Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

53 хвилини тому, Ысч сказав:

Очень хочу себе скленаров от Фукс - 47Н47  і 47А1.  А еще краутеровских  Зінгер 664.  Вроде как все мои желания ведут к  Ивану Михайловичу, только вот дозвониться-дописаться пока не удалось. :)

 

Дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Укроп сказал:

Ви стукайте можливо що Вам і відкриють.

Ну я тихонечко. Боюсь перестучать.:)

3 часа назад, Укроп сказал:

по Зінгеру навряд чи що получиться.

По Зингеру меня устроили-бы даже дочки от маточки класса А по 30 евро за штуку. :ah:

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Ысч сказал:

Ну я тихонечко. Боюсь перестучать.:)

По Зингеру меня устроили-бы даже дочки от маточки класса А по 30 евро за штуку. :ah:

 

 

Навіщо платити так дорого? Дочок в наступному році зможете взяти значно дешевше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Укроп сказал:

Навіщо платити так дорого?

Полагаю что цена дочки от маточки класса А несколько отличается от обычной F-1. А мне хочется дочек именно от маточки класса А.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ысч сказал:

Полагаю что цена дочки от маточки класса А несколько отличается от обычной F-1. А мне хочется дочек именно от маточки класса А.

Абсолютно ні, принаймні до цих пір не відрізнялась, і думаю що і не буде відрізнятись. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ысч сказал:

Полагаю что цена дочки от маточки класса А несколько отличается от обычной F-1. А мне хочется дочек именно от маточки класса А.

Она и есть обычноя не контролируемого спаривания . Разница в стране произвадителя . Что у нас 300 гр. то в Германии 35 евро .:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, koste сказал:

Она и есть обычноя не контролируемого спаривания . Разница в стране произвадителя . Что у нас 300 гр. то в Германии 35 евро .:ah:

В Німеччині ці матки коштують 15 Є, 20 євро від сили, наші посередники також хочуть заробити:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Ігор 81 сказал:

В вас є скленар,як він себе показує?

Був, вже вибракував. По ф1 -  перший рік наче нормально, а на другий помітив що бджола дуже неспокійна, по стінах починають ходить як вулик довго відкритий, це мені не сподобалось, хоча я був готовий у Склєнара це побачити, бо це загальновідома інформація. Це стосовно австрійського Склєнара, за німецький Склєнар не скажу, там наче по відгукам більш-менш нормально.

Минулого року в мене було 13 ліній карніки. Цьогоріч я почав жорстку відбраковку, кількість минулорічних ліній скоротив більше ніж вполовину. Поки що найкращі в моїх умовах - це австрійки від Пернера, німецький Пешетц і кірххайновський Вароатолеранс. На оцінці новоприбулі лінії, про них скажу згодом.

Стосовно ф1 - то 80% товарних сімей це пернеровська бджола, решта кірххайновські, целлєвські.

Пернер для мене №1, якщо заглиблюватись в деталі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Андрій Сумчанин сказав:

Був, вже вибракував. По ф1 -  перший рік наче нормально, а на другий помітив що бджола дуже неспокійна, по стінах починають ходить як вулик довго відкритий, це мені не сподобалось, хоча я був готовий у Склєнара це побачити, бо це загальновідома інформація. Це стосовно австрійського Склєнара, за німецький Склєнар не скажу, там наче по відгукам більш-менш нормально.

Минулого року в мене було 13 ліній карніки. Цьогоріч я почав жорстку відбраковку, кількість минулорічних ліній скоротив більше ніж вполовину. Поки що найкращі в моїх умовах - це австрійки від Пернера, німецький Пешетц і кірххайновський Вароатолеранс. На оцінці новоприбулі лінії, про них скажу згодом.

Стосовно ф1 - то 80% товарних сімей це пернеровська бджола, решта кірххайновські, целлєвські.

Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, koste сказал:

Она и есть обычноя не контролируемого спаривания . Разница в стране произвадителя . Что у нас 300 гр. то в Германии 35 евро .:ah:

Разница не только в стране производителе.F1 от матки класса А и от её например дочки контролированого спаривания отличается не только ценой но и генетически.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, koste сказал:

Разница в стране произвадителя . Что у нас 300 гр. то в Германии 35 евро .

