Перейти к содержанию

Помогите, пожалуйста


Рекомендуемые сообщения

Думаю, что с отстройкой вощины в магазинах могут возникнуть проблемы, как показывает практика не сильно пчелы спешат переходить с дадановской рамки на магазинную с вощиной. Для успеха этого мероприятия должны будут наступить определенные условия, в идеале наличие суточных привесов от +3,0 кг. Иначе без танцев с бубном наверное не обойтись.  
Танці з бубном - відстройка магазинних рамок в гнізді і підняття розплоду?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Вадим Попов сказал:
5 минут назад, shersand сказал:
Думаю, что с отстройкой вощины в магазинах могут возникнуть проблемы, как показывает практика не сильно пчелы спешат переходить с дадановской рамки на магазинную с вощиной. Для успеха этого мероприятия должны будут наступить определенные условия, в идеале наличие суточных привесов от +3,0 кг. Иначе без танцев с бубном наверное не обойтись.  

Танці з бубном - відстройка магазинних рамок в гнізді і підняття розплоду?

Саме так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, shersand сказал:

в идеале наличие суточных привесов от +3,0 кг

совершенно верно !в прошлом году отстроил 23 магаз (13рам) с нуля -на кратковременном взятке в недельку!!!!примерно так 

29e903802b3e.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

до соняха будуть крепкі сімї!!!можливо й ще на липу наростяться!
Забув сказати, в мене гніздової суші теж немає...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ще е час і взятки підтримуючі -щоб відбудуватись !!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ще е час і взятки підтримуючі -щоб відбудуватись !!!
Якщо у вулику 10 дуже щільно обсижених рамок бджіл, тягнуть язики і перегородки, а вощину не спішать... Чому так?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, Вадим Попов сказал:
9 часов назад, asot сказал:
ще е час і взятки підтримуючі -щоб відбудуватись !!!

Якщо у вулику 10 дуже щільно обсижених рамок бджіл, тягнуть язики і перегородки, а вощину не спішать... Чому так?

1. Вощина какаха.

2. Роевое состояние.

3. Нет матки.

4. Пчелы совсем не так и много, как кажется в первый сезон пасечника.

5. Бывают семьи "уникалы". Например пчелы два дадана, а мед не носят.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Джаз сказал:

 

5. Бывают семьи "уникалы". Например пчелы два дадана, а мед не носят.

Мясные, таких называют. Они то мёд носят, но всё, что приносят, идёт на корм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1. Вощина какаха.
2. Роевое состояние.
3. Нет матки.
4. Пчелы совсем не так и много, как кажется в первый сезон пасечника.
5. Бывают семьи "уникалы". Например пчелы два дадана, а мед не носят.
У товариша ця ж сім'я, цю ж вощину тягнула на ура. Засів 1-денний є, мисочок 0, можливо бджіл дійсно не так уже і багато. Хоча гніздо медом підливають славно
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні зробив отводок на маточник. В сімї нашов 3 зреліх роевих маточника в низу довгі такі красиві один маточник взяв в отводок, а що робити з двома незнаю оставити чи вирізати їх

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите пожалуйста кто нибудь покупал пакеты у Переходько Алексей из Киева?Хочу купить у него 2 пчелопакета Карника.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цо це може бути після огляду сімї утворилась порода біля льотка 

IMG_20190521_150508.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цо це може бути після огляду сімї утворилась порода біля льотка 
IMG_20190521_150508.thumb.jpg.204772a2cc0550b07a23e76a30f3513c.jpg
У мене таке ж сьогодні та вчора було.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Вітаю всіх. Чотири роки бджіл не держав, до того мав невеличкий досвід, тримав три вулика для себе. Але так сталося, що минулого року 4 листопада довелось забрати безхозних бджіл, один вулик, лежак 20 рамочний (хазяїн помер). Бджоли практично все минуле літо жили своїм життям. Коли перевіз вулик до себе, провів огляд... стан сімї був поганенький. В перемішку з даданівськими стояли 4 рутівських рамки, звісно з язиками під ними. Рутівські рамки були із смужками меду по 4-5 см, розпечатав їх і поставив за заставну. Повномедних було дві, пару штук по 2/3 меду, декілька 1/2 меду, всі інші по 1/3 меду. Сформував гніздо в зиму на 7 рамках. Обробив від кліща... кліща було багато, на контрольному лиску формату А4 було 580 штук кліщів. В такому стані пішли в зиму.

