Jump to content
Vadim1972

Обработка сада на пасеке

Recommended Posts

Чем обрабатывать сад на пасеке (чтобы не потравить пчёл)?

• Like 1
5 минут назад, Vadim1972 сказал:

Знайомий мені сказав так - або забирай пасіку в друге місце або забудь за сад. То я минулого сезону навіть вже і не обробляв.

Чим би Ви не обробляли, якщо вулики стоять поміж дерев то хімія буде і на вуликах і у вуликах

• Like 2
13 хвилини тому, Vadim1972 сказав:

Від шкідників Маврик, Біскайя, Моспілан, препарати для бджіл безпечні, але це неозначає, що бджіл  можна теж оприскувати.  Всі обробки підвечір, після закінчення льоту бджіл, але до випадання роси. Вулики варто розмістити на краю саду, а не в центрі, щоб звести вплив хімії до мінімуму.  В себе обробляю по-мінімуму, повністю відмовитися від обробки невиходить. На екологічні біопрепарати сильно ненадійтеся, вони працюють до першого дощу.

• Like 2
18 минут назад, davolodya сказал:

Від шкідників Маврик, Біскайя, Моспілан, препарати для бджіл безпечні, але це неозначає, що бджіл  можна теж оприскувати.  Всі обробки підвечір, після закінчення льоту бджіл, але до випадання роси. Вулики варто розмістити на краю саду, а не в центрі, щоб звести вплив хімії до мінімуму.  В себе обробляю по-мінімуму, повністю відмовитися від обробки невиходить. На екологічні біопрепарати сильно ненадійтеся, вони працюють до першого дощу.

я як обробляв то дружина накривала вулики плівкою, теж ввечері. але всеодно через день  біля деяких вуликів бачив отруєних бджіл.

• Like 1
21 хвилину тому, Серж 82 сказав:

я як обробляв то дружина накривала вулики плівкою, теж ввечері. але всеодно через день  біля деяких вуликів бачив отруєних бджіл.

Все залежить чим обробляти. Маврик і Біскайю використовую особисто,  з бджолою все впорядку. Від хвороб  можна обробити зараз , до розпускання бруньок мідним або залізним купоросом, зараз холодно і льоту бджіл нема. Добре  працює Хорус, ним теж можна обробляти в прохолодну погоду. 

А отруєні бджоли під вуликами - то необов'язково Ваша робота,  це могли по-сусідству щось обробити дешевими препаратами.

• Like 6
В 12.03.2019 в 21:53, davolodya сказав:

повністю відмовитися від обробки невиходить. На екологічні біопрепарати сильно ненадійтеся, вони працюють до першого дощу.

То це садок для здоров'я, чи здоров'я для садка? Від чого обробляти, якщо у мене груші , яблуні, шовковиці, горіхи, малина, ожина, йошта, обліпиха, гумі, магонії, сосни кедрові взагалі ніколи нічим не обробляються і добре почуваються. Обробляються лише абрикоси раз на 3-5 років 3% бордоскою

Edited by язичник
  • Like 1
  • Haha 1
17 хвилин тому, язичник сказав:

То це садок для здоров'я, чи здоров'я для садка? Від чого обробляти, якщо у мене груші , яблуні, шовковиці, горіхи, малина, ожина, йошта, обліпиха, гумі, магонії, сосни кедрові взагалі ніколи нічим не обробляються і добре почуваються. Обробляються лише абрикоси раз на 3-5 років 3% бордоскою

Кому як виходить. Мене зовсім нетішить вигляд гнилих яблук на дереві, від гнилей і парші хоч-не-хоч, а обробити доводиться. Теж саме стосується персика, без обробки нормальним фунгіцидом від курчавості листя за рік-другий персик просто загнеться, точно так само хворіє виноград, інколи треба лікувати. Чи у Вас садок якийсь особливо стійкий до хвороб і шкідників?

• Like 3
1 година тому, язичник сказав:

Хм....Вам тільки позаздрити можна.....

Стосовно "це садок для здоров'я, чи здоров'я для садка" так от сад і для того і посадив щоб якомога менше хімії було в фруктах і ягодах , тим більше що і знаю чим сад обраблявся  і стараюсь помінімуму обробляти. 

ЗІ: бджіл теж можна не обробляти від кліща і тішити себе що мед типу еко, та чи довго та сімя протягне і наскільки вона буде продуктивна....