Вибираю вітчизняного виробника.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, Андрій Сумчанин сказал:

Поки що найкращі в моїх умовах - це австрійки від Пернера, німецький Пешетц і кірххайновський Вароатолеранс.

Маю Пернеровську ІОшку від Піскорського. Хоч і приїхала вона дуууже пізно але дуже мені приглянулась. Справжня королева. Першу закладку 2019 робитиму від неї.

Німецький Пешец вільного спарювання від Рауша теж вразив своєю вибуховістю. З кінця липня матка змогла розігнати 4-рамочний відводок до 6 вуличок в зиму! 

На майбутній рік у планах придбати Скленарів. Але те що  

49 минут назад, Андрій Сумчанин сказал:

бджола дуже неспокійна, по стінах починають ходить як вулик довго відкритий

мені не подобається. Хоч я і не копирсаюся у відкритому вулику більше 3-5 хвилин але до того що бджоли ведуть себе дуже спокійно звик швидко. Особливо подобається те що з вийнятих з вулика і відставлених убік рамок бджола нікуди не злазе. Сидять собі спокійно, чекають поки назад у гніздо їх вернеш.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Андрій Сумчанин сказав:

В Німеччині ці матки коштують 15 Є, 20 євро від сили, наші посередники також хочуть заробити:umora:

адресок можна , де така " халява"? 

хороша користувацька матка у австрійців 35 -  40 евро, у німців 45 .  На форумах можна купити і по 20, але то таке саме як в Мукачево по 100 грн. 

1 година тому, Ысч сказав:

Маю Пернеровську ІОшку від Піскорського. Хоч і приїхала вона дуууже пізно але дуже мені приглянулась. Справжня королева. Першу закладку 2019 робитиму від неї.

Німецький Пешец вільного спарювання від Рауша теж вразив своєю вибуховістю. З кінця липня матка змогла розігнати 4-рамочний відводок до 6 вуличок в зиму! 

На майбутній рік у планах придбати Скленарів. Але те що  

мені не подобається. Хоч я і не копирсаюся у відкритому вулику більше 3-5 хвилин але до того що бджоли ведуть себе дуже спокійно звик швидко. Особливо подобається те що з вийнятих з вулика і відставлених убік рамок бджола нікуди не злазе. Сидять собі спокійно, чекають поки назад у гніздо їх вернеш.

то вже не Пернеровська , а Піскорського!   Хоч в Андрія рука легка і матки непогані. 

Загалом в Україну заїхало дуже багато маток карніки  , але більшість,на жаль,  це  досить споріднений матеріал. Чекати якогосьб якісного прориву не варто. За кілька років ми відчуємо наслідки,  якщо не буде вестися  планова селекційна робота  та добір вихідних форм. Зрозуміло ,що те що привозиться на голову вище за те що маємо на неконтрольованому конгломераті  всяких порід та популяцій.  Таке покращення тимчасове, і наступні покоління будуть і надалі засмічуватися і втрачати свої якісні, відселекціоновані показники. Без контрольованого спарування це шлях в нікуди!  Ті  штучно інсеміновані матки також не спасуть ситуацію по країні.  Спитайте себе самі, скільки класових, якісних, перевірених у наших умовах маток  є наявих у нас ? З якого матеріалу одержуємо вихідні форми? Хито , крім десятка тестерів ОМУ, перевіряє маток що приходять в Україну? Так у нас все, в цій державі беззаконня та анархії.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Іван Михайлович сказал:

адресок можна , де така " халява"? 

хороша користувацька матка у австрійців 35 -  40 евро, у німців 45 .  На форумах можна купити і по 20, але то таке саме як в Мукачево по 100 грн. 

Розмова за звичайнісіньких маток ф1 що в об"явах позначені як Wirtschaftsk?nigin, до прикладу у Аспетцбергера чистопородні по 39Є, а ф1 по 25Є, були... зараз не знаю точно

У австріяк деяких бачив ефок і по 20Є продають, при великих об"ємах і по 17Є

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Іван Михайлович сказал:

в Україну заїхало дуже багато маток карніки  , але більшість,на жаль,  це  досить споріднений матеріал.