Станом на сьогодні у вулику 20 рамок, бджоли багато, печатного меду 6 рамок точно є, може більше. Наче б то все гаразд... але є проблема. Вулик старенький, розвалиться скоро... хочу перевести бджіл в двокорпусний 10 рамочний. Новий вулик вже готовий для заселення. Досвіду водіння в двокорпусних вуликах не маю.

Тепер прошу Вашої поради:

1. Як розподілити рамки в першому і другому корпусах?

2. Коли краще пересаджувати? зараз? чи почекати ГВ?

Наводжу схему розподілу рамок між корпусами як я собі надумав. Прошу прокоментувати, чи правильно я розподілив, чи щось не так?

1 Кліщ Varroa jacobsoni 05.11.2018.jpg

Рамки_два_корпуси.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, GSVG сказал:

Тепер прошу Вашої поради:

В принципе правильно. Но, учитывая, что прошлым летом жили сами по себе, а соответственно в улье старые темные рамки, я бы дала больше вошины в гнездо (нижний корпус). На место 8 и 9 рамки вошину, медоперговую на 10, а полномедную во второй корпус. Это при условии поддерживающего взятка, если не будет нектара - вощину погрызут. Выход - стимулируюшая подкормка сиропом.

Желательно между корпусами разделительная решетка.

Переселяйте сейчас. К ГВ выйдет печатный расплод во втором корпусе и его зальют медом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, GSVG сказал:

Прошу прокоментувати, чи правильно я розподілив, чи щось не так

Головний принцип: відкритий вниз, печатний - вгору, ви дотримались. А решта залежить від різних умов. Головне - чи є взяток. В якому стані суш. Від того вирішувати кількість вощини і куди її ставити. При слабкому взятку в верхньому корпусі тягнути її майже не будуть. Знизу, біля відкритого розплоду шанс відбудови вищий...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Надія сказав:

я бы дала больше вошины в гнездо (нижний корпус).

Дякую, я теж думав, що малувато вощини, але враховуючи безвзяточний період побоявся. Днями поставлю на ваги  і за результатами наявності чи відсутності взятку буду коригувати кількість вощини.

Цитата

Желательно между корпусами разделительная решетка.

Так, решітка буде, просто забув про неї написати.

Цитата

Переселяйте сейчас. К ГВ выйдет печатный расплод во втором корпусе и его зальют медом

Дякую, так і зроблю...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

В якому стані суш.

Дякую за відповідь. Суш хороша, вийшло буквально 2-3 покоління бджоли. То моя суш з попередніх років

Цитата

Знизу, біля відкритого розплоду шанс відбудови вищий...

Дякую, врахую...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.06.2019 в 00:36, GSVG сказал:

 Новий вулик вже готовий для заселення. Досвіду водіння в двокорпусних вуликах не маю.

Тепер прошу Вашої поради:

1. Як розподілити рамки в першому і другому корпусах?

2. Коли краще пересаджувати? зараз? чи почекати ГВ?

 

Якщо вулики не розвалются, то яби пересадив осінню коли буде рамок 10-12. А насчет технологии в 2-ох корпусном, то подивіться відео Генадія Степаненка формування отводков, там все подробно розказано

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Доброго дня. Хочу зробити діафрагми утеп, осталось після ремонта мінеральна вата, можна її використовувати чи вона не годится?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня. Хочу зробити діафрагми утеп, осталось після ремонта мінеральна вата, можна її використовувати чи вона негодится?
На звичайній рамці зробити сендвіч фольгоізол-мінвата-фольгоізол або фанера-мінвата-фанера, двп-мінвата-двп.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На звичайній рамці зробити сендвіч фольгоізол-мінвата-фольгоізол або фанера-мінвата-фанера, двп-мінвата-двп.
А якої товщини мінвата ,якщо ділити її то геморна справа я б взагалі з нею незаморочувався.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7см вона, ну якщо її прижати, то виходить 3см якраз влізає в рамку 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7см вона, ну якщо її прижати, то виходить 3см якраз влізає в рамку 
Якщо її стиснути - втрачається повітряний прошарок між волокнами вати, а повітря якраз і є термоізолятор.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, beekeeper92 сказав:

7см вона, ну якщо її прижати, то виходить 3см якраз влізає в рамку 

Незаморочуйтеся з мінватою, це лишнє:IMHO:. Робив заставні по-швидкому -- на звичайну рамку степлером пристріляв  фольговану підложку під ламінат, цього вистачає, але з часом прогризають дири. Щоб не гризли, дав під низ двп, служать вже кілька років без проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...