Jump to content
Николай П.

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

6,407 posts in this topic

5 годин тому, Пахомич сказав:

В цьому  , що ви вимовили є 25 кадр -   ніколи думаюча  людина не має права рекомендувати другим  не перевірені дії в засобах масової інформаці навіть в добрих намірах.:hi:

25 кадр не існує(це не працює), доведено. З усім решта:ay:

3 часа назад, Пахомич сказал:

Я  не прочитав вчасно но ....кількість сперматозоїдів  в сперматеці  матки дуже мало залежить від сили сімї ( не будемо падати в крайності). Якість заплідненої матки в 1......1/4 рамки і супер великої сімї шанси будуть одинакові - там і там може бути бяка. 

Увидить эту бяку в маленьком гнезде не возможно . Когда стандартная рамка и матка сеет в полную силу то она не успевает засееть повторно пустые ячейки . И по этому качество матки на лицо .:wave:

так як вчора зловив свого роя (карпатку) -зробив вибірково ревізію у декількох сімях карніки -візуально збоку видно -що сімя працюе , але все ж вирішив глянути !!!

і все в порядку))) магазини лиють -матки працють!!!був період дощів -коли  поробили миски -але жодна не відстрояна !!!у цьому році -залишиться тільки карніка!!!!!

В 15.05.2019 в 09:32, davolodya сказал:

Непам'ятаю хто писав, але навіть на нашому форумі минулого року були випадки зальоту в племінну сім'ю неплодки,  і відповідно  пропажа племінної

у мене неплодка під час взятку з соняха -завалила пернера Ліпатова ! пешец перезимував і носять мед))))

2dedda9e4d4a.jpg

Edited by asot

24 хвилини тому, asot сказав:

так як вчора зловив свого роя (карпатку) -зробив вибірково ревізію у декількох сімях карніки -візуально збоку видно -що сімя працюе , але все ж вирішив глянути !!!

і все в порядку))) магазини лиють -матки працють!!!був період дощів -коли  поробили миски -але жодна не відстрояна !!!у цьому році -залишиться тільки карніка!!!!!

Рік на рік неприходиться.   Минулого року не те що роя, навіть натяку на ройовий стан небуло, а цей рік багато в ройовому стані, теж карніка. Дощі ідуть, товарного взятку нема, от сім'ї і входять в ройовий, заставляють робити лишню роботу... Взяток з ріпака цей сезон у нас вийшов підтримуючий, сьогодні дивився, вже перецвітає помалу, ще трошки і по ріпаку буде

Edited by davolodya

якби не взяток з ріпака -було б аналогічно!закінчиться взяток -поділю сильніших -потрібно відновити пасіку після продажу ,та вийти на 12 рам на сонях 

У меня за этот сезон сломались все стереотипе о ройке. Идёт взяток с рапса, семьи и взяток берут и роятся. Открываешь рабочую семью а там и мед в магазине есть и маточники висят 15-20 шт, (пару есть запечатанных) и матка ещё яйца ложит!!! Я в шоке.Вот и пришлось три дня пасеку перебирать. Дурная работа(

Отправлено с моего Redmi 4X через Tapatalk

8 минут назад, medolyub сказал:

пришлось три дня пасеку перебирать.

просте уточнення:

три дні? "Kоличество семей:6-10"?:hmm: 

Edited by ромео

4 хвилини тому, ромео сказав:

просте уточнення:

З язика зняли:) За 3 дні півсотні робиться ревізія, ще й купа нуків

Ну, у меня пасека немножко выросла с момента регистрации, ). сейчас уже 42 семьи и все в 4 разных видах ульев. Поэтому так и долго. В последнее время захожу на форум с телефона через тапаталк, поэтому и инфу про себя не менял.

Отправлено с моего Redmi 4X через Tapatalk

Колеги щось тема заглохла. Що, ніхто не тримає карніку, і немає що сказати? Хто б там що не говорив про поляків, а я Бєлкою Бєлєцкого не можу натішитись. Маткі три роки штучного осіменіння, а шпаре немов би молода. Цікаво почути як працюють її дочки по регіонах України. Не ледачкуйте, пишіть все про свою карніку, яку маєте у себе

Колеги щось тема заглохла. Що, ніхто не тримає карніку, і немає що сказати? Хто б там що не говорив про поляків, а я Бєлкою Бєлєцкого не можу натішитись. Маткі три роки штучного осіменіння, а шпаре немов би молода. Цікаво почути як працюють її дочки по регіонах України. Не ледачкуйте, пишіть все про свою карніку, яку маєте у себе
Зараз сезон, не має часу писать))

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

2 минуты назад, Sesk сказал:

Зараз сезон, не має часу писать))

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

У мене теж сезон, але на форум заходжу регулярно. 