На те й існують люди подібні Івану Михайловичу, щоб допомогти "чайникам"  подібним до мене розібратися у всьому різноманітті матеріалу завезеного з-за кордону.

 

1 час назад, Андрій Сумчанин сказал:

Розмова за звичайнісіньких маток ф1 що в об"явах позначені як Wirtschaftsk?nigin

Я имел ввиду F-1 выведенных от маток класса А но спаренных не в условиях изолированного облетника.. По моему мнению это не совсем F-1. И за таких маток я готов заплатить дороже чем за обычных F-1. Полагаю что из тестовой группы в 5-7 таких маток можно найти неплохую претендентку на племя. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Ысч сказал:

Я имел ввиду F-1 выведенных от маток класса А но спаренных не в условиях изолированного облетника.. По моему мнению это не совсем F-1. И за таких маток я готов заплатить дороже чем за обычных F-1. Полагаю что из тестовой группы в 5-7 таких маток можно найти неплохую претендентку на племя. 

А какая разница между ф1 от классовой материнки и ф1 от просто контролированно спаренной материнки? Никакой. Потому что они облетывались на неконтролируемом трутфоне, и этот мешаный трутфон сделает свою работу одинаково для обоих. Просто у ф1 от классовой может лучше проявиться эффект гетерозиса, но для разведения она будет непригодна никоим образом.

Покупайте маток контролированного спаривания и среди них ищите достойных матерей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Андрій Сумчанин сказав:

А какая разница между ф1 от классовой материнки и ф1 от просто контролированно спаренной материнки? Никакой. Потому что они облетывались на неконтролируемом трутфоне, и этот мешаный трутфон сделает свою работу одинаково для обоих. Просто у ф1 от классовой может лучше проявиться эффект гетерозиса, но для разведения она будет непригодна никоим образом.

Покупайте маток контролированного спаривания и среди них ищите достойных матерей.

різниця дуже велика! тим більше  якщо їх дочки будуть облітані на невідомому трутовиську.

По перше, у перевірених маток, класу Av, завжди перевіряється  їх здатність до стійкої передачі материнських ознак у наступних поколіннях. У маток ( ШО) вироблених в Україні  та одержаних від них дочок такого ніхто не перевіряє. Воно і зрозуміло, задача продати БАГАТО маток, поки є попит на ШО :IMHO: , а вже той хто купив сам може перевіряти, як  себе показують матки.

Друге , жодному маткарю в Австрії чи Німеччині , не прийде в голову виводити маток від неатестованих маток ( не перевірених),а  у нас це норма! Добре якщо матка з острова, туди не посилають дочок від випадкових матерів. Хоч теж не варто сліпо вірити всьому написаному.

на 100% погоджуюся з Андрієм, беріть групу маток, вибирайте кращу і працюйте з її дочками. Домовляйтеся про обліт на пасіках -облітниках, робіть контрольоване ШО і колись буде успіх.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Ысч сказал:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,. Полагаю что из тестовой группы в 5-7 таких маток можно найти неплохую претендентку на племя. 

У одного меня возникает неловкость от прочтения темы Карника в последние дни?.

5 или 7 маток по 35 будет до 245 .На эту сумму возьмите 2- 3 матки от той же матки класса А ,облетанных на острове от известной отцовской линии и можно таким образом уйти от бессонных ночей и не думать что там получится.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Іван Михайлович сказал:

на 100% погоджуюся з Андрієм, беріть групу маток, вибирайте кращу і працюйте з її дочками. Домовляйтеся про обліт на пасіках -облітниках, робіть контрольоване ШО і колись буде успіх.

За ці роки я дійшов висновку, що "не все те золото, що блищить". Але видатні трапляються. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, КАЕ сказал:

У одного меня возникает неловкость от прочтения темы Карника в последние дни?.

5 или 7 маток по 35 будет до 245 .На эту сумму возьмите 2- 3 матки от той же матки класса А ,облетанных на острове от известной отцовской линии и можно таким образом уйти от бессонных ночей и не думать что там получится.

