Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Николай П.

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

7,274 posts in this topic

38 минут назад, M_Oleksandr_V сказал:

Підселити матку получилось!

Через сутки випустив, дивлюсь є окремі особини які трохи скоса поглядають (ризикувати не став). Взяв її назад в кліточку і відкрив віконце для проходу бджіл (корм там ще був) через двоє суток прийшов бджоли годують матку, випустив і все ок. 

Можна навіть було не закривати знову в кліточку. Але якщо перестрахувались, то то є добре. В цій справі ліпше перетримать, аніж не дотримать. Я так завжди підсаджую, ще проколу жодного разу не було

Доброго вечора!Хто мав у себе Карніку Маен?Та Карніку від Маха?Які ваші спостереження?:hmm:

Дима, если интересуешься в плане приобретения материала то говоря взагали никто на материал с института не жаловался. за маха не знаю что то не было ничего на слуху. У меня была матка  маеновская облетаннаяна скленара. Очень нравилась Хорошая зимовка 

Очень качественныйнзаснв. Медимтая, спокойная, никаких признаков на роение Дело в том что нужно рассматривать конкретно материнку и генерации от неё. Но во всяком случае я только хорошие отзывы слышал за любой материал отМайена 

1 година тому, Дима Бердянск сказав:

Доброго вечора!Хто мав у себе Карніку Маен?Та Карніку від Маха?Які ваші спостереження?:hmm:

Маю майновську. Спостережень поки що нема, матка цьогорічня.  Попередні спостереження такі : вся бджола сіра,  мирна, дочки всі копія мами, тобто екстер'єр передається добре. На соняху спрацювали нормально, але там ще є частково стара бджола, тому про медозбір говорити ще зарано. В зиму планую пустити з десяток ефок і кілька ІОшок від материнки, остаточні висновки попереду

В мене матка шо Мах на Маен , бджола дуже спокійна,та сіро-коричнева.Ще є Пернер на Пернер, бджола дуже подобається, бачу що в неї є дуже гарний потенціал.:ay:

Мах на Маен

IMG_20190815_100055.jpg

IMG_20190815_100105.jpg

13 часов назад, Дима Бердянск сказал:

Маю вже не один рік і ту, і ту. Хороша, збалансована в усьому карніка. На мій погляд Маєн утворює трошки більші сім’ї у зиму, аніж Маха. Але в цілому відмінності в продуктивності у них не побачив. Від обох маток дочки працюють на висоті. Є в мене комбінація від Пернера матка штучного запліднення на Маєновському трутні, то то фантастика. Дочки від тієї матки що силу велику нарощують, а за мед то там взагалі питань не виникає ніяких. Тільки починається взяток,медом забивають все. А взагалі по силі сімей які йдуть в зиму, і потім працюють в сезоні, то в мене трійка лідерів виглядає так. Скленар від Фукса, Зінгер, Бєлка. Дочки від цих трьох маток мають найбільшу силу що зимою, що влітку. Ну ще дуже потужна матка від Хуберта Польцеля, в неї теж сила не менша. Цьогорічні нові матки по ідеї має бути з самим більшим об`ємом гнізда це Регіна, і Розентал. Але поживем і побачим. Зараз про них говорити щось абсолютно дуже рано. Ці лінії задекларовані своїми маткарями як з потужним об`ємом гнізда. Але вже в наступному сезоні подивлюся, чи насправді то так

В 14.08.2019 в 20:36, Дима Бердянск сказав:

Минулого року придбав у Георга Маха код 17- 85  дві його лінії карніка тройзек 07, та тройзек 1075 .

Тройзек 07 вразив надзвичайним вибуховим весняним стартом на фоні інших (9 ліній )оригінальної карніки незважаючи на складні погодні умови цієї весни . Коли падали дощі, в проміжках між опадами при температурі від 8до 12 градісів за Цельсієм вони примудрились забити крайні рамки пергою і піднести нектару з верби і кульбаби. Це мене трохи насторожувало, хвилювався ,що від переохолодження відійде багато льотної бджоли. Але виявилось , що саме вони наростили найбільшу колонію бджіл до взятку з ріпака і, як результат, обійшли всіх оригінальних і  ф1 ліній карніки практично вдвічі...Дальше її не випробовував, обмежив їх у шестирамочнику і вивів від неї більш як 500 дочок  ... близько 40 дочок ф1 вільного обльоту працює у мене на пасіці решту потрапили практично в усі кліматичні зони України , 12 дочок успішно інструментально осіменив  Болюбаш Богдан, які гарно нарощують силу сімей на цей момент ... Сподіваюсь в наступному році буде більше інформації  про матеріал від цього селекціонера; так як в червні я придбав ще 12 маток від нього, це - тройзек 03, пешец, тройзек 07 та 1075...

Карніка Маєн є у нас на пасіці у трьох різних комбінаціях , по миролюбності і усидчивості - одна з найкращих, по весняному розвитку , медопродуктивності - стабільна золота серединка ... В цьому році також отримали свіжий матеріал будемо продовжувати свої спостереження...

image.jpg

Вчера посмотрел несколько ульев карнику Словенку ф1  сеют почти все одинаково, фото 19,08,19 приятно.

розплод карніка словєнка 19,08,19.jpg

Словенку ф1 отримав на тест у нашого форумчанина davolodya, результат чудовий, миролюбність вражає, всі лінії карніки їй поступаються в цьому відношені, добрий результат показала "полька", це зінгер на пріму гніздо тримає чудово, швидко переходить заливати корпуса, Пернер на ВТ:ay:, цей та інші лінії карніки я придбав у п. Володі і бачу не прогадав.

Також в цьому сезоні прививався Пешетц на Пернер ІО, даний матеріал від Богдана1, хочу звернути увагу, що матки видавали потомство двух якби характерів до жодного з них притензій немає, навпаки позитив.

Edited by miro

Сьогодні при ревізії своїх сімей виявив в одній у Маховської старенької із сотню гарних вгодованих трутнів. Натяку на те що з маткою щось не гаразд, немає навіть натяку. Матка штучного осіменіння, йде зимувати третю зиму. Дуже шкодую що не заклав з десяток маток Розенталя, думав що трутня немає, , і вони не облетяться. Але бачу що даремно то я так зробив, облетілися б маточки аж бігом, і вже бачив би їх весною в ділі. Хіндерхофер облетівся і у відводках вже працюють. В цілому постійно після соняшника стимулюючи пасіку, я так майже загодував свої сім’ї в зиму. Ще трошки постимулюю, і на 10-12 вересня вийду на фінішну пряму. Але ще потрібно отримати, і підсадити маток від ще двох маткарів з Європи. І на тому з придбанням матеріалу в цьому сезоні настане кінець. Сім’ї в зиму бачу що підуть гарної сили. Особливо по силі виділяються всі Склєнари,  Пернера 684,Зінгери, Бєлка, Хуберт Пюльцел, і пешец Маха. Цікава сім’я з маткою від Шютте, весною стартонула одною із перших дуже була потужною в сезоні, але під осінь навіть не дивлячись на стимулювання оберти збавила, і бачу що піде на гарно обсиджених шести рамках. А мені здавалось що вона має йти в зиму найпотужнішою. Пернера штучного осіменіння 684 молодчинка, йде на трєтю зиму, але обертів не збавляє, розплод кладе любо глянуть. 

Ну вот вам и линии и характеристики и ХПП. А ведь Словенок считали те, кто давно с  Карникой как пчелу с жёстким характером

1 хвилину тому, КАЕ сказав:

Ну вот вам и линии и характеристики и ХПП. А ведь Словенок считали те, кто давно с  Карникой как пчелу с жёстким характером

:hmm:хто так вважав

27 минут назад, miro сказал:

:hmm:хто так вважав

Колись у мене була, не сказав би що злюка, але і лагідністю великою не вирізнялась. Було дві матки, від двох маткарів, щось особливе в них не побачив. Але часи змінюються, і матеріал в Словенії напевно теж?

7 хвилин тому, Укроп сказав:

Колись у мене була, не сказав би що злюка, але і лагідністю великою не вирізнялась. Було дві матки, від двох маткарів, щось особливе в них не побачив. Але часи змінюються, і матеріал в Словенії напевно теж?

на пасіці серед всієї карніки словенка перша за миролюбністью, чи в дощ, чи вітер, ба й в холод відкриваю вулик, виймаю рамку матка червить, бджола працює:ay:, а я сі тішу.

22 минуты назад, miro сказал:

на пасіці серед всієї карніки словенка перша за миролюбністью, чи в дощ, чи вітер, ба й в холод відкриваю вулик, виймаю рамку матка червить, бджола працює:ay:, а я сі тішу.

Напевно візьму собі в наступному році декілька маток теж. Хай будуть для колекції. Прививатись від них навряд чи буду, бо маю багато іншого матеріалу. Але детально за ними поспостерігаю. Як кажуть маслом каші не зіпсуєш. Так і Словенка, шкоди мені не зробить ніякої

2 хвилини тому, Укроп сказав:

Напевно візьму собі в наступному році декілька маток теж. Хай будуть для колекції. Прививатись від них навряд чи буду, бо маю багато іншого матеріалу. Але детально за ними поспостерігаю. Як кажуть маслом каші не зіпсуєш. Так і Словенка, шкоди мені не зробить ніякої

каші не зіпсує, оскільки батьківські сімї домінуватимуть в миролюбності

Снял корпус с карники Хиндерхофен Х 82(карпатка). Матка облетелась в июне, особо не подсиливалась и корпус в 12 рамок можно было и не накидывать. Но результат красивый, расплод в нижнем корпусе на 5 рамках и фактически занимали 9 рамок, медовых рамок с верхнего корпуса отобрано 10. Трутни карпатки выбирались от самой жадной на мед семьи (улучшательница не только по этому признаку)

Нижнее фото такой же вариант скрещивания с другого точка (6 рамочный улей).

расплод ххх82.jpg

ххх82 в6 рам..jpg

рамки ххх82.jpg

16 минут назад, Майер сказал:

Снял корпус с карники Хиндерхофен Х 82(карпатка). Матка облетелась в июне, особо не подсиливалась и корпус в 12 рамок можно было и не накидывать. Но результат красивый, расплод в нижнем корпусе на 5 рамках и фактически занимали 9 рамок, медовых рамок с верхнего корпуса отобрано 10. Трутни карпатки выбирались от самой жадной на мед семьи (улучшательница не только по этому признаку)

Супер. Я покладаю теж великі надії на матеріал Хіндерхофена. Який маю у себе. Якщо справдиться те що мені про неї росказали, то буде супер. Вже весною буду бачить як піде діло. Маю три материнки, Хіндерхофена, вибирати буде з чого

Так выглядят новые соты. Но отстройку до такого не предполагал. Пчел как видно не очень много. Так что карника от Георга Матлока имеет достаточно интересные перспективы.

Фото-0844.jpg

В 15.08.2019 в 10:24, Дима Бердянск сказав:

Мах на Маен

розкажіть більше щось, як працюють, яка їх вдача, і багато іншого, що цікавить цього кросу

Edited by miro

6 часов назад, Майер сказал:

Так выглядят новые соты. Но отстройку до такого не предполагал. Пчел как видно не очень много. Так что карника от Георга Матлока имеет достаточно интересные перспективы.

Так як мої прийшли лише під кінець сезону, то можу лише сказати що гарно матки сіють, гарно нарощуються в зиму. Бджола від них лагідна, спокійна, гарно себе поводить. Я давно хотів цей матеріал, і в цьому сезоні мрія збулась. Щось мені відчуття підсказує що попав в саме яблучко. Весною буду бачити. Дочки від них теж маю, весною буду бачить. Я сьогодні вранці розмовляв з братом, то він сказав що їздив в штат Дакота домовлятись на наступний рік щоб поставити там на сонях свої бджоли. То сказав натрапив на пасіку 1000 сімей, яка вся на карнікі. Сім’ї дуже потужні, стоїть по шість 230 корпусів, бджола сіренька, лагідна. Господарь сказав що матеріал їхній Американської селекції. Попросив брата щоб взяв декілька маток в тому інституті, і як буде в жовтні їхати, то щоб привіз. Якщо то дійсно така карніка м’ясиста, то з тим м’ясом знайду що робити. А може в наших умовах виявиться непотрібом? В Дакоті клімат схожий на наший, то можливо і в нас буде хороша? Як приїде то в наступному сезоні буду бачить

Щойно передивлявся ІОшки свого власного "виробництва" ,  ось так на сьогодні виглядає розплід    однієї з перших мною запліднених маток пернер х пернер:

IMG_20190831_145923_resized.thumb.jpg.80e96e0f00c165fadd00f2a4ae92790f.jpg

може хто порадить карніку, щоб до соняшника була бомба? Зрозуміло, що все залежить від попередніх взятків та погодних умов, але думаю є пасічники моєї "ризикової зони" бджільництва ( де крім соняшника н ічорта не цвіте) які вдало (прибутково))) тримають карніку.

Edited by Миха

1 година тому, Миха сказав:

може хто порадить карніку, щоб до соняшника була бомба? Зрозуміло, що все залежить від попередніх взятків та погодних умов, але думаю є пасічники моєї "ризикової зони" бджільництва ( де крім соняшника н ічорта не цвіте) які вдало (прибутково))) тримають карніку.

90 кг на зимувалу на стаціонарі для Вас прибутково?
З бомбами нині проблема - ріпаку знову насіяли.