Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Іван Михайлович

ГО "Об'єднання матководів України" / ГО ОМУ

812 posts in this topic

Позвоню 

В 30.03.2016в09:30, Іван Михайлович сказал:

Учасники тестувань на договірних умовах  ( не безкоштовно) одержують селекційний матеріал для випробування у себе на місцевості.

Ось це в душках мені не дуже подобається. А так хороша ідея. :ay:

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.3. Організація є юридичною особою приватного права та є неприбутковою , некомерційною організацією , основною метою якого не є отримання прибутку.

Edited by Yaroslav

Артем. Как закончится война, можете рассмотреть мою кандидатуру для тестирования.

1 минуту назад, andrey88055 сказал:

Артем. Как закончится война, можете рассмотреть мою кандидатуру для тестирования.

Дай Бог чтобы скорей закончилась ! :wave:

В 30.03.2016в22:54, Саша@ сказал:

Хорошая  идея, но довести ее хотя бы на половину задуманого будет  тяжело. Хотя ценителей  карпатки и Укр- степной ещо много. Но надо спешить .Потому как после того как попробуют настоящий Бакфаст , уже не захотят нечего тестировать.  Я  сам например взял бы и 100 маток на тестирование но Бакфаста или Кордована.

Ну почему же не  захотят? пробывали Бакфаст, будем пробывать  Кордован, ....хотя не против  участвовать в меру возможностей в селекции своего родного

23 часа назад, Паланочка сказал:

нажаль я не знаю людей які б бажали зайнятись поліською. .... :ay:

:hi:

Я готовий саме Поліською занятись,  готовий придбати за гроші, звітувати як потрібно.....

Пошуки цієї породи веду давно, ось недавно пригледів у земляків ще одну сімейку для тестування на відповідність породи.

Edited by Николай S

5 минут назад, Николай S сказал:

Я готовий саме Поліською занятись, 

@TEDDI хотів зайнятись поліською , думаю вам варто поспілкуватись , чим ви можете допомогти один одному. Мій телефон знаєте, що планується по степовій можу розказати , подумаєте чи зможете зробити те у себе. :wave:

Только что, Паланочка сказал:

@TEDDI хотів зайнятись поліською , думаю вам варто поспілкуватись , чим ви можете допомогти один одному. Мій телефон знаєте, що планується по степовій можу розказати , подумаєте чи зможете зробити те у себе. :wave:

По Поліській на данному етапі  першочерговою проблемою бачу відсутність плем матеріалу від якого можна починати роботу, за плани по степовій дякую завтра вдень спробую позвонити.  

1 час назад, Богдан1 сказал:
1 час назад, Yaroslav сказал:

Ось це в душках мені не дуже подобається. А так хороша ідея. :ay:

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.3. Організація є юридичною особою приватного права та є неприбутковою , некомерційною організацією , основною метою якого не є отримання прибутку.

Таки так, неприбуткова, але витрати організації чимось покривати потрібно. Кошти ,що будуть надходити будуть використовуватися для забезпечення Статутної діяльності!  Видання необхідних матеріалів , інформаційних бюлетенів, проведення нарад та навчань , тощо.

23 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

Да когда сам всем занимаешся.....  или под твоим контролем.........а когда кто то и на расстоянии    то как доверять тем оценкам ?           

1 час назад, miro сказал:

все правильно, у відомостях має бути відображено все, в тому числі тип вулика, головне правильна оцінка і вмілий підхід, іначе прийдеться давати оцінку пасічнику.

Так звичайно треба спочатку дати характеристику пасічнику, напр. В області один до другого приїхати в гості і перевірити які мітки на матках і якість оцінки. Я повторююсь є два методи оцінки докладна з промірами крил, і промірами кількості розплоду , чистоти гнізда і тд і оцінка товарна де дивимся кількість меду, роїння розплоду. Мова зараз на початок іде тестування сирого матеріалу де має бути більш прискіпливий спосіб і люди мають бути прискіпливі. 

