Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

1 минуту назад, whale сказал:

Ну а Ви їх в якій якості купували?  Я так бачу по розмірам, що для якогось нуклеусного варіанту ...

Я їх взяв для підсадки, і ізоляції маток. Цей ізолятор багатофункціональний. Верхня частина по довжині як звичайна рамка. Я прикручу бокові планки, і нижню і получиться рамка. Бджоли забудуть навколо ізолятора воском і получиться ізолятор впаяний в рамку. В наступному сезоні зроблю і покажу. Ще з Фінляндії їдуть дуже хороші на мій погляд ізолятори для маток. Коли будуть у мене то покажу. Там така річ що можна одночасно у ньому тримати 96 плідних маток, корм кладеться в одне місце і всі матки мають до нього доступ. Річ дорога, але має бути практичною

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, Укроп сказав:

Я їх взяв для підсадки, і ізоляції маток. Цей ізолятор багатофункціональний. Верхня частина по довжині як звичайна рамка. Я прикручу бокові планки, і нижню і получиться рамка. Бджоли забудуть навколо ізолятора воском і получиться ізолятор впаяний в рамку. В наступному сезоні зроблю і покажу. Ще з Фінляндії їдуть дуже хороші на мій погляд ізолятори для маток. Коли будуть у мене то покажу. Там така річ що можна одночасно у ньому тримати 96 плідних маток, корм кладеться в одне місце і всі матки мають до нього доступ. Річ дорога, але має бути практичною

Дякую. Чому ще в цьому році не хочете спробувати в зимівлі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, whale сказал:

Дякую. Чому ще в цьому році не хочете спробувати в зимівлі?

Може і спробую. Якщо спробую то повідомлю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні тепло, несуть пилок із свиріпи яка розцвіла по озимому ріпаку, і ще з чогось помаранчевого кольору. Найбільше активні материнки від Зіглера, і всі Зінгери. Розплоду немає ніякого, є лише у відводках з матками карніка-караванкен які приїхали у вересні. Тепер думаю гадаю, чи не стартонуть всі інші,якщо стоятиме тепла погода. Пройшли гарні дощі, і свиріпа гарно почала по ріпаку цвісти. Але чомусь схиляюсь до думки,що не стартонуть. Дна всі позакривав, більше зимівлі з відкритими днами не буде. Коли було холодно, то бджоли збивались в клуб біля передньої стінки, глибоко з низу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Укроп сказал:

то бджоли збивались в клуб біля передньої стінки, глибоко з низу

При відкритому чи закритому дні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Сергей 10 сказал:

При відкритому чи закритому дні?

При закритому. Я дна закрив після цвітіння соняшника. І відкрию коли сім’ї наростяться перед акацією. Зимувати з відкритою сіткою вже не буду. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Укроп сказал:

При закритому. Я дна закрив після цвітіння соняшника. І відкрию коли сім’ї наростяться перед акацією. Зимувати з відкритою сіткою вже не буду. 

Я зимую з відкритим днищем,рмк-145,зараз більшість сіли внизу,Белка від Лешека теж сіла внизу,розпліду нема що порадувало,

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Укроп сказал:

При закритому. Я дна закрив після цвітіння соняшника. І відкрию коли сім’ї наростяться перед акацією. Зимувати з відкритою сіткою вже не буду. 

Чи не можна почути "за" і "проти" ?

2 часа назад, Укроп сказал:

Дна всі позакривав, більше зимівлі з відкритими днами не буде. Коли було холодно, то бджоли збивались в клуб біля передньої стінки, глибоко з низу

Хіба це погано?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Укроп сказал:

Сьогодні тепло, несуть пилок із свиріпи яка розцвіла по озимому ріпаку, і ще з чогось помаранчевого кольору. Найбільше активні материнки від Зіглера, і всі Зінгери. Розплоду немає ніякого, є лише у відводках з матками карніка-караванкен які приїхали у вересні. Тепер думаю гадаю, чи не стартонуть всі інші,якщо стоятиме тепла погода. Пройшли гарні дощі, і свиріпа гарно почала по ріпаку цвісти. Але чомусь схиляюсь до думки,що не стартонуть. Дна всі позакривав, більше зимівлі з відкритими днами не буде. Коли було холодно, то бджоли збивались в клуб біля передньої стінки, глибоко з низу

Пилок носять для молодих бджіл які недавно вийшли з комірок. Наїдати жирове тіло на зиму. Неоднократно бачив як восени бджоли їдять пилок. При огляді деякі комочки падають на верхні бруски і бджоли починають їх їсти. Влітку такого не спостерігав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Маркіян сказал:

Чи не можна почути "за" і "проти" ?

4 часа назад, Укроп сказал:

Життєвий ресурс маток і бджіл на зимівлі з сіткою менший. Сім’ї весною гірше нарощуються аніж ті що зимують на глухих днах. Корму взимку з’їдають більше аніж на глухих днах. Зимувати заради того щоб не було вологи у вулику, не бачу необхідності. Адже без проблем можна зробити вентиляцію через верх. П`ять років моїх спостереженнь,привели мене до такого висновку. Нікого не агітую і не переконую. Кому подобається зимуйте на сіткі, а я вирішив так

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Укроп сказав:

При закритому. Я дна закрив після цвітіння соняшника. І відкрию коли сім’ї наростяться перед акацією. Зимувати з відкритою сіткою вже не буду. 

Чому? Якщо можна декількома реченнями опишіть в чому ви бачите недоліки зимівлі з відкритим дном

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Соррі. Не дочитав до кінця сторінки. Дякую за відповідь

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Укроп сказал:

При закритому. Я дна закрив після цвітіння соняшника. І відкрию коли сім’ї наростяться перед акацією. Зимувати з відкритою сіткою вже не буду. 

А чому? Проблема із зимівлю? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, chajka2005 сказал:

А чому? Проблема із зимівлю? 

Я вище написав чому. Відзимував п`ять років, зробив певні висновки, і відмовився від зимівлі із сітчастим дном. Племінні матки ті которі зимують із закритими днами, живуть 3 роки без проблем, на четвертий тягнуть тиху заміну. Із відкритими постійно, ледве два роки витягують. Сім’ї із закритими сітками із зими виходять енергійнишими,і нарощуються потужніше. Може в когось по іншому? Але в мене так. Сітка відкрита лише на активний сезон

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Укроп сказал:

Я вище написав чому. Відзимував п`ять років, зробив певні висновки, і відмовився від зимівлі із сітчастим дном. Племінні матки ті которі зимують із закритими днами живуть 3 роки без проблем, на четвертий тягнуть тиху заміну. Із відкритими постійно ледве два роки витягують. Сім’ї із закритими сітками із зими виходять енергійнишими і нарощуються потужніше. Може в когось по іншому? Але в мене так. Сітка відкрита лише на активний сезон

Дякую, зрозумів. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Укроп сказал:

Я вище написав чому. Відзимував п`ять років, зробив певні висновки, і відмовився від зимівлі із сітчастим дном. Племінні матки ті которі зимують із закритими днами, живуть 3 роки без проблем, на четвертий тягнуть тиху заміну. Із відкритими постійно, ледве два роки витягують. Сім’ї із закритими сітками із зими виходять енергійнишими,і нарощуються потужніше. Може в когось по іншому? Але в мене так. Сітка відкрита лише на активний сезон

и я такого мнения даже в машине когдато говорили ездить с опущеным стеклом только в месяца в каких нет буквы Р

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кілька років назад мав розмову з Леонід Єгошиним. Робив він експеримент стосовно тривалості життя маток в сім'ях: одних маток тримав в звичайних сім' ях, других маток тримав в відводках, і третіх маток тримав у мінісімейках силою не більше 2 рамки Дадана. В підсумку найдовше жили по 4-5 років матки в мінісімейках. Чому? Бо вони мало сіяли, не витрачали свій біологічний ресурс, їх добова яйцекладка трималася на рівні 300-450 яєць за добу. 

То яким чином сітчасте дно як елемент вентиляції впливає на тривалість життя матки? Можна тримати маточку в МініПлюсі з сітчатим дном на 2-3 корпусках (3-4 рамки Дадана сила в перерахунку) і вона проживе 3-4 роки гарантовано. 

Єгошин має рацію, і я довіряю результатам його експерименту.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сетка в днище открыта круглый год, прикрываю только при обработке от клеща. Разницы в развитии и продолжительности жизни маток:blink:, при глухом и сплошном днищах- не заметил. Согласен, что матка больше изнашивается при обильной яйцекладке, моя ИОшка от Болюбаша сидит в половинке 20-и рамочного лежака, в сезон периодически отбираю расплод. Матке шесть лет- зелёная метка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Andruhan сказав:

Матке шесть лет- зелёная метка.

Неображайтеся, але це з розряду фантастики;). Не кожна ефка 4-5 років сіє, а тут ІОшка аж 6:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Андрій Сумчанин сказал:

Кілька років назад мав розмову з Леонід Єгошиним. Робив він експеримент стосовно тривалості життя маток в сім'ях: одних маток тримав в звичайних сім' ях, других маток тримав в відводках, і третіх маток тримав у мінісімейках силою не більше 2 рамки Дадана. В підсумку найдовше жили по 4-5 років матки в мінісімейках. Чому? Бо вони мало сіяли, не витрачали свій біологічний ресурс, їх добова яйцекладка трималася на рівні 300-450 яєць за добу. 

То яким чином сітчасте дно як елемент вентиляції впливає на тривалість життя матки? Можна тримати маточку в МініПлюсі з сітчатим дном на 2-3 корпусках (3-4 рамки Дадана сила в перерахунку) і вона проживе 3-4 роки гарантовано. 

Єгошин має рацію, і я довіряю результатам його експерименту.

Хочешь, чтобы было сделано хорошо - сделай сам. Тогда не нужно будет на кого то ссылаться. Если тебе, конечно, это так необходимо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, davolodya сказал:

Неображайтеся, але це з розряду фантастики;). Не кожна ефка 4-5 років сіє, а тут ІОшка аж 6:blink:

Сеет себе и сеет. Не будет же он её давить, если пчёлы не меняют. Может какая нибудь из твоих тоже доживёт до такого почтенного возраста, тебе есть к чему стремиться.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колеги я коли писав свій пост, сказав там зрозуміло. Я не претендую на істину, по моїх спостереженнях так, і я відмовився від зимівлі на сітчастому дні. Нікого не агітую робити так як я, кожен вправі сам вирішувати. Мені не сподобалось, а комусь хай подобається. Сіткою користуватимусь лише з весни до осені. Всі вулики робляться нові під ці дна, за зиму зроблю на всю пасіку. На зиму закриватиму, в сезон відкриватиму 

591D3DFC-A625-4478-A74D-ECDF5DA790B0.jpeg

76A4953E-0449-4A57-A5AE-4EBF1DD42B75.jpeg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Укроп сказав:

 

591D3DFC-A625-4478-A74D-ECDF5DA790B0.jpeg

 

А збоку решітка з якими розмірами? бджола не пролазить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, gardener сказал:

А збоку решітка з якими розмірами? бджола не пролазить?

Это дно вид сверху.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Гурович сказав:

Это дно вид сверху.

то я бачу. Посередині решітка пилковловлювача, а по боках?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...