Перейти к содержанию

ГО "Об'єднання матководів України" / ГО ОМУ


Рекомендуемые сообщения

Шановні  пасічники ,  матководи  .

Після наради по селекції , що відбулася в Києві, групою учасників  було вирішено легалізувати  наше обєднання, відповідно до чинного законодавства України.

Проект Статуту я прикріпив для ознайомлення , хто зацікавлений прошу ознайомитися та написати свої пропозиції. На етапі реєстрації, ми можемо внести необхідні корективи та правки.

Шукаємо зацікавлених пасічників для спільної роботи . Нам потрібні фахові пасічники , що  готові приймати участь в тестуванні  селекційного матеріалу, в різних природно - кліматичних та медозбірних районах  України, та зарубіжжя.

Методики  проведення тестувань,  рекомендації   можна буде одержати в організації.

Робота буде побудована наступним чином. Обєднання веде реєстр та збір аналітичних даних . Учасники тестувань на договірних умовах  ( не безкоштовно) одержують селекційний матеріал для випробування у себе на місцевості. Пасічник , що погоджується прийняти участь програмі, буде  зобовязаний , підсадити одержаних номерних маток у відводки, створити сімї та протягом 2-х років вести за ними спостереження. Що і як записувати , фіксувати буде викладено в методичних матеріалах.   Кількість сімей для тестування не менше 10. 

Файл є лише проектом статуту оригінал є в офіційному державному реєстрі і в голови ГО ОМУ.

Статут ГО ОМУ.doc

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ідею підтримую. Я ЗА!:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Идея хорошая но есть масса но.....с чем будут сравнивать?....какая система ульев?....кто как привык работать с пчелой?.....одни и теже пчёлы у разных пчеловодов могут показать совершенно разные результаты у когото будут ульи мёдом забиты а у когото пасека перероится и как тут оценить пчёл ???..........                                                                                    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Повністю підтримую, ідея супер.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

Шановні  пасічники ,  матководи  .

З юридичної точки зору – супер!

 

По факту – дохлий номер….

 

Суть питання створення ГО в масштабі країни не зрозуміла, розмита.

 

Предмет роботи ГО -- бджоли . А в тексті статуту нема ОСНОВНОГО:

 

Які бджоли?

Які матки?

Які матководи?

 

Дуже схоже на ще не забутий лозунг (в інтерпретації до с\г):

 

МАТКОВОДИ  всіх рас бджіл – єднайтеся!

 

Висновок: Нема перспективи. Для початку створіть ГО матководів карпатки (карніки, ітілійки, африканки, середнеземноморки і т.і.) попрацюйте років 5-10, а потім можна і обєднувать, якщо буде що…
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, Іван Михайлович сказал:

Шановні  пасічники ,  матководи  .

Після наради по селекції , що відбулася в Києві, групою учасників  було вирішено легалізувати  наше обєднання, відповідно до чинного законодавства України.

Проект Статуту я прикріпив для ознайомлення , хто зацікавлений прошу ознайомитися та написати свої пропозиції. На етапі реєстрації, ми можемо внести необхідні корективи та правки.

Шукаємо зацікавлених пасічників для спільної роботи . Нам потрібні фахові пасічники , що  готові приймати участь в тестуванні  селекційного матеріалу, в різних природно - кліматичних та медозбірних районах  України, та зарубіжжя.

Методики  проведення тестувань,  рекомендації   можна буде одержати в організації.

Робота буде побудована наступним чином. Обєднання веде реєстр та збір аналітичних даних . Учасники тестувань на договірних умовах  ( не безкоштовно) одержують селекційний матеріал для випробування у себе на місцевості. Пасічник , що погоджується прийняти участь програмі, буде  зобовязаний , підсадити одержаних номерних маток у відводки, створити сімї та протягом 2-х років вести за ними спостереження. Що і як записувати , фіксувати буде викладено в методичних матеріалах.   Кількість сімей для тестування не менше 10. 

Статут ГО ОМУ.doc

Іване Михайловичу, юридичне оформлення то все правильно, підтримую. А по суті справи і наповнення її змістом то ми готові, так як і в розмовах обговорювали, будемо працювати. Бажаючих чимало, головне намітити план дій. По Сумській області є бажаючі, телефон ваш дав, кому треба буде вам телефонувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В принципі ідея гарна. Але надіюсь не обмежиться лише статутом...як більшість із добрих починань. Одним з перших кроків, думаю має стати створення закритих облітників, що дуже складно на нашій території.... А щодо скепсису в попередніх повідомленнях, то як казав, здається Сократ, Хто хоче - шукає можливості, хто не хоче - шукає причини...;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Стаття 10. Спілки об'єднань громадян 

     Об'єднання  громадян  мають  право  на  добровільних  засадах 
засновувати або вступати між  собою  в  спілки  (союзи,  асоціації 
тощо), утворювати блоки та коаліції, укладати між собою угоди  про 
співробітництво і взаємодопомогу.

Я пропоную використати слово АССОЦІАЦІЯ МАТКОВОДІВ УКРАЇНИ.Так більш зрозуміло для іноземних колег. Та й закон як видно з статті 10Закону№(4523 -17) від 15 03 2012р.дозволяв.. Обовязково членом мають бути організаціі підприемства та державні наукові підроздільні структури.....  Іван Михайлович я пораджуся та дам свою пропозицію

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

РОЗДІЛ IV "ПОРЯДОК НАБУТТЯ ТА ПРИПИНЕННЯ ЧЛЕНСТВА, ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЧЛЕНІВ ОРГАНІЗАЦІЇ"  варто доповнити більш конкретно про членство, так як в Законі про ГО:

"Членами громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 14 років."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ідея хороша. :ay:Нема різниці які матки, які вулики. Це оцінка якості маток. Має бути тільки єдиний стандарт оцінки. Кількість розплоду, бджіл, меду,зимівля, розвиток заноситься в відомість яку потім пасічник зобовязаний надати в центр збору інформації де вона буде опрацьована.  в поляків є щось такого типу Ocena terenowa. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, bercik сказал:

Я пропоную використати слово АССОЦІАЦІЯ МАТКОВОДІВ УКРАЇНИ.Так більш зрозуміло для іноземних колег.

Такі вже е поради; А) Дослідити досвід аналогічних світових ассоціацій.В)Взяти в основу аналогічний статут..С)Розробити вступну анкету участника....Подумати треба про макет логотип.+Розділи 1) міжнародні зв,язки 2)Кошти та майно3)Місцеві осередки по областях.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Позвонил Мельнику Александру По теме пообещал подключится и проконсультироватся у Халенка Николая по уставу и целям нашей организации (по европейскому образцу) И вариантам  вступление в Блюп Карпатки и укр.степ полеской .Николай уже там работает...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ідея і мета хороша ! Але от що із цього вийде в реальності ? Поживем - побачим. Пробувати потрібно.

Але потрібно щоб усе було відкрито, прозоро і були чіткі і зрозумілі  правила для усіх, починаючи від селекціонерів і закінчуючи простими пасічниками.

zapivan :hi:Є німецькі нормативи оцінки якості бджолосімей - на :IMHO: їх потрібно взяти за основу з доповненням і адаптацією до наших реалій.

Такі правила гри - або ми доведем наших бджіл до європейської якості - або потонем в гібридах (для скептиків) :IMHO:  :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стільки пропозицій за один день!

В мене з"явилася ще більше переконаність,  що підняті питання на сьогодні є актуальними..  Один день ,з моменту оголошення Проекту Статуту.  Всім дуже вдячний. Ще кілька днів і  буде зрозуміло : хто зацікавлений і хто хоче працювати. Розглянемо всі пропозиції ,  які  зміни і доповнення потрібно внести до основного нашого документа. Зареєструємо в держоеєстрі Статут та зберемо загльні збори. Там і приймемо План роботи і поговоримо про кошторис нашої організації.  Одне можу сказати з впевненістю, ми не зупинимося. Матководи -селекціонери  , що сьогодні вже заявили про свій намір приймати участь у цьому проекті,  цю роботу будемо продовжувати. З "карпатчиків " вже сьогодні зголосилися : Болюбаш, Пап, Дочинець, Доскоч, Кулінець. Ведуться переговори з відділом селекції карпатських бджіл  ННЦ ім.Проковича  - С.Керек. По українській  степовій також формується група ,  інформація у Артема.  По карніці формується група, і можу запевнити -матеріалу досить і є кому і з чим працювати. 

Поки не зголосилися активісти на поліську , бакфаст,  

У нас немає іншого шляху! Мусимо самі за себе подбати.

Щодо регламентів та внутрішніх документів обєднання. Все готується, враховуємо і ваші пропозиції .Будемо вдячні за допомогу,  розумні рекомендації та практичну інформацію.

Облітники в Україні будуть. Один гірський  і один рівнинний по карпатці  в стані підготовки.  Лісовий з карнікою готується на червень -липень.  Матководів  з навиками ШЗ  та відповідним обладнанням також маємо. На цей рік, як  повідомив Артем, формуємо  базу селекційного матеріалу та формуємо контрольні та тестові групи.  Не все одразу, вибачайте але і мене  є бджоли :hi: які вимагають уваги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Хорошая  идея, но довести ее хотя бы на половину задуманого будет  тяжело. Хотя ценителей  карпатки и Укр- степной ещо много. Но надо спешить .Потому как после того как попробуют настоящий Бакфаст , уже не захотят нечего тестировать.  Я  сам например взял бы и 100 маток на тестирование но Бакфаста или Кордована.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хороша ідея. Я її повністю підтримую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, Сергей Тюркин сказал:
4 часа назад, bercik сказал:

Такі вже е поради; А) Дослідити досвід аналогічних світових ассоціацій.В)Взяти в основу аналогічний статут..С)Розробити вступну анкету участника....Подумати треба про макет логотип.+Розділи 1) міжнародні зв,язки 2)Кошти та майно3)Місцеві осередки по областях.

Идея хорошая но есть масса но.....с чем будут сравнивать?....какая система ульев?....кто как привык работать с пчелой?.....одни и теже пчёлы у разных пчеловодов могут показать совершенно разные результаты у когото будут ульи мёдом забиты а у когото пасека перероится и как тут оценить пчёл ???..........                                                                                    

для цього є методики та відповідні вимоги. У нас йде робота з переведення рекомендацій европейьких. Нічого новішого не буде. Адаптуємо до наших умов.

Над логотипом працює дизайнер. Буде готово обсудимо з членами організації та зареєструємо.

Готуємо методичні рекомендації, проекти  методичок  розішлю учасникам організації, як буде завершено переклади.

9 часов назад, bercik сказал:

 Стаття 10. Спілки об'єднань громадян 

     Об'єднання  громадян  мають  право  на  добровільних  засадах 
засновувати або вступати між  собою  в  спілки  (союзи,  асоціації 
тощо), утворювати блоки та коаліції, укладати між собою угоди  про 
співробітництво і взаємодопомогу.

Я пропоную використати слово АССОЦІАЦІЯ МАТКОВОДІВ УКРАЇНИ.Так більш зрозуміло для іноземних колег. Та й закон як видно з статті 10Закону№(4523 -17) від 15 03 2012р.дозволяв.. Обовязково членом мають бути організаціі підприемства та державні наукові підроздільні структури.....  Іван Михайлович я пораджуся та дам свою пропозицію

Слушна назва, мені також більше до вподоби АССОЦІАЦІЯ  МАТКОВОДІВ УКРАЇНИ. Потрібно порадитися з держреєстратором.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, TEDDI сказал:

Приблизно знаю де ( можу підказати, якщо особисто займетесь, або надійна людина) Але іще потрібно знайти фанатів, які погодяться із полісянкою працювати у костюмах космонавтів. 

нажаль я не знаю людей які б бажали зайнятись поліською. Я теж однією .... на всі стільці не сяду ;)

10 минуту назад, TEDDI сказал:

Зі своєї сторони - якщо знайду підходяще місце під новий точок - попробую зайнятись полісянкою.

Бог у поміч :ay:

10 минуту назад, TEDDI сказал:

Контакти Ваші маю

:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

Идея хорошая но есть масса но.....с чем будут сравнивать?....какая система ульев?....кто как привык работать с пчелой?.....одни и теже пчёлы у разных пчеловодов могут показать совершенно разные результаты у когото будут ульи мёдом забиты а у когото пасека перероится и как тут оценить пчёл ???..........                                                                                    

для цього є методики та відповідні вимоги.

9 часов назад, bercik сказал:

 Стаття 10. Спілки об'єднань громадян 

     Об'єднання  громадян  мають  право  на  добровільних  засадах 
засновувати або вступати між  собою  в  спілки  (союзи,  асоціації 
тощо), утворювати блоки та коаліції, укладати між собою угоди  про 
співробітництво і взаємодопомогу.

Я пропоную використати слово АССОЦІАЦІЯ МАТКОВОДІВ УКРАЇНИ.Так більш зрозуміло для іноземних колег. Та й закон як видно з статті 10Закону№(4523 -17) від 15 03 2012р.дозволяв.. Обовязково членом мають бути організаціі підприемства та державні наукові підроздільні структури.....  Іван Михайлович я пораджуся та дам свою пропозицію

Слушна назва, мені також більше до вподоби АСОЦІАЦІЯ. Потрібно порадитися з держреєстратором.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, Саша@ сказал:

  Я  сам например взял бы и 100 маток на тестирование                                                               но Бакфаста или Кордована.

Участники тестирования  ( НЕ БЕЗКОШТОВНО) получают материал для испытаний.....                                                                                                                                                              САША и как возьмёш 100 маток ?

14 часа назад, Іван Михайлович сказал:

 

. Учасники тестувань на договірних умовах  ( не безкоштовно) одержують селекційний матеріал для випробування у себе на місцевості. Пасічник , що погоджується прийняти участь програмі, буде  зобовязаний , підсадити одержаних номерних маток у відводки, створити сімї та протягом 2-х років вести за ними спостереження.   Кількість сімей для тестування не менше 10. 

Статут ГО ОМУ.doc

Я понимаю раздать даром толку вообще не будет......Но Вы хотите чтоб пчеловоды на своих пасеках создавали тестовые группы 2 года вели тщательные наблюдения ...протестировали Вам ваших маток   (сделали за ВАС вашу работу) и при этом ещё и Вам заплатили ??                                                                                                            

 

18 минуту назад, Іван Михайлович сказал:

для цього є методики та відповідні вимоги.

 

  Да когда сам всем занимаешся.....  или под твоим контролем.........а когда кто то и на расстоянии    то как доверять тем оценкам ??             

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

Участники тестирования  ( НЕ БЕЗКОШТОВНО) получают материал для испытаний.....                                                                                                                                                              САША и как возьмёш 100 маток ?

  Здесь вы правы, купи маток протестируй, Отдай даные ,а мы посмотрим какие дочьки луче сработали.Какой материал пускать в роботу,а  какой выбросить. Так пару лет и будет нам карпатка или степная на что то похожа.Будет что предложить и на продажу и тут и там. А главное что робота какая проведенная чужими руками.    Все прекрываются что породы надо сохранить, но это я думаю бред.Каждый в первую очередь думает о бабле. Что сделать сейчас что бы заработать, много потом. Почему Немец зарабатывает на матке 100 евро ,а я сто гривен.? Вы товарищи селекционери организуйте асоциацию ,представители ее   внесут взносы.За взносы купите маток   .Выводите дочок и роздавайте их бесплатно,пчеловодам которые их согласятся тестировать. А за проведенную роботу пчеловоду заплатите. А то вы и дочок хотите продать и бесплатно что бы на вас отработали два сезона. Вы говорите что такой пасечник будет иметь дешовый допуск к вашему материалу? Так с таким успехом можно купить  маток  в Немцев и пусть они на тебя работают а не ты на них.Что бы что то создать надо вложить, а не старатся за щот кого то выехать.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Саша@ сказал:

  Здесь вы правы, купи маток протестируй, Отдай даные ,а мы посмотрим какие дочьки луче сработали.Какой материал пускать в роботу,а  какой выбросить. Так пару лет и будет нам карпатка или степная на что то похожа.Будет что предложить и на продажу и тут и там. А главное что робота какая проведенная чужими руками.    Все прекрываются что породы надо сохранить, но это я думаю бред.Каждый в первую очередь думает о бабле. Что сделать сейчас что бы заработать, много потом. Почему Немец зарабатывает на матке 100 евро ,а я сто гривен.? Вы товарищи селекционери организуйте асоциацию ,представители ее   внесут взносы.За взносы купите маток   .Выводите дочок и роздавайте их бесплатно,пчеловодам которые их согласятся тестировать. А за проведенную роботу пчеловоду заплатите. А то вы и дочок хотите продать и бесплатно что бы на вас отработали два сезона. Вы говорите что такой пасечник будет иметь дешовый допуск к вашему материалу? Так с таким успехом можно купить  маток  в Немцев и пусть они на тебя работают а не ты на них.Что бы что то создать надо вложить, а не старатся за щот кого то выехать.:IMHO1:

З однієї сторони ви праві але доприкладу у мене є друзі в центральній україні які постійно купляють маток коли я зними спілаувався нарахунок повернення маток вони згідні що це їм дає це матеріал який добре працює в його регіоні можливість виводу маток від цієї матки і той пасічник отримує приріст по меду і відповідно бабло як ви виразились а нарахунок повернен можливий варіант за одну провірену 3 непровірені це дискусія і тіки в її обговорені народиться модель по якій мо можем працювати .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минуты назад, Богдан1 сказал:

 нарахунок повернен можливий варіант за одну провірену 3 непровірені це дискусія і тіки в її обговорені народиться модель по якій мо можем працювати .

За 1 проверенную 3 непроверенных ----это не вариант....Кто то повернет 33% маток и потребует 100% возврата новых а другой пчеловод найдёт именно ту 1-2 маточки нужных ну и зачем ему те 3-6 маток ?......Это действительно токо дискусия   и ну очёнь много нюансов от которых зависит конечьный результат..                                                                А если семи с вашими матками принесут меда меньше среднего по пасеке (а оно так и будет у медовиков в основном Ф1  ф2 ) Вы компенсируете разницу ту что пчеловод не дополучил по мёду......+  трата дополнительного вренени (или можна по быстрому абы було) на контроль за тестированными семями.....                                                Так всё пошёл я  сбивать рамки...первые 5.5 тыс уже приехали  2.5 тыс  ещё доделывают (рамка 145)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 час назад, Паланочка сказал:

нажаль я не знаю людей які б бажали зайнятись поліською. Я теж однією .... на всі стільці не сяду ;)

 

А я на жаль не знаю людей,которые будут проводить какие то тесты за счет своего кошелька. Чего не придумают ,чтобы бабла срубить.Вообще-то матководы должны не только бесплатно маток предоставить для тестирования,а еще и заплатить за это тестирование.

А история проста,от торговались ребята своим элитным материалом.Удачи в поиске подопытных:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to ГО "Об'єднання матководів України" / ГО ОМУ

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...