Человек имел ввиду 5-7маток ф1(made li Ukraine)общей стоимастьюдо 100$

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Игоревич сказал:

Человек имел ввиду 5-7маток ф1(made li Ukraine)общей стоимастьюдо 100$

Ога. Только немного уточню - маток ф-1 от матки класса А. Бюджет именно 100 баксов, не более.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Ысч сказал:

Ога. Только немного уточню - маток ф-1 от матки класса А. Бюджет именно 100 баксов, не более.

Ну от Рауш присилає щорічно на протязі 4 років ф1 від класових А і Аv, і що? Всі хто спочатку їх брали, згодом стали брати гірських, острівних та ІОшок. Буває попадеться якась гарна серед цих ефок, але який смисл гребти їх пачками і видивляться одну кращу, це матки некотрольованого обльоту. 

Брати для виведення ф1 треба маток з ізольованих облітників чи ІОшок. 

17 часов назад, Іван Михайлович сказал:

різниця дуже велика! тим більше  якщо їх дочки будуть облітані на невідомому трутовиську.

По перше, у перевірених маток, класу Av, завжди перевіряється  їх здатність до стійкої передачі материнських ознак у наступних поколіннях. У маток ( ШО) вироблених в Україні  та одержаних від них дочок такого ніхто не перевіряє. Воно і зрозуміло, задача продати БАГАТО маток, поки є попит на ШО :IMHO: , а вже той хто купив сам може перевіряти, як  себе показують матки.

Друге , жодному маткарю в Австрії чи Німеччині , не прийде в голову виводити маток від неатестованих маток ( не перевірених),а  у нас це норма! Добре якщо матка з острова, туди не посилають дочок від випадкових матерів. Хоч теж не варто сліпо вірити всьому написаному.

на 100% погоджуюся з Андрієм, беріть групу маток, вибирайте кращу і працюйте з її дочками. Домовляйтеся про обліт на пасіках -облітниках, робіть контрольоване ШО і колись буде успіх.

Невідомо який трут може зробити свою сіру справу навіть з дочкою від класової

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Андрій Сумчанин сказал:

Ну от Рауш присилає щорічно на протязі 4 років ф1 від класових А і Аv, і що? Всі хто спочатку їх брали, згодом стали брати гірських, острівних та ІОшок.

Я ж пару таких взял у Рауша в этом году. :) Мало мне. Дайте-ж мне наступить на СВОИ грабли!:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.10.2018 в 20:32, Ысч сказал:

Ну я тихонечко. Боюсь перестучать.:)

По Зингеру меня устроили-бы даже дочки от маточки класса А по 30 евро за штуку. :ah:

 

 

 

9 часов назад, Игоревич сказал:

Человек имел ввиду 5-7маток ф1(made li Ukraine)общей стоимастьюдо 100$

Я наверное в последнее время немного отстал и поэтому заранее прошу извенение и задам банальные вопросы.

В Украине появилась матка класса А линии Зингер.?

Если да, то пожалуйста дайте данные из бибрида.

Кто ей присвоил этот класс?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, КАЕ сказав:

 

Я наверное в последнее время немного отстал и поэтому заранее прошу извенение и задам банальные вопросы.

В Украине появилась матка класса А линии Зингер.?

Если да, то пожалуйста дайте данные из бибрида.

Кто ей присвоил этот класс?

https://www2.hu-berlin.de/beebreed/ZWS/

ця матка у нас в Україні. Персонально у мене  її номер 8-209-664-2015

Результаты ХПП для выбранной матки

На момент 15.2.2018

Suchkritierien: L?nderk?rzel=DE, Земельное общество=8, Селекционер=209, № селекционной книги :=664, Год=2015.

Количество найденных данных : 1

Матка Стенд (точек с группой аналогов) Данные инбридинга (в %) Племенная ценность в % (Средний показатель за последние 5 лет =100%) Селекция
    Матка Рабочая 
пчела
Мед Миролюбие Усидчивлсть 
на сотах
Склонность 
к роению
Варроаиндекс Общая оценка 
ХПП
Известковый 
расплод
 
  Анализ в %    
  15 15 15 15 40 --  
DE-8-209-664-2015 DE-8-209-1-2016 29.3 0.0 111 120 118 111 115 121 94 Av
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Серж 82 changed the title to Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...