли чтоб было чем зад прикрыть к осени.)))

А кто этой наукой пользуется. и кто книжки в свое время скурил под пионерскую зорьку, так в этом экономика не виновата.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Квіти соняха , думаю,  від того не дуже то й зменшать свою нектаропродуктивність.:IMHO: 

Але цікавитьте, що сонях зацвітає чуть не на місяць раніше...:dntknw:

Буду мабудь виїзжати на падолошний сонях, то краще ніж сухе різнотравіє. А так перший плановий сонях зацвіте десь 25 червня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Bee-beep сказав:

В нас на пасіці такий медонос

IMG-9f4dec63c4e8229e050c914b0bdb6b1a-V.jpg

IMG-6134ead7ac9b5fee1e403220ff408c5d-V.jpg

А що це ? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Cfif сказав:

Экономика - это наука которая помогает имея пасеку.. ездить на машине, ходить в фабрично пошитой одежде, иметь вдоволь разной еды и общаться с помощью инета на этом форуме.

Це не економіка, це гроші. Просто так зручніше обмінюватись.  :IMHO:

Тільки що, Cfif сказав:

Без неё стояли бы сейчас 99% присутствующих тут в известной позе и пололи бы конопли чтоб было чем зад прикрыть к осени.)))

о, я вас благаю... :umora: Ручна праця використовується навіть у розвинутих країнах, навіть в сільському господарстві США. Саме в цей час подібним займаються наші співвітчизники в Польщі. Заплатіть людям нормальні гроші, і вони будуть це робити по 12 годин на добу.

Стосовно науки. Ця наука виходить з того, що у нас є ріг достатку чи невичерпна бездонна бочка. Ні того, ні іншого у людей немає .Тому ця наука помилкова в основі. Цим грішить як капіталізм, так і соціалізм. Критика капіталізму тут цілком справедлива. Був такий українець Микола Руденко, то він насмілився покритикувати радянських плановиків. В результаті отримав скількись там років таборів.

Тільки що, Вадім Полтава сказав:

А куди ж нам подітися? Не ми визначаємо ці правила. Які у нас (у стада) є альтернативи? 

займіться якимсь хобі :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...