Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Зустріч форумчан 2019 р. у Бухті Вікінгів. Опитування.   07/13/2019

Звертаю увагу форумчан на попередню пропозицію пана Михайла @miro вчетверте зібратися у вересні на зустріч форумчан у Бухті Вікінгів та прохання відписатися в темі зацікавлених.  http://tochok.info/topic/13779-місце-провення-щорічної-зустрічі-форумчан-2019/   
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

4,336 posts in this topic

3 години тому, Sanich сказав:

Пішли в хід запаси рамок. Позаторішні закінчилися. Осталися торішні та поза-поза-торішні. Дівчата гарно їх зараз вибирають. 

Маєте спеціальне герметичне приміщення для зберігання рамок на такий довгий термін? Чи постійно робите дезінфекцію?  

34 хвилини тому, RAN сказав:

Це Ви кандидату хімічних наук про хімію ... цікаво цікаво ...

Тут всі "кандидати"... Хто наук, хто теорій, хто життя...  Але більшість  намагається займатись своєю справою з найбільшою ефективністю, і з найменшими витратами часу і своєї праці.   Від цього залежить кінцевий результат і собівартість виробленої продукції. І нашом випадку меду.. В декого ще пилку, воску, прополісу, а то й настоянки з молі, якщо вгавив рамки на зберіганні.    

Так в житті склалось, що бачив, як робляться ті кандидатські, доХторські, та інші великі та поважні наукові ступені.  Вірніше хтось грба гне та мізки напружує, інший ступені колекціонує.  Нікого не хотів образити,   але таке має місце.   Кашковський звичайно  авторитет в бджолярстві, особливо на північно-східних територіях Євразії.  Лекції його  також мабуть більшість форумчан бачила і слухала.   Я також дивився і слухав.   Цікаво.  багато студентів витратили тисячі годин свого часу на   його дисертації.   Але в мене склалось таке враження, що рамку з бджолою він вже давно в руках не тримав. Та й навряд чи коли займався на практиці  поголовною  інвертаризацією рамок та  їх тотальною дезинфекцією. Не в наукових цілях, а  на банальній пасіці. Мета праці на якій -  отримання меду.  :IMHO:

15 хвилин тому, Володимир Джос сказав:

Маєте спеціальне герметичне приміщення для зберігання рамок на такий довгий термін? Чи постійно робите дезінфекцію?  

У мене "парк" невеликий - тримаю у вуликах. Там же і дезинфекцію робив, обгорнувши плівкою. 

От звільнився один вулик - буде куди відводок посадити. 

Народ, а де липа???:blink:

4 минуты назад, ромео сказал:

Так нема липи ,

бо @ромеоне мiняе маки на липу

6 хвилин тому, Мико сказав:

Так нема липи ,

Впору уже соняшник малювати. 

2 минуты назад, Sanich сказал:

Впору уже соняшник малювати. 

Это точно ,есть подсолнечник посаженный 20 апреля ,уже головки хорошие 

А я случайно знайшов сьогодні поле десь 60га соняха в 3х км від точка. Ви не уявляєте навіть скільки в мене було щастя. А я то думав, що ж мої носити будуть...

3 години тому, Ismen сказав:

Як у кого з липою та різнотравям ? В НАС чи то із за жари чи від слабкого взятку бджола трохи агресивна недає без маски лазити! А та частина пасіки що лишилась вдома без кочовки так і зовсім голодує підкормлюєм по троху сиропом! Не рятує навіть 20 соток фацелії і місцева липа!(

30.05 відкачав ріпак і перевіз додому пасіку на липу, ще липа не цвіла йшов невеликий принос, мабуть малина, різнотрав'я. зараз з'явився запах липи. в магазинах є трохи меду за 10 днів. в місті широколиста липа підгоріла і вже цвіт підсихає, спека.

cc4a12982cf6e80ba437305d9ec12ab6.jpg

підняв верхній магазин, тяжкуватий, далі теж є наприск. а біля пасіки виріс от такий красавчик.

5152df834545161ac7b813949ce6619e.jpg

54 минуты назад, Мико сказал:

Так нема липи ,

Що ж мінять, якщо навіть грама ще не принесли...:(

2 години тому, Егор Юрьев сказав:

Горошек  уже отцвел.

Это шалфей(шавлiя).

Только толку с него ноль при такой жаре и суховее.

А в нас квітує якраз горошок.

