Jump to content
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

2,882 posts in this topic

2 хвилини тому, Шахматист сказав:

Рапс ближе, чем пять км. Семья очень сильная.

Верю!:ay:

У меня средняя на весах, сегодня работали до обеда 1,6кг, до рапса 2 км.  Сильным поставил третьи наставки по две залили и начинают печатать...

другий день поспіль досить гарний движ іде, на маломедки покинуті в приміщені з відкритими двирима нуль уваги, обїхав округу, рапсу не знайшов, проте  +1 кг на вагах...з чого підносять не розумію.....

5 хвилин тому, OlexanderSh сказав:

Якщо може вплинути ряд факторів, то краще ж перестрахуватися і зробити через стартер. Прививочний ящик - підійшов до виховательки натрусив бджіл, почекав 5 годин, зробив прививку (при тому що робиш і зразу становиш до бджіл), почекав сутки і витрусив назад у виховательку і поставив прививочні рамки до рамок з откритим росплодом. Через китайські мисочки видно зверху які прийняли які ні.

Ви не уважно прочитали: "На прийом навіть в стартері може вплинути ряд факторів і буде такий прийом припаскудний " саме це я мав на увазі  відповівши на пост Антон К

24 хвилини тому, Укроп сказав:

Мені із стартером подобається найбільше. Навіть не уявляю як можить бути краще ніж через стартер. Я перепробував всі методи, і надав перевагу, прививка через стартер

Нерахую себе крутим матководом, але чудово обходжуся без стартера, і без освоєння мисочок. Виховалки з частковим осиротінням, мисочки воскові, личинки переношу звичайним китайським шпателем, привився і зразу в виховалку. Результати більш ніж хороші і без стартера, навіщо з ним заморочуватися?IMG_20190510_175751.thumb.jpg.2303501a2e9bbd5092c1b181844beb6e.jpgIMG_20190510_180017.thumb.jpg.8fabc843787124c7e25d9ac173397846.jpg

Edited by davolodya

45 минут назад, Zinkevych19 сказал:

через скільки днів можна давати даній сім*ї маточник?

Якщо не підходять маточники із даної сім'ї, то чужий маточник можна давати тільки тоді коли вже не буде відкритого розплоду, тобто як мінімум 9 днів. Попередньо маточники всі розривати...

Мова йде про маточник на виході

Edited by ромео

14 хвилини тому, Lefty сказав:

другий день поспіль досить гарний движ іде, на маломедки покинуті в приміщені з відкритими двирима нуль уваги, обїхав округу, рапсу не знайшов, проте  +1 кг на вагах...з чого підносять не розумію.....

У сусіда з вуликів таскають.:rofl::IMHO:

50 минут назад, Zinkevych19 сказал:

через скільки днів можна давати даній сім*ї маточник?

Как сказал Ромео "не раньше 9 дней" но не позже 11дня. На 12 день свищевые матки начнут выходить из маточников.

Screenshot_20190512-213659.thumb.png.35c48eaf14e5204f51fe0b60beb359da.png   

Весы проверил. ПРАВИЛЬНЫЕ !!!    последняя разница  5.17   это мой  кирпич.    а с утра 5.200 кг и до вечера 10.97 кг  это поработали пчёлки.  5.8 кг  за день.

15 минут назад, davolodya сказал:

Нерахую себе крутим матководом, але чудово обходжуся без стартера, і без освоєння мисочок. Виховалки з частковим осиротінням, мисочки воскові, личинки переношу звичайним китайським шпателем, привився і зразу в виховалку. Результати більш ніж хороші і без стартера, навіщо з ним заморочуватися?

Я в сезон виводжу багато маток, і мені із стартером набагато зручніше. Кожен підбирає під себе, те що йому подобається

Одне другому не заважає)))

IMG_20190512_222444.jpg

IMG_20190512_222329.jpg

6 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Весы проверил. ПРАВИЛЬНЫЕ !!!   

Якої сили сім'я?:blink:

54 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

Кто как думает веса врут ?

А это Вы нам завтра расскажите.;) Лично я думаю, что не врут. У меня за 2 последних дня, в лежаках добавилось по 2-3-4 (пооолных, тяжёлых) рамок мёда, но не во всех, только в тех, в которых нету маток и открытого росплода.

26 минут назад, mits сказал:

но не во всех, только в тех, в которых нету маток и открытого росплода.

А де ділись?:)

П.С.  По суті закінчилась зимівля... 

Якби ще трохи потягли холода і (О, чудо!!!) виявилось два поля ріпаку на відстані від 4км, то проблеми з кормами були б просто смертельні. Навіть після двох днів в деяких сім'ях особливого накопичення ще нема. (не можуть від'їстися:ah:). Майже всі рамки в гнізді, крім крайніх,  були до позавчора сухі. Два дні просто бальзам на душу.:ay:

Edited by ромео

Зранку сонечко потім хмарно,двічі напускавсь дощик,привес 1,5 і 3кг.це до 15-ї бо почавсь дощик і ми поїхали відвозити нуки на нове місце.Колега каже в ройовому 90%, думаю трохи перебільшуе, в самого десь з чверть пасіки.В колеги 20 вул. стоять за 2-2,5км. від "мого " поля ріпаку так привесу немае і не рояться.В чім справа?В  відстані, бджолах.немаю певної відповіді.

Да..., 5,8кг. денного привесу на ріпаку що за 5км.Це надзвичайно приемна дивина(особливо для власника), а скільки б було якби стояли край поля?

7 часов назад, ромео сказал:

Якої сили сім'я?:blink:

Гнездо 2 корпуса на 145 мм  . и сверху магазин 145 мм.   Конкретно этот улей не смотрел но три дня назад в ульях корма были на минимуме.  даже не знаю или этот мёд за

последних три дня подтрамбовали в гнездо или уже начали заполнять надставку :dntknw: .   

Судя по лёту семья хорошая но далеко не рекордсмен. у многих лёт получше.  Наверное завтра буду давать вощинку и сниму видео.

Ура, я тепер з власними бджолами! Вчора привіз. Трохи покусали, але я тільки радий :)

Пасика на сегодня в рабочем состоянии,пчела работает на жолтой акаци, состояние белой, на фото.

IMG_20190510_161023.jpg

У мене так. 

IMG_20190510_131927.thumb.jpg.8b664c5b893ed4acd4d13648d101a728.jpg

У мене цікава ситуація. Той ріпак що під боком за 500 .м бджола на нього йде. Але основна маса йде на той що за 4 км. Принос хороший, за сьогодні і завтра, і буде повний магазин. Є такі сім’ї що вже принесли магазин, поставив їм по другому корпусу. Принос хороший, бувби і більший. Але постійно труситься бджола на заселення нуклеусів

Донор не дождался завтрашнего дня.

DSC_0540.thumb.jpg.1f12e41fd52a568518ad13f346305e79.jpg

А говорят бакфаст не роится:umora:

Переглянув один точок.З 17-8(4 місцевих,4 карніки) у ройовому,всі матки зимували 2-гу зиму.Бджоли повно,перги теж.Взятку було нуль,завдяки погоді.Сьогодні та вчора почали трохи підносити нектару.Всих відроїв штучно,"поламав"гніздо,позабирав печатний,дав черву,приготував драбину:umora:.Будем видіти.

Такої поганої весни для бджіл я не пам'ятаю. У вуликах меду майже нуль (кругом пасіки більше сотні гектарів ріпаку). На наступних десять днів, жодного дня без дощу :blink:

11 хвилину тому, Сергій-апі сказав:

Такої поганої весни для бджіл я не пам'ятаю. У вуликах меду майже нуль (кругом пасіки більше сотні гектарів ріпаку). На наступних десять днів, жодного дня без дощу :blink:

не перебільшуйте, 2015, 2016 оце були гойдалки, вся весна до кінця травня , тиждень холод, два-три дні легке потепління, ні розвитку ні приносу. ми з вами сусіди по областям, невже така різниця:dntknw:

8 хвилин тому, СЄРЖ сказав:

не перебільшуйте, 2015, 2016 оце були гойдалки,

15 та 16 роки для мене були легшими ніж цей рік. До Пасхи були постійні вітри, після постійні дощі. Протягом 2-х тижнів були три погожих дні, зараз прогнозують знову затяжні дощі.

В 11.05.2019 в 23:14, ромео сказав:

вона ?

ÐоÑожее изобÑажение

Ви не уважно читали повідомлення::ah: та була ВОЛОХАТА, а Ваша гарненька:ay:... От ще б фото з фронту, а не з тилу - всі сумніви би розсіялися!:ole_ole: