Jump to content
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

2,091 posts in this topic

Тільки що, Sanich сказав:

Із чимось путаєте. Жовта цвіте після білої. 

ок, завтра сфоткаю для загального розвитку. В нас її називають акацією жовтою

6 хвилин тому, Вадим Попов сказав:
14 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:
+20*
Цілий день хмарно і маловітряно. А під вечір дощ зарядив
Жовта акація відцвіла. Ріпак, бузок і чистотіл - продовжуть
На вагах +2,5 кг
Тепер сподівання на завтра - якщо не буде як мінімум +5 кг, то ріпак вже на фініші

Вибачте за оффтоп, а хіба бузок - медонос?

Коли настають "важкі часи" - так

Цитата

Цветёт в первой половине июня. Цветки выделяют очень много нектара. Однако, их строение — своеобразная узкая воронка длиной 8-10 мм, на дне которой находится нектар, не позволяет пчёлам достать его хоботком, поэтому некоторые пчеловоды считают, что сирень не медоносное растение. При благоприятных погодных условиях цветы сирени так усиленно выделяют нектар, что цветочная воронка бывает заполнена почти наполовину. В такие годы пчёлы очень активно посещают цветки сирени. Бывает также, что для добычи нектара из сирени пчелы используют отверстия в цветках, сделанные шмелями.

6 хвилин тому, Вадим Попов сказав:
13 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:
+20*
На вагах +2,5 кг
Тепер сподівання на завтра - якщо не буде як мінімум +5 кг, то ріпак вже на фініші

Пыдтримую Бджола з нього достати нічого не може бо нектар виділяэться тільки на дні суцвіття. То толку  від нього  не має

В 14.05.2019 в 23:00, ромео сказал:

Звідси висновок: матки мають бути не більше двох років.  Досі дивуюсь, як я раніше пасічникував всліпу, не ставлячи міток?:dntknw:

А от у мене всього шість сімей і три відводки, то я всіх маток і так пам`ятаю коли вони виводились і їх "родословну".  :ah:
Про не більше двох років - доведений факт. :ay:

Edited by victoru

Только что, victoru сказал:

А от у мене всього шість сімей і три відводки, то я всіх маток і так пам`ятаю коли вони виводились і їх "родословну".  :ah:

Я до 30 сімей теж все тримав у пам'яті... ;)А потім, як казав мій інформатик, "комірки" заповнились. :)

П.С. Тримати в пам'яті - ще не означає, що матка, яку ви бачите при огляді є тією маткою, котру ви бачили востаннє. Мітка страхує від таких невідомостей... 

2 минуты назад, ромео сказал:

Я до 30 сімей теж все тримав у пам'яті... ;)А потім, як казав мій інформатик, "комірки" заповнились. :)
П.С. Тримати в пам'яті - ще не означає, що матка, яку ви бачите при огляді є тією маткою, котру ви бачили востаннє. Мітка страхує від таких невідомостей... 

Так, я з вами згоден. Іноді мені й самому мої матки здаються як ті коти Шредінгера... :)
При оглядах - то вони є, то їх нема... :)
Як то кажуть - пепебувають одночасно у двох станах - живому і мертвому. )
Та все ж поки що не визріло остаточно рішення їх мітити. Хай ще трохи у комірках пам'яті полежить, повизріває. :)

В 14.05.2019 в 23:00, ромео сказав:

Поділюся своїм спостереженням.

Всі матки мічені. Коли дивився у вулик, то просто дивився якого року матка. А це зробив генеральну ревізію і крейдою написав колір маток на всіх вуликах. Побачив картину в цілому. Отже, десь 60% минулорічні (червоні), 30% - жовті (2017), і 10% - білі (2016). 

І що цікаво. Найслабші і найпроблемніші сім'ї саме з "білими" матками. "Жовті" - так-сяк, задовільно. "Червоні" вирізняються якісно в кращу сторону. По перше - по силі, а, навіть і якщо сила ще недостатня, то чітко видно, що вони доженуть і переженуть.

Звідси висновок: матки мають бути не більше двох років.  Досі дивуюсь, як я раніше пасічникував всліпу, не ставлячи міток?:dntknw:

А я взагалі і погоду і температуру повітря записую щодня.Вже й почав крім пасічного журнала вести розширений зошит,де описую всі свої роботи,різні спостереження.А вирішив все записувати для того,щоб в майбутньому можна було знайти свої помилки,чи просто проаналізувати свої дії в залежності від сезону,погоди і т.д.Звичайно,досвід і розуміння прийдуть з часом.А ці записи будуть таким собі ''щоденником''От наприклад якась сім'я,загине чи ослабне,то можна буде проаналізувати свої записи і цілком можливо виявити помилку в своїх діях.
Звичайно,це є прийнятним при малій кількості сімей)))
Як говориться "не мала баба клопоту,купила порося":umora:

8 часов назад, Вадим Попов сказал:
9 часов назад, Олександр Коваль сказал:
+20*
На вагах +2,5 кг

В мене кущі бузку гудуть щороку. Бджоли літають. От те, що небагато її - то інша справа

17 минут назад, ромео сказал:

В мене кущі бузку гудуть щороку. Бджоли літають. От те, що небагато її - то інша справа

Є медоносом,буває бджола активно на нього літає.

У нас ночю  будуть оброблять  рiпак  Моспiланом. 

