Перейти к содержанию

Запасні матки


Olegfk

Рекомендуемые сообщения

17 минут назад, Sanich сказал:

Можна було спробувати матку помістити в кліточку Міленіна

Я робив щось на зразок цього.

.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Wladimir_K сказал:

У мене знайомий пробував так пускати результат незадовільний.

В чем причина не удачи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

В чем причина не удачи?

Точно не знаю. Бджоли з матками загинули, частина опоносилася.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Wladimir_K сказал:

Точно не знаю. Бджоли з матками загинули, частина опоносилася.

Естественное состояние пчелиной семьи клуб. Здесь это всё нарушено. :IMHO:Отсюда и результат и еслиб он был положительный то в виде исключения.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, torr сказал:

Естественное состояние пчелиной семьи клуб. Здесь это всё нарушено. :IMHO:Отсюда и результат и еслиб он был положительный то в виде исключения.

Якщо організувати зимівлю при більш високих температурах і організовувати очисні обльоту супроводжуючої бджоли думаю позитив певний досягти можна, але чи варті такі затрати уваги.

Не простіше зимувати у контрольованому зимівнику 2-3 рамочним відводкам?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Вадим Василюк сказал:

Колись випадково (залізла миша у вулик) побачив в сім'ї 3 рамки, на ладошку, критого розплоду і це все було 5 січня перед різдвом. 

Так що січень місяць, теж може буть.

П.С. Та сім'я, як і всі розвивалась і ніякого ослаблення, чи опоношення не було, так як вів за нею спостереження.

 

В моей семье два пчеловода со СТАЖЕМ, дед и тесть, столько историй своих "экспериментов" в начале карьеры понарассказывали и о результатах:crazy: тоже

Тесть начал пчеловодить, поймав рой во дворе. помог пчеловод живший по соседству, дал немного рам улей что то рассказал, "рамки нужно будет подставлять для развития и подкармливать", ну и поплыли.... Весной после первого облета, попросили помочь осмотреть семью... у него глаза на лоб полезли, когда он увидел полный улей пчелы и 12 рам расплода, "вы что с ними делали зимой" - "ничего, только баночки с сиропом подставляли - как вы сказали". Поделили семью на 4ре.

Спрашиваю, еще так делали, нет говорит, пообщались почитали литературу. Считает, что тогда крупно повезло.

Все пересказано со слов Автора "Технологии" :)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Wladimir_K сказал:

Точно не знаю. Бджоли з матками загинули, частина опоносилася.

Отут Володя, з тобой солідарний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нуки -- це геь не природно, аномально.Але Доцинець і інші зиують і мають міні-сімейки, які себе самогенерують. Для них ранні матки це як бонус. В них ціль розплід(бджоли), для заселення сусіднього маткомісця.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Seos сказал:

Підсумки даного експремента можна буде підбить не раніше березня місяця.

Цілком згідний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Wladimir_K сказал:

Якщо організувати зимівлю при більш високих температурах і організовувати очисні обльоту супроводжуючої бджоли думаю позитив певний досягти можна, але чи варті такі затрати уваги.

Вова при всём уважении к тебе. Пчелиная семья это целостный организм. ТОЧКА. Держать можно свиней в загоне по одному или несколько всё равно главное дай пожрать и убери навоз. С пчёлами не так. НЕЛЬЗЯ нарушать их биологический ритм.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, vovchik13033 сказал:

Матка яйцекладку не почала ?

Навіть і не думає, я за цим спостерігаю. Спеціально залишив їй у стільничку десь біля тридцяти чарунок з пергою для провокації. Але все стане зрозуміло після водохрестя...

Зрештою, при подібних методиках, література рекомендує збільшити кількість бджілок супроводу відсотків на сорок якраз у лютому. Мабуть не дарма...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Wladimir_K сказал:
2 часа назад, Wladimir_K сказал:

Не простіше зимувати у контрольованому зимівнику 2-3 рамочним відводкам?

А вот с этим согласен.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, torr сказал:

Вова при всём уважении к тебе. Пчелиная семья это целостный организм. ТОЧКА. Держать можно свиней в загоне по одному или несколько всё равно главное дай пожрать и убери навоз. С пчёлами не так. НЕЛЬЗЯ нарушать их биологический ритм.:IMHO:

Я не прихильник різних теорій і фантазій по яких написали купу книжок і дисертацій, але те що було описано в літературі переказав, так само як боротьба з кліщем відомим всім методом. 

