Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Зустріч форумчан 2019 р. у Бухті Вікінгів. Опитування.   07/13/2019

Звертаю увагу форумчан на попередню пропозицію пана Михайла @miro вчетверте зібратися у вересні на зустріч форумчан у Бухті Вікінгів та прохання відписатися в темі зацікавлених.  http://tochok.info/topic/13779-місце-провення-щорічної-зустрічі-форумчан-2019/   
Віталій Осідченко

Кооперативи пасічників

58 posts in this topic

Якщо не навчатися ринку, якщо не вчитись виборювати місце під сонцем, вчасно та адекватно реагувати на зміни у суспільстві та продовжувати жити на деревах, тоді логічно чекати що хтось все "порєшаєт", або всіх хто пробує щось зробити сварити. Але не плачте тоді що вас мають перекупи!

Хто не хоче думати більше головою той більше навантажує руки!

Взагалі, дуже співчуваю українцям. Спочатку Россія вибила козаків, потім Союз відібрав власність, та повагу до власності. Загнобив Майстра! На якому тримається цивілізація. У Японців досі є вікові династії майстрів, що передають секрети тільки нещадкам. Баварське пиво, сосиски, французський коньяк, сири - зараз кажуть крафтове виробництво. Та шо там казать, Громада, що відіграє значну роль у житті багатьох країн, в Україні, поки що туговато приймається. Мені здається, що вкраїнець ще досі не може повірити, що ця країна його, що земля його, що земляки-українці його, що ВЛАДА ТАКОЖ ПОВИННА БУТИ ЙОГО! Населення за свої податки наймає собі керманичів! Ми земляки і все це наше, але якщо багато пити медовухи та чекати, поки за нас хтось все зробить, то можна знову все втратити - і країну, і свободу, і життя! 

9 часов назад, Віталій Осідченко сказал:

Якщо не навчатися ринку, якщо не вчитись виборювати місце під сонцем, вчасно та адекватно реагувати на зміни у суспільстві та продовжувати жити на деревах, тоді логічно чекати що хтось все "порєшаєт", або всіх хто пробує щось зробити сварити. Але не плачте тоді що вас мають перекупи!

Одного поважного британця запитали: "як виростити справжній англійський газон?" Відповідь була наступна: "потрібно посіяти траву і 200 років ретельно за нею доглядати..." Це ж за травою, люди добрі!!! А шоб змінити психологію людей, відношення до колективної власності, дати стабільну впевненість в захищенності створеного підприємства скільки потрібно часу? Я особисто вважаю, що мені за 10 років вдалося створити колектив , щоб зробити з нього кооператив необхідно ще років 20.

Коли я починаю про це говорити мене затюкують і не слухають. Згідно останніх постанов потрібно негайно!!! Вже завтра!!! Виділені кошти!!! Шикуйтесь колонами!!!

Кожна нова влада оголошує кампанію створення чогось глобального, вкладає і дерибанить гроші, і зникає без будь якої відповідальності.

Не буде в нас кооперації доки не буде порядної влади і легального бізнесу!

Edited by Ю.М.

19 минут назад, Ю.М. сказал:

Одного поважного британця запитали: "як виростити справжній англійський газон?" Відповідь була наступна: "потрібно посіяти траву і 200 років ретельно за нею доглядати..." Це ж за травою, люди добрі!!! А шоб змінити психологію людей, відношення до колективної власності, дати стабільну впевненість в захищенності створеного підприємства скільки потрібно часу? Я особисто вважаю, що мені за 10 років вдалося створити колектив , щоб зробити з нього кооператив необхідно ще років 20.

Коли я починаю про це говорити мене затюкують і не слухають. Згідно останніх постанов потрібно негайно!!! Вже завтра!!! Виділені кошти!!! Шикуйтесь колонами!!!

Кожна нова влада оголошує кампанію створення чогось глобального, вкладає і дерибанить гроші, і зникає без будь якої відповідальності.

Не буде в нас кооперації доки не буде порядної влади і легального бізнесу!

Влада це відображення поглядів населення і як наслідок все офіційно і чесно. Поки ми громадяни не будемо до цього готові, як культурно, психологічно і ментально про ніяку кооперації шансів немає говорити так і про чесність влади так і легальність бізнесу.

10 часов назад, Віталій Осідченко сказал:

Взагалі, дуже співчуваю українцям. Спочатку Россія вибила козаків, потім Союз відібрав власність, та повагу до власності. Загнобив Майстра! На якому тримається цивілізація. У Японців досі є вікові династії майстрів, що передають секрети тільки нещадкам. Баварське пиво, сосиски, французський коньяк, сири - зараз кажуть крафтове виробництво. Та шо там казать, Громада, що відіграє значну роль у житті багатьох країн, в Україні, поки що туговато приймається. Мені здається, що вкраїнець ще досі не може повірити, що ця країна його, що земля його, що земляки-українці його, що ВЛАДА ТАКОЖ ПОВИННА БУТИ ЙОГО! Населення за свої податки наймає собі керманичів! Ми земляки і все це наше, але якщо багато пити медовухи та чекати, поки за нас хтось все зробить, то можна знову все втратити - і країну, і свободу, і життя! 

Ой ну точно выборы скоро.какой слог(по факту пшик)Вот интересно долго эти бредовые лозунги нести будете,а то от них уже 10 мил сбежало и если так дальше пойдет то построите краину людей преклонного возраста.

А кооператив это не совок чтоли.Не отбор ли собственности в коллективное пользование иль под лозунг все можно.Так в те времена за которые лжете,без всяких кооперативов государство принимало мед по 5 долларов и куда его потом этот мед девали пчеловоду было по боку.Ни кто пчеловода в стадо не гнал.И запомните вот это написанное как молитву перед сном,потому как в кооперативе будет участвовать 90% тех кто это прекрасно помнит,а если что и подзабыл то ему родители напомнят.Там будет ну совершенно не форум и за некоторые речи и по голове настучат.

Edited by Иван Иваныч

читаю та й дивуюся... відкуля все оте недобре береться.
кооператив кооперативу рознь. не совок це, а  як домовитесь між собою.

Edited by Любомир

20 часов назад, Любомир сказал:

читаю та й дивуюся... відкуля все оте недобре береться.
кооператив кооперативу рознь. не совок це, а  як домовитесь між собою.

Майже згоден, крім одної фрази:  "не совок це".  Зараз для мене, як підприємця, найстрашніше -  порушення КЗОТ ( кодекс законів про працю), який мало того що залишився з совка, але обріс такими перлами, що кожного дня тобі світить стаття....

Як приклад для пасічників: якщо Ви відкачуєте мед як простий пасічник і до Вас приїхав син допомагати - це цілком прийнятно і законно. Якщо Ви кооператор і до Вас приїхав син, це нелегальний працівник і Вам світить штраф 420 000грн (чотириста двадцять тисяч!). Звичайно сина ніхто не ловитиме, але можуть бути певні проблеми з владою, і от у Вас немає якоїсь звітності, не ведеться табель робочого часу, неправильно виплачена зарплата людині, що попала в лікарню (онкологію), не проведена щоквартально індексація зарплати згідно індексу інфляції, не розділена виплата авансу і зарплати, не подані звіти на певне число, бо країна святкує - це тільки проблеми останніх місяців.

Це не совок, це "крутіше!!!"    

14 часов назад, Ю.М. сказал:

Майже згоден, крім одної фрази:  "не совок це".  Зараз для мене, як підприємця, найстрашніше -  порушення КЗОТ ( кодекс законів про працю), який мало того що залишився з совка, але обріс такими перлами, що кожного дня тобі світить стаття....

Як приклад для пасічників: якщо Ви відкачуєте мед як простий пасічник і до Вас приїхав син допомагати - це цілком прийнятно і законно. Якщо Ви кооператор і до Вас приїхав син, це нелегальний працівник і Вам світить штраф 420 000грн (чотириста двадцять тисяч!). Звичайно сина ніхто не ловитиме, але можуть бути певні проблеми з владою, і от у Вас немає якоїсь звітності, не ведеться табель робочого часу, неправильно виплачена зарплата людині, що попала в лікарню (онкологію), не проведена щоквартально індексація зарплати згідно індексу інфляції, не розділена виплата авансу і зарплати, не подані звіти на певне число, бо країна святкує - це тільки проблеми останніх місяців.

Це не совок, це "крутіше!!!"    

Реальний приклад, розповідав лектор по бух. обліку - чоловік підприємець торгує меблями,  жінка його була в магазині, допомагала. Зайшли перевіряючі, почали цікавитись меблями, жінка проконсольтувала їх. Звичайно вона була не оформлена. Результат вищеозвучений штраф. 

Edited by MaXUA123

З усіх агітпромов за кооперацію, я так і не почув реальних переваг. Обіцяють допомогу, але тільки обіцяють... Обіцяють вищі закупівельні ціни, але не ті, хто закуповує,

Обіцяють розвиток як за кордоном, а де основа того розвитку - не видно.

Мене, що 10 років тому повівся і відкрив кооператив ніхто не питає і не слухає як це насправді, а не в передвиборних промовах. 

Отже, переваги кооперації: 1.Об"єднання виробничих і фінансових ресурсів.  Будь яке виробництво тримається на 3 "китах"- люди, засоби виробництва і гроші( кров економіки). Добитися суттєвих результатів з обєднання можна або коли об"єднуються багаті, або коли багато бідних. Об"єднати кілька сотень чи тисяч пасічників не реально. Об"єднати багатих ще складніше - вони не поділяться. 

2. Світовий досвід !!! Насправді працювати не може. Бо в нас кооператив - юридична особа!. А далі, якщо купили автомобіль, це техогляд, путівки, довідки на водія, списання палива та запчастин, та інші проблеми. Якщо обладнання , то умови праці, звіти по закупках, утилізація відходів, розряди, категорії і т. ін. Якщо постачання води, газу, електроенергії, то проекти, договори, оплата авансом! і тарифи- якщо приватне господарство, 0.9-1.2 грн. за КВт. У мене 2, 7грн і обіцяють підняти на 40%.

3. Податкові пільги. Я не можу зрозуміти, що таке НЕПРИБУТКОВИЙ кооператив! Для мене це як сім"я геїв - зареєстрована але безплідна!

Якщо затрати ростуть (див п.2) то погасити затрати можна тільки прибутками (або зовнішніми кредитами). Будь яке виробництво створюється з метою отримання прибутку, або задоволення певних потреб суспільства - покажіть яких???

4. Авторизація продукції . Абсолютно не пов"язано з кооперацією. Є кілька варіантів обліку пасічників. Але хто більше зацікавлений в тіньовому бізнесі - пасічники чи оптовики? Мабуть пасічниками тільки маскуються...

5.Державні дотації. На моє звернення в кабміні, чому не можна давати дотації сімейним пасікам, а тільки кооперативам, я не почув зрозумілої відповіді.

Отож перш ніж впроваджувати "світовий досвід" потрібно створити умови для нього!

Мабуть тому, що це вигідно чиновнику, бо ніхто не розуміє як це робити і буде маса порушень, невдалих спроб і експериментів, а в каламутній воді... далі знаєте!