• Like 1
21 година тому, davolodya сказав:

Мене зовсім нетішить вигляд гнилих яблук на дереві, від гнилей і парші хоч-не-хоч, а обробити доводиться. Теж саме стосується персика, без обробки нормальним фунгіцидом від курчавості листя за рік-другий персик просто загнеться, точно так само хворіє виноград, інколи треба лікувати. Чи у Вас садок якийсь особливо стійкий до хвороб і шкідників?

То не садіть нестійких до гнилей і парші сортів! Персики я викинув років з тридцять тому- абрикоси краще смакують і майже безпроблемні. Виноград маю двох сортів типу ,,Лідія'' зеленого і рожево- бузкового кольору- дозрівають кожного року, приємні на смак, ніколи нічим не обробляю, бо нема потреби. Актинідії теж нічим не обробляються, а на смак- кіш-миш нервово палить в куточку. Вишні обробляю лише тютюновою пилюкою або настоєм чемериці від попелиць, бо навіть мухою не пошкоджуються- ранні для мух і рясно родять кожного року

18 годин тому, Lefty сказав:

ЗІ: бджіл теж можна не обробляти від кліща і тішити себе що мед типу еко, та чи довго та сімя протягне і наскільки вона буде продуктивна....

Взагалі- то є термокамери, які набагато ефективніші хімії  і гарантовано не буває підробки. Є бажання- працюємо, нема- шукаємо причину

16 хвилин тому, язичник сказав:

не садіть нестійких до гнилей і парші сортів! Персики я викинув років з тридцять тому- абрикоси краще смакують і майже безпроблемні. Виноград маю двох сортів типу ,,Лідія'' зеленого і рожево- бузкового кольору- дозрівають кожного року, приємні на смак, ніколи нічим не обробляю, бо нема потреби.

Вся проблема в тому, що хочемо їсти те яблучко, яке смакує сім'ї, а не яке нехворіє, персики теж смакують добре, і абрикосам до персика дуже і дуже далеко. А на рахунок винограду, то Ви мабуть нормального смачного сорту і непробували, якщо Вам Лідія сильно смакує. В кожного свій смак, тому вирощую тільки те, що смакує, навіть якщо раз-другий доведеться обробити.

• Thanks 1
27 хвилин тому, язичник сказав:

Взагалі- то є термокамери, які набагато ефективніші хімії  і гарантовано не буває підробки. Є бажання- працюємо, нема- шукаємо причину

Ви пробували обробляти лише одною термокамерою, без обробки хімією в серпні-вересні? Без додаткової обробки бджоли до обробки в термокамері недотягнуть, хоч-нехоч, додатково обробляти все ж доведеться:wave:

16 годин тому, davolodya сказав:

хоч-нехоч, додатково обробляти все ж доведеться:wave:

,,Хоч'', бо без обробки щавелевою кислотою ніяк. Але щавелева кислота це природній продукт, і підробок я не зустрічав

16 годин тому, davolodya сказав:

мабуть нормального смачного сорту і непробували

Звичайно, про смаки не сперечаються. Але обробка токсичною хімією досить небезпечна штука, особливо небезпечна для дітей. І коли дитину ледве відкачують після споживання якоїсь отруєної гидоти, ніхто не прогнозує з якого боку це вилізе у майбутньому. І тоді вже пізно пити несмачне ,,Боржомі''.

6 годин тому, язичник сказав:

І тоді вже пізно пити несмачне ,,Боржомі''.

Практично не обробляю саду нічим. Звичайно...врожай не такий як в агрофірмі рядом... але...мені вистачає

• Like 2

В мене не так давно ростуть дерева і гудуть бджілки, пробував і обробляти і необробляти в садку, але якщо до розпускання бруньок сад побризкаю залізним   купоросом, а в кінці травня та в червні розкладу трихограму, то дерева особливо кора набагато здоровіше виглядає.  

1 час назад, ZhAN78 сказал:

В мене не так давно ростуть дерева і гудуть бджілки, пробував і обробляти і необробляти в садку, але якщо до розпускання бруньок сад побризкаю залізним   купоросом, а в кінці травня та в червні розкладу трихограму, то дерева особливо кора набагато здоровіше виглядає.  

якщо я не помиляюсь,обробіток залізним купоросом проводять осінню а весною мідним(бордоською рідиною)

Мені здається що найбільша користь всеж від трихограми чим від того що побризкав.