Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

2 години тому, Укроп сказав:

Колеги в кого як зараз із розплодом? У мене вже немає, кінець літа,і до недавніх пір було сухо, пилку мало, і то далося взнаки. Але що цікаво у сім’ях із старими матками ще є трошки критого і навіть відкритого розплоду. Всі молоді матки як по команді одночасно перестали класти яйця а старі сіяли довше за молодих.

Ще місяць тому побачив, що через брак пилку в багатьох сім'ях розплоду було менш ніж мало б було бути на той час. Сіють матки в мене не залежно від віку, а від запасів перги у вуликах. Ті сім'ї які влітку такі запаси накопичили, ще мають розплід і силу на зиму наростили нормальну, а де таких запасів не було, то сім'ї дуже просіли. Хочу зауважить, що сім'ї одної й тої лінії на пилок спрацювали по різному, сам не знаю чому.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Seos сказал:

Ще місяць тому побачив, що через брак пилку в багатьох сім'ях розплоду було менш ніж мало б було бути на той час. Сіють матки в мене не залежно від віку, а від запасів перги у вуликах. Ті сім'ї які влітку такі запаси накопичили, ще мають розплід і силу на зиму наростили нормальну, а де таких запасів не було, то сім'ї дуже просіли. Хочу зауважить, що сім'ї одної й тої лінії на пилок спрацювали по різному, сам не знаю чому.

Я якби знав що буде під осінь такий стан з пилком, то ліпше б після сьоняха повіз у ліс на болото. Все таки як не крути, а в лісі на болоті з пилком ситуація була б кращою. Я раніше коли не лінувався то так і робив. То різниця в силі сімей які йшли в зиму і які стояли на болоті і вдома, була суттєвою. Але маємо те що маємо

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо хтось ставив розмелений пилок для стимулювання маток  для нарощування бджіл в зиму?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, ЮМос сказал:

Можливо хтось ставив розмелений пилок для стимулювання маток  для нарощування бджіл в зиму?

 

Осень не весна - все думают, что пыльцы и так достаточно.  У меня достаточно, до этих пор несут. ИОшка 18 года так разошлась, что никак остановить не могу, хоть в изолятор сажай.  Даже сеголетки имеют открытого меньше,чем старушка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 хвилин тому, ЮМос сказав:

Можливо хтось ставив розмелений пилок для стимулювання маток  для нарощування бджіл в зиму?

 

В моїх умовах пилок навіть в цей час носять, розплоду ще є багато... Позаливали гніздо сиропом -  то матки яйцекладку трохи зменшили, але не зупинилися...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.09.2020 в 18:19, ЮМос сказал:

Можливо хтось ставив розмелений пилок для стимулювання маток  для нарощування бджіл в зиму?

Вот я недавно в другой теме писал

В 01.10.2020 в 12:17, siverit сказал:

У нас на севере раньше влаги всегда хватало. Последние годы сталкиваемся с такой проблемой что по осени сухо и нет пыльцы. Для осеннего наращивания у нас времени мало. (подсолнух цветёт чуть не до конца сентября сентября, последний облёт обычно в 20 числах октября, окон для облётов до апреля не бывает) Общаемся с местными пасечниками, пока не придумали ничего умнее чем добавлять пыльцу в сироп при первых подкормках. Сложно судить от подкормки или другие причины, но семьи пошли сравнительно сильными.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

03.10. снимали закормочные (пустые)корпуса,просмотрели 3 семьи,пчелки достаточно,в зиму пойдут рамках на 6-7 на 300,кормов в достатке,сироп-мед 50/50 примерно, в двух семьях на 3 полурамках расплода от личинки до на выходе, в третей на 2 полурамках тоже разновозрастный,пчела мирная,не смотря на то что осмотр был в вечернее время.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Молодые матки прекратили яйцекладку, а старые продолжают? :hmm:. Нонсенс. Все это вопреки законам, нашим наблюдениям, логике. Если только одинаковые условия в ульях и старые матки по качеству оказались лучше этого года. (может быть от разных материнок тоже) Тогда можно допустить такое . Других причин как будто не должно быть.А там хто его знает. Раньше и не слышали про не традиционные пары, а оно вон как жизнь поворачивается с ног на голову. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.10.2020 в 12:44, vitalij05 сказал:

пчела мирная,не смотря на то что осмотр был в вечернее время.

А у меня в этом одна попалась, что без перчаток не подходи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30.09.2020 в 19:10, davolodya сказав:

В моїх умовах пилок навіть в цей час носять,

Станом на 07.10  так само.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Н. Петрович сказал:

А у меня в этом одна попалась, что без перчаток не подходи.