13 часа назад, Паланочка сказал:

Іване .... чесно немає бажання зараз багато тут писати.... ну добре поясню як бачу співпрацю тестер -селекціонер я... По перше розберемось з витратами на всю цю роботу. Перш за все потрібно вивести маток від племінного матеріалу, по друге ці матки потрібно контрольовано спарити, якщо витрати по виведенню чисто у селекціонера не фінансові , а час-робота,(її вартість біля 3євро, на матку) то спарюваня вже потрбіно затратити якісь конкртені кошти (заплатити за ШО чи за облітник) я думаю ця вартість біля 10євро +- далі на цих матках повинні бути створенні відводки для формування груп тесту. Також по завершенню тесту потрібно затратити кошти заплативши за внесення даних тестувань в систему оцінки, (на сьгодні їх може бути декілька, але вартість до 10євро на матку), витрати на сімю (вулик, 1,5-2кг бджоли, ну і так далі витрати на обслуговування як в звичайній сімї) + з цією сімєю повинна проводитись робота яка не проводиться з робочими сімями, це точні оцінки окремих ознак, на це потрібно час і кваліфікацію(розуміння, вміння) тестера. В скільки оцінити роботу по оцінюванні ? я не знаю тут потрібно мати оцінки часу і так далі що не так просто порахувати(просто рахую що ця робота вартісна) Тепер що в результаті з цього маємо ? маємо оцінену групу сімей, з яких можна вибрати 1-2 матки покращувачки для подальшої селекційної роботи (це інтерес селекціонера) маємо всі ті продукти бджільництва які ця група виробила (адже працювала як і всі інші сім'ї) за сезон. Співпраця мені бачиться так. Селекціонер готує маток для групи тесту, виводить, підбирає трутня, тобто витрати ці лягають на нього (3+10 євро) далі відправляє матки тестеру (безкоштовно) і той формує групи аналогів тестує їх. Після завершення тесту , селекціонер отримує статистичні дані і вносить їх в систему (оплачує вартість 10є) після обробки даних забирає в тестера 1-2 матки для подальшої роботи. Тобто затрати селекціонера 23євро на матку (10 маток в групі 230євро), а в результаті він отримує 1матку  для подальшої роботи. Тестер отримує безкоштовно 10 маток які працюють на його пасіці як і всі інші сімї і має від них мед пилок і так далі, додаткові витрати на ці сім'ї час для тестування , сама ця робота. + тестер має матеріал від якого може виводити дочки в товарні сімї , адже в групі обов'язково буде декілька маток покращувачок (з вищою за середню оцінкою племінної цінності по групі) і якась з них точно залишиться тестеру для виведення від неї дочок ф1. Тестер виконавши роботу по тестуванню отримує племінну матку не витративши на неї реальних коштів , а тільки всій час-працю, селекціонер отримує племінну матку не витративши свій час-працю по тестуванню але витративши 230євро на матки. Обоє мають свій інтерес. та тут не все так легко.. наприклад як може бути селекціонер впевнений в достовірності тестування ? адже може бути наприклад ситуація коли людина отримавши маток , створила групу, але в сезоні за браком часу не змогла належно провести тести, а данні по тестуванню треба ж відправити. От такий тестер бере і пише з стелі ті данні тестів які не встиг зробити... а це зводить до нуля селекційну роботу селекціонера.. правда є можливість виходу з цього кута, запропонована вчора мені в приват одним форумчанином який хотів би займатись тестуванням. Вихід простий і в той же час додасть роботи.. це відеофіксація. Це якщо в загальному.