1 година тому, Укроп сказав:

Третій сезон працюють ваші три маточки ф1 зінгери, і покищо взувають всіх що у мене є на пасіці, і по силі і по меду. Майже на рівні з ними сімі  з матками ф1 Пернер від Гніденка. А от бакфаст ф1 від Добровола тільки більш менш силу набрали, ріпак-акація від них  не було що качати тільки від карніки. І з весни постійно розплід забирав у карніки і іх підсилював. Не знаю може на липі чи соняшнику вони себе покажуть. Одне дуже подобається це миролюбність баків яка у них просто на висоті, можна взагалі без димаря працювати.

1 час назад, Укроп сказал:

Колеги щось тема заглохла. Що, ніхто не тримає карніку, і немає що сказати?

Есть шо сказать - оказалось что на рапсе карника роится. Некоторые семьи легко выводятся из ройки откалыванием 4-храмочного отводка. А некоторые даже после такого приема продолжают роиться. Из сотни семей вышло штук семь-десять роев. Три снял, остальные полетели в подарок начинающим пчеловодам.

Очень порадовал облет маток от ИО-шки сделанной Пискорским от пернеровской матки на варотолерантного трута.  Больше половины молодух сеять начинали на 10-й (десятый!!!) день после вылупления.  Процент облета тоже очень высокий - где-то 9 из 10.

Паралельно заложенные маточники от раушевского пешеца сеять начинали как обычно - на 16-19 день после вылупления и процент "заблукавших" во время облета маток стремился к 50%. После двух партий маточников от раушевских отказался совсем, тем более что обнаружилось что на рапсе  матка абсолютно перестала сеять и пчелы залили гнездо полностью. Накачал с нее килограммов 20 меда но сама семья стала похожа на отпустившую хороший рой. Может после откачки нагонят пчелу, но я что-то сильно сомневаюсь, пчелы практически не осталось, на рапсе сработалась в хлам и новой не с чего лупиться.  

Может погода, может еще какие факторы но пока сезон радует.  Отрицательная сторона сезона - пришлось перетрушивать все семьи чтобы выкачать по 2-3 рамки рапса и возвращать в семьи сушняк под засев маткам.

Edited by Ысч

41 хвилину тому, Ысч сказав:

Оце так розписали:ay:

В 19.05.2019 в 22:58, ромео сказав:

просте уточнення:

і чого тут дивного, починаючий бджоляр, це якби сказати три дні досвіду набиратись, відкриваєш вулик , витягуєш рамку кладеш біля вулика, і шукаєш маточники, і вже рамки навколо вулика, і тут народжується мисля, пасічник як досвідчений акушер починає її приймати, але згодом розуміє , що то повна х.....я та повертається до вулика ,згадує де порохно і йде до хати за сірниками, там можуть бути не лише сірники, а ще різні випробуваня, але ну їх йдемо на пасіку, розплід добряче підстиг щоб набратись через місяць нового досвіду із захворювань розплоду. І ось .... день третій пасіка виведена із ройового стану на думку пасічника, тому  три дні це перший сезон з трьома серіями, далі буде.

Оце ви пан Михайло закрутили:blink:

5 часов назад, Ысч сказал:

Есть шо сказать - оказалось что на рапсе карника роится. Некоторые семьи легко выводятся из ройки откалыванием 4-храмочного отводка. А некоторые даже после такого приема продолжают роиться. Из сотни семей вышло штук семь-десять роев. Три снял, остальные полетели в подарок начинающим пчеловодам.

Какая карника роится: кто выводил маток, матки от какого заводчика, F ?, какой возраст? Или может быть у вас вся карника однотипная?

есть семьи карники которые не уступают бакам и итальянкам на даный момент занмиают 4 корпуса дадан 10, немного роится чуть более, но сами же маточники разгрызают. В принципе очень ими рад , пока что рано в общем описывать картину. 

Общее впечатление такое про эту пчелу из Германии, Селекционеры что то начудили и довольно слиьно с этой пчелой , т.к. сама пчела серая но брюшко на свет с краснотой (рыжиной) такого раньше я ещё не видел , пчела очень хорошая ничем не уступает повторюсь хорошему бакфасту и итальянкам, вопрос что будет по потомству таких немецких карник "гибридиков" , но одно точно пчела отличная и 100% помесная, как немцам удалось сохранить цвет пчелы и улучшить другие ХПП это уже уверен секрет института . Это показатель как нужно работать с пчелой институтам ,а не так как у нас... В общем пока что больше вопросов чем ответом , будем наблюдать дальше. 

Но крылышко то я подрезал что бы не махнула неглядя ненароком, а то дороговат роёк будет...

7 часов назад, Ысч сказал:

Очень порадовал облет маток от ИО-шки сделанной Пискорским от пернеровской матки на варотолерантного трута.  Больше половины молодух сеять начинали на 10-й (десятый!!!) день после вылупления.  Процент облета тоже очень высокий - где-то 9 из 10.

Паралельно заложенные маточники от раушевского пешеца сеять начинали как обычно - на 16-19 день после вылупления и процент "заблукавших" во время облета маток стремился к 50%. После двух партий маточников от раушевских отказался совсем, тем более что обнаружилось что на рапсе  матка абсолютно перестала сеять и пчелы залили гнездо полностью. Накачал с нее килограммов 20 меда но сама семья стала похожа на отпустившую хороший рой. Может после откачки нагонят пчелу, но я что-то сильно сомневаюсь, пчелы практически не осталось, на рапсе сработалась в хлам и новой не с чего лупиться.  

Может погода, может еще какие факторы но пока сезон радует.  Отрицательная сторона сезона - пришлось перетрушивать все семьи чтобы выкачать по 2-3 рамки рапса и возвращать в семьи сушняк под засев маткам.

Да матки карника  это шото с чемто  процент выхода плодных маток плохой но зато отводкам маток давать не надо они сами прилетают отводок сделал иду через пару дней ставить маточник смотрю там уже плодная матка сеет и таких случаев полно  хотя пчела как бы не плохая

34 хвилини тому, МММ сказав:

Да матки карника  это шото с чемто  процент выхода плодных маток плохой но зато отводкам маток давать не надо они сами прилетают отводок сделал иду через пару дней ставить маточник смотрю там уже плодная матка сеет и таких случаев полно  хотя пчела как бы не плохая

Це Ви явно перегнули. У мене майже 200 маткомісць, всі нуки стоять поруч, відстань між ними 10-15 см, ніякого блудіння маток нема, де матку підсадив, там і відбираю вже плідну. Буває інколи, що матка неповернулася з обльоту, але таких випадків дуже мало

1 час назад, PRO_ПЧЕЛ__ сказал:

Или может быть у вас вся карника однотипная?

Однотипная и одновозрастная. Матки на пасеке меняютсчя ежегодно. Пасеку строю по принципу: одна матка -одна зимовка. Исключение касаются только самых выдающихся, которые после второй зимовки идут на воспиталки.  Пока что лучше пернеровского материала для себя не открыл, да я и не очень притязателен понравилась - работаю. Хочется поработать с пешецами,  в прошлом году на пробу  взял пару немецких маток свободного спаривания по 30 евро от Сергея Рауша - обе оказались откровенное ГЭ.

кто выводил маток

Да кто-ж мне их выведет? Сам, своими руцями...:umora:

Какая карника роится

Вообще за три сезона которые я работаю с карникой я не видел ни единого роя. Но это в большой степени не только заслуга карники но и моя тоже,карпатки у меня тоже не сильно роились, такой уж у меня стиль пчеловождения - не ройливый:). Но в этом году благодаря стечению природных, техногенных и иных, не зависящих от меня обстоятельств, моя карника зароилась. Не сильно, но было дело :hmm:

В минулому році купив 10 маток у Віті Просюка 2 вбили , а вісьмома не можу натішитись по меду рвуть всіх моїх в лідерах одна пернер ф1 на ріпаку 45кілограм , заказав в цьому році у Васі Поліщука так що буде з чим зрівняти.

9 годин тому, Укроп сказав:

Маю пернер, пешец і vt, неможу натішитися. Всю пасіку порвав на пакети, постійно трушу бджолу на заселення нуків, а бджоли у вуликах є досить. Незважаючи на постійні дощі в моїй місцевості, всі сім'ї навіть  умудрилися  принести меду, вчора почав відкачувати. Меду трохи менше, ніж минулого року, з ріпаком через дощі пролетіли, але всеодно є достатньо.

В понеділок отримав матку з Словенії -  карніку 03, матка вже сіє, буду прививстися і тестувати.