1 година тому, ромео сказав:

Немає:(. Відкрила магази: подивилась на бджіл. Вони на мене і сказали  *Іди звідси*:umora:

1 година тому, Вадим Попов сказав:

А я случайно знайшов сьогодні поле десь 60га соняха в 3х км від точка. Ви не уявляєте навіть скільки в мене було щастя. А я то думав, що ж мої носити будуть...

:umora: не відчую я вашого щастя, бо соняха не маю:umora: весь ектаз від різнотрав*я:ole_ole::umora:

3 хвилини тому, Bee-beep сказав:

А в нас квітує якраз горошок

Горошок з стручками, бджоли на синяку. Після акації на контролі -1 кг.  В сильніших сім"ях на рамках острівці запечатаного меду, та трохи наприску. Слабіші їдять "з коліс". При огляді звернув увагу,  що практично у всіх сім"ях була перерва в яйцекладці на кілька днів, потім знову стрімкий старт. 

Температура повітря +37+38 в тіні. На "жигулях" на повну потужність працює обігрів.(старенький двигун при такій теплій погоді  може вхопити трясця:umora:, а йому ще треба  якось дожити до осені).  Великий палець на правій нозі стає схожий на "шашлик".:umora:.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 4

2 години тому, RAN сказав:

Це Ви кандидату хімічних наук про хімію ... цікаво цікаво ...

Я за хімію нічого не казала. А за неуцтво.  

4 хвилини тому, Володимир Джос сказав:

Температура повітря +37+38 в тіні. На "жигулях" на повну потужність працює обігрів.(старенький двигун при такій теплій погоді  може вхопити трясця:umora:, а йому ще треба  якось дожити до осені).  Великий палець на правій нозі стає схожий на "шашлик".:umora:.

62604463_2321209544635303_6969948485013471232_n.jpg

4 хвилини тому, Володимир Джос сказав:

Горошок з стручками, бджоли на синяку. Після акації на контролі -1 кг.  В сильніших сім"ях на рамках острівці запечатаного меду, та трохи наприску. Слабіші їдять "з коліс". При огляді звернув увагу,  що практично у всіх сім"ях була перерва в яйцекладці на кілька днів, потім знову стрімкий старт. 

я завтра буду дивитись сім*ї. Пора контрольні ваги.. як сліпа без них:( 

я завтра буду дивитись сім*ї. Пора контрольні ваги.. як сліпа без них[emoji20] 
Теж подумую про них

2 часа назад, Мико сказал:

Это точно ,есть подсолнечник посаженный 20 апреля ,уже головки хорошие 

В нас вже такий

P90611-094324.jpg

2 часа назад, Bee-beep сказал:

А с Вами, стало веселей на форуме.:ay:

7 годин тому, Ismen сказав:

Як у кого з липою та різнотравям ? В НАС чи то із за жари чи від слабкого взятку бджола трохи агресивна недає без маски лазити! А та частина пасіки що лишилась вдома без кочовки так і зовсім голодує підкормлюєм по троху сиропом! Не рятує навіть 20 соток фацелії і місцева липа!(

Від 27.05 сьогодні перший плюсовий прівєс 0,7 кг. з липи. Пройшовся по сім'ях на 1-ому точку - в половини є ще запаси майского, що дозволяють триматися до соняшнику, в половини одні тільки трутні гудуть

Ройовий стан десь в 10% сімей

2 години тому, Вадим Попов сказав:
2 години тому, Bee-beep сказав:
я завтра буду дивитись сім*ї. Пора контрольні ваги.. як сліпа без них[emoji20] 

Теж подумую про них

Надзвичайно корисна штука, можна робити аналітику

001.jpg

2 години тому, Bee-beep сказав:

як сліпа без них:( 

На вентилятор не дивіться

13 хвилини тому, gardener сказав:

На вентилятор не дивіться

а хто на вентилятор глядить, всі на +37, то Вам не +21

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

6 часов назад, Надія сказал:

Не чітко видно, що за фіолетові квіточки. У нас подібних є три абсолютно різних рослини.

та і для великої пасіки то капля в морі

IMG_20190605_160757.jpg

IMG_20190523_162554.jpg

IMG_20190523_155747.jpg

1 минуту назад, masterden123 сказал:
6 часов назад, Надія сказал:

та і для великої пасіки то капля в морі

Шалфей (шавлія). У нас вже відцвітає, верхівки залишилися