Є всім відомий твір українського вченого про Високотемпературну зимівлі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Wladimir_K сказал:

Так само є метод збереження маток під назвою високотемпературна зимівля.

Цей метод був детально розписаний в журналі "Пчеловодство" наприкінці восьмидесятих. Я тоді зразу - ж його перевірив на практиці і можу доповісти, що 12 з 14-ти маток успішно дожили до весни і далі нормально працювали. Температуру в надрамковому просторі утримував на рівні 25, хоча, як потім з'ясувалося, потрібно було 26...28. Всім, хто не знайомий з цим методом - потрібно зауважити, що бджілки тут формують цілком повноцінний зимовій клуб, але він притиснутий до стелі і напоминає половинку м'яча. В стелі є щілина, котра далі переходить в коридор, утворений стінками маточних кліточок. Коридор цей - єдиний шлях бджілок до зимовіх кормів(над кліточками). Інших кормів у вулику не повинно бути. Матки повинні контактувати з бджілками тільки через сітку, бо інакше бджілки почнуть надавати перевагу окремим маткам. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Kumpel сказал:

Цей метод був детально розписаний в журналі "Пчеловодство" наприкінці восьмидесятих. Я тоді зразу - ж його перевірив на практиці і можу доповісти, що 12 з 14-ти маток успішно дожили до весни і далі нормально працювали. Температуру в надрамковому просторі утримував на рівні 25, хоча, як потім з'ясувалося, потрібно було 26...28. Всім, хто не знайомий з цим методом, потрібно зауважити, що бджілки тут формують цілком повноцінний зимовій клуб, але він притиснутий до стелі і напоминає половинку м'яча. В стелі є щілина, котра далі переходить в коридор, утворений стінками маточних кліточок. Коридор цей - єдиний шлях бджілок до зимовіх кормів(над кліточками). Інших кормів у вулику не повинно бути. Матки повинні контактувати з бджілками тільки через сітку, бо інакше бджілки почнуть надавати перевагу окремим маткам. 

Ще повинне місце бути для випорожнення на скільки розумію за Комісаром.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Ще повинне місце бути для випорожнення на скільки розумію за Комісаром.

Якщо ви про маток, то для них я нічого не передбачав окрім просторих кліток, а бджілки мали вільний вихід з вулика на вулию (штатний обліт при першій можливості).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, Kumpel сказал:

Якщо ви про маток, то для них я нічого не передбачав окрім просторих кліток, а бджілки мали вільний вихід з вулика на вулию (штатний обліт при першій можливості).

Тоді у клубі бджіл температура повинна бути невисока.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Wladimir_K сказал:

Тоді у клубі бджіл температура повинна бути невисока.

Так, у моєму випадку температура під клубом могла бути і мінусовою. Але, якщо врахувати, що стеля була з фанери - десятки, а над нею +25, то це мало певний (думаю, що не значний) вплив і на повітря навколо клубу. В будь - якому випадку, у вулику був "правильний" градієнт температур і клуб мав можливість поводитися - як при звичайній зимівлі на волі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, Kumpel сказал:

Я тоді зразу - ж його перевірив на практиці і можу доповісти, що 12 з 14-ти маток успішно дожили до весни і далі нормально працювали

Я правильно зрозумів , що в 1 вулику в клітках було 14 маток і бджоли їх кормили та " протягнули " через зиму ? Якщо можливо дайте ссилку де це можна почитати ( можна в приват ) . Давно думаю над збереженням запасних маток з найменьшими затратами .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, vovchik13033 сказал:

Я правильно зрозумів , що в 1 вулику в клітках було 14 маток і бджоли їх кормили та " протягнули " через зиму ? Якщо можливо дайте ссилку де це можна почитати ( можна в приват ) . Давно думаю над збереженням запасних маток з найменьшими затратами .

А навіщо посилання, тут з повідомлення  що внизу все зрозуміло.

 

13 часа назад, Kumpel сказал:

Цей метод був детально розписаний в журналі "Пчеловодство" наприкінці восьмидесятих. Я тоді зразу - ж його перевірив на практиці і можу доповісти, що 12 з 14-ти маток успішно дожили до весни і далі нормально працювали. Температуру в надрамковому просторі утримував на рівні 25, хоча, як потім з'ясувалося, потрібно було 26...28. Всім, хто не знайомий з цим методом - потрібно зауважити, що бджілки тут формують цілком повноцінний зимовій клуб, але він притиснутий до стелі і напоминає половинку м'яча. В стелі є щілина, котра далі переходить в коридор, утворений стінками маточних кліточок. Коридор цей - єдиний шлях бджілок до зимовіх кормів(над кліточками). Інших кормів у вулику не повинно бути. Матки повинні контактувати з бджілками тільки через сітку, бо інакше бджілки почнуть надавати перевагу окремим маткам. 

Зверху обігрівач для температури 26-28 для маток, корм для бджіл і зимівля на дворі. Ізоляція повинна бути досить гарна, так як  в місці де матки повинно бути +26+28, а у вулику де клуб бджіл прохолодно.

Затрати більші ніж при зимівлі 2-3 рамочних у приміщенні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот все подробно -

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Wladimir_K сказал:

Затрати більші ніж при зимівлі 2-3 рамочних у приміщенні.

Зовсім і ні.

Посудіть самі: для зимівлі 20 маток в приміщенні Вам необхідно сформувати 20 відводків на 2-3 рамки, забезпечити їх харчами і найважливіше - бджолою. Натомість, за цим методом, Вам потрібно "нагуглити" цифровий терморегулятор (для прикладу - "Dalas 10A" за 200 грн), понижаючий трансформатор на 12...24 вольт, один, чи два нагрівачі (щоб вийшло приблизно 50 Вт потужності), сформувати один відводок на 3-4 рамки і зимувати його у цьому - ж приміщенні. Затрати тут одноразові (на придбання електроніки і виготовлення верхньої частини).

Акацієвого меду (за Коміссаром) у мене не було, тому давав густий сироп 2:1. В цьому випадку відпала необхідність давати бджілкам ще й водичку.

Затрати, як на мене, дуже не значні, але уваги потрібно незрівнянно більше, бо існує величезний ризик - втратити всіх маток одразу...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене запасні матки прекрасно зимують в отводках силою 2-4 вулички.В сараї,з саморобним терморегулятором.Температура +2гр.Рамка 230-300.Які заношу такі і виношу,як правило наприкінці другої,на початку третьої декади лютого.За декілька днів до заносу в ,,зимівник,,Підсилюю бджолою від сильних сімей.Змітаю з крайньої рамки 1-2вулички бджоли,прямо на клуб нуклеуса.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Kumpel сказал:

Зовсім і ні.

Посудіть самі: для зимівлі 20 маток в приміщенні Вам необхідно сформувати 20 відводків на 2-3 рамки, забезпечити їх харчами і найважливіше - бджолою. Натомість, за цим методом, Вам потрібно "нагуглити" цифровий терморегулятор (для прикладу - "Dalas 10A" за 200 грн), понижаючий трансформатор на 12...24 вольт, один, чи два нагрівачі (щоб вийшло приблизно 50 Вт потужності), сформувати один відводок на 3-4 рамки і зимувати його у цьому - ж приміщенні. Затрати тут одноразові (на придбання електроніки і виготовлення верхньої частини).

Акацієвого меду (за Коміссаром) у мене не було, тому давав густий сироп 2:1. В цьому випадку відпала необхідність давати бджілкам ще й водичку.

Затрати, як на мене, дуже не значні, але уваги потрібно незрівнянно більше, бо існує величезний ризик - втратити всіх маток одразу...

Тут є один нюанс, відводок завжди можна перетворити в сім'ю, а матку лише як резерв і за відводками фактично  не потрібен контроль, а при високотемпературній зимовці маток, контроль обов'язковий, тобто витрачається багато часу і будь-яке опущення призведе до 0 на виході.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, Захар58 сказал:

У мене запасні матки прекрасно зимують в отводках силою 2-4 вулички.В сараї,з саморобним терморегулятором.Температура +2гр.Рамка 230-300.Які заношу такі і виношу,як правило наприкінці другої,на початку третьої декади лютого.За декілька днів до заносу в ,,зимівник,,Підсилюю бджолою від сильних сімей.Змітаю з крайньої рамки 1-2вулички бджоли,прямо на клуб нуклеуса.

І вмене такі ж рамки ,але зимую на вулиці по 2 - 4 рамочки .Вже третя зима і результат відмінний.Вулики на 8 рам ,але в мене рамка не 230 на 300, а чогось 213  на 300.Використовую їх для нуків по 2 рамки, а на мід по 5-6 корпусів і супер, бо в нас з 300 рамкою дуже важко по меду.А от з 300рамкою кочую в центр України, там зовсім інша справа.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...