Перейти к содержанию

Кооперативи пасічників


Рекомендуемые сообщения

Якщо не навчатися ринку, якщо не вчитись виборювати місце під сонцем, вчасно та адекватно реагувати на зміни у суспільстві та продовжувати жити на деревах, тоді логічно чекати що хтось все "порєшаєт", або всіх хто пробує щось зробити сварити. Але не плачте тоді що вас мають перекупи!

Хто не хоче думати більше головою той більше навантажує руки!

Взагалі, дуже співчуваю українцям. Спочатку Россія вибила козаків, потім Союз відібрав власність, та повагу до власності. Загнобив Майстра! На якому тримається цивілізація. У Японців досі є вікові династії майстрів, що передають секрети тільки нещадкам. Баварське пиво, сосиски, французський коньяк, сири - зараз кажуть крафтове виробництво. Та шо там казать, Громада, що відіграє значну роль у житті багатьох країн, в Україні, поки що туговато приймається. Мені здається, що вкраїнець ще досі не може повірити, що ця країна його, що земля його, що земляки-українці його, що ВЛАДА ТАКОЖ ПОВИННА БУТИ ЙОГО! Населення за свої податки наймає собі керманичів! Ми земляки і все це наше, але якщо багато пити медовухи та чекати, поки за нас хтось все зробить, то можна знову все втратити - і країну, і свободу, і життя! 

  • Подобається 2
  • Ха-Ха 3
  • Переможемо 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Віталій Осідченко сказал:

Якщо не навчатися ринку, якщо не вчитись виборювати місце під сонцем, вчасно та адекватно реагувати на зміни у суспільстві та продовжувати жити на деревах, тоді логічно чекати що хтось все "порєшаєт", або всіх хто пробує щось зробити сварити. Але не плачте тоді що вас мають перекупи!

 

Одного поважного британця запитали: "як виростити справжній англійський газон?" Відповідь була наступна: "потрібно посіяти траву і 200 років ретельно за нею доглядати..." Це ж за травою, люди добрі!!! А шоб змінити психологію людей, відношення до колективної власності, дати стабільну впевненість в захищенності створеного підприємства скільки потрібно часу? Я особисто вважаю, що мені за 10 років вдалося створити колектив , щоб зробити з нього кооператив необхідно ще років 20.

Коли я починаю про це говорити мене затюкують і не слухають. Згідно останніх постанов потрібно негайно!!! Вже завтра!!! Виділені кошти!!! Шикуйтесь колонами!!!

Кожна нова влада оголошує кампанію створення чогось глобального, вкладає і дерибанить гроші, і зникає без будь якої відповідальності.

Не буде в нас кооперації доки не буде порядної влади і легального бізнесу!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Ю.М. сказал:

Одного поважного британця запитали: "як виростити справжній англійський газон?" Відповідь була наступна: "потрібно посіяти траву і 200 років ретельно за нею доглядати..." Це ж за травою, люди добрі!!! А шоб змінити психологію людей, відношення до колективної власності, дати стабільну впевненість в захищенності створеного підприємства скільки потрібно часу? Я особисто вважаю, що мені за 10 років вдалося створити колектив , щоб зробити з нього кооператив необхідно ще років 20.

Коли я починаю про це говорити мене затюкують і не слухають. Згідно останніх постанов потрібно негайно!!! Вже завтра!!! Виділені кошти!!! Шикуйтесь колонами!!!

Кожна нова влада оголошує кампанію створення чогось глобального, вкладає і дерибанить гроші, і зникає без будь якої відповідальності.

Не буде в нас кооперації доки не буде порядної влади і легального бізнесу!

Влада це відображення поглядів населення і як наслідок все офіційно і чесно. Поки ми громадяни не будемо до цього готові, як культурно, психологічно і ментально про ніяку кооперації шансів немає говорити так і про чесність влади так і легальність бізнесу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Віталій Осідченко сказал:

 

Взагалі, дуже співчуваю українцям. Спочатку Россія вибила козаків, потім Союз відібрав власність, та повагу до власності. Загнобив Майстра! На якому тримається цивілізація. У Японців досі є вікові династії майстрів, що передають секрети тільки нещадкам. Баварське пиво, сосиски, французський коньяк, сири - зараз кажуть крафтове виробництво. Та шо там казать, Громада, що відіграє значну роль у житті багатьох країн, в Україні, поки що туговато приймається. Мені здається, що вкраїнець ще досі не може повірити, що ця країна його, що земля його, що земляки-українці його, що ВЛАДА ТАКОЖ ПОВИННА БУТИ ЙОГО! Населення за свої податки наймає собі керманичів! Ми земляки і все це наше, але якщо багато пити медовухи та чекати, поки за нас хтось все зробить, то можна знову все втратити - і країну, і свободу, і життя! 

Ой ну точно выборы скоро.какой слог(по факту пшик)Вот интересно долго эти бредовые лозунги нести будете,а то от них уже 10 мил сбежало и если так дальше пойдет то построите краину людей преклонного возраста.

А кооператив это не совок чтоли.Не отбор ли собственности в коллективное пользование иль под лозунг все можно.Так в те времена за которые лжете,без всяких кооперативов государство принимало мед по 5 долларов и куда его потом этот мед девали пчеловоду было по боку.Ни кто пчеловода в стадо не гнал.И запомните вот это написанное как молитву перед сном,потому как в кооперативе будет участвовать 90% тех кто это прекрасно помнит,а если что и подзабыл то ему родители напомнят.Там будет ну совершенно не форум и за некоторые речи и по голове настучат.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

читаю та й дивуюся... відкуля все оте недобре береться.
кооператив кооперативу рознь. не совок це, а  як домовитесь між собою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Любомир сказал:

читаю та й дивуюся... відкуля все оте недобре береться.
кооператив кооперативу рознь. не совок це, а  як домовитесь між собою.

Майже згоден, крім одної фрази:  "не совок це".  Зараз для мене, як підприємця, найстрашніше -  порушення КЗОТ ( кодекс законів про працю), який мало того що залишився з совка, але обріс такими перлами, що кожного дня тобі світить стаття....

Як приклад для пасічників: якщо Ви відкачуєте мед як простий пасічник і до Вас приїхав син допомагати - це цілком прийнятно і законно. Якщо Ви кооператор і до Вас приїхав син, це нелегальний працівник і Вам світить штраф 420 000грн (чотириста двадцять тисяч!). Звичайно сина ніхто не ловитиме, але можуть бути певні проблеми з владою, і от у Вас немає якоїсь звітності, не ведеться табель робочого часу, неправильно виплачена зарплата людині, що попала в лікарню (онкологію), не проведена щоквартально індексація зарплати згідно індексу інфляції, не розділена виплата авансу і зарплати, не подані звіти на певне число, бо країна святкує - це тільки проблеми останніх місяців.

Це не совок, це "крутіше!!!"    

  • Подобається 9
  • Дякую 5
  • Сумно 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Ю.М. сказал:

Майже згоден, крім одної фрази:  "не совок це".  Зараз для мене, як підприємця, найстрашніше -  порушення КЗОТ ( кодекс законів про працю), який мало того що залишився з совка, але обріс такими перлами, що кожного дня тобі світить стаття....

Як приклад для пасічників: якщо Ви відкачуєте мед як простий пасічник і до Вас приїхав син допомагати - це цілком прийнятно і законно. Якщо Ви кооператор і до Вас приїхав син, це нелегальний працівник і Вам світить штраф 420 000грн (чотириста двадцять тисяч!). Звичайно сина ніхто не ловитиме, але можуть бути певні проблеми з владою, і от у Вас немає якоїсь звітності, не ведеться табель робочого часу, неправильно виплачена зарплата людині, що попала в лікарню (онкологію), не проведена щоквартально індексація зарплати згідно індексу інфляції, не розділена виплата авансу і зарплати, не подані звіти на певне число, бо країна святкує - це тільки проблеми останніх місяців.

Це не совок, це "крутіше!!!"    

Реальний приклад, розповідав лектор по бух. обліку - чоловік підприємець торгує меблями,  жінка його була в магазині, допомагала. Зайшли перевіряючі, почали цікавитись меблями, жінка проконсольтувала їх. Звичайно вона була не оформлена. Результат вищеозвучений штраф. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З усіх агітпромов за кооперацію, я так і не почув реальних переваг. Обіцяють допомогу, але тільки обіцяють... Обіцяють вищі закупівельні ціни, але не ті, хто закуповує,

Обіцяють розвиток як за кордоном, а де основа того розвитку - не видно.

Мене, що 10 років тому повівся і відкрив кооператив ніхто не питає і не слухає як це насправді, а не в передвиборних промовах. 

Отже, переваги кооперації: 1.Об"єднання виробничих і фінансових ресурсів.  Будь яке виробництво тримається на 3 "китах"- люди, засоби виробництва і гроші( кров економіки). Добитися суттєвих результатів з обєднання можна або коли об"єднуються багаті, або коли багато бідних. Об"єднати кілька сотень чи тисяч пасічників не реально. Об"єднати багатих ще складніше - вони не поділяться. 

2. Світовий досвід !!! Насправді працювати не може. Бо в нас кооператив - юридична особа!. А далі, якщо купили автомобіль, це техогляд, путівки, довідки на водія, списання палива та запчастин, та інші проблеми. Якщо обладнання , то умови праці, звіти по закупках, утилізація відходів, розряди, категорії і т. ін. Якщо постачання води, газу, електроенергії, то проекти, договори, оплата авансом! і тарифи- якщо приватне господарство, 0.9-1.2 грн. за КВт. У мене 2, 7грн і обіцяють підняти на 40%.

3. Податкові пільги. Я не можу зрозуміти, що таке НЕПРИБУТКОВИЙ кооператив! Для мене це як сім"я геїв - зареєстрована але безплідна!

Якщо затрати ростуть (див п.2) то погасити затрати можна тільки прибутками (або зовнішніми кредитами). Будь яке виробництво створюється з метою отримання прибутку, або задоволення певних потреб суспільства - покажіть яких???

4. Авторизація продукції . Абсолютно не пов"язано з кооперацією. Є кілька варіантів обліку пасічників. Але хто більше зацікавлений в тіньовому бізнесі - пасічники чи оптовики? Мабуть пасічниками тільки маскуються...

5.Державні дотації. На моє звернення в кабміні, чому не можна давати дотації сімейним пасікам, а тільки кооперативам, я не почув зрозумілої відповіді.

Отож перш ніж впроваджувати "світовий досвід" потрібно створити умови для нього!

Мабуть тому, що це вигідно чиновнику, бо ніхто не розуміє як це робити і буде маса порушень, невдалих спроб і експериментів, а в каламутній воді... далі знаєте! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Поздоровляю усіх з перемогою на виборах.

Усім "перекупам" - вечная пам'ять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Віталій Осідченко сказал:

Поздоровляю усіх з перемогою на виборах.

Усім "перекупам" - вечная пам'ять.

Десь ми вже в історії таке під такими гаслами проходили.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Віталій Осідченко сказав:

Усім "перекупам" - вечная пам'ять.

Дивні люди... І куди Ви свій мед подінете? З"їсте? Продасте в роздріб?  Самі повезете в Німеччину, чи на яхті за океан?   Питання ціни, теж дуже цікаве. Товар коштує рівно стільки, за скільки його куплять.  Або продадуть.  Росте попит, росте ціна. Падає попит, падає ціна.   Захочуть заготівельники купити мед по 10 гривень за кілограм,  і знайдуться , хто по такій ціні продасть, така і буде ціна.  Не продадуть по 10 гривень, буде дорожче. До якогоїсь межі рентабельності.  В збиток ніхто не працює. Маються на увазі люди бізнесу, які вкладають в свій бізнес мільйони.  Великі інвестиції, великі прибутки. Якщо поталанить. 

Смішно слухати людей, які вклали в свій який не який бізнес, максимум сотню-другу тисяч, і скиглять, що не можуть заробити кілька десятків мільйонів, як заготівельники і експортери.  

Мені теж не подобається гуртова теперішня ціна на мед.  В такій ситуації, або нарощувати виробництво,  намагаючись знизити собівартість продукції,  або займатись чимось іншим.  Хтось виросте, хтось відійде.  Типова схема розвитку світового бізнесу. Головне зрозуміти, що ніхто нікому і нічого не винен. 

Експортер не ворог, а бізнесмен, головна ціль якого - максимальний прибуток. Подобається нам це чи ні.  Здасте мед з антибіотиками - хай експортера "вжарять" за кордоном, обпечетесь на тому "жарінні" самі в перспективі.  Щоб був цивілізований ринок, треба жити в цивілізованому місці. Або намагатись таким місцем стати.  Світ до цього йшов сторіччами. їх не морили голодом, не вбивали безневинно мільйонами, не забирали майно, житло, і землю.  Вони не були всі в одному концтаборі, однаково жебраками. А ми були, і багато хто з нас ментально ще там.  Кількадесят мільйонів "дикунів" вискочили з клітки, зі своїми звичками, ненавистю до більш успішних, і бажанням заробити сьогодні і зараз, не важливо яким коштом, лише б більше. А завтра хоч трава не рости. 

А заробляти цивілізовано також треба вчитись. :IMHO:  

Гарних медозборів, та ціни на наш і Ваш мед. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я якраз і експортую та потерпаю, як і Ви від перекупів. Він мені зателефонує, мовляв Бартнік вже бере по 100 грн, а потім до вас приїде і скаже, що ціна вже 27 грн. усюди. У результаті недоотримуєте належне Ви, а я переплачую. А ціна-то европейська одна. Це зайва ланка. Пасічник здатен і повинен сам згуртовувати експортні об'єми та розумітись на світових цінах (бо виробляє таку кількість не для українців). ПОКУПЕЦЬ завжди правий!

Це на нашому ринку можна почути : "Не подобається ціна - іди пошукай краще........." Але цей совок у Європі не проходить!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 7/23/2019 в 13:30, Віталій Осідченко сказав:

Поздоровляю усіх з перемогою на виборах.

Усім "перекупам" - вечная пам'ять.

вкусися за язик палка має два кінця

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 23.07.2019 в 13:30, Віталій Осідченко сказав:

Поздоровляю усіх з перемогою на виборах.

Усім "перекупам" - вечная пам'ять.

Чойто!? :blink: ми не знаємо чогось шо відоме вам?  Так поділіться з форумчанами, не томіть душу! :baby:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.07.2019 в 16:46, Віталій Осідченко сказав:

Я якраз і експортую

Ви "Содружество?"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 years later...

Цікава тема як успіхи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Якщо цікаво то є декілька думок про навчання кооперації на основі книги Елінор Остром " Керування спільним." Можу викладати скрини з книги для обговорення і розуміння як це працює. 

IMG_20230910_203959.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вітаю , вибачаюсь що довго сканер тільки в місті . Починаємо , Україна це спільний ресурс , яким треба вчитись управляти . Починаємо з кооперативів для цього краще книги Елінор Остром " Управління спільним. " нема. Для заправки перші сторінки .

19-20.pdf 21.pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всю книгу сканити не буду , далі може перейдемо до цілей , завдань , то механізмів вирішення керування спільним.

23.pdf 25.pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, Віталій Блінов сказав:

вибачаюсь що довго сканер тільки в місті

про який сканер зараз мова? 3д?:hmm:

бо ми заплутались:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

про який сканер зараз мова? 3д?:hmm:

бо ми заплутались:umora:

Та ви що тож книга а не сканер...:rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Александр К. сказав:

Та ви що тож книга а не сканер...:rofl:

То 3д вже книжки друкує?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, gardener сказал:

То 3д вже книжки друкує?

 Ні поки що темні маси треба просвітити книгою яка змінить Ваш погляд на життя перші декілька сторінок безкоштовні..;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17.01.2024 в 09:34, Александр К. сказав:

 Ні поки що темні маси треба просвітити книгою яка змінить Ваш погляд на життя перші декілька сторінок безкоштовні..;)

На ютубканалі " Блог сенцова " є ролік "Куда продає мед Іан Степплєр. Кооператив Бімейд" про те як пасічники продають мед в розвиненій країні із ринковою економікою.Канада на 18-20 місці за економічним розвитком (за показником ВВП на душу населення) Україна на 127 місці (до війни)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Микола І сказав:

На ютубканалі " Блог сенцова " є ролік "Куда продає мед Іан Степплєр. Кооператив Бімейд" про те як пасічники продають мед в розвиненій країні із ринковою економікою.Канада на 18-20 місці за економічним розвитком (за показником ВВП на душу населення) Україна на 127 місці (до війни)

Подібні кооперативи є і в інших державах із розвиненою економікою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...