Перейти к содержанию

Запасні матки


Olegfk

Рекомендуемые сообщения

20 минут назад, Seos сказал:

Підсумки даного експремента можна буде підбить не раніше березня місяця

В марте  будет только факт зимовки.А факт 100% пригодности матки будет ясен к маю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Seos сказал:

Підсумки даного експремента можна буде підбить не раніше березня місяця.:IMHO:

Главное человек пробует и ищет :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, tolik2362 сказал:

Главное человек пробует и ищет :IMHO1:

Та я обома руками за! Просто підсумки будем підводить весною

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, tolik2362 сказал:

Главное человек пробует и ищет 

Так никто не упрекает его в чем-то.Наоборот Удачи и Успехов.

Я сам,просматривая Ютуб,встретил подобные эксперименты и хотел в будущую зиму опробовать сохранить таким образом матку.

Мы-же все так и идем методом проб и ошибок.Это коллективный опыт и мы его приобретаем и пользуемся.

А мое замечание это только замечание что все будет известно в мае.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Wladimir_K сказал:

Думаю їм все рівно обліт не завадив би

В квартирі .:umora: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Но в нас найдутся люди каторые  скажут что это не то  и не так а как и сами не знают а я считаю дорогу осилит идущий и поймет какая она была легкая или сложная...:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 час назад, Kumpel сказал:

Температурний режим: вдень - 22 градуси

Матка яйцекладку не почала ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, vovchik13033 сказал:

В квартирі .:umora: 

В літературі є описи створення штучного очисного обльоту в приміщенні. Такі речі колись проводили і є детальні описи в літературі. В цьому нічого доброго немає, але це можливо. Так само є метод збереження маток під назвою високотемпературна зимівля.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, tolik2362 сказал:

Но в нас найдутся люди каторые  скажут что это не то  и не так а как и сами не знают а я считаю дорогу осилит идущий и поймет какая она была легкая или сложная...:hi:

Я на таких не обращаю внимания.Некогда,за своими проблемами уследить бы.

Есть люди разные( пчеловоды тоже как бы люди,только у них свои тараканы в голове),но твой путь это исключительно твой путь.

Соответственно и удачи и поражения тоже только твои.

8 минут назад, vovchik13033 сказал:

Матка яйцекладку не почала ?

По идее не должна бы.

У нее часы на февраль поставлены.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Kumpel сказал:

"Обліт" бджілки регулярно виконують в тамбурі і раз на тиждень я його прибираю.

Окрема бджілка впадає в оціпеніння вже при температурі 13 градусів. Власне в таких температурах мій нуклеус перебуває більшу частину доби ...

Ще раз звертаю увагу, що температурний режим змінюється на протязі доби. Іноді, на ніч, бджілки збиваюсься в "гроно" під стільничком (в зоні нижчих температур - 12 ...16 градусів).

Я звичайно за гуманізм, але ціль експерименту - перезимувати запасну матку. Сотня бджілок в цьому випадку є дуже не значною плататою. Але той факт, що за 60 днів відійшло всього 5 бджілок (три з них у перші два тижні) - свідчить про те, що їм не так вже й погано (як на мене)...

Ну Ви іксперементатор! Якщо бджола не вирощувала розплід, то дотянуть, а якщо матка почне чирвить то може й ні.

Ждем весни і Ваш відгук.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, vovchik13033 сказал:

В квартирі .:umora: 

Мой дед мне рассказывал :al: как он первую семью в первую зиму на кухне облетывал и потом по всем стенам гусиным пером их собирал :)

Жаль меня тогда еще на свете не было, что бы по соучаствовать в "Действе":crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, Kumpel сказал:

 

 

1 час назад, Wladimir_K сказал:

В літературі є описи створення штучного очисного обльоту в приміщенні.

Шютка. :) 

Я читав про такі обльоти та їх наслідки і домочадців з щасливими фейсами з тряпками в зубах . Що правда , деякі описували обльоти в ящику 1,5 на 1,5 метра обтягнутому марлею і приставленому до льотка впритул . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Егор Юрьев сказал:

По идее не должна бы.

У нее часы на февраль поставлены.

Интересно когда с Австралии в северное полушарие отправляют им календарь подкручивают?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, vovchik13033 сказал:

 

Шютка. :) 

Я читав про такі обльоти та їх наслідки і домочадців з щасливими фейсами з тряпками в зубах . Що правда , деякі описували обльоти в ящику 1,5 на 1,5 метра обтягнутому марлею і приставленому до льотка впритул . 

Якщо потрібно зберегти сім'ю з маткою за пару 100 у.е. то все можливе і иак само можливо всіх бджіл зібрати в одному місці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Wladimir_K сказал:

В літературі є описи створення штучного очисного обльоту в приміщенні. Такі речі колись проводили і є детальні описи в літературі. В цьому нічого доброго немає, але це можливо. Так само є метод збереження маток під назвою високотемпературна зимівля.

Ну все рівно, це матка на квітень місяц, думаю вони не зможуть себе згенерувать, до початку травня. 

Сотня бджіл, скільки можуть воспитать (викормить) розплоду? Навіть ті які викокормлять, будуть неповноцінними бджолами, а вони в свою чергу, пока будуть кормить наступну генерацію лечинок, з великою ймовірністю "випадуть в осадок".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Вадим Василюк сказал:

Ну все рівно, це матка на квітень місяц, думаю вони не зможуть себе згенерувать, до початку травня. 

Сотня бджіл, скільки можуть воспитать (викормить) розплоду? Навіть ті які викокормлять, будуть неповноцінними бджолами, а вони в свою чергу, пока будуть кормить наступну генерацію лечинок, з великою ймовірністю "випадуть в осадок".

Потрібна плідна матка у березні і квітні і ціна таких маток досить висока, а бджолу завжди можна знайти. Такі матки це резерв в разі втрати матки у сім'ї під час зимівлі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Вадим Василюк сказал:

Ну все рівно, це матка на квітень місяц, думаю вони не зможуть себе згенерувать, до початку травня. 

Сотня бджіл, скільки можуть воспитать (викормить) розплоду? Навіть ті які викокормлять, будуть неповноцінними бджолами, а вони в свою чергу, пока будуть кормить наступну генерацію лечинок, з великою ймовірністю "випадуть в осадок".

В теме речь про сбережение запасной матки (для продажи или ремонта), в таком случае пчела инструмент, задача которого только сохранить матку живой и здоровой, на этом их миссия заканчивается:ax:

Wladimir_K опередил:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, Вадим Василюк сказал:

Ну Ви іксперементатор! Якщо бджола не вирощувала розплід, то дотянуть, а якщо матка почне чирвить то може й ні.

Ждем весни і Ваш відгук.

А  якщо зимувати без стільника, як безсотовий пакет, то не буде червити. Які в кого думки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Wladimir_K сказал:

Якщо потрібно зберегти сім'ю з маткою за пару 100 у.е. то все можливе і иак само можливо всіх бджіл зібрати в одному місці.

Звісно , ніхто на такі жертви як обліт в приміщенні зимою без крайньої нужди не піде . Бо не так воно весело проходить як уявляється та описується . Тут потрібен дуже сильний стимул для пасічника .

7 минут назад, Вадим Василюк сказал:

Ну все рівно, це матка на квітень місяц, думаю вони не зможуть себе згенерувать, до початку травня. 

Чому ? У нас крики , де взяти матку , розпонинаються як правило з першим обльотом . Деякі готові платити чималі гроші в цей період за маток , аби не об,єднувати сім,ї .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Егор Юрьев сказал:

 

У нее часы на февраль поставлены.

Колись випадково (залізла миша у вулик) побачив в сім'ї 3 рамки, на ладошку, критого розплоду і це все було 5 січня перед різдвом. 

Так що січень місяць, теж може буть.

П.С. Та сім'я, як і всі розвивалась і ніякого ослаблення, чи опоношення не було, так як вів за нею спостереження.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З приводу лютого то гумор.

Зрозуміло що жива істота і їй байдуже  на годинники.

У мене матка в кліточці прожила півтора місяці десь і лапки догори зробила тільки через те що забувся своєчасно кормів добавить.:ak::frusty:

Побачимо що з того вийде.

Вважаю що до весни дотягнуть,а ось чи буде вона повноцінною та чи не втратить чогось то побачимо трохи згодом.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Егор Юрьев сказал:

З приводу лютого то гумор.

Зрозуміло що жива істота і їй байдуже  на годинники.

У мене матка в кліточці прожила півтора місяці десь і лапки догори зробила тільки через те що забувся своєчасно кормів добавить.:ak::frusty:

Побачимо що з того вийде.

Вважаю що до весни дотягнуть,а ось чи буде вона повноцінною та чи не втратить чогось то побачимо трохи згодом.:IMHO:

Можна було спробувати матку помістити в кліточку Міленіна, щоб позбутися ризику отримати розплід. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сидят 10 маток в Миленинском изоляторе .Весной посмотрим .Боюсь что бы подмором не забился :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Сидят 10 маток в Миленинском изоляторе .Весной посмотрим .Боюсь что бы подмором не забился :hmm:

У мене знайомий пробував так пускати результат незадовільний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, ApisDirect сказал:

В теме речь про сбережение запасной матки (для продажи или ремонта), в таком случае пчела инструмент, задача которого только сохранить матку живой и здоровой, на этом их миссия заканчивается:ax:

Wladimir_K опередил:hi:

Щоб матки зимою не гибли, треба їх кожен рік мінять. Я добре все зрозумів. Мені в березні вони ніколи не були треба, а от на початок травня в пакет вкинуть можна, чи в хвоста.

Так що у кожного свої таракани.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...