Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

51 минуту назад, daring сказал:

Новое проявление СПИДа в исполнении Гайдара. :umora:. Стыдно уважаемому человеку таеое городить. На маразм смахивает.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, daring сказал:

Піариться пан Гайдар. Мабуть справи зі збутом його маток зовсім кепські стали, ось і приходиться йому якось піднімати свій рейтинг.

До речі, пан Гайдар цього ж дня на своєму каналі виклав ще одне відео. Тема та сама, типу, карпатка краща за карніку. Ось посилання на це його друге відео:

https://www.youtube.com/watch?v=4T3iksdnaiA&t=625s

( Карпатка и карника на Кубани - відео Гайдара від 22 вересня 2018 року)

Правда, там під цим відео один чоловік дав такий коментар: "Уважаемый Василий Гайдар, Вы же человек с ИМЕНЕМ, а коммерцию вперед науки ставите. При всем уважении, но уровень селекции карники в Германии на сегодня на порядок выше уровня карпатки в Украине. Видео - неудачный маркетинг карпатки."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Анатолий Крутий сказал:

Тема та сама, типу, карпатка краща за карніку.

Как-же карпатка может быть КРАЩЕ? Вот читаю в комментах к видео: "уже доказано при СССР что самая продуктивная пчела это среднерусская"

СССР вообще был лучшей в мире страной, наверное поэтому и сдох как блохастый бобик. И карпатка тоже лучше карники, никто-ж не спорит. Но при этом  все больше и больше пчеловодов отказываются от карпатки на своих пасеках. Наверное по той же причине по которой  сдох СССР.

Про@бали карпатку. По моему, безвозвратно :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, КРИВОРОЖАНИН сказал:

Новое проявление СПИДа в исполнении Гайдара. :umora:. Стыдно уважаемому человеку таеое городить. На маразм смахивает.

Я не хочу його ображати, він людина похилого віку, і в любому випадку він ввійшов в історію. Але шкода, що він або не розуміє, або не хоче того зрозуміти, те що дуже далеко відірвались із своєю селекцією німці з австрійцями від Українських реалій. Не знаю чому він так говоре, очевидно із за того що розуміє Василь Антонович як його карпатка втратила суттєво свої позиції перед карнікою. Я щиро того бажаю, і дуже того хочу, щоб Карпатська бджола підтяглася в своїй селекції. У мене немає образи на Василя Антоновича адже він щиро вболіває за карпатську бджолу. Але реалії наразі такі, що я беру собі карніку, і напевно ще довго буду її брати. Наші інтуізіасти працюють з карпаткою, і вже вистрелюють цікаві комбінації. І вірю що і надалі буде ще краща ситуація. Тому раджу на Василя Антоновича не ображатись, все таки він людина заслужена, і похилого віку. Напевно виберу найближчим часом момент, і зателефоную йому і попробую по кроково пояснити чому я працюючи дуже багато часу з карпаткою, вирішив зупинитись на карніці. Все таки досвід праці з карнікою маю, бо вона в мене на пасіці вже шість років. І маю достатньо матеріалу щоб висловлювать своє бачення. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Укроп сказал:

Все таки досвід праці з карнікою маю, бо вона в мене на пасіці вже шість років. І маю достатньо матеріалу щоб висловлювать своє бачення. 

Може спробуєте зробити деякі свої висловлювання по вище сказаному і в цій темі. Думаю народу буде цікаво послухати, і мені теж.:) Карніки сам поки що не маю, але карпатку колись у Гайдара брав та і у Даньчака зі Сваляви. Є задумка і собі спробувати карніку в наступному сезоні, тому ця тема мене особисто цікавить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Укроп сказал:

Я не хочу його ображати, він людина похилого віку, і в любому випадку він ввійшов в історію. Але шкода, що він або не розуміє, або не хоче того зрозуміти, те що дуже далеко відірвались із своєю селекцією німці з австрійцями від Українських реалій. Не знаю чому він так говоре, очевидно із за того що розуміє Василь Антонович як його карпатка втратила суттєво свої позиції перед карнікою. Я щиро того бажаю, і дуже того хочу, щоб Карпатська бджола підтяглася в своїй селекції. У мене немає образи на Василя Антоновича адже він щиро вболіває за карпатську бджолу. Але реалії наразі такі, що я беру собі карніку, і напевно ще довго буду її брати. Наші інтуізіасти працюють з карпаткою, і вже вистрелюють цікаві комбінації. І вірю що і надалі буде ще краща ситуація. Тому раджу на Василя Антоновича не ображатись, все таки він людина заслужена, і похилого віку. Напевно виберу найближчим часом момент, і зателефоную йому і попробую по кроково пояснити чому я працюючи дуже багато часу з карпаткою, вирішив зупинитись на карніці. Все таки досвід праці з карнікою маю, бо вона в мене на пасіці вже шість років. І маю достатньо матеріалу щоб висловлювать своє бачення. 

Вася мабуть не допоможе ...Як людина похилого віку та з великим багажем знань, та стажем в бджільництві В.А.Гайдару не гоже таке говорить без обгрунтування. Приклади 70х-80х років не доречні.

До України Кубань(Краснодарський край) відношення ніякого немає. Реалії сьогодення по расах(породах) бджіл зовсім не ті ,на що грунтується  поважний пан.

Адже не мені одному за останній десяток років на практиці ясно що карніка рулить,бджола з стабільними показниками яка завжди з медом.Що Австрйська ,що Німецька карніка з року в рік не перестає дивувать і це правда.А що ми маєм по бджолах з Карпат?думаю відповіді шукати не треба.

Якщо мова була про бджоли за Рубежем,то нагадаю за Кавказ:За декілька років використання бджіл з Мукачево в зоні Кавказу відгуки не завжди хороші. ПО словам місцевих пасічників -"їх розвели". А карніка з України від різних матководів працює і ще раз працює.Навіть на високогір,ї Кавказьких гір пасічники з медом і не малим. Зимівля відмінна,розхід корму мізер,опоношення нема.Ніяких крадіжок,бджола працює сама!!!! Особливо хвалять  Ф1 Тр-07 Хольткампа,сім,ї справляються з роботою на високогір,ї.

Да і питання буцімто карніководи ринулись в гори Карпат з карнікою для обліту,мовби кінці приходять: да не кінці приходять,просто таке поєднання ще раз підтверджує що карніка-карпатка одне і теж.Висновкі в мене є по двох групах аналогів,чи морфометрія,чи по поведінці,чи роботі.

Ну мабуть і останнє: для чого було В.А.Гайдару раніш в Шенборні карнікою Vt з Кірхайна (10шт) мішать трутовий фон?проситься маток своїх облітувать в Австрії???? на облітниках карнікі???   Парадокс панове,та ще який!!! Тут карніка погана,а тут облітувать маток:hmm::dntknw:.Мабуть припекло.

 

Пишу,бо знаю що автор обговорюваного відео напевно цікавиться форумом,адже в неті розуміється.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Укроп сказав:

Я не хочу його ображати, він людина похилого віку, і в любому випадку він ввійшов в історію. Але шкода, що він або не розуміє, або не хоче того зрозуміти, те що дуже далеко відірвались із своєю селекцією німці з австрійцями від Українських реалій. Не знаю чому він так говоре, очевидно із за того що розуміє Василь Антонович як його карпатка втратила суттєво свої позиції перед карнікою. Я щиро того бажаю, і дуже того хочу, щоб Карпатська бджола підтяглася в своїй селекції. У мене немає образи на Василя Антоновича адже він щиро вболіває за карпатську бджолу. Але реалії наразі такі, що я беру собі карніку, і напевно ще довго буду її брати. Наші інтуізіасти працюють з карпаткою, і вже вистрелюють цікаві комбінації. І вірю що і надалі буде ще краща ситуація. Тому раджу на Василя Антоновича не ображатись, все таки він людина заслужена, і похилого віку. Напевно виберу найближчим часом момент, і зателефоную йому і попробую по кроково пояснити чому я працюючи дуже багато часу з карпаткою, вирішив зупинитись на карніці. Все таки досвід праці з карнікою маю, бо вона в мене на пасіці вже шість років. І маю достатньо матеріалу щоб висловлювать своє бачення. 

І що це Вам дасть? Маєте гарний матеріал- працюєте в задоволення своє і людське.

Згадався анекдот. Київ. Євро-12. Стоять на Хрещатику, біля метро, патрульні сержанти, десь з-під Народичів, чи з -під Ст. Самбора родом. Підходить до них іноземець і питає англійськрою, де Центральний стадіон. Звичайно, патрульні ніц не розуміють. Так французькою , так німецькою- результат той самий. Відійшов той іноземець, а один патрульний другому каже- бач, який едукований пан? А той йому відповідає- і що воно йому допомогло?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Укроп сказал:

Я не хочу його ображати, він людина похилого віку, і в любому випадку він ввійшов в історію. Але шкода, що він або не розуміє, або не хоче того зрозуміти, те що дуже далеко відірвались із своєю селекцією німці з австрійцями від Українських реалій. Не знаю чому він так говоре, очевидно із за того що розуміє Василь Антонович як його карпатка втратила суттєво свої позиції перед карнікою. Я щиро того бажаю, і дуже того хочу, щоб Карпатська бджола підтяглася в своїй селекції. У мене немає образи на Василя Антоновича адже він щиро вболіває за карпатську бджолу. Але реалії наразі такі, що я беру собі карніку, і напевно ще довго буду її брати. Наші інтуізіасти працюють з карпаткою, і вже вистрелюють цікаві комбінації. І вірю що і надалі буде ще краща ситуація. Тому раджу на Василя Антоновича не ображатись, все таки він людина заслужена, і похилого віку. Напевно виберу найближчим часом момент, і зателефоную йому і попробую по кроково пояснити чому я працюючи дуже багато часу з карпаткою, вирішив зупинитись на карніці. Все таки досвід праці з карнікою маю, бо вона в мене на пасіці вже шість років. І маю достатньо матеріалу щоб висловлювать своє бачення. 

 Это не к чему неприведет . Не трать сили . Когда человек не готов слушать это мало чем поможет . Да и за последнее время  его бизнес стал сильно падать ,вот и пытается продвинуть свое .:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, koste сказал:

. Да и за последнее время  его бизнес стал сильно падать ,вот и пытается продвинуть свое .:IMHO1:

Ну до падения бизнеса там ещё далеко.  но 20-10 лет назад его матки и пакеты были самые дорогие в Украине.  А теперь молодёжь его подвинула по цене.  ну и как здесь не занервничать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Укроп сказал:

Напевно виберу найближчим часом момент, і зателефоную йому і попробую по кроково пояснити чому я працюючи дуже багато часу з карпаткою, вирішив зупинитись на карніці. 

Может все же письмом, как пчеловод с Кубани.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 година тому, Ігор Гайовий сказав:

....... Маєте гарний матеріал- працюєте в задоволення своє і людське.

 

 

маєте рацію, коли є добрий матеріал і репродукція від нього тішитиме медовиків, то навіть не дуже і цікавитиме лінія, головне продуктивна бджола, а коли лише одні пачпорта, а бджола багато, багато і ніц нема, то неварта ніякої уваги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, miro сказал:

маєте рацію, коли є добрий матеріал і репродукція від нього тішитиме медовиків, то навіть не дуже і цікавитиме лінія, головне продуктивна бджола, а коли лише одні пачпорта, а бджола багато, багато і ніц нема, то неварта ніякої уваги.

Це Ви мене маєте на увазі що я маю лише паспорта? Якщо натяк на мене, то я Вам щиро бажаю щоб у Вас було стільки матеріалу скільки маю я. Повірте Ви не зможете натішитись з того

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Ander сказал:

Вася мабуть не допоможе ...Як людина похилого віку та з великим багажем знань, та стажем в бджільництві В.А.Гайдару не гоже таке говорить без обгрунтування. Приклади 70х-80х років не доречні.

До України Кубань(Краснодарський край) відношення ніякого немає. Реалії сьогодення по расах(породах) бджіл зовсім не ті ,на що грунтується  поважний пан.

Адже не мені одному за останній десяток років на практиці ясно що карніка рулить,бджола з стабільними показниками яка завжди з медом.Що Австрйська ,що Німецька карніка з року в рік не перестає дивувать і це правда.А що ми маєм по бджолах з Карпат?думаю відповіді шукати не треба.

Якщо мова була про бджоли за Рубежем,то нагадаю за Кавказ:За декілька років використання бджіл з Мукачево в зоні Кавказу відгуки не завжди хороші. ПО словам місцевих пасічників -"їх розвели". А карніка з України від різних матководів працює і ще раз працює.Навіть на високогір,ї Кавказьких гір пасічники з медом і не малим. Зимівля відмінна,розхід корму мізер,опоношення нема.Ніяких крадіжок,бджола працює сама!!!! Особливо хвалять  Ф1 Тр-07 Хольткампа,сім,ї справляються з роботою на високогір,ї.

Да і питання буцімто карніководи ринулись в гори Карпат з карнікою для обліту,мовби кінці приходять: да не кінці приходять,просто таке поєднання ще раз підтверджує що карніка-карпатка одне і теж.Висновкі в мене є по двох групах аналогів,чи морфометрія,чи по поведінці,чи роботі.

Ну мабуть і останнє: для чого було В.А.Гайдару раніш в Шенборні карнікою Vt з Кірхайна (10шт) мішать трутовий фон?проситься маток своїх облітувать в Австрії???? на облітниках карнікі???   Парадокс панове,та ще який!!! Тут карніка погана,а тут облітувать маток:hmm::dntknw:.Мабуть припекло.

 

Пишу,бо знаю що автор обговорюваного відео напевно цікавиться форумом,адже в неті розуміється.

 

Это интересно.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, Укроп сказав:

Це Ви мене маєте на увазі що я маю лише паспорта? Якщо натяк на мене, то я Вам щиро бажаю щоб у Вас було стільки матеріалу скільки маю я. Повірте Ви не зможете натішитись з того

За побажання дякую, але немав Вас на увазі, я маю наувазі в цілому ситуацію, а саме коли матководи репродуктори дають хороших маток з матеріалу який придбали, і основне тут якість на виході, а саме Ф1, звичайно добре паспорт на матеріал, але головне довіра до тієї людини в якої ти його збираєшся придбати, чи до посередника (перевізника), бо паспорт із його сьогоднішнім захистом є ніщо, його легко можна підробити і клепати маток на коліні під пачпорта, тому тут акценти повинні мати хорошу основу, чи можу я для прикладу довіряти Гринькову, чи ........., чи ......., від цього залежить немало, бо придбавши неякісний матеріал, що невідповідає заявленим характеристикам, я стаю жертвою обдурення, це добре коли я, а не коли взяв з довірою ,запустив репродукцію і отримав від покупців ФЕ.

Тому, ми всі повинні вчитись не дикому бізнесу, а нести відповідальність за свій товар, не переклавши вину на іншого, лише на шпальтах форуму ми порою бачим переадресацію на притензію, мол то тей мені таке прислав , а я склєпав.

Якщо людина відповідає за свій товар, вона відповідально відноситься до всього, ани лише до пачпорта, і якщо вже відверто той хто відчуває відповідальність не нехтує покупцем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, miro сказал:

бачим переадресацію на притензію

Вот лично мне кажется претензий не будет просто не будут брать маток если их качество будет страдать. Вот лично я если мне матки не понравились того или иного матковода не буду в след сезоне у него брать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, mixaskm сказав:

Вот лично мне кажется претензий не будет просто не будут брать маток если их качество будет страдать. Вот лично я если мне матки не понравились того или иного матковода не буду в след сезоне у него брать.

якщо 5 маток брати, то так, а якщо 100-200 і того більше, не думаю ,що Ви такої думки залишетесь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, miro сказал:

якщо 5 маток брати, то так, а якщо 100-200 і того більше, не думаю ,що Ви такої думки залишетесь.

Когда нужно брать 100-200  пора уже и самому выводить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, miro сказал:

якщо 5 маток брати, то так, а якщо 100-200 і того більше, не думаю ,що Ви такої думки залишетесь.

Проблеми з якістью маток можуть бути не залежно від кількості маток і незалежно від породи і прізвища матковода.Є багато причин на які ми не завжди можеме вплинути зате вони сутьтєво можуть погіршити якість маток.

Від однієї матки в різних партіях можуть бути різні матки по якості,а ще врахуйте обліт не завжди з одним трутом ,умови пересилки,підсадки,якість сімей або відводків у які підсадили,майстерність пасічника,але в кінцевому результаті всі виноваті крім мене.

  • Подобається 14
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, дочинец сказал:

,а ще врахуйте обліт не завжди з одним трутом ,

Весняні ф1 від ШО карніки - вся бджола сіра. У літніх від тої ж материнки вже проскакує жовтизна ( обіцяли нам пасіку з баками вивезти з села, а не вивезли), резулътатами я вже тішуся не на тішуся :ak:. Мабуть буду просити у @ miro молоток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, дочинец сказав:

Проблеми з якістью маток можуть бути не залежно від кількості маток і незалежно від породи і прізвища матковода.Є багато причин на які ми не завжди можеме вплинути зате вони сутьтєво можуть погіршити якість маток.

Від однієї матки в різних партіях можуть бути різні матки по якості,а ще врахуйте обліт не завжди з одним трутом ,умови пересилки,підсадки,якість сімей або відводків у які підсадили,майстерність пасічника,але в кінцевому результаті всі виноваті крім мене.

порода то інше, кількість теж згоден, прізвище згоден, а ось тут, "Від однієї матки в різних партіях можуть бути різні матки по якості", потрібне більше тлумачення, бо в мене теж є своя думка на це конто, для прикладу раній обліт маток на моїй пасіці, а це 15 травня до 15 червня характеризує бджолу від них  з певним характером, як і вподобає карніці(бджоли теж сірі:umora:),дальше б теж супер по характеру, но бджола якась ніби крупніша і поява 20-30% жовтизни у бджолосімї, хоча в процентному відношені по пасіці теж складає 20-30% не так вже багато, інший процент порою виділяється темнотою, хоча загалом по миролюбності і роїнню характеристика чудова.Тому думаю поява раніх трутнів карніки оприділяє бджолу з 15.05 по 15.06, а дальше працюють місцеві "галопи" для ІОшок які загнані по інбридингу, це непогано:IMHO:, а от в інших комбінаціях де потрібна порода, вже небажано, тому і шукаєм інші точки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Весняні ф1 від ШО карніки - вся бджола сіра. У літніх від тої ж материнки вже проскакує жовтизна ( обіцяли нам пасіку з баками вивезти з села, а не вивезли), резулътатами я вже тішуся не на тішуся :ak:. Мабуть буду просити у @ miro молоток.

модифікований вже є з маленькою каністрою та сірниками, пришвидшує дію при великих обємах:umora:, так це дійсно з баками проблема десь після 15 червня,так я зауважив у себе, по малу почне виникати, в багатьох районах Заходу, проблема з італійкою, порою це неоправдані кроки із сторони пасічників які це роблять, але поки до них дари прийдуть, нерви іншим попсують, вже на наступний рік знайшов точок, який якби небуло но 3км ,ай того більше чисто, надіюсь на сподівання в методиці вибору батьківських, та материнських сімей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, miro сказал:

порода то інше, кількість теж згоден, прізвище згоден, а ось тут, "Від однієї матки в різних партіях можуть бути різні матки по якості", потрібне більше тлумачення, бо в

Перше від кількості яєць які відклала матка,залежить їх розмір,а від розміру залежить якість майбутніх маток.

Друге від фізіологічного складу  материнської сімьї і виховательки.

Від наявності взятку і приноса пилка,сильний взяток негативно впливає не лише на прийом,а і на якість маток.

Температури повітря ,при повишених температурах тоже не завжди будуть якісні матки.

Наявність якісного трутня і погодніх умов для повноцінного обльоту матки.

Сьгодні матка може облетітися з моїм трутом ,а завтра залитить трут від якогось дяді

І багато іншихфакторів на які ми не завжди можемо вплинути

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, miro сказал:

проблема з італійкою, порою це неоправдані кроки із сторони пасічників які це роблять, але поки до них дари прийдуть, нерви іншим

Які дари? Щось з нею не так?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, daring сказав:

Які дари? Щось з нею не так?

про неї в цілому говорити небуду, не та тема, а те, що потім проблема від цього виникає , то є так, особливо в пасічників які поблизу мають аборегенну бджолу та не практикують виводу маток від матеріалу, общем не катить у нас такий варіант.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да все с ней так,но...

Мне допустим не понравилась слишком рьяная предприимчивость в поисках...где что плохо спрятали.Находят и в сарае если дверь не герметичная и устраивают медосбор-дерибан в то время когда карника и бакфасты в поле это все находят.

И вот передачи  этого я бы видеть не  хотел.Может это и хорошо на кочевке,но когда прутся в дом  да еще и к соседу в поиске не понять чего то не очень-то и приятно.

А так miro прав,тема не о них.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Серж 82 changed the title to Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...