Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Зустріч форумчан 2019 р. у Бухті Вікінгів. Опитування.   07/13/2019

Звертаю увагу форумчан на попередню пропозицію пана Михайла @miro вчетверте зібратися у вересні на зустріч форумчан у Бухті Вікінгів та прохання відписатися в темі зацікавлених.  http://tochok.info/topic/13779-місце-провення-щорічної-зустрічі-форумчан-2019/   
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

4,019 posts in this topic

Сьогодні розставляв пластини. В деякі сім"ї заглядаєш з задоволенням, деякими розчарований, хоча миритися можна, а є й такі, що плакати хочеться. На вуликах написана інформація, якими вийшли з зимівлі. от, скажемо, вийшли по 5 рамок. Тепер в однієї 7 стоїть, в іншої 6 набереться, ще іншу треба скорочувати. Чому так?
На фото видно, як я запізнився з розширенням. сім"я ж вийшла з зими на 6 рамок.
Foto3771_240.jpgi.gif

1 час назад, бігунець сказал:

Сьогодні розставляв пластини. В деякі сім"ї заглядаєш з задоволенням, деякими розчарований, хоча миритися можна, а є й такі, що плакати хочеться. На вуликах написана інформація, якими вийшли з зимівлі. от, скажемо, вийшли по 5 рамок. Тепер в однієї 7 стоїть, в іншої 6 набереться, ще іншу треба скорочувати. Чому так?
Foto3771_240.jpgi.gif

З чого вирішили що запізнилися з розширенням? Те що набудували на поверх планок? Так то ще ознака що не вистачає місця. Ви ж плівку плотно на рамки поклали, а вони нагородили собі для переміщення поверх гнізда та кращої циркуляції повітря. Ну це моя особиста думка.

14 години тому, Сергей Тюркин сказав:

В теме Италянка я выставил видео развития пчёл в малоформатных ульях из ППУ на 11.04.2019 г.  так как сама италянка многих не интересует то продублирую видео и в этой теме. и в теме уля из ППУ.  Семейки продавались подряд ( не выбирались) так под ряд и снято.  Интересно будет прочитать мнение  противников этих ульев таких как  Мико  и КАЕ ( Андрей).

це все італьянка? я запитую для порівняння, хоча скажу і в мене з карнікою теж не гірше, но ппс тріщать в порівнянні з деревяними, хоча лише передня і задні стінки лише дерево з низу ппс і бокові з ппс, такщо розвиток в ппу :ay:

У мене в одну сім'ю мурахи чорні полізли, надіюсь що бджоли самі розберуться. Ніколи такого не було, якщо навіть мурахи лізли то акуратно десь під дах , а зараз по верхніх брусках ганяють.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Сьогодні зранку холодно, вдень світило сонце і було трішки тепла, квітують абрикоси, бджілки трішки політали ...IMG_20190413_140030-01-01.thumb.jpeg.ec7768f4626074a4dc10a8fd04e69537.jpeg

В 07.04.2019 в 19:17, Надія сказав:

Це не геройство. Мудрість приходить з роками та підірваним здоров,ям

Все правильно! Вот почему для всех  нас важно пчеловодство???

Да потому что мы еще живы! Если бы мы были уже не живы, то и нас бы многие  вопросы уже не волновали! Да или нет!

Так вот надо на первое место ставить свое здоровье, а потом пчелы, цены на мед...............! Или кто по другому думает???  

2 години тому, бігунець сказав:

Foto3771_240.jpgi.gif

Я не сокращаю весной, даю к примеру к шести рамкам еще 4 (сушку и мед) и до 12 мая нечего там делать, дымить, расплод студить. А после 12-го мая  еще 10 рамок ставлю (у меня лежаки) и 30 дней не заглядываю. 

7 часов назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

У мене в одну сім'ю мурахи чорні полізли, надіюсь що бджоли самі розберуться. Ніколи такого не було, якщо навіть мурахи лізли то акуратно десь під дах , а зараз по верхніх брусках ганяють.

Не відкладайте на бджіл та починайте з мурахами боротися  вже зараз інакше їх буде тьма, :IMHO:мурахи вже второпали що в вулику тепло та постійно поповнюєця їжа тому через деякий час вони будуть по всих вуликах. Дома в мене чорні маленькі мурахи постійно  пробував намазувати підставки і солідолом і маслом але допомогає до тих пір поки мазута не припаде пилюкою далі мурахи знову в вулику, а ще почав використовувати скати як підставки тепер взагалі з мурахами тяжко  якусь отруту використовувати проти мурах  побоююся  щоб ту  отруту мурахи не перенести до вулика, а кип'яток допомогає добре, раз на тиждень кип'ятю два чайника води та заливаю мурашники і вродь би мурах шкода але бджіл я більше люблю.

Стояв в степу на соняху в два вулика почали лазити коричньові мурахи і мурашиків вродь би поряд не видно, через деякий час між фальцями кришки та корпусу почали з'являтисся яйця,  при огляді змітаю яйця на землю але з часом яєць ставало все більше, в черговий раз відкриваю кришку а яєць між фальцями по периметру всього корпусу тьма...  всі яйця обережно змів в відерце яких було добряча пригорща відніс метрів на 20-ть на північ та висипав, другого дня працюю на пасіці а коли погляд впав на землю, з південної сторони до вулика де були яйця тече коричнева "річка" із мурах близько метра в ширину та напевно більше  4-х метрів в дліну, я вирішив що всі мурахи йдуть до вулика почав розганяти димом та  палити між вуликами бумагу та траву, коричнева "річка" розтикласся обійшли вогнище з обох боків після чого знову збиралисся в річку та пішли через пасіку десь далі в сторону де висипав яйця, після цього в вуликах більш мурах не бачив. 

Edited by Віталій.В

Не відкладайте на бджіл та починайте з мурахами боротися  вже зараз інакше їх буде тьма, :IMHO:мурахи вже второпали що в вулику тепло та постійно поповнюєця їжа тому через деякий час вони будуть по всих вуликах. Дома в мене чорні маленькі мурахи постійно  пробував намазувати підставки і солідолом і маслом але допомогає до тих пір поки мазута не припаде пилюкою далі мурахи знову в вулику, а ще почав використовувати скати як підставки тепер взагалі з мурахами тяжко  якусь отруту використовувати проти мурах  побоююся  щоб ту  отруту мурахи не перенести до вулика, а кип'яток допомогає добре, раз на тиждень кип'ятю два чайника води та заливаю мурашники і вродь би мурах шкода але бджіл я більше люблю.
Стояв в степу на соняху в два вулика почали лазити коричньові мурахи і мурашиків вродь би поряд не видно, через деякий час між фальцями кришки та корпусу почали з'являтисся яйця,  при огляді змітаю яйця на землю але з часом яєць ставало все більше, в черговий раз відкриваю кришку а яєць між фальцями по периметру всього корпусу тьма...  всі яйця обережно змів в відерце яких було добряча пригорща відніс метрів на 20-ть на північ та висипав, другого дня працюю на пасіці а коли погляд впав на землю, з південної сторони до вулика де були яйця тече коричнева "річка" із мурах близько метра в ширину та напевно більше  4-х метрів в дліну, я вирішив що всі мурахи йдуть до вулика почав розганяти димом та  палити між вуликами бумагу та траву, коричнева "річка" розтикласся обійшли вогнище з обох боків після чого знову збиралисся в річку та пішли через пасіку десь далі в сторону де висипав яйця, після цього в вуликах більш мурах не бачив. 
Піду сьогодні солідолом намажу, а там подивлюся.

13 часов назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

Один раз під ніжки підставки ставив баночки з водою, другий раз мастив ніжки солідолом. Обоє діють.

11 часов назад, Мамонт сказал:

Я не сокращаю весной, даю к примеру к шести рамкам еще 4 (сушку и мед) и до 12 мая нечего там делать, дымить, расплод студить. А после 12-го мая  еще 10 рамок ставлю (у меня лежаки) и 30 дней не заглядываю. 

Дійсно дуже зручно. Хочу узяти на озброєння. Збоїв не було? У мене був випадок застуды розплоду, довелося скорочувати

14 часов назад, бігунець сказал:

от, скажемо, вийшли по 5 рамок. Тепер в однієї 7 стоїть, в іншої 6 набереться, ще іншу треба скорочувати. Чому так?

Тому що кількість то відомо, а якість тих бджіл що на 5 раках сиділи??

Хоча ніч холодна, але в день сьогодні прогрілось до 20 тепла і сонячно. Цвіте абрикоса. Сьогодні увімкнув перший раз в цьому році пилковловлювачі. (Три вулика біля хати)

645b121ac397.jpg048b708bf66f.jpg

1 хвилину тому, Бджолопотам сказав:

Хоча ніч холодна, але в день сьогодні прогрілось до 20 тепла і сонячно. Цвіте абрикоса. Сьогодні увімкнув перший раз в цьому році пилковловлювачі. (Три вулика біля хати)

в нас вже персик зацвів, якраз відцвіте до кінця поточної холодриги

Вдень прояснилось, температура піднялась до +10. Бджоли брали штурмом напувалки, обліплювали все, де є волога. Навіть з землі...

Ранні абрикоси розквітли... Дурненькі:(

20 минут назад, Бджолопотам сказал:

Цвіте абрикоса.

І в нас цвіте обрикоса але похмуро та хлолодрига така що без куртки з хати не вийдеш, а попередні три дні мало того що холодно ще й лили дожді з вітрами ...

Edited by Віталій.В

11 минут назад, Віталій.В сказал:

І в нас цвіте обрикоса

И у  нас цветёт краснобокая абрикоска 

20190414_114326.jpg

Сьогодні трохи тепліше, +12 в затінку, цвітуть абрикоси і алича, на персику розпустилися перші квітки, бджоли працюють, носять пилок. Заглянув в один вулик - за час похолодання запаси трохи під'їли і матка отримала додаткові площі під засів,  також вже частково повиходила молода бджола, порожні комірки матка позасівала

5 минут назад, Мико сказал:

20190414_114326.jpg

Фото шикарное  :ay:!!! жаль что такая красота всего несколько дней в году... 

2 часа назад, Мико сказал:

20190414_114326.jpg

Да там у Вас не только абрикос цветёт. но и рой на цветущий абрикос прививается. :umora:

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Сьогодні на пасіці, передають похолодання, а сім'ї треба розширяти...5cb385bfe49c7_1404.thumb.jpg.a13060ed8d10a6b017de76bf33abee09.jpg 

3 хвилини тому, Галичанин сказав:

Сьогодні на пасіці, передають похолодання, а сім'ї треба розширяти...5cb385bfe49c7_1404.thumb.jpg.a13060ed8d10a6b017de76bf33abee09.jpg 

так треба, де інде почали тягнути язики. В передовички поставив пробні вощини, то під плівкою видно що відтягли. Немає прогоди, треба чекать.

38 минут назад, Галичанин сказал:

Морж?:hmm:

1 минуту назад, ромео сказал:

Ні... :)

1 минуту назад, Галичанин сказал:
3 минуты назад, ромео сказал:

Ні...

просто в майці...:hmm:

А я сьогодні від 14ої до 16ої без шапки ходив...:ae:

2 минуты назад, ромео сказал:

просто в майці...:hmm:

А я сьогодні від 14ої до 16ої без шапки ходив...:ae:

То Вам ще повезло,я майже цілий день в шапці ходив :)