Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

Я  ж  надіюсь  що ми  йдемо  в Європу:az:

Как минимум лет 15 дорога туда заказана,наши с верху туда не хотят,и нас там боятся:umora::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

У меня карника уже больше 10 лет в Николаевской обл. Переживали и засушливые годы. Ничего сногсшибательного не происходило. Откуда у Вас такие опасения?

Да нет у меня опасений, просто хотел сказать что на Херсонщине не всё так радужно как может кто-то себе представляет. Ну это отклонение от темы. А если по теме, то в этом году тоже попробовал карнику. Что могу сказать из первых впечатлений - конечно работать с ней комфортней намного. Особенно с в это время. В субботу и воскресенье был на пасеке сироп раздавл помогал мне сын старший так он сказал - "папа на следующий год переведи всю пасеку на этих спокойных пчел". Подкрышник снял пакеты с сиропом положил закрыл их и пошёл дальше. Украинку открыл - весь в пчеле развел дамарь - весь в дыму и куча лишних движений. Следующий год будет показательным. Взял специально две линии Ренсен и Пешец посмотрю и определюсь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю  ви праві, от  тільки тоді  була  друга  мода, другі часи.Треба  щоб  наші породи  були  кращими  за ті що ввозяться, і  контроль  з боку  держави.:IMHO:

Мы предпочитаем (кто может) импортную технику,автомобили ,одежду ,обувь потому что она удобней ,комфортней,лучше.Так почему мы не можем выбрать ту породу пчел с которой нам удобней работать? Если бы Украинская степная была лучше -все бы ее и содержали и очереди были бы чтобы купить,  Немецкие селекционеры скрещивали бы ее с Бакфастом ,с Карникой .Карника это ведь не немецкая пчела,но они за нее схватились и занимаются селекцией  улучшая породу,а не пытаются улучшить свою.Если брать старые учебники по пчеловодству то Карника характеризовалась как пчела ройливая,а что мы видим сейчас?  Мне кажется в этом случае для пчеловода главное спокойно работать с пчелой и чтобы она принесла максимальную прибыль ,а не то чтобы это была непременно наша ,местная пчела

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За рубежом, к примеру в Канаде и США, не особо упорствуют в речах о местной пчеле. Кто слышал чтобы канадцы или американцы кричали о местной пчеле, её сохранении?. Я не слышал. Им вообще все равно какая она жёлтая или серая, карника или итальянка, главное чтобы она была с набором нужных хозяйственных признаков и давала прибыль, берут они маток из Европы, Австралии, Чили, Новой Зеландии, и карнику и итальянку, и не кричат по местных пчёл. А у нас чуть что начинается ревностное разглагольство о местных прелестных. Наслушлись...

Кто хочет держите местных, откройте тему "Местная расчудесная" и пишите. Здесь тема о карнике, которую я избрал осознанно, сравнив её с другими, увидел преимущества и работаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Темы давно открыты..И карника чудесная расса пчёл.Зачем спорить..?Ругатся?Кто что хочет то содержит.Это уже давно факт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За рубежом, к примеру в Канаде и США, не особо упорствуют в речах о местной пчеле. Кто слышал чтобы канадцы или американцы кричали о местной пчеле, её сохранении?. Я не слышал. Им вообще все равно какая она жёлтая или серая, карника или итальянка, главное чтобы она была с набором нужных хозяйственных признаков и давала прибыль, берут они маток из Европы, Австралии, Чили, Новой Зеландии, и карнику и итальянку, и не кричат по местных пчёл. А у нас чуть что начинается ревностное разглагольство о местных прелестных. Наслушлись...

Кто хочет держите местных, откройте тему "Местная расчудесная" и пишите. Здесь тема о карнике, которую я избрал осознанно, сравнив её с другими, увидел преимущества и работаю.

В Америці до Колумба не було місцевих бджіл.Що там бджоли -народи переселяються.Населення .Європи набуває азіатських рис швидше,ніж українська степова рис карніки. .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Населення Європи набуває азіатських рис швидше,ніж українська степова рис карніки. .

:hmm::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За рубежом, к примеру в Канаде и США, не особо упорствуют в речах о местной пчеле. Кто слышал чтобы канадцы или американцы кричали о местной пчеле, её сохранении?. Я не слышал. Им вообще все равно какая она жёлтая или серая, карника или итальянка, главное чтобы она была с набором нужных хозяйственных признаков и давала прибыль, берут они маток из Европы, Австралии, Чили, Новой Зеландии, и карнику и итальянку, и не кричат по местных пчёл. А у нас чуть что начинается ревностное разглагольство о местных прелестных. Наслушлись...

Кто хочет держите местных, откройте тему "Местная расчудесная" и пишите. Здесь тема о карнике, которую я избрал осознанно, сравнив её с другими, увидел преимущества и работаю.

а потім бац і колапс бджолиних родин десятками тисяч.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а потім бац і колапс бджолиних родин десятками тисяч.

В нас і без колапсу бац стається. Показовим був минулий рік, осінь, коли в мене від кліща на пасіці всього три сімї злетіли, а в пасічників округи з "мєстними прелєсними" по півпасіки лягло ще до кінця вересня. Тобто одна бджола показала що має хоч якусь природну стійкість до хвороби (за свою карніку говорю), а інша наполовину розпорошилась по світу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та помісня утворилася ще до мого пасічникування в радянські часи, коли в колхози везли з усього союзу. Тепер же ситуація така що місцеві пасічники "жмотяться" витратити декілька сот гривень хоча б на придбання тії ж українки степової, про купівлю карніки чи бакфаста ними взагалі мовчу.

Ну да, "жмоти". А, якщо людина тримає 5-10 вуликів для того, щоб отримати мед для родини і потратити "пару сот" гривень для неї дійсно дорого? Жмот? А ми їй двигун від мерседеса - на!

За рубежом, к примеру в Канаде и США, не особо упорствуют в речах о местной пчеле. Кто слышал чтобы канадцы или американцы кричали о местной пчеле, её сохранении?. Я не слышал.

 Тому що в Америці не було місцевих бджіл

В нас і без колапсу бац стається. Показовим був минулий рік, осінь, коли в мене від кліща на пасіці всього три сімї злетіли, а в пасічників округи з "мєстними прелєсними" по півпасіки лягло ще до кінця вересня. Тобто одна бджола показала що має хоч якусь природну стійкість до хвороби (за свою карніку говорю), а інша наполовину розпорошилась по світу

У мене теж "местная прелесная", але зльоту жодного за 15 років не було. Справа не в породі. І в Америці зльоти - буденне явище. А ВИ нам їх у приклад!

Мы предпочитаем (кто может) импортную технику,автомобили ,одежду ,обувь потому что она удобней ,комфортней,лучше.Так почему мы не можем выбрать ту породу пчел с которой нам удобней работать? Если бы Украинская степная была лучше -все бы ее и содержали и очереди были бы чтобы купить,

Справа в тому, що куплений німецький автомобіль чи японський телевізор не псує сусідські телевізори чи автомобілі. 

Яке моральне право ми маємо заводити для себе чистопородний матеріал і псувати людям в окрузі їх місцеву породу? 

. А у нас чуть что начинается ревностное разглагольство о местных прелестных. Наслушлись...

Уявіть собі, що я в Німеччині на острові, де спаровуються найкращі країнки чи бакфаст поставлю свою пасіку. Не можна? Чому? Я вважаю, що моя місцева буде там найкращою бджолою. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

Яке моральне право ми маємо заводити для себе чистопородний матеріал і псувати людям в окрузі їх місцеву породу? 

 

 Тут проблема не в моралі а конкуренції, хочуть наші селікціонери гроші отримувать, хай беруть за основу їх систему і видають нам майже такий самий матеріал тільки з місцевих бджіл. Бо фіат 124 і ваз 2101 це зовсім однакові і зовсім різні автомобілі, не треба на запорожця тулити двигун від боінга, там воинен стояти двигун від запорожця але дуже якісний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас і без колапсу бац стається. Показовим був минулий рік, осінь, коли в мене від кліща на пасіці всього три сімї злетіли, а в пасічників округи з "мєстними прелєсними" по півпасіки лягло ще до кінця вересня. Тобто одна бджола показала що має хоч якусь природну стійкість до хвороби (за свою карніку говорю), а інша наполовину розпорошилась по світу

Якщо сім'ї були дуже уражені кліщем то я думаю не допоможе і природна стійкість. А взагалі то по окрузі кожен пасічни по різному підходить до боротьби із кліщем - хто більш відповідально ставиться до цієї проблеми, хто обмежується тільки полосками, а хто і зовсім не обробляє (я думаю є і такі). От звідки і результати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ромео, моя пасіка заробляє мені гроші і годує мою сім'ю, і мені потрібні бджоли які не рояться, зимують, носять мед і дають мені можливість працювати в будь-яку погоду, тобто працюють на мене, карніка такою і є, і ніяка мєстна прелєстна і рядом з нею стоїть, все решта то для мене пусті розмови. Був час я порівняв, і зараз тримаю те, що тримаю, а філософські роздуми мене мало цікавлять. Не ті часи щоб гаяти час, він дорого коштує. Місцева бджола для мене то давно пройдений етап, ще до карпатки і українки, і нічим вона мені не запамяталась, нічим.

Мені потрібно працювати, і бджола то мій найперший помічник і друг, а помічник повинен бути якомога кращої якості.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За прошедшие дни сентября особой работы не было, больше дома был. Единственное что ездил полоски расставил семьям клещика погонять, особо большого количества клеща не замечал, на третьей качке тоже не видел. Полоски расставил и вот смотрел по семьям на дне лежит от 50 до 100 клещиков, это намного меньше чем прошлый год сыпалось.
Пчёл не кормлю, меда оставил по корпусу, потому работа эта отпала. Четвёртый сезон в зиму пойдут на подсолнухе зимовать.

Выборочно глянул несколько семей -  расплода очень мало, пятачки крытого на выходе и по ладошке открытого.

Матки бросают яйцекладку, и как то раньше в этом году. Сила семей от 10 до 14 рамок, но ближе к зиме ещё устаканиться точно. Что и погода прохладная вторую неделю, что и сетчатые донья я не прикрываю осенью, потому семьи переходят к осеннему спокойствию быстрее

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Справа в тому, що куплений німецький автомобіль чи японський телевізор не псує сусідські телевізори чи автомобілі. 

Яке моральне право ми маємо заводити для себе чистопородний матеріал і псувати людям в окрузі їх місцеву породу? 

 

Я лише можу зауважити, що таке саме моральне право, як місцеві пасічники виводять ройових маток, виводять свищевих маток від неякісних та злобливих сімей, не оброблюять від кліща, не знищують сімей, хворих на гнильці та інші хвороби і т.д. А це все безпосередньо впливає на інших пасічників в окрузі. Тому я не погоджуюся, що завезення відселекційованих в Європі по ГКО робить будь-яку відчутну шкоду порівняно з іншими горе-пасічнниками. Скоріше, це протидія "народній селекції". 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ну да, "жмоти". А, якщо людина тримає 5-10 вуликів для того, щоб отримати мед для родини і потратити "пару сот" гривень для неї дійсно дорого? Жмот? А ми їй двигун від мерседеса - на!

 Тому що в Америці не було місцевих бджіл

 

У мене теж "местная прелесная", але зльоту жодного за 15 років не було. Справа не в породі. І в Америці зльоти - буденне явище. А ВИ нам їх у приклад!

 

Справа в тому, що куплений німецький автомобіль чи японський телевізор не псує сусідські телевізори чи автомобілі. 

Яке моральне право ми маємо заводити для себе чистопородний матеріал і псувати людям в окрузі їх місцеву породу? 

 

Уявіть собі, що я в Німеччині на острові, де спаровуються найкращі країнки чи бакфаст поставлю свою пасіку. Не можна? Чому? Я вважаю, що моя місцева буде там найкращою бджолою. 

А какое моральное право имеют наши девушки выходить замуж за иностранцев,портя нам породу?Какое моральное право мы имеем выезжать за границу,портя им породу?Получается для людей можно ,а пчелам нет? Дискриминация получается.Уже давно поняли что нужно вводить свежую кровь-тогда потомство сильнее получается.Если сюда привезут достойный материал ,а не шлак -от этого только все выиграют.Есть пчела ,которая имеет жало и носит мед,а остальные разговоры -это бизнес интересы .Кому то выгодно,кому то-нет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

Яке моральне право ми маємо заводити для себе чистопородний матеріал і псувати людям в окрузі їх місцеву породу? 

 

 

Давайте разберёмся ,что есть местная порода?

Это те краинки итальянки и кавказянки которых рассылали по всему СССР ,к примеру с молдавского племенного совхоза ?

 ромео вот посмотрите что есть ваша местная пчела,и заметьте никто даже и не собирался в Вашем регионе соблюдать породность.

 

P1080478.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Навіщо щось нове придумувати потрібно подивитися, цей шлях пройшли ті ж німці чи австрійці тут нічого нового. Переміг чисто прагматичний підхід, що було кращим те і завозили і розмножували в кінці фактично матеріалу місцевої бджоли не лишилось. А те що лишилось оберігають, як особливий генетичний матеріал для майбутнього покращення.

А на рахунок інших пасічників буде працювати прислів'я: "Нічого не знаю моя хата з краю". так і будемо жити далі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня карника уже больше 10 лет в Николаевской обл. Переживали и засушливые годы. Ничего сногсшибательного не происходило. Откуда у Вас такие опасения?

Херсонщина і Миколаївщина, це різні речі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Херсонщина і Миколаївщина, це різні речі.

Ага. Небо и земля:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так кину свою репліку-вчора фотографував карніку, бакфаст, українку і карпатку і якщо не брати до уваги колір чуть різний тип крил і деяку округлість чи подовгуватість черевця то це все МЕДОНОСНА БДЖОЛА зі своїми можна сказати так привичками працювати в часі і просторі. В Німеччині найкраща організованість щодо племінної роботи  з породами бджіл, і не тільки бджіл...повчитися і самим використовувати їх досвід. Прокопович першим придумав багатокорпусну систему вулика в 1814 році і ви вірите що весь цей час він маючи найпотужнішу пасіку в Російській Імперії стояв на місці зі своєю ідеєю...мабуть були і інші ідеї...пасіку спалили дотла...документи зникли....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні колеги прошу консультації у тих хто рузуміється в паспортах на бджоломаток Австрійської селекції. Два різні паспорти дві різні матки які друзі мені привезли із Австрії в 2013 році. Коли ці матки відпрацювали в мене на пасіці то я побачив, що матка під №44 має набагато кращі показники як матка під №50. Коли придивився на паспорти то виявив, що у матки під №44 мати штам Тройзек лінія 1075, а у матки під №50 мати штам Скленар лінія Н-47. Чому тоді обидві матки по паспорту значаться чиста порода Карніка штам Скленар?

5601970f31dfb__.thumb.jpg.649ecc5f67404f

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року при підсадці маток карніка у карпатські сімї донори, сталось так, що карпатянки прийняли матку і одночасно заложували рятункові маточники до тих пір, поки повністю не замінилась бджола (тобто орієнтовно 30 діб). У когось були подібні ситуації? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене було дуже давно коли привіз карпатку із Рахова і підсаджував до місцевої, приймали а потім заложували маточники, із 10 мато к прийняли дві.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року при підсадці маток карніка у карпатські сімї донори, сталось так, що карпатянки прийняли матку і одночасно заложували рятункові маточники до тих пір, поки повністю не замінилась бджола (тобто орієнтовно 30 діб). У когось були подібні ситуації? 

при зміні породи таке можливо. але не правило. якщо після зміни бджоли закінчились спроби тихої зміни то стовідсотково це через зміну породи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Серж 82 changed the title to Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...