Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

Выскажу-ка и я свое мнение по вопросам.

Интересная теория с размерами ячеек для матки.Имеет место быть.

А коль она не подтверждена или не опровергнута фактами,исследованиями то это просто предположение.И вовсе не важно кому оно принадлежит.

Это из разряда новостей науки.Немецкими учеными проведены исследования и есть предроложение что за один акт половой член стирается на 0.001 микрон.Служит-ли это причиной разводов из-за неудовлетворенности женщин пока что сказать сложно.

Это шутка конечно-же.Заморачиваться не следует.

По логике,как я вижу,суждение о размерах ошибочно.

С выходом расплода размеры ячейки уменьшаются из-за остатков коконов.Значит матки по три-четыре года должны были бы стететься до самой головы.

Относительно инвентаря и дезинфекции.

Мы живем в социуме и поведение каждого зависит от воспитания,понимания и т.д.

Кому-то дико одно,но приемлемо другое,а иному все с точностью наоборот.

Есть санитария и гигиена,как личная так и производственная.

Есть у медиков термин-условно здоров.

Мы все условно здоровы.Пчелы если не наложен карантин тоже условно здоровы.

Да,хорошо и нужное дело дезинфицировать инструмент.Да,хорошо и необходимо умываться,мыть ноги и т.д.Это уменьшает риски.Но никоим образом не избавляет в полной мере от возможности чем-то заболеть.

Так что доводить до абсурда я бы не стал.По логике все ручки в доме надо обмотать тряпками с хлором и т.д.

И к умению пчеловодить я бы не стал это относить.

Как-то так.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, RAN сказав:

Коли на пасіці одна порода або нащадки від однієї праматері або однакові гібриди то і комірки +/- однакові .... у мене різні породи .. різні кроси ...і комірки за розміром різні ... тому рамки нумеруються .... при перетопці номери ліквідуються

Получається, що і вощину різну потрібно робити, під кожну породу бджіл окремі ячейки.

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, RAN сказав:

Коли на пасіці одна порода або нащадки від однієї праматері або однакові гібриди то і комірки +/- однакові .... у мене різні породи .. різні кроси ...і комірки за розміром різні ... тому рамки нумеруються .... при перетопці номери ліквідуються ... дозволю собі на своїй пасіці робити так, як я вважаю за потрібне та правильне ... сліпий не побачить/глухий не почує ... навіщо мені конкуренти ... 

Один БОГ все вміє .... а інші мрійники та хвальки ...

Все можна. Питання в часі та ефективності. Якщо є час та натхнення - можна і рамки закріпляти за вуликом. Моя особитса думка, що це веде до збільшення часу на обслуговування та втрату універсальності. 

Якщо вощина однакова, то й розмір комірки буде однаковий на нововідбудованій вощині, незалежно від породи. 

А Кашковський багато цікавого говорить - та не з усім я особисто можу погодитися. Наприклад, його думка про Бакфаст в його лекціях ніяк не відповідає дійсності. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кожного дня на вагах -300 -400. Пилок несуть. Пішли в хід запаси рамок. Позаторішні закінчилися. Осталися торішні та поза-поза-торішні. Дівчата гарно їх зараз вибирають. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Сергій-апі сказал:

Получається, що і вощину різну потрібно робити, під кожну породу бджіл окремі ячейки.

Чому Ви вчепились до вощини, коли на бджолиній вощині і трутові тянуть ... то як тоді однозначно розмір міняється ..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, RAN сказал:

Чому Ви вчепились до вощини, коли на бджолиній вощині і трутові тянуть ... то як тоді однозначно розмір міняється ..

Вопрос

Как угадать и угадывают-ли пчелы размер матки на следующий сезон?

Сеголетка в размере явно уступает двухгодичной.

Что делать с раммками на второй год?По идее там размерчик-же не тот.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як у кого з липою та різнотравям ? В НАС чи то із за жари чи від слабкого взятку бджола трохи агресивна недає без маски лазити! А та частина пасіки що лишилась вдома без кочовки так і зовсім голодує підкормлюєм по троху сиропом! Не рятує навіть 20 соток фацелії і місцева липа!(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Жара.Ветер.Есть время для общения.

Из увиденного за последних пару недель.

1) Сегодня.

Переносят-ли пчелы яйца?

Да.100%.Когда им надо.

Вчера вечером дал прививочную рамку для полировки новых мисочек в безматочный стартер.

Без матки дня два уже.

Сегодня раненько до жары прививался.

В одной мисочке обнаружил наклоненное яйцо.

Факт.При увеличении налобной лупой видел отчетливо.

 

2) Что происходит в семье внутри улья перед самым выходом роя?

Из роевой семьи забрал расплод.Маточники убрал...один прозевал таки как оказалось.

Дал только что вышедшую неплодку,предварительно пометив цифровой опалиткой.Приняли сразу.

На следующий день решил заглянуть как у них настроение.

Открываю а они бегают орут как будто дом горит.Пищат все как матка,только чуть тише.

Рамку в ящик,вторую тоже,рамка с маткой тоже следом.

Начинают вылетать из летка как ошпаренные.Закружились,зароились и не найдя матку вернулись назад минут ч-з 10.

Перебираю дальше,нашел маточник с пищащей маткой на выходе.Забрал маточник.

В ящике успокоились.Высыпал в улей,рамки вернул.

Все.Мы спасены,матка с нами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що цікаво - цього року практично ніхто не роїться. Були "позиви" в одній сім"ї, але на ріпаку і вони заспокоїлися. Зараз же бджіл у вулику масса, взяток мінімальний - а ройового поки-що не спостерігаю. Це, мабуть, вперше за багато років таке. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Sanich сказал:

Що цікаво - цього року практично ніхто не роїться. Були "позиви" в одній сім"ї, але на ріпаку і вони заспокоїлися. Зараз же бджіл у вулику масса, взяток мінімальний - а ройового поки-що не спостерігаю. Це, мабуть, вперше за багато років таке спостерігаю. 

Некоторые семьи по месяцу не смотрел 

Думал вскочат в  роевое ,а пока из пересмотренных 25 семей , медовых , все в рабочем состоянии 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Мико сказал:

Некоторые семьи по месяцу не смотрел 

Думал вскочат в  роевое ,а пока из пересмотренных 25 семей , медовых , все в рабочем состоянии 

У меня роились с матками 2017 года.Остальные находят себе занятие.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.06.2019 в 23:10, ромео сказав:

Почав сьогодні викачку корпусних вуликів. 

Це п-є-с-н-я! Після лежаків разюча різниця. Як у результаті так і в роботі...

 

З чим Вас і поздоровляю, колего:ole_ole: мені іноді наче 10 рамочного гнізда мало. Це мені мало, а бджолам- в акурат:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас на липу йде дощик... До обіду літали активно, прилітали як боінги і падали на прильотки. Зараз сидять, чекають погоди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Ismen сказав:

Як у кого з липою та різнотравям ? В НАС чи то із за жари чи від слабкого взятку бджола трохи агресивна недає без маски лазити! А та частина пасіки що лишилась вдома без кочовки так і зовсім голодує підкормлюєм по троху сиропом! Не рятує навіть 20 соток фацелії і місцева липа!(

Вчора дивилась частину пасіки  і мусила 1 вулик виструсити серед пасіки... задовбали- сказала- летіть, куди хочете!!  За 3 місяці - 3 матка і все їм не так. Першу щімили, 2-гу вбили, 3-тю вбили. Свою виводи я їм не дала, бо там треба повна заміна генофорду.

То мої спокійні всі. У  нас з травами і бур*янчиками все  нормально. Правда, як ваточник починає цвісти, то з вуликів наче брагою пахне. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Bee-beep сказав:

 мені іноді наче 10 рамочного гнізда мало. Це мені мало, а бджолам- в акурат

Є у мене один вулик гніздовий на 12 рамок. Інші всі на 10. І ніби-то там буває більше розплоду. Але постійно ловлю себе на думці, що 12-ти рамочний вже трохи схожий по догляду на лежак. Може він і більше меду може дати в теорії, але все ж таки менш технологічний. Але це лише :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас оце нектарує.

IMG_20190605_160723.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Егор Юрьев сказал:

У меня роились с матками 2017 года.Остальные находят себе занятие.

Но у меня всего три 17 года и те отцовские ,

загружены по самое не могу 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, masterden123 сказал:

В нас оце нектарує

Не чітко видно, що за фіолетові квіточки. У нас подібних є три абсолютно різних рослини.

та і для великої пасіки то капля в морі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Мико сказав:

Но у меня всего три 17 года и те отцовские ,

загружены по самое не могу 

Чим Ви їх грузите? Я можу при таких взятках , як в мене , лише загрузити роботою по відбудові вощини. Всееееееееееееееееееее. Розплод, то само собою, там є їм що робить.

1 хвилину тому, Надія сказав:

Не чітко видно, що за фіолетові квіточки. У нас подібних є три абсолютно різних рослини

схоже на мишиний горошок. Бо кудряве якесь. У нас він також цвіте разом з ваточником.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Bee-beep сказал:

Чим Ви їх грузите? Я можу при таких взятках , як в мене , лише загрузити роботою по відбудові вощини. Всееееееееееееееееееее. Розплод, то само собою, там є їм що робить.

По  4 рамы  трута вырастили ,

теперь кормят осеменителей :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Мико сказав:

По  4 рамы  трута вырастили ,

теперь кормят осеменителей :umora:

То добру справу вони роблять.:umora: Щоб він якісно виконував свою місію:umora: бідненький і так не довгий його вік.:umora:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, дьома сказав:

Сергій, та не перживайте ви так, то тільки в маток бакфасту волоски такі ламкі, для наших маток-аборигенок це не страшно:umora:

шо там, оцинковані попки? У аборигенок:umora:

 

3 години тому, RAN сказав:

 

Один БОГ все вміє .... а інші мрійники та хвальки ...

А якщо не вчить фізику і хімію- то взагалі   все буде наповнено чудесами:umora:  залишиться лише падать  ніц і хреститься на всі боки:umora: 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Bee-beep сказал:

...схоже на мишиний горошок. Бо кудряве якесь. У нас він також цвіте разом з ваточником.

Горошек  уже отцвел.

Это шалфей(шавлiя).

Только толку с него ноль при такой жаре и суховее.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, Bee-beep сказал:

А якщо не вчить фізику і хімію- то взагалі   все буде наповнено чудесами:umora:  залишиться лише падать  ніц і хреститься на всі боки:umora: 

Це Ви кандидату хімічних наук про хімію ... цікаво цікаво ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Sanich сказав:

Пішли в хід запаси рамок. Позаторішні закінчилися. Осталися торішні та поза-поза-торішні. Дівчата гарно їх зараз вибирають. 

Маєте спеціальне герметичне приміщення для зберігання рамок на такий довгий термін? Чи постійно робите дезінфекцію?  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...