На рахунок тестуванню на товарних пасіках, мені це не цікаво. Мова про зовсім інші тести, якщо про варіант оця сім'я мені принесла більше меду а ця менше, то вартість такої інформації досить низька і в практичній селекції застосувати її важко. Оцінки ознак повинні бути максимально точними тоді мова може йти про підбір, а так суб'єктивна оцінка нецікава. :IMHO1:

Це вже більш цікаво. У цій справі має бути все чітко робитись. А якщо котрась з маток загинула (придавили) і таке буває, минулого року одну придавив, то тестер оплачує її вартість? :IMHO: При такій умові багато хто зголоситься:ay:

8 часов назад, zapivan сказал:

Так звичайно треба спочатку дати характеристику пасічнику, напр. В області один до другого приїхати в гості і перевірити які мітки на матках і якість оцінки. Я повторююсь є два методи оцінки докладна з промірами крил, і промірами кількості розплоду , чистоти гнізда і тд і оцінка товарна де дивимся кількість меду, роїння розплоду. Мова зараз на початок іде тестування сирого матеріалу де має бути більш прискіпливий спосіб і люди мають бути прискіпливі. 

Якщо матеріал негірше позиціонується в порівнянні з карнікою а по деяких парамитрах і краще по деяких гірше він вже не сирий просто потрібно відбирати .

13 часа назад, Богдан1 сказал:

Тільки створили тему а тут зразу бурне і нервне обговорення але нажаль воно явно не набоці наших порід і як завжди Берцик тут ти робиш пропозицію тут включаєш задню оприділяємось і ХТО ХОЧЕ працюєм.

я не дивуюсь тому, що каже пан Берцик, він має рацію, гіркий досвід Закарпатських матководів, Польща і інші, помилки в підході до справи, зрештою він висказив свою думку, хоча багато чекають початку добре організованої справи, так-що успіху.

10 час назад, Yaroslav сказал:

придавив, то тестер оплачує її вартість? 

нічого тестер не оплачує, всяке буває.

4 часа назад, Паланочка сказал:

Чи вже багато бажаючих стати тестерами?

В 30.03.2016в16:22, bercik сказал:

Вот ответ от ..на моё приглашение к сотрудничеству в проэкте ..(( Добрый день
Не хочу Вас обнадеживать, но поскольку я работаю и учусь к сожалению сейчас нет времени на активное участие в подобных проектах, также  исходя из прошлого опыта где я не увидел единства и активности пчеловодов (ИОМ) не вижу смысла тратить силы на объедение необъединяемого.)):dntknw: 

Общаясь по телефону ..слышу массу сомнений...(место м..а.поставлю пиии)Вот таких типа" Чому якиїсь пиии маючи 20 сімей та стажу 2 роки в маткарстві буде мені пиии вказувати що таке карпатка та від кого виводити маток пиии":dntknw:Закарпатцы народ многословный:ae:.Ето минусы. Но и хорошее.Мы посоветовались.  В карантинную пасеку сможем принять 10 груп аналогов карпатки.Проведём тестирование как привыкли или по предложенному образцу..

Такой же ответ будет у 99% уважающих себя матководов УС и карпатки.

Кухарка управлять страной не может!    (Из опыта последних 2-х лет...)

5 часов назад, Yaroslav сказал:

Чи вже багато бажаючих стати тестерами?

пару душ є...

1 час назад, Паланочка сказал:

пару душ є...

Говорять, щоб фортило, то починають із трьох ....якщо потрібен, можу бути третім (Третьою душою)...А якщо серйозно, то можу  твої починання підтримаю навіть на волонтерських засадах.

5 часов назад, UkrStep сказал:

Такой же ответ будет у 99% уважающих себя матководов УС и карпатки.

От і добре що в нас збереглися матководи українських бджіл, на жаль не .всіх.

Шановні  коллеги бажаючи співпрацювати в напрямку Поліської породи відгукніться

Зайнятись цією породою  маю бажання вже давно та ніяк не виходить зробити перший крок, весь , матеріал на  який звертаю увагу не проходить першого  єтапу  тестів, тобто комплексу показників:

- виключно біла печатка...

- відбудова стільників  по стандартній вощині за власною трохи більшою розміткою....

-колір....

-характерна поведінка при огляді.

До відбору матеріалу  для  проведення вимірювань я так і не дійшов......але є надія, що в цьому сезоні справа зрушить з місця,......... ще бажаючи є?

Edited by Николай S

В 31.03.2016в10:55, Паланочка сказал:

.............................................

На рахунок тестуванню на товарних пасіках, мені це не цікаво. Мова про зовсім інші тести, якщо про варіант оця сім'я мені принесла більше меду а ця менше, то вартість такої інформації досить низька і в практичній селекції застосувати її важко. Оцінки ознак повинні бути максимально точними тоді мова може йти про підбір, а так суб'єктивна оцінка нецікава. :IMHO1:

Артеме, хоча б короткий перелік критеріїв оцінки, та періодичність їх проведення?????

В 31.03.2016в10:55, Паланочка сказал:

Edited by Николай S

Олександр Антонович  Міщенко Завідувач Лабораторії технологій утримання бджіл і виробництва продукції. Виступ на нараді-семінарі по племінній справі від 25.03.2016

Шановні організатори ГО Об'єднання матководів України, мене особисто зацікавила Ваши ідея,  і я рад буду Вам допомогти, можете на мене розраховувати. 

Організація такого плану - НЕОБХІДНА! 

Варто розробити методичний матеріал для "тестерів". Які ознаки, як рахувати бали. Коли проводити тестування...

Систему введення даних та підрахунку результатів - можна створити у вигляді електроноі таблиці або сайту.

Готовий долучитися до тестування карпатянки. Які умови?

У мене зявилася можливість придбати  кілька роїв поліської популяції  ( північ Волині).  Кому буде цікаво прошу повідомити.

В 03.04.2016в20:04, Олексій Івженко сказал:

Організація такого плану - НЕОБХІДНА! 

Варто розробити методичний матеріал для "тестерів". Які ознаки, як рахувати бали. Коли проводити тестування...

Систему введення даних та підрахунку результатів - можна створити у вигляді електроноі таблиці або сайту.

Готовий долучитися до тестування карпатянки. Які умови?

на даному етапі становлення організації,  готуємо переклад  матодичних рекомендацій з німецької на українську. Як буде готово повідомлю.

В 11.04.2016в08:51, Іван Михайлович сказал:

У мене зявилася можливість придбати  кілька роїв поліської популяції  ( північ Волині).  Кому буде цікаво прошу повідомити.

на даному етапі становлення організації,  готуємо переклад  методичних рекомендацій з німецької на українську. Як буде готово повідомлю.

невже ніхто не зацікавився аборигенною поліською бджолою?

Шановні  пасічники -матководи! 

Розпочинаємо  процес   реєстрації   членів нашої організації.

Формуємо реєстр  матководів України.   Даний реєстр потрібен для присвоєння  члену організації ( АСОЦІАЦІЯ МАТКОВОДІВ УКРАЇНИ)  ідентифікаційного номера . Цей номер є необхідним атрибутом для матковода який займається репродукцією маток , є членом організації та видає підтверджуючі документи на свій матеріал.

Відповідно до прийнятих европейських правил , у паспортах  на наших маток, у номері  необхідно вказувати наступну  інформацію :

перша цифра :код регіону  (  Україна код: 38),

друга цифра :   зареєстрований,  в громадській організації,  номер матковода,

третя  цифра :  номер матки у книзі  реєстрації   маток,

четверта :  рік народження матки.

На даний час присвоєно номери :

А.Піскорський      38-01

Ю Вальчук           38-02

В.Стефаненков   38-03

Д.Гриньков          38-04

І.Доскоч               38-05

Б Болюбаш         38-06

П.Воробець        38-07

П.Кулінець          38-09

В.Просюк            38-10

В.Поліщук           38-11

Хто бажає прийняти участь у діяльності організації, стати її членом, одержати реєстраційний номер матковода, прошу повідомити. Члени організації  які одержать реєстраційний номер, беруть на себе зобовязання,   виконувати правила та вимоги щодо ведення необхідного обліку  документації племінного матеріалу ,    книг обліку маток (селекційного матеріалу)  , що буде поширювати матковод.

мої паспорта виглядатимуть так

ПАСПОРТ МАТКИ 2.doc