Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Николай П.

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

7,274 posts in this topic

14 часов назад, Ысч сказал:

Гы. :umora: Я карнику как начал водить так на рыжиков тоже аллергия появилась. :at:

В мене одна матка карніки минулорічна давала значний відсоток жовтизни, поміняв у серпні матку але стара бджола ще є і на днях відбираючи лишні рамки получив від них по повній. Ще минулої осені хотів поміняти через злобу, але думав що Гете роз с спрацює на користь меду, а фіг там - за сезон так мене і не здивувала.

14 часов назад, Егор Юрьев сказал:

Я вообще по жизни пчелотолерантен:umora:

Но первое началось в том сезоне когда до скандала что мои пчелы к соседям набились в дом,а там внуки-внучки приехали отдыхать с бабушками-дедушками на дачу.

В этом сезоне по двору не пройти,в дом лезут,в кухне полно,все сараи не раз проверены-перепроверены,на пасеке раздрай.Выше уже писал.Похоже помесная итальянка.

Выбесивает конкретно.

Вынесли несколько нуков.Заметил-начинают рыжие.

Я ще в минулому сезоні замітив що бомблять рижі (якраз на сусідній пасіці баків завели), ну дуже вони активні.

6 хвилин тому, Серж 82 сказав:

В мене одна матка карніки минулорічна давала значний відсоток жовтизни, поміняв у серпні матку але стара бджола ще є і на днях відбираючи лишні рамки получив від них по повній. Ще минулої осені хотів поміняти через злобу, але думав що Гете роз с спрацює на користь меду, а фіг там - за сезон так мене і не здивувала.

Жовтизна і злобливість дуже залежить від трутня, з яким облетілася матка, у мене що материнки, що ефки дають сіру бджолу

Только что, davolodya сказал:

Жовтизна і злобливість дуже залежить від трутня, з яким облетілася матка, у мене що материнки, що ефки дають сіру бджолу

2 минуты назад, Серж 82 сказал:

Я ще в минулому сезоні замітив що бомблять рижі (якраз на сусідній пасіці баків завели), ну дуже вони активні.

Мабуть облетілась з ними

26 хвилин тому, davolodya сказав:

а в мене на пасіці но зявляється у бджол жовтизна, ми її image.png.ca479cdfe76822b40bfd81a674d3bc86.png

• Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1

В 04.09.2019 в 22:22, davolodya сказав:

Для мене цінна. Але трохи бентежить її доза 4мкл, матка вже відпрацювала 3 сезони, незнаю, скільки ще протягне...

навесні трутня дасть теж цінно, общем цінний матеріал треба до останього тримати.

49 минут назад, Серж 82 сказал:

Не,это не бакфаст.

Я не знаю какой там у вас по соседству,но у моих были разные окрасы и эти на них не похожи.

Была итальянка и еще есть пчела от дочки так вот окрасом схожа на этих только еще больше желтизны.

Да и по работе они не шарились по пасеке(по крайней мере у меня) и сараи не обследовали.

Самое интересное то что в тех времянках,как впрочем и других помещениях,кроме сквозняков и повесившихся с голоду мышей абсолютно ничего.

Что за пчела такая хз.

Edited by Егор Юрьев

20 минут назад, miro сказал:

а в мене на пасіці но зявляється у бджол жовтизна, ми її image.png.ca479cdfe76822b40bfd81a674d3bc86.png

КПД малое.Часто промахиваюсь.Возраст однако дает о себе знать.

А вот у этого убойная площадь побольше.:umora:

arena-marco-x-grip-hook-80635-46.thumb.jpg.f0ab2c1753223c5d5c3f53fcb9157028.jpg

Давно кортіло розказати пасічницьку бувальщину про карніку і нашого колегу Кунченко Віктора Петровича(далі ВП).Переказ з його слів. Ціеї весни вже літній ВП  намріяв продавши пасіку відпочити , порибалити, з онуками... т.і. Продав частину пасіки, менша частина залишилась непроданою бо ,як водиться, підвів покупець(гроші витратили на інше). Залишившись з малою кількістью ВП пригадав, що в нього 400шт. магазінної суші яку хтось повинен  охороняти від молі. Найпростіше, що спало на думку-придбати бджіл. І таке придбав(як кажуть досвічені в житті люди-придбати легко, продати важко) десь на сумщині сім. карніки по ціні 1920гр\шт. , як справжній "бізнесмен" на різниці продав-купив тисяч з двадцять заробив. Сім'ї гарної сили, займали корпус "десятку". Продавець рекомендував вдома розширити корпусом під низ, такий прийом був незвичний для ВП , подумавши ,що власник краще знае як маніпулювати з його бджолами, зробив згідно рекомендації. Результат  був прогнозований(для більшості читачів)- сім'ї ввійшли в РС. Дивно, але це не завадило принести їм з півтони товарного  "майського" меду (думаю куплених сім. було зо два дес.). Про рої що повтікали якось не запам'яталось, може не здагував оповідач. Почувши цю історію про чудо- карніку(з сумщини) захотілось і собі придбати , незнаю чому втримався, не став допитуватись де ж такі бджоли продаються.Цю історію не можна розглядати  "як керівництво до дії" бо розповідей про те, що карніка гірша від "баків" теж чув немало.Після довгих вагань і спроб вирішив бути "квасним" патріотом- купувати УС і в наших(українських) заводчиків.Гірша вона чи краща  від інших порід -не на першому місці значення.

18 хвилин тому, Винодел сказав:

Цю історію не можна розглядати  "як керівництво до дії" бо розповідей про те, що карніка гірша від "баків" теж чув немало.

Треба менше слухати, що говорять, а брати і тестувати самому, в своїх умовах:IMHO:  Універсального рішення нема, десь краща одна порода, десь інша, дуже багато залежить від взятків. В моїх умовах карніка показує себе чудово, нічого кращого шукати вже нехочу і небуду, можна сказати, що я своє вже знайшов

1 час назад, Винодел сказал:

Давно кортіло розказати пасічницьку бувальщину про карніку і нашого колегу

Може то була така карніка як я балерина? 

3 години тому, Винодел сказав:

Продавець рекомендував вдома розширити корпусом під низ, такий прийом був незвичний для ВП , подумавши ,що власник краще знае як маніпулювати з його бджолами

:IMHO:Звідки продавець може знати як працювати у моїх  умовах???

...написано  що ВП  ніби вже і з досвідом ... 

А потім кажемо "то була погана бджола"...

При чім тут порода карніка :dntknw:.

6 годин тому, Егор Юрьев сказав:

КПД малое.Часто промахиваюсь.Возраст однако дает о себе знать.

А вот у этого убойная площадь побольше.:umora:

arena-marco-x-grip-hook-80635-46.thumb.jpg.f0ab2c1753223c5d5c3f53fcb9157028.jpg

то напевне Ви в ОМУ, там переважно видають селекціонерам  такі засоби аби в генетиці внести корекцію, чи то самі десь поблату в них придбали:umora:

В 8 вересня 2019 р. в 21:10, miro сказал:

то напевне Ви в ОМУ, там переважно видають селекціонерам  такі засоби аби в генетиці внести корекцію, чи то самі десь поблату в них придбали:umora:

Когось жаба душить сильно. Іван Михайлович прожив вже чимало років свого життя. І як він не міг розледіти того,що з тією людиною не можна навіть на одному гектарі с...ь сідати? 

Колеги карнікомани, чому тема заглохла, чому ніхто не пише як підготувлась Ваша карніка до зими? Я сьогодні прибирав годівниці, загодівля в зиму в мене закінчена. Всі сім'ї перед зимівлею мають хорошу силу, і харчів теж вдосталь. На фото сім'ї  з матками Зінгер. За що люблю Зінгер так це те що з року в рік йдуть потужними в зиму, гарно зимують, і гарно стартують. Від них береться багато бджоли на заселення нуклеусів, і вони гарно ще приносять і меду. Інші сім'ї теж підійшли до зими хорошої сили. Бачу що Хіндерхофен теж буде гарно сибе показувати, мені вони чимось схожі із Зінгерами. В 701-ої Зінгер ще бачив трутня. Але проблем з маткою немає. Сім'я потужна в зиму піде на 7 натрамбованих рамках. Зі всих сімей забереться по 2-3 рамки де був останній розплод, і  підуть вони зимувати на медових 7 рамках. Я завжди так роблю щоб зимове гніздо з низу трохи підвисало. Так зжаті сім'ї гарно без проблем зимують, і гарно весною стартують. Від кліща думаю ще раз обробити коли вийде останній розплод. Зараз в сім'ях є розплод на 2-3 рамках, рідко в кого на чотирьох. Але оберти з кожним днем збавляють, відчувають прихід зими

image.jpg

image.jpg

Сегодня наблюдал интересный результат, на который не рассчитывал. Сидела у меня матка в небольшом отводке Матка дочь от последней из приобретённых. Последний вывод в поздние сроки мне не понравился по качеству введённых, но чтобы хоть в каком то виде иметь дочек от новой матки-оставил. Одна матка ходит в отводке с нерабочее передней и задней лапкой(как ни странно не меняют), вторая трусит, виляет постоянно бпюшком. (с таким раньше не сталкивался, может кто наблюдал?) Соответственно иногда яйцо бросает на стенку вместо того чтобы поставить на дно. Так вот решил я её таки в семью посадить вместо старой Время не выдерживаю. Старую забрал эту под колпачок утром на лупящийся рассплод на ту рамку где старая понемногу сеяла. После обеда проверил-никакой агрессии. На колпаке минимуме пчелы, считай что приняли и можно выпускать. Аж глазам не поверил. И это при отсутствии взятка. и как с моей точки зрения не очень хорошем качестве матки Выпускать не стал, но то что приняли есть уверенность, Пускай ещё посидит. Вот вам и подсадка осенью Летом бывает не всегда гладко получается  а тут...... 

У мене минулого року ф2 з неробочою задньою лапкою цілий сезон  відпрацювала. Не міняли. Але і розплід клала щільно і сила сімі вище середньоі. Пізно восени поміняв на ф1  ( треба щоб був хороший трут).

1 час назад, КАЕ сказал:

Сегодня наблюдал интересный результат, на который не рассчитывал. Сидела у меня матка в небольшом отводке Матка дочь от последней из приобретённых. Последний вывод в поздние сроки мне не понравился по качеству введённых, но чтобы хоть в каком то виде иметь дочек от новой матки-оставил. Одна матка ходит в отводке с нерабочее передней и задней лапкой(как ни странно не меняют), вторая трусит, виляет постоянно бпюшком. (с таким раньше не сталкивался, может кто наблюдал?) Соответственно иногда яйцо бросает на стенку вместо того чтобы поставить на дно. Так вот решил я её таки в семью посадить вместо старой Время не выдерживаю. Старую забрал эту под колпачок утром на лупящийся рассплод на ту рамку где старая понемногу сеяла. После обеда проверил-никакой агрессии. На колпаке минимуме пчелы, считай что приняли и можно выпускать. Аж глазам не поверил. И это при отсутствии взятка. и как с моей точки зрения не очень хорошем качестве матки Выпускать не стал, но то что приняли есть уверенность, Пускай ещё посидит. Вот вам и подсадка осенью Летом бывает не всегда гладко получается  а тут...... 

В даний період ( коли в ночі меньше +10) бджола мало приділяє уваги матці - свою чергу матка майже припиняє червління, або і зовсім припиняє, з цього періоду і дальше прийом маток надзвичайно високий і без будь яких пересторог, слабші сім'ї, відводки меньше активні, в них прийом кращий. Я скоро так буду замінювати десятків 2-3 просто матку стару забираю і на те місце ставлю молоду з нука, нуки також без перестороги обєдную і все.

3 часа назад, Укроп сказал:

Колеги карнікомани, чому тема заглохла, чому ніхто не пише як підготувлась Ваша карніка до зими? Я сьогодні прибирав годівниці, загодівля в зиму в мене закінчена. Всі сім'ї перед зимівлею мають хорошу силу, і харчів теж вдосталь. На фото сім'ї  з матками Зінгер. За що люблю Зінгер так це те що з року в рік йдуть потужними в зиму, гарно зимують, і гарно стартують. Від них береться багато бджоли на заселення нуклеусів, і вони гарно ще приносять і меду. Інші сім'ї теж підійшли до зими хорошої сили. Бачу що Хіндерхофен теж буде гарно сибе показувати, мені вони чимось схожі із Зінгерами. В 701-ої Зінгер ще бачив трутня. Але проблем з маткою немає. Сім'я потужна в зиму піде на 7 натрамбованих рамках. Зі всих сімей забереться по 2-3 рамки де був останній розплод, і  підуть вони зимувати на медових 7 рамках. Я завжди так роблю щоб зимове гніздо з низу трохи підвисало. Так зжаті сім'ї гарно без проблем зимують, і гарно весною стартують. Від кліща думаю ще раз обробити коли вийде останній розплод. Зараз в сім'ях є розплод на 2-3 рамках, рідко в кого на чотирьох. Але оберти з кожним днем збавляють, відчувають прихід зими

image.jpg

image.jpg

А я маток Зінгер а так і не дочекався, а так хотілось глянути на їх роботу.

1 час назад, Серж 82 сказал:

А я маток Зінгер а так і не дочекався, а так хотілось глянути на їх роботу.

Мене теж два роки продинамив:(

Edited by Витя

Хм...включайте наполегливість)))тоді все буде))))

14 години тому, Укроп сказав:

Когось жаба душить сильно. Іван Михайлович прожив вже чимало років свого життя. І як він не міг розледіти того,що з тією людиною не можна навіть на одному гектарі с...ь сідати? 

користуйтесь привілеями сидіть і с......ь на одному гектарі :wave:

Меняются времена, меняются нравы. Раньше говорили пошёл бы или нет с. человеком в разведку. Сейчас оказывается все к п-ть свели. Вот где закалка, характер, мужество и надёжность сейчас проверяется - на поле 

Загодівлю закінчив ще 8-го числа.Розплоду 3,рідше 4р.,в рамці до 50%розплоду.Взиму йтимуть 6-7р..Зараз стоїть 10р.,пізніше витягну рамки,де був розплід.Ще,по-троху,тягнуть пилок.

Я в цьому році перейшов на карніку. Маю 2 іо від Ліпатова і 1 davolodya . Також маю ф1 різних ліній. Сподобалась мені словенка ф1 , зробив відводок на бакфасті.
Бджола вже помінялась, дуже лагідна працюю без димаря . Забрав 10 р 300 меду.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk