Jump to content
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

2,091 posts in this topic

2 хвилини тому, Nerox сказав:

С этим возможно как-то бороться?

Підставляти суш та вощину, щоб матка мала де сіяти :)

7 минут назад, Сергій-апі сказал:

Підставляти суш та вощину, щоб матка мала де сіяти :)

В один улей подставлял 2 суши + 1 вощину, они просто напрыска туда накидали. Во втором вощину и не трогали.

15 минут назад, Nerox сказал:

В один улей подставлял 2 суши + 1 вощину, они просто напрыска туда накидали. Во втором вощину и не трогали.

Возможно в пчело пакетах матки бесплодие, после облёта начнут чирвит,при пересаживани пчело пакета вы должны были увидит рас плод.

44 минуты назад, Сергей Днепр сказал:

Возможно в пчело пакетах матки бесплодие, после облёта начнут чирвит,при пересаживани пчело пакета вы должны были увидит рас плод.

Закрытый был, наличие открытого не было возможности определять из-за погодных условий на тот момент.

Может ли это быть что когда я их пересаживал - кормовые запасы были нулевыми, а сейчас они только несут нужный им минимум? 

37 минут назад, Nerox сказал:

Закрытый был, наличие открытого не было возможности определять из-за погодных условий на тот момент.

Может ли это быть что когда я их пересаживал - кормовые запасы были нулевыми, а сейчас они только несут нужный им минимум? 

Нет внимательно посмотрите на суш,которую вы подставили если матки плодные в сотах должны быт яца,если матки не плодные   засев будет после облёта.

Я понял, благодарю.

2 часа назад, Nerox сказал:

Матки мічені?

58 минут назад, ромео сказал:

Матки мічені?

Нет.

У  моих сегодня новый рекорд. 

Контролька 7.3 кг. 

Когда контролька несколько дней назад показала более килограмма за день я приятно удивился что за 5 км семья смогла столько принести . когда два дня назад было  5.8 кг  я просто сперва не поверил но после проверки весов всё же пришлось с весами согласиться. но когда сегодня вечером 7.3 кг  то я уже просто ничему не удивляюсь. Значит могут пчёлки и с такого расстояния таскать если позволяет погода.

8 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Контролька 7.3 кг. 

Когда контролька несколько дней назад показала более килограмма за день я приятно удивился что за 5 км семья смогла столько принести . когда два дня назад было  5.8 кг  я просто сперва не поверил но после проверки весов всё же пришлось с весами согласиться. но когда сегодня вечером 7.3 кг  то я уже просто ничему не удивляюсь. Значит могут пчёлки и с такого расстояния таскать если позволяет погода.

Сірожа уявляєте скільки можуть принести за 100 м.  від поля.

Ріпак при сприятливих умовах це не сонях.

4 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Ріпак при сприятливих умовах це не сонях.

При такій погоді як в нас сьогодні - ніц. не принесуть (((

1 минуту назад, M_Oleksandr_V сказал:

При такій погоді як в нас сьогодні - ніц. не принесуть (((

Сьогодні так, а завтра і принесуть.

В загальному сезон сприятливий ріпаку.

Только что, Wladimir_K сказал:

Сьогодні так, а завтра і принесуть.

В загальному сезон сприятливий ріпаку.

25.05 побачим, пока мене все влаштовує! На цих що на фото вчора вже поставив треті магазини.

IMG_20190511_220149.jpg

Поділюся своїм спостереженням.

Всі матки мічені. Коли дивився у вулик, то просто дивився якого року матка. А це зробив генеральну ревізію і крейдою написав колір маток на всіх вуликах. Побачив картину в цілому. Отже, десь 60% минулорічні (червоні), 30% - жовті (2017), і 10% - білі (2016). 

І що цікаво. Найслабші і найпроблемніші сім'ї саме з "білими" матками. "Жовті" - так-сяк, задовільно. "Червоні" вирізняються якісно в кращу сторону. По перше - по силі, а, навіть і якщо сила ще недостатня, то чітко видно, що вони доженуть і переженуть.

Звідси висновок: матки мають бути не більше двох років.  Досі дивуюсь, як я раніше пасічникував всліпу, не ставлячи міток?:dntknw:

Edited by ромео

6 часов назад, ромео сказал:

Звідси висновок: матки мають бути не більше двох років.  Досі дивуюсь, як я раніше пасічникував всліпу, не ставлячи міток?:dntknw:

Все меняется и подходы тоже - раньше и Битона с улья хватало , а с такой ценой опта  нужно стремится к двум 

22 часа назад, davolodya сказал:

Боби медують досить сильно, насіння на вигляд схоже на квасолю, тільки стручки не звисають вниз, а стирчать догори,  цвіте досить довго. Фото наразі немаю, але його легко знаходить Гугл, лиш наберіть в пошуку " боби кормові"

Знайшов фото в неті:

SAVE_20190514_071529.jpg.5fdb9450c67617f585fbc7e379720700.jpg

Це щось нове. У нас такого немає

8 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Контролька 7.3 кг. 

Якщо менше 5км дійсно нема ріпаку 

То вийшов практичний ефективний досвід роботи сімьї до 5км

а не як книжка пиши 2км

Якщо нектаровиділеня хороше і в сімьї достатньо бджоли в возрості більше 20 днів то і 5км не відстань 

Хороший практичний приклад орінтіровки на медосбори для пасічників ,

по акації і соняху важко оприділить ефективну максимальну робочу відстань , медоноси розбросані 

11 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Контролька 7.3 кг. 

Виходить, що кожна бджола принесла за день 2-3 своїх маси...:hmm:

11 часов назад, Wladimir_K сказал:

Дійсно, було би цікаво поспостерігати за експериментом: поставити вулики на різних відстанях від поля і зафіксувати принос...

9 минут назад, ромео сказал:

Дійсно, було би цікаво поспостерігати за експериментом: поставити вулики на різних відстанях від поля і зафіксувати принос...

Бажано тут не описувати і так я б цифри поки не писав би.

22 минуты назад, ромео сказал:

Те которые будут стоять 200 м и ближе принесут столько как и те что будут стоять за 2,5 км.

Точные цифры не помню ни расстояний,ни приноса,но суть такова что слишком близко тьже не гуд,пчела будет мешать доуг дружке.

Это выводы из опытов и где-то эта информация была.

15 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

Те которые будут стоять 200 м и ближе принесут столько как и те что будут стоять за 2,5 км.

Точные цифры не помню ни расстояний,ни приноса,но суть такова что слишком близко тьже не гуд,пчела будет мешать доуг дружке.

Это выводы из опытов и где-то эта информация была.

Опыты проводил кандидат наук,  биолог, зав. Лаборатории института пчеловолства в Киеве Левченко. Лично мне он сказал,  что чем ближе, тем лучше, а максимальная дальность от улья до поля ,при которой не теряется медопродуктивность -1.6км.

1 час назад, Wladimir_K сказал:

Бажано тут не описувати і так я б цифри поки не писав би.

Боїтеся "сглазить"?:) 

+20*
Цілий день хмарно і маловітряно. А під вечір дощ зарядив
Жовта акація відцвіла. Ріпак, бузок і чистотіл - продовжуть
На вагах +2,5 кг
Тепер сподівання на завтра - якщо не буде як мінімум +5 кг, то ріпак вже на фініші
Вибачте за оффтоп, а хіба бузок - медонос?

9 хвилин тому, Олександр Коваль сказав:

Жовта акація відцвіла.

Із чимось путаєте. Жовта цвіте після білої.