Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Николай П.

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

7,274 posts in this topic

23 часа назад, daring сказал:

А скільки це рамок як не великі?

В цьому сезоні в  мене найсильніші сім*ї ідуть в зиму на  9 вуличках Рута, основна кількість сімей займає приблизно 7-8 вуличок Рута.  Укр. степова хмельницького підтипу і степова від Єгошина йшли в зиму в середньому - майже на півтора корпуса Рута, але  вони були, на мій погляд,  надто агресивні, тому я від них відмовився. До речі, якщо подивитися відео наших відомих карпатчиків (а карніка дуже близька до карпатки), то в основному у них теж сім*ї йдуть зимувати малим гніздом. І ось ця особливість карніки/карпатки йти в зиму невеликим клубом мені не дуже подобається, так як я зимую надворі в тонкостінних вуликах і хочеться, щоб сім*ї були дуже сильними. Степнячку я втискував на зиму в один рутівський корпус, вона його займала так, що, незважаючи на майже повністю відкритий льоток, миші боялися туди залазить))) Але миролюбність, медистість і передбачуваність карніки всеж  взяли верх.

Дочки F1 от Штремман.  Хотел показать сколько пчел в улочках ,но не получяется . К сожелению не видно сколько их там , но там их полно . Преходилось использывать дымарь . Есть семьи нервные .:hi:

20191024_145205.jpg

20191024_145219.jpg

20191024_150626.jpg

20191024_150939.jpg

20191024_151004.jpg

20191024_151331.jpg

20191024_152711.jpg

20191024_152717.jpg

Та воно завжди так: відкриваєш наче їх багато, а потім,  все то діло утрамбовується на 6-7 р рута. 

Сьогодні передивлявся кілька сімей, розплоду на даний час ще є багато, матки сіють, бджоли пилок носять  як влітку.
Так зараз виглядає розплід ІОшки Скленар х Пернер, розплід на 2-ох рамках, де вийшла молода бджола, вже знову засіяно
IMG_20191022_141748_resized.thumb.jpg.6a2c35eab9541c347a28035860d52005.jpgIMG_20191022_142025_resized.thumb.jpg.ab2bfb4f1d97a6d35c11803cf376f0c3.jpg
Погано корма підїдають , а малиби вже не сіяти ночі холодні та й скільки там того пилку носять. Я б від таких маток невиводив але це чисто моя думка.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

4 хвилини тому, uam_63 сказав:

Погано корма підїдають , а малиби вже не сіяти ночі холодні та й скільки там того пилку носять. Я б від таких маток невиводив але це чисто моя думка.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

У мене майже всі матки серпневі, такі сіють довго, та, й погода сприяє, вдень до + 25, пилку носять реально дуже багато

В 22.10.2019 в 22:07, davolodya сказал:

Сьогодні передивлявся кілька сімей, розплоду на даний час ще є багато, матки сіють, бджоли пилок носять  як влітку.

Так зараз виглядає розплід ІОшки Скленар х Пернер, розплід на 2-ох рамках, де вийшла молода бджола, вже знову засіяно

IMG_20191022_141748_resized.thumb.jpg.6a2c35eab9541c347a28035860d52005.jpgIMG_20191022_142025_resized.thumb.jpg.ab2bfb4f1d97a6d35c11803cf376f0c3.jpg

Я 23 дививсь, також є сім'ї з такою кількістю розплоду на двох рамках, в моєму випадку це серпневі матки, матки цьогорічні чуть постарше такого розплоду не гонять, є і зовсім без розплоду.

В Tuesday, October 22, 2019 в 22:17, ромео сказал:

Покажіть їм календар...

:umora:

Бесполезно.

У них нет столько времен года как в календаре.

Две ипостаси-зима и лето.

Холодно,сидим не летаем-зима,летаем,тепло-лето.

Были похолодания свернулись в клуб,расплода или нет, или мизер.

Две недели тепла +20-25 и снова сеют.Немного,не все, но сеют.У молодых маток до 0,5 рамки.Особо-то не разгонишься на зажатых медом рамках.

Як почалася мінусова температура, то таке відчуття коли відкриваєш вулик, що у вуликах десь ділись бджоли. Всі сім’ї карніки( іншої породи в мене немає) опустились вниз, і сидять тихенько в щільних клубах. Утеплення з верху ніколи не знімаю, адже вважаю що то дурниця. Тому що якщо все зроблено правильно, то вони і так зберуться в клуб,з початку зими з низу. У мене при теплому жовтневі жодна сім’я не відновила яйцекладку, і утеплення з верху лежало

3 часа назад, Укроп сказал:

. Всі сім’ї карніки( іншої породи в мене немає) 

А как подолянка?

9 минут назад, новичок сказал:

А как подолянка?

Подолянка теж є, без неї ніяк, адже я зголосився бути тестером. Тому маю дотримуватись всіх прописаних правил. Для мене карніка і карпатка це одне і те ж, лише поки що карпатка не так відселекційована як європейська карніка. Для мене то все є карніка

4 часа назад, Укроп сказал:

Утеплення з верху ніколи не знімаю, адже вважаю що то дурниця. Тому що якщо все зроблено правильно, то вони і так зберуться в клуб,з початку зими з низу. У мене при теплому жовтневі жодна сім’я не відновила яйцекладку, і утеплення з верху лежало

Те саме. Утеплення не прибираю. Жодна сім'я - ні карніка ні некарніка яйцекладку при жовтневому потеплінні не відновила. Пасіка в напівтіні. Днища різні. 

В 03.11.2019 в 13:56, Укроп сказав:

Подолянка теж є, без неї ніяк, адже я зголосився бути тестером. Тому маю дотримуватись всіх прописаних правил. Для мене карніка і карпатка це одне і те ж, лише поки що карпатка не так відселекційована як європейська карніка. Для мене то все є карніка

Як для путі- українці носії російської. Як словаки=чехи.

В 03.11.2019 в 09:55, Укроп сказал:

Як почалася мінусова температура, то таке відчуття коли відкриваєш вулик, що у вуликах десь ділись бджоли. Всі сім’ї карніки( іншої породи в мене немає) опустились вниз, і сидять тихенько в щільних клубах. Утеплення з верху ніколи не знімаю, адже вважаю що то дурниця. Тому що якщо все зроблено правильно, то вони і так зберуться в клуб,з початку зими з низу. У мене при теплому жовтневі жодна сім’я не відновила яйцекладку, і утеплення з верху лежало

У мене не хочуть сидіти в клубах, сьогодні відкривав три вулики. Але ж і температура сьогодні +18, які там клуби

12 минут назад, Серж 82 сказал:

У мене не хочуть сидіти в клубах, сьогодні відкривав три вулики. Але ж і температура сьогодні +18, які там клуби

Ну звичайно що при такій температурі в клубах сидіти не будуть. Мої сьогодні теж, літали і ревіли як літак

8 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Було десь близько тижня похолодання, вночі доходило до 6 морозу, всі, до кого вибірково  заглянув, вже були в клубах. Зараз чергове потепління,  +18 -  +20, всі гарно облітуються, носять пилок. У вулики ще недивився, але більш ніж впевнений, що клуби повністю розпалися

15 минут назад, davolodya сказал:

Було десь близько тижня похолодання, вночі доходило до 6 морозу, всі, до кого вибірково  заглянув, вже були в клубах. Зараз чергове потепління,  +18 -  +20, всі гарно облітуються, носять пилок. У вулики ще недивився, але більш ніж впевнений, що клуби повністю розпалися

Так і є, ще дозамінював плівку то видно що клуби повністю розпалися, бджілкам є можливість (при потребі) перегрупуватись, облетітись, все добре!!!

14 часов назад, M_Oleksandr_V сказал:

бджілкам є можливість (при потребі) перегрупуватись, облетітись, все добре!!!

Все это хорошо, но такое  продолжительное тепло может спровоцировать маток на засев.

10 часов назад, Н. Петрович сказал:

Все это хорошо, но такое  продолжительное тепло может спровоцировать маток на засев.

На воді бджіл бачив, тож що з того вийде побачимо весною.

11 часов назад, Н. Петрович сказал:

25 минут назад, Серж 82 сказал:

На воді бджіл бачив, тож що з того вийде побачимо весною.

Сьогодні був на пасіці заглянув у декілька сімей,та у відводки з запасними матками.У сімях розплоду нема по крайній мірі у ті що я заглядав,пильцу по трохи носять,лише один відводок на 4р.матка карпатка,є яйця,і розплід на виході.

Польский селекцыонер.

:hi:

Звук плохой еле досмотрел половину ничего не понятно - эхо съело , вторую половину шорох шум...

Много пишут, что карника проседает на подсолнечнике и в зиму идет на 4-5 улочках. У меня не то карника не такая, в зиму идет на 7-8 улочках, на подсолнечнике отработала 40 дней .IMG_20191117_103109.thumb.jpg.9a6522aad3e35d49c73affb9168edd8f.jpg

4 часа назад, Н. Петрович сказал:

Много пишут, что карника проседает на подсолнечнике и в зиму идет на 4-5 улочках. У меня не то карника не такая, в зиму идет на 7-8 улочках, на подсолнечнике отработала 40 дней .IMG_20191117_103109.thumb.jpg.9a6522aad3e35d49c73affb9168edd8f.jpg

В этом году у все карника пошла в зиму силтнее на пару рамок. Так что не обольщайтесь

4 часа назад, Н. Петрович сказал:

У меня не то карника не такая, в зиму идет на 7-8 улочках, на подсолнечнике

Так і має бути. То просідає в тих хто не вміє з нею працювати. Карніка ніколи не зальє гніздо якщо матиме з верху простір для складання меду.

2 часа назад, АТВ сказал:

В этом году у все карника пошла в зиму силтнее на пару рамок. Так что не обольщайтесь

И чем это объяснить?