Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Николай П.

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

7,274 posts in this topic

17 минут назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

Я в цьому році перейшов на карніку. Маю 2 іо від Ліпатова і 1 davolodya . Також маю ф1 різних ліній. Сподобалась мені словенка ф1 , зробив відводок на бакфасті.
Бджола вже помінялась, дуже лагідна працюю без димаря . Забрав 10 р 300 меду.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Це  добре що так. Я був теж колись придбав Словенок, то трошки покушували. На наступний сезон як буде можливість то візьму собі теж. Хай буде для колекції

17 часов назад, Серж 82 сказал:

Колеги карнікомани, чому тема заглохла, чому ніхто не пише як підготувлась Ваша карніка до зими?

Пасеку реанимировал после тяжелых заболеваний, поэтому объективную оценку линиям дать не могу. Но после применения антибиотика прошлой осенью, замены сотов и маток в этом году из моих недоразвитых семей к осени получился толк. Итак по F1 самые сильные сейчас - это 1075 от тарасовской ИО и Пернер от липатовской ИО (бывает показуют жало), хорошо выглядят  F1 Хуберта Польцеля и Шютте, которые выслал Укроп (у Шютте усидчивость на рамках не ахти) , а также мои, уже F3, Ренсон от Мельника. Пернер от Укропа показатель усидчивости и миролюбия. По Зингеру пока нечего сказать - слабоватые. Основной тест будет в следующем году, так как подсаживалось все в отводки и семьи, как минимум с ослабленным иммунитетом, но и здесь некоторые проявили себя. Так же матки не все одинакового качества (даже от одного заводчика в разных партиях приходили матки разного качества). Жду зимовки (это мой основной параметр отбора) и теста весеннего развития.

3 години тому, PRO_ПЧЕЛ__ сказав:

. По Зингеру пока нечего сказать - слабоватые.

Они восприимчивые по взяткам.На фоне Пешец, как бы по силе взиму слабее.Но мне все равно они форевер и все.Я прям в них влюблена.Как и в карпаток(в этих вообще души не чаю, но злые:(, если бы не их агрессия....)

Каждому свое.

Edited by Inna

В 14.09.2019 в 19:09, Укроп сказал:

Колеги карнікомани, чому тема заглохла, чому ніхто не пише як підготувлась Ваша карніка до зими? Я сьогодні прибирав годівниці, загодівля в зиму в мене закінчена. Всі сім'ї перед зимівлею мають хорошу силу, і харчів теж вдосталь. На фото сім'ї  з матками Зінгер. За що люблю Зінгер так це те що з року в рік йдуть потужними в зиму, гарно зимують, і гарно стартують. Від них береться багато бджоли на заселення нуклеусів, і вони гарно ще приносять і меду. Інші сім'ї теж підійшли до зими хорошої сили. Бачу що Хіндерхофен теж буде гарно сибе показувати, мені вони чимось схожі із Зінгерами. В 701-ої Зінгер ще бачив трутня. Але проблем з маткою немає. Сім'я потужна в зиму піде на 7 натрамбованих рамках. Зі всих сімей забереться по 2-3 рамки де був останній розплод, і  підуть вони зимувати на медових 7 рамках. Я завжди так роблю щоб зимове гніздо з низу трохи підвисало. Так зжаті сім'ї гарно без проблем зимують, і гарно весною стартують. Від кліща думаю ще раз обробити коли вийде останній розплод. Зараз в сім'ях є розплод на 2-3 рамках, рідко в кого на чотирьох. Але оберти з кожним днем збавляють, відчувають прихід зими

image.jpg

image.jpg

Как в работе такая кормушка как у вас, хочу тоже такие приобрести но находил информацию что пчелы  ней топятся топятся 

Вчера вечером хотел позакрывать нижние летки. Скупился по полной. Две в шею. Две в руку.  Две в лицо. Одна в затылок. Общий итог матча: 10:7 в мою пользу. Закрыл десять летков и получил семь фистюлин. Осталось закрыть еще 90 летков.:umora: 

1 година тому, Inna сказав:

...Я прям в них влюблена.Как и в карпаток(в этих вообще души не чаю, но злые:(, если бы не их агрессия....)

Одразу бачу, що у Вас не чиста карпатка, а помісь. От я сьогодні оглядав всю свою невеличку пасіку (35 сімей) бо через два дні дружина примусово везе на відпочинок :). У всіх сім'ях або чиста карпатка, або F1 (не контрольоване парування). Є кілька сімей, де до початку серпня ще була карніка і там бджола не повністю помінялась. Так от, за цілий день зустрів помітну агресію і отримав єдиний укус від сім'Ї, де до початку серпня працювала ІО-шна комбінація "бєлка на тройзек".

Так у чистої карпатки є цілий ряд недоліків (не прогнозованість по ГКО, рійливість і т.д.), але це точно не агресія :).

16 минут назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Так у чистої карпатки є цілий ряд недоліків (не прогнозованість по ГКО, рійливість і т.д.), але це точно не агресія :).

Это кому как повезет. Брал когда-то в начале 2000-х 2 десятка пакетов карпатки, так по агрессии пчелы были терпимы (все кроме одной семьи, та была - хуже у меня потом не было). Вместе со мной также приехали ребята за матками, так они потом на пасеке даже газеты в масках читали, сам видел. В чем разница - до сих пор не знаю. :dntknw: Насколько там пчела чистая/грязная была - не скажу, давно то было.

53 минуты назад, Ысч сказал:

Вчера вечером хотел позакрывать нижние летки. Скупился по полной. Две в шею. Две в руку.  Две в лицо. Одна в затылок. Общий итог матча: 10:7 в мою пользу. Закрыл десять летков и получил семь фистюлин. Осталось закрыть еще 90 летков.:umora: 

А навіщо Ви нижні закриваєте?

42 минуты назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Так у чистої карпатки є цілий ряд недоліків (не прогнозованість по ГКО, рійливість і т.д.), але це точно не агресія

Підтверджую.

1 час назад, alekskrem2 сказал:

Как в работе такая кормушка как у вас, хочу тоже такие приобрести но находил информацию что пчелы  ней топятся топятся 

Я такого не помічав. Мені вони сподобались 

2 часа назад, Серж 82 сказал:

Щоб не потікали.:)

Edited by Ысч

37 минут назад, Ысч сказал:

Щоб не потікали.:)

Дякую

9 часов назад, Ысч сказал:

Что летков много-это радует, а вот остальное......... Не пробовали маску одеть?. 

2 часа назад, КАЕ сказал:

Не пробовали маску одеть?

Может им еще и дымарь зажечь? Много чести.:umora: Поехал ночью. Позакрывал пока не видели.

36 минут назад, Ысч сказал:

Может им еще и дымарь зажечь? Много чести.:umora: Поехал ночью. Позакрывал пока не видели.

Приехали, чтобы закрыть 10 летков из 100",оставив остальные на потом? Выше уже писал остальное И при всем при этом есть бровада много чести или нет 

Edited by КАЕ

54 минуты назад, Ысч сказал:

У мене димарь постійно розпалений коли дивлюсь до бджіл. Навіть не уявляю як без нього обійтися коли треба бджіл погонити щоб не подавить. Не бачу в цьому нічого поганого якщо техніка безпеки присутня 

4 часа назад, КАЕ сказал:

Приехали, чтобы закрыть 10 летков из 100",оставив остальные на потом? Выше уже писал остальное И при всем при этом есть бровада много чести или нет 

Беру 2-3 раза в неделю молоко у соседей по пасеке, каждый раз заскакиваю на точок чтобы глянуть что да как. Заехал, смотрю - "лишняя" пчела отошла, ночами уже не так жарко, пора-бы летки позакрывать. Ну раз я уже тут, думаю дай пробегусь,закрою.  Делов на 5-10 минут, и потом специально ехать не нужно. Обычно делаю это ночью, прохладным вечером, когда охрана не такая бдительная и в летках никого нет. А тут дело было вечером, только смеркалось. Номер не прошел, получил люлей, решил сделать все как пололожено, ночью.

4 часа назад, Укроп сказал:

У мене димарь постійно розпалений коли дивлюсь до бджіл. Навіть не уявляю як без нього обійтися коли треба бджіл погонити щоб не подавить.

Це була "спецоперація" на 10 хвилин. Зазвичай диму для цього не потрібно. Але час для проведення "операції" був вибраний невдало, тому прийшлося давати драла та все-ж таки їхати робити все вночі. 

Edited by Ысч

1 час назад, Ысч сказал:

Просто смотрю что "лишняя" пчела отошла, да и ночами уже не так жарко, пора-бы летки позакрывать,дело идет к зиме.

То Ви їх чим закриваєте?

7 минут назад, Витя сказал:

То Ви їх чим закриваєте?

Ковбасою. Напівкопченою.:umora:

Прилітною дощечкою. Чим же ще. Але конструкція прилітки на мій погляд невдала, доводиться трохи вошколупитись з пасатижами. 10 секунд хватає щоб бджоли з верхнюго льотка пішли в атаку. Такий час, охорона зимових запасів понад усе.

И никто не обратил внимание на пост Серж 82 а стоило бы. Зерно там есть, и не малое 

8 минут назад, КАЕ сказал:

никто не обратил внимание на пост Серж 82 а стоило бы. Зерно там есть, и не малое 

на этот?

16 часов назад, Серж 82 сказал:

Для меня там зерна нет. У меня нижний леток не закрытый осенью все равно что милости просим для мышей. Вентиляция осуществляется через донные отверстия, надежно защищенные от проникновения грызунов.  Сейчас как раз идет миграция грызунов на зимние квартиры, поэтому если я не закрою летки вовремя, то в каждом улье разместится на зиму мышка-норушка или жабка-квакушка.:)

Edited by Ысч

3 минуты назад, Ысч сказал:

на этот?

Для меня там зерна нет. У меня нижний леток не закрытый на зиму все равно что милости просим для мышей. Внтиляция осуществляется через донные отверстия надежно защищенные от проникновения грызунов. 

И все таки зерно там можете найти, 

Бачу декілька причин чому матки в цьому сезоні збавили оберти раніше, аніж зазвичай. Особисто у мене вже давно немає дощу, земля суха мов камінь. В природі є принос пилку, але він не такий значний як би того хотілося. Бачу це по тому що годуючи курей випадково розсипав кукурудзяну дерть, то бджіл на ній зараз повно. Такого я в себе ніколи осінью не спостерігав. Матки які прийшли під осінь карніка-Розенталь,гарно встигли ще попрацювати. Зовсім недавно до них дивився то бачив гарні площі засіяні яйцями. Сьогодні перевіривши їх на кількість наявних кормів,побачив що яєць немає,бджоли їх викинули, і не стали доглядати. Ті матки які прийшли після Розенталів взагалі трошки лише посіяли, і зараз майже не сіють. Інша причина що напевно зима прийде до нас рано, або якщо не зима, то холода прийдуть скоро. Два фактори. Або нестача пилку, або відчувають скорий прихід холодів. Всі пізні маточки які приїхали вже осінью, підуть зимувати у відводках через перегородку, гріючи одна одну. Всі комфортні умови для зимівлі, я їм створив

В 15.09.2019 в 21:19, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Одразу бачу, що у Вас не чиста карпатка, а помісь. От я сьогодні оглядав всю свою невеличку пасіку (35 сімей) бо через два дні дружина примусово везе на відпочинок :). У всіх сім'ях або чиста карпатка, або F1 (не контрольоване парування). Є кілька сімей, де до початку серпня ще була карніка і там бджола не повністю помінялась. Так от, за цілий день зустрів помітну агресію і отримав єдиний укус від сім'Ї, де до початку серпня працювала ІО-шна комбінація "бєлка на тройзек".

Вже на 3-тій сезон помісь ...але ця помісь все одно класна і не ройлива.Я не знаю, що треба зробить, щоб вони зроїлись.Вони не рояться...міняють матку і працюють далі.:blink:Матки у них чорні, як смола з таким гарним відливом срібним.Завжди крупні, дрібноти не буває, сіють ідеально.Продали мені як карпатку, 100%.А там...хто його зна.

Я сьогодні оглядала всіх.І всі були не раді:umora: Але раз-два і заспокоїлись.Найбільші пофігісти Зінгер, як завжди.Ті навіть носа не підняли:umora:подивиться, хто це лазить і рамки рухає:umora: 

Але найбільше мене допік ройок, що прижився.Таких дибілів в мене давно не було:umora: я вже забула, як це..коли бджоли проводжають по пасіці і їх ще довго колотить.

1 час назад, Inna сказал:

Але найбільше мене допік ройок, що прижився.Таких дибілів в мене давно не було:umora: я вже забула, як це..коли бджоли проводжають по пасіці і їх ще довго колотить.

Вмене одна сімейка бакфаста була трошки шобутна але меду принесли найбільше.  Так під кінець літа мов здуріли, поряд не  пройдеш так щоб парочка не прицепилася до мене. В кінці серпня ненароком задавив матку і не міг зрозуміти радіти мені чи ні. Зараз підсадив в цю сімейку матку Зінгер, залишилося лише перезимувати та весною дочекатися зміни бджоли.