Закривать ?

Хто  зiштовхувався .

7 хвилин тому, Сергей 2014 сказав:

Закривать ?

Хто  зiштовхувався .

Якщо вночі - можна не закривати.

1 час назад, Сергей 2014 сказал:

Закривать ?

Хто  зiштовхувався .

Не закривать. Він є безпечним для бджіл. Жодного разу не закривав, і все було добре

Акация зацветёт, некоторые деревья уже белые, другие дня на два отстают. А ещё и рапс не отцвел.

IMG_20190516_135316.jpg

У нас акация цветёт, в полный рост, но пчелы на ней нет! Не выделяет. Картина прошлого года. Дожди ходят вокруг да около, к нам не заглядывают. В прошлом году пролетели и на рапсе и на акации.

4 часа назад, Укроп сказал:

Не почнуть. Кожен день бджола труситься для нуклеусів, і плюс є робота. І порода теж відігрує роль в роїнні

Підтримую. В мене поки з місцевою ще роїнням і не пахне. Є взяток, активно нарощуємось після потрави, крадемо бджіл і розплід для вирівнювання, відновлюємо відводками втрати, будуємо вощину. 

Так що нема коли дурниками займатись...;)

П.С. Бджола спокійна, як слон

Акація показала білі зуби - за декілька днів зацвіте, чесно кажучи ще не памятаю щоб так пізно зацвітала. Ріпака в окрузі більш ніж достатньо , а лиш погода не дала на ньому попрацювати сповна - прийдеться качати після акації

1 минуту назад, Серж 82 сказал:

Ріпака в окрузі більш ніж достатньо

Ще цвіте?

5 минут назад, ромео сказал:

Ще цвіте?

Цвіте, після вчора ще гарно несли, але працюють по декілька годин на добу, сьогодні взагалі не робили через дощ. Лиш почали печатати, прийдеться в розріз на акацію ставити треті корпуси і качати разом з акацією - звісно якщо погода дасть взяти акації.

5 часов назад, ss77 сказал:

У нас акация цветёт, в полный рост, но пчелы на ней нет! Не выделяет. Картина прошлого года. Дожди ходят вокруг да около, к нам не заглядывают. В прошлом году пролетели и на рапсе и на акации.

Уже цветёт? Как не выделяет, парилка какая стоит, должна выделять :blink:  У меня только кое где, белые зубы начала показывать.

30 минут назад, ромео сказал:

Ще цвіте?

Зняв вчора перше своє відео, правда дружина прийшла і перебила зйомку. 

6 минут назад, Серж 82 сказал:

Зняв вчора перше своє відео

Сергію, телефон тримайте горизонтально, вийде широкоформатне відео...

ПС. Маєте свій маленький цегельний заводик?:)

3 минуты назад, ромео сказал:

Сергію, телефон тримайте горизонтально, вийде широкоформатне відео...

Окей.

3 минуты назад, ромео сказал:

ПС. Маєте свій маленький цегельний заводик?:)

Аж встидно комусь показувати :umora:, але маємо що маємо.

13 часов назад, Антон К сказал:

Акация зацветёт, некоторые деревья уже белые, другие дня на два отстают. А ещё и рапс не отцвел.

Позавчера объехал окрестности села и посмотрел, чтобы иметь представление об ожидаемом медосборе. Картина такая: в лесопосадках и в лесу сейчас полным ходом цветёт чистотел (вот откуда жёлтая обножка), которого в этом году очень много; также цветёт много ракиты (обножка белесо-жёлтая). Акация тоже начинает зацветать на отдельных деревьях, в основном по верхушкам (внизу на ветках  только выбрасываются соцветия), что расположены с южной стороны посадок - налицо последствие апрельской недели утренних заморозков (на грунте) перед Пасхой, т.е. цветение будет "размазаным": сначала оцветутся верхушки, а позже - низ, что, конечно, хорошо. На расстоянии около 300-400 м от моей пасеки большое поле раннего подсолнуха (уже взошёл - 10-15 см). Посевная на полях в разгаре, после дождей грунт на наших супесках быстро просыхает. В заповедник не ездил - там после ливневых дождей ещё не просохло, а плавни во многих местах ещё залиты водой.

3 часа назад, Охмалина сказал:

Позавчера объехал окрестности села и посмотрел, чтобы иметь представление об ожидаемом медосборе. Картина такая: в лесопосадках и в лесу сейчас полным ходом цветёт чистотел (вот откуда жёлтая обножка), которого в этом году очень много; также цветёт много ракиты (обножка белесо-жёлтая). Акация тоже начинает зацветать на отдельных деревьях, в основном по верхушкам (внизу на ветках  только выбрасываются соцветия), что расположены с южной стороны посадок - налицо последствие апрельской недели утренних заморозков (на грунте) перед Пасхой, т.е. цветение будет "размазаным": сначала оцветутся верхушки, а позже - низ, что, конечно, хорошо. На расстоянии около 300-400 м от моей пасеки большое поле раннего подсолнуха (уже взошёл - 10-15 см). Посевная на полях в разгаре, после дождей грунт на наших супесках быстро просыхает. В заповедник не ездил - там после ливневых дождей ещё не просохло, а плавни во многих местах ещё залиты водой.

Чистотела много и у нас и пчелы на нем то же.

Чистотела много и у нас и пчелы на нем то же.
І у нас його дуууже багато.