Работаем без перчаток,но в маске пока,от пакетной карпатки остались плохие воспоминания:umora:преследовали во дворе и огороде:vinny:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.09.2020 в 19:10, davolodya сказал:

В моїх умовах пилок навіть в цей час носять, розплоду ще є багато... Позаливали гніздо сиропом -  то матки яйцекладку трохи зменшили, але не зупинилися...

У нас обножку тоже пока хорошо несут,особенно по утрам:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.10.2020 в 09:40, К. А. Е. сказал:

Нонсенс. Все это вопреки законам, нашим наблюдениям, логике.

Для мене самого то було дивно. Що саме цікаве що молоді Матки Зіглера які облетілись вже під осінь розсіялися спочатку немов скажені, і потім всі 7 маток немов би зговорившись одночасно перестали сіять. А старі потроху ще підсівали. Зараз вже все, на вчорашній день в жодній сім’ї немає ніякого розплоду. Майже в усих сім’ях позабирав зайві рамки, позжимав гнізда, і поставив останній раз смужки. Кліща немає, але для самозаспокоєння поставив. Хоча повинен ще потроху по всій вірогідності і впасти, тому що останній розплод вийшов, а там обов`язково буде кліщ. Дуже подобаються смужки варофлу. Мені на день народження привезли з Германії три матки  карніка-караванкен, то я їх підсаджував у відводки з нуклеусної бджоли, і відразу поставив смужки. Буквально через годину вже біля льотка валявся кліщ. На мій погляд поки що ліпших смужок аніж варостоп, і варофлу у нас не існує. Я вже три роки обробляю бджіл лише варофлу, і як би він не працював, то думаю що бджіл в мене вже б не було

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.09.2020 в 10:45, Андрій Сумчанин сказал:

Я зрозумів ціну твоїх обіцянок, тому і не спілкуюсь з тобою більше, і іншим не раджу. 

Судячи по "підтримці" наобіцяв багатьом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Не дивлячись на затяжний і масовий сонях, Карніка в зиму йде 8-12 Рут рамок залежно від ліній і штамів. Найсильніші Кройзи, Пешетци, Т-07 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Андрій Сумчанин сказал:

Не дивлячись на затяжний і масовий сонях, Карніка в зиму йде 8-12 Рут рамок залежно від ліній і штамів. Найсильніші Кройзи, Пешетци, Т-07 

Та небоїтся карніка затяжного і масового соняху , вона боїтся якраз періоду після соняху 

Даже при просіданії на соняху , якщо після є вдосталь повноцінного пилку , а це в свою чергу означає що і є якийсь мінімальний взяток , карніка востановить свої сили

А от коли просівша карніка , на другий день після шабашу соняха з пилку починає гризти одну лободу і амброзію , от тоді приходить капець , при таком варіанті тільки мясні породи можуть іти сильними в зиму 

Мясні бджоли і на соняху силу непотіряли і хоч днів пять на лободі за інерцієй матки трохи насіють

В більшості регіонів де непроходить карніка,  якраз і є важливим не сам фактор просідання , а повний обрив взятку по повноцінному білковому кормі , яких невитримує карніка, навкруги все згорає разом із пізнім соняхом 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, AVA сказал:

А от коли просівша карніка , на другий день після шабашу соняха з пилку починає гризти одну лободу і амброзію , от тоді приходить капець , при таком варіанті тільки мясні породи можуть іти сильними в зиму 

У мене після соняху до недавніх пір була така засуха що навіть лобода і амброзія виділяли не так як завжди. Пилок був, але відчувався його дефіцит. Сім’ї йдуть в зиму не поганою силою, але відчувається що як би ситуація з пилком була кращою, то були б сильніші. А зараз виникає інша проблема. Прямо біля мене посіяли 30 гектарів озимого ріпаку, який коли посіяли то поливали, він гарно зійшов і укорінився, а коли пішли дощі то по ньому почала цвісти свиріпа. Позавчора глянув до тих відводків в які підсадив у вересні маток з Германії,то в них з’явився розплод. Хоча до цього ніякого розплоду не було вже. Якщо стоятиме тепло, і свиріпа буде цвісти, то всі сім’ї знову можуть взяти розгон. Розплод в сім’ях перед зимою мені геть не потрібний. Але нічого не вдієш коли природа підносить такі сюрпризи

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Укроп сказал:

У мене після соняху до недавніх пір була така засуха що навіть лобода і амброзія виділяли не так як завжди. Пилок був, але відчувався його дефіцит. Сім’ї йдуть в зиму не поганою силою, але відчувається що як би ситуація з пилком була кращою, то були б сильніші. А зараз виникає інша проблема. Прямо біля мене посіяли 30 гектарів озимого ріпаку, який коли посіяли то поливали, він гарно зійшов і укорінився, а коли пішли дощі то по ньому почала цвісти свиріпа. Позавчора глянув до тих відводків в які підсадив у вересні маток з Германії,то в них з’явився розплод. Хоча до цього ніякого розплоду не було вже. Якщо стоятиме тепло, і свиріпа буде цвісти, то всі сім’ї знову можуть взяти розгон. Розплод в сім’ях перед зимою мені геть не потрібний. Але нічого не вдієш коли природа підносить такі сюрпризи

Пора кидати колишні книжки далеко в одне місце. Погодні умови суттєво змінилися і думаю в листопаді ще активно будуть літати і корму з'їдять більш ніж достатньо. Тому я б не відкидав варіант, що Вам ще прийдеться кормити бджолу чи діставати з запасу рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, Укроп сказав:

У мене після соняху до недавніх пір була така засуха що навіть лобода і амброзія виділяли не так як завжди. Пилок був, але відчувався його дефіцит. Сім’ї йдуть в зиму не поганою силою, але відчувається що як би ситуація з пилком була кращою, то були б сильніші. А зараз виникає інша проблема. Прямо біля мене посіяли 30 гектарів озимого ріпаку, який коли посіяли то поливали, він гарно зійшов і укорінився, а коли пішли дощі то по ньому почала цвісти свиріпа. Позавчора глянув до тих відводків в які підсадив у вересні маток з Германії,то в них з’явився розплод. Хоча до цього ніякого розплоду не було вже. Якщо стоятиме тепло, і свиріпа буде цвісти, то всі сім’ї знову можуть взяти розгон. Розплод в сім’ях перед зимою мені геть не потрібний. Але нічого не вдієш коли природа підносить такі сюрпризи

ізолятор для маток Хмари можливо потрібно застосувати...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Пора кидати колишні книжки далеко в одне місце. Погодні умови суттєво змінилися і думаю в листопаді ще активно будуть літати і корму з'їдять більш ніж достатньо. Тому я б не відкидав варіант, що Вам ще прийдеться кормити бджолу чи діставати з запасу рамки.

Саме по цій причині починаю загодівлю в зиму не в серпні, згідно рекомендацій, а в середині вересня... Кілька днів тому переглянув 10 сімей - у всіх є розплід в різних стадіях, на 2-3-ьох рамках, і матки ще сіють повним ходом. Та й як їм не сіяти, якщо похолодало лиш кілька днів тому, до того часу було тепло і був свіжий пилок в великих кількостях...

В нуках така ж картина, лише в двох розплоду вже нема

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, whale сказал:

ізолятор для маток Хмари можливо потрібно застосувати...

В мене ось такі є, але нічого робити не буду. В мене є багато повномедних рамок, якщо потрібно то поставлю без проблем. Та і розплод поки що лише в тих маток що приїхали у вересні до мене. Матки штучного осіменіння, можливо бджоли щось відчувають, і годують їх?

B9046F13-A1C4-431F-8D60-598D234D3F1D.jpeg

46113351-5F6A-4F8E-869B-DFBFC07C096E.jpeg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Wladimir_K сказал:

Тому я б не відкидав варіант, що Вам ще прийдеться кормити бджолу чи діставати з запасу рамки.

Все може бути. Годувати не буду, а рамок якщо потрібно буде, то повномедних підставлю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Укроп сказав:

 

 

 

8 хвилин тому, Укроп сказав:

В мене ось такі є, але нічого робити не буду. В мене є багато повномедних рамок, якщо потрібно то поставлю без проблем. Та і розплод поки що лише в тих маток що приїхали у вересні до мене. Матки штучного осіменіння, можливо бджоли щось відчувають, і годують їх?

B9046F13-A1C4-431F-8D60-598D234D3F1D.jpeg

46113351-5F6A-4F8E-869B-DFBFC07C096E.jpeg

 

де можна глянути на більш детальну інформацію про них?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, whale сказал:

де можна глянути на більш детальну інформацію про них?

Навіть не знаю. Мені лише недавно їх привезли. Купував їх в Італії. Знайду силку на сайт, і скину в приват

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, Укроп сказав:

Навіть не знаю. Мені лише недавно їх привезли. Купував їх в Італії. Знайду силку на сайт, і скину в приват

Ну а Ви їх в якій якості купували?  Я так бачу по розмірам, що для якогось нуклеусного варіанту ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...