Перейти к содержанию

Сховище для сушки


medhon

Рекомендуемые сообщения

В 27.08.2019 в 14:55, Маркіян сказав:

Це не зашкодить. Можна і 100 і 200 гр. Для таких сховищ як у роликах. Буде довше горіти а значить довше діяти. Льох то невеликі приміщення. У мене він 3 м х 3 м х 2 ,5 м тому викоористовую кілька грамів.

Пробував я використовувати сірку. Все добре, але дві речі мене не влаштовують з нею - дим дуже шкідливий для людини, а опісля обробки бджоли не дуже охоче освоюють ті оброблені рамки.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Пробував я використовувати сірку. Все добре, але дві речі мене не влаштовують з нею - дим дуже шкідливий для людини, а опісля обробки бджоли не дуже охоче освоюють ті оброблені рамки.:IMHO:

такі ж зробив висновки, до всього і матка при виборі намагається такі стільники обходити стороною. вирішив сіркою не обробляти, ось і шукаю альтернативу. магазині сушники відсортував відібравши ту незначну частину де хоч раз виводився розплід, розмістив в корпусах, самі корпуса склав під навісом  по 8шт  в стопці, нижній корпус см 40 над землею, низ і верх відкритий (планую перекрити лише сіткою). а ось як бути з запасом гніздових рамок......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Lefty сказав:

такі ж зробив висновки, до всього і матка при виборі намагається такі стільники обходити стороною. вирішив сіркою не обробляти, ось і шукаю альтернативу. магазині сушники відсортував відібравши ту незначну частину де хоч раз виводився розплід, розмістив в корпусах, самі корпуса склав під навісом  по 8шт  в стопці, нижній корпус см 40 над землею, низ і верх відкритий (планую перекрити лише сіткою). а ось як бути з запасом гніздових рамок......

Так ,то проблема. При холоді її ще немає. А як пригріє тепло , почнуться проблеми. Я стараюсь за зиму гарно впорядкувати корпуси з сушкою, перевірити , щоб не було й жодної щілини. З осені пересипав потроху рамки листям з грецького горіха.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Я стараюсь за зиму гарно впорядкувати корпуси з сушкою

Дистанційно з Альмери?:umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, igorstep сказав:

Дистанційно з Альмери?:umora:.

Так же ж

9 годин тому, ДобровоЛ сказав:

 З осені пересипав потроху рамки листям з грецького горіха.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Декілька років тому купляв бджіл в одного старого пасічника.  В дворі навіс, пристроєний до  стіни, з трьох  сторін відкритий. Під навісом натягнуті дроти, на яких висить на гачках суш.  І гніздова  і магазинна. Мене це заціавило. Дід казав, що за кілька десятків років його пасічникування, такий спосіб самий дешевший і самий незаморочливий. Єдина проблема - синички, виколупують пергу, трощачи рамки.  Але з синичками легше вирішити проблему, ніж з міллю. 

Я якось переклав суш в корпусах полосками від молі. По рекомендації досвіченого пасічника, в якого паралельно є магазин бджолярського реманенту . Переклав,  і забув. Радий, що міль мої рамки не з"їсть.  Пройшов якийсь час, і мені знадобилось кілька рамок для чогось.  Рамки стояли в корпусах, один на одному штук по 5.  І вся та піраміда була повністю заплетена павутиною молі.  Приголомшливе видовище. Найбільше  лялечок зібралось під тими полосками. Наступний сезон починав знову повністю з вощини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, igorstep сказав:

Дистанційно з Альмери?:umora:.

:rolleyes: Так ще ж далеко не кінець же зимі.:dntknw::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Володимир Джос сказав:

Декілька років тому купляв бджіл в одного старого пасічника.  В дворі навіс, пристроєний до  стіни, з трьох  сторін відкритий. Під навісом натягнуті дроти, на яких висить на гачках суш.  І гніздова  і магазинна. Мене це заціавило. Дід казав, що за кілька десятків років його пасічникування, такий спосіб самий дешевший і самий незаморочливий. Єдина проблема - синички, виколупують пергу, трощачи рамки.  Але з синичками легше вирішити проблему, ніж з міллю. 

Я якось переклав суш в корпусах полосками від молі. По рекомендації досвіченого пасічника, в якого паралельно є магазин бджолярського реманенту . Переклав,  і забув. Радий, що міль мої рамки не з"їсть.  Пройшов якийсь час, і мені знадобилось кілька рамок для чогось.  Рамки стояли в корпусах, один на одному штук по 5.  І вся та піраміда була повністю заплетена павутиною молі.  Приголомшливе видовище. Найбільше  лялечок зібралось під тими полосками. Наступний сезон починав знову повністю з вощини.

Ну, це як і у мене було з отою лавандою...

19 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Я так колись лавандою обклав і в плівці - з Криму спеціально привіз був. Так  лаванда виявилася прекрасним розсадником для них - все пожерли, падлюки ! :dntknw:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, Володимир Джос сказал:

Декілька років тому купляв бджіл в одного старого пасічника.  В дворі навіс, пристроєний до  стіни, з трьох  сторін відкритий. Під навісом натягнуті дроти, на яких висить на гачках суш.  І гніздова  і магазинна. Мене це заціавило. Дід казав, що за кілька десятків років його пасічникування, такий спосіб самий дешевший і самий незаморочливий. Єдина проблема - синички, виколупують пергу, трощачи рамки.  Але з синичками легше вирішити проблему, ніж з міллю. 

Я так храню на стелажах , тільки зашитий откриваю франтон і двері з противоположних сторін 

і навіс з півночі і ще дерева . общим сонце тільки до 10 утра може зацепить 

Трохи суш даже літом залишалось . то без молі ,сквозняк хороший виходить .

вспотівший заходиш рамки суші вибрать то чуть хорошо сквозняк по спині 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Володимир Джос сказав:

Декілька років тому купляв бджіл в одного старого пасічника.  В дворі навіс, пристроєний до  стіни, з трьох  сторін відкритий. Під навісом натягнуті дроти, на яких висить на гачках суш.  І гніздова  і магазинна. Мене це заціавило. Дід казав, що за кілька десятків років його пасічникування, такий спосіб самий дешевший і самий незаморочливий. Єдина проблема - синички, виколупують пергу, трощачи рамки.  Але з синичками легше вирішити проблему, ніж з міллю. 

Я якось переклав суш в корпусах полосками від молі. По рекомендації досвіченого пасічника, в якого паралельно є магазин бджолярського реманенту . Переклав,  і забув. Радий, що міль мої рамки не з"їсть.  Пройшов якийсь час, і мені знадобилось кілька рамок для чогось.  Рамки стояли в корпусах, один на одному штук по 5.  І вся та піраміда була повністю заплетена павутиною молі.  Приголомшливе видовище. Найбільше  лялечок зібралось під тими полосками. Наступний сезон починав знову повністю з вощини.

Тримаю так рамки з сушниною і пергові  4 рік -  сподобалось. Підвішені теж на проволці  під кроквами  у клуні. Зберігаю так тільки у  осінньо-зимовий період, а далі використовую по необхідності у вуликах.  Як покаже  таке збереження суші  влітку не знаю. Чим сподобалось: Рамки мають постійний обмін свіжого повітря, :IMHO:зимою при мінусових температурах вимерзає, а може частково вимерзає личинка молі, пергові рамки в такому положенні  краще зберігаються  як в  порожніх корпусах чи сховищах, навіть не пересипані цукровою  пудрою ( звісно  як  завжди є на деяких рамках  прицвівших 10-50  чарунок з пергою  але це ж не  по пів рамки цвілої перги (один рік пергові тримав у порожніх вуликах  дуже поприцвітали) ),  так як рамки підвішені миші там не шастають (правда  цей рік   трохи  затупив:  після відкачки  лишив 5 корпусів з 230 рамками  хотів ще  за пару день докачати   залишки та вже  тоді всі рамочки підвісити. Результат плачевний мишки  влізли та зробили  свою справу.: 35  відтянутих рамок  кинув у перетопку.).

Рахую  що спосіб  такого збереження  є дієвий, особливо в осіньо-зимовий та  ранньо-весняний період. А від синичок   можна прикрити сіткою. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, bosik2017 сказав:

 Підвішені теж на проволці  під кроквами  у клуні.

Я свої тримаю на горищі в хаті. привязав планки між кроквами на ширину рамки. Був такий момент, що висіли цілий рік, правда відкривав вікно і двері для протягу літом. Восени, коли ставлю на зберігання - днів два-три бджоли літають, а потім заспокоюються. Правда ставлю сухі, зовсім без залишків меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, gardener сказал:

Був такий момент, що висіли цілий рік,

І що не попливли влітку?:blink:

Не може такого буть... :IMHO:

Чим у Вас хата покрита? Дерева круг хати є?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, ромео сказав:

І що не попливли влітку?:blink:

 

Хата покрита шифером. пливла тільки вощина і світла суш.Темна трималася. Дерев немає, але був постійний протяг.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.01.2020 в 15:42, ДобровоЛ сказав:

Я так колись лавандою обклав і в плівці - з Криму спеціально привіз був. Так  лаванда виявилася прекрасним розсадником для них - все пожерли, падлюки ! :dntknw:

     Тут десь колись хтось писав, що не зміг розвести цю заразу . Хотілося чоловіку спробувати настоянки на молі. :crazy:  Я часто це згадую, коли натрапляю на стільники повністю розбиті восковою міллю. 

     Колись спостерігав таку картину  -  спілкування двох голів с\г господарств. Один з них спеціалізувався на зернових, а інший на лікарських культурах. І той, що із зернового господарства пропонував помінятися направленнями - у нього всі поля завалено тими "лікарськими" рослинами були, а інший ніяк їх розвести не міг.:dntknw::umora:

    Так і унас щось схоже відбувається.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Для магазинной суши сделал несколько ящиков из ДВП. Размером примерно 0.5*1.5м и высотой около 80см для нижнего яруса направляющие под плечики, остальные ставятся сверху.

Покрасил и поставил под навесом.

Как то рамки простояли 2 года моли не было. Но это только с магазинной сушью.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...