Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

матка тестовий точок показники інбредингу
(у %)
показники племінної цінності
(середнє за останні 5 років = 100)
сетрифікація
    матка робіт-
ниці
мед лагід-
ність
усидли-
вість
схильність до
роїння
варроа-
індекс
загальна
племінна цінність
вапняний
розплід
 
  Wichtung in %    
  15 15 15 15 40 --  
DE-8-209-710-2017 DE-8-209-1-2018 0.00 0.04 117 117 119 121 116* 124 98  
DE-8-209-707-2017 DE-8-209-1-2018 0.00 0.04 103 118 120 102 106* 113 98  
DE-8-209-712-2017 DE-8-209-1-2018 0.00 0.04 104 108 113 110 110* 113 98  
DE-8-209-711-2017 DE-8-209-1-2018 0.00 0.04 107 118 120 103 103* 111 98  
DE-8-209-709-2017 DE-8-209-1-2018 0.00 0.04 106 112 110 110 102* 109 98  
DE-8-209-718-2017 DE-8-209-1-2018 0.00 0.04 104 102 103 108 106* 107 98  
DE-8-209-715-2017 DE-8-209-1-2018 0.00 0.04 116 100 102 92 103* 104 98  
DE-8-209-719-2017 DE-8-209-1-2018 0.00 0.04 106 105 100 82 109* 104 98  
DE-8-209-708-2017 DE-8-209-1-2018 0.00 0.04 101 96 94 115 103* 103 98  
DE-8-209-714-2017 DE-8-209-1-2018 0.00 0.04 99 102 104 90 93* 95 98  
DE-8-209-716-2017 DE-8-209-1-2018 0.00 0.04 94 89 101 97 93* 93 98
       
                      0 0 0
Це я і сам подивився

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Вище наведено результати тестування  групи маток лінії SINGER 64  ( Jan Krauter). 
а тут мої : 
матка тестовий точок показники інбредингу
(у %)
показники племінної цінності
(середнє за останні 5 років = 100)
сетрифікація
    матка робіт-
ниці
мед лагід-
ність
усидли-
вість
схильність до
роїння
варроа-
індекс
загальна
племінна цінність
вапняний
розплід
 
  Wichtung in %    
  15 15 15 15 40 --  
UA-2-5-71677-2017 UA-2-5-2-2018 0.30 4.36 112 107 106 104 (113) 114 100  
UA-2-5-139-2017 UA-2-5-2-2018 2.45 1.27 116 96 97 105 (106) 107 102  
UA-2-5-78-2017 UA-2-5-1-2018 4.69 3.97 86 100 99 105 (112) 105 100  
UA-2-5-71691-2017 UA-2-5-2-2018 4.81 0.00 100 105 105 98 (106) 105 100  
UA-2-5-17066-2017 UA-2-5-1-2018 5.66 0.00 88 110 111 103 (100) 103 99  
UA-2-5-71697-2017
UA-2-5-2-2018 0.30 0.00 85 90 89 94 (102) 93 100
Цікавить чому в цій групі немає зінгера?

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підкажіть будьласка, що таке "показники інбедінгу" у відсотках, як воно рахується і куди тулиться?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, Sesk сказав:

Це я і сам подивився

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Цікавить чому в цій групі немає зінгера?

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk
 

До 2018 року , я не був зареєстрований як тестер у Краутера. Я одержував маток від 639, 622 , 670, 701 , але групи  для тестування ( відповідно до вимог beebreed)о не  мав можливості створювати. Лише одержавши 664 ( класову Av)  , я зробив тестові групи,  які  почав тестувати у 2018. Таким чином завершення тестового періоду  від  материнки 664  буде у 2019 році в beebreed. 

Якщо  аналізувати маток Краутера ( 2017 року), видно що матеріал є добре сконсолідований та стабільний  по всіх показниках.  З того,  що я мав у себе і одержали партнери ,  висновок  щодо якісних  показників маток в Україні   дуже позитивний.  На жаль, генерація   622  материнки   себе вичерпала. Маємо надію на 664  та 701. Якщо Ви слідкуєте за родоводами, то побачили що Краутер "підлив  крові" від Тізлерівських маток.  Яскравого покращення ми не побачили, і в 2018 було використано для прилиття, маток  іншого походження., про це не оголошуємо, у німців це бізнес. Батьківські зберігаються від  639  та 664. 

5c66da3399aa3_.thumb.jpg.996a30f85585c21b105c0466fe8347cd.jpg

це ми у Краутера в гостях.  ( Доскоч, Краутер, Кулінець з дружиною Христиною)

16 хвилин тому, larson сказав:

підкажіть будьласка, що таке "показники інбедінгу" у відсотках, як воно рахується і куди тулиться?

це помилка перекладу. слід читати  ІМБРИДИНГУ 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Іван Михайлович сказал:

це помилка перекладу. слід читати  ІМБРИДИНГУ 

Иван Михайлович,все-ж таки правильней иНбридинг

от англ. in — «внутри» и breeding — «разведение»

Но не суть.

Мне вот интересно 

В данных Краутера о матках(смотрим приведенную Вами выше таблицу)все матки без близкого родства.(0,04 %)

Как так может быть если он варится почти сам в себе,т.е. работает в ограниченном массиве материала?

И при этом родство маток даже 1% не встречается.

Прилив иных кровей?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Иван Михайлович,все-ж таки правильней иНбридинг
от англ. in — «внутри» и breeding — «разведение»
Но не суть.
Мне вот интересно 
В данных Краутера о матках(смотрим приведенную Вами выше таблицу)все матки без близкого родства.(0,04 %)
Как так может быть если он варится почти сам в себе,т.е. работает в ограниченном массиве материала?
И при этом родство маток даже 1% не встречается.
Прилив иных кровей?
Краутер уже підлив матеріал від Тізлела і від Заатхофа.

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Sesk сказал:

Краутер уже підлив матеріал від Тізлела і від Заатхофа.

О том что подлил то ИМ написал уже.

Но меня интересует не тот факт подлил-не подлил,а то каким образом он ушел от близкородственного при замкнутых на себя условиях.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

Иван Михайлович,все-ж таки правильней иНбридинг

от англ. in — «внутри» и breeding — «разведение»

Но не суть.

Мне вот интересно 

В данных Краутера о матках(смотрим приведенную Вами выше таблицу)все матки без близкого родства.(0,04 %)

Как так может быть если он варится почти сам в себе,т.е. работает в ограниченном массиве материала?

И при этом родство маток даже 1% не встречается.

Прилив иных кровей?

згоден. я не звернув увагу . суть зрозуміла.

щодо  добору матеріалу  у Краутера. Дійсно, мене це також зацікавило. Відомо що перший матеріал був придбаний Турау  саме у сімейства Зінгерів , багато років назад.  Також відомо що   матеріал ще кілька разів одержувався з місць  Mariazeller  ( Австрія).  Цим займався Турау  з 1960 років. Як вони це робили , мені не відомо. Знаю що останні роки Турау вже не займається  селекцією, і все передав Краутеру , сам вже старенький, але часто навідується до Яна Краутера в  пасічницький сезон.  Мені лише відомо що вони вели збереження своїх генеалогічних ліній з бджолою що була завезена  з Австрії , район Mariazeller.  Це щось похоже на наші Карпатські високогірні популяції. Яким саме способом вони  одержують такі низькі показники інбридності ? я думаю що  приливом нових  материнок. Коли ми були у Краутера, він  розповідав ,що знайшов компанію пасічників , які не знають що є бібрід !!!,   і живуть відокремлено від пасічницьких обєднаннь, і що він викупив у них кілька  сімей,  які були дуже добрими. Він в цьому році має від них дочок які облетілися  у них " під дубом", тобто на 639 чи 670 , бо 664 поїхала до мене.  Маю надію також заполучити цей матеріал для досліджень. 

По великому рахунку, аналізуючи те що відбувається у німців та австрійців в плані селекції, назви ліній , ніщо більше як  бренд , назва, і жодним чином не характеризує селекційний поступ, та не  має привязки до якихось конкретних маток  та лінійних груп.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Іван Михайлович сказал:

згоден. я не звернув увагу . суть зрозуміла.

щодо  добору матеріалу  у Краутера. Дійсно, мене це також зацікавило. Відомо що перший матеріал був придбаний Турау  саме у сімейства Зінгерів , багато років назад.  Також відомо що   матеріал ще кілька разів одержувався з місць  Mariazeller  ( Австрія).  Цим займався Турау  з 1960 років. Як вони це робили , мені не відомо. Знаю що останні роки Турау вже не займається  селекцією, і все передав Краутеру , сам вже старенький, але часто навідується до Яна Краутера в  пасічницький сезон.  Мені лише відомо що вони вели збереження своїх генеалогічних ліній з бджолою що була завезена  з Австрії , район Mariazeller.  Це щось похоже на наші Карпатські високогірні популяції. Яким саме способом вони  одержують такі низькі показники інбридності ? я думаю що  приливом нових  материнок. Коли ми були у Краутера, він  розповідав ,що знайшов компанію пасічників , які не знають що є бібрід !!!,   і живуть відокремлено від пасічницьких обєднаннь, і що він викупив у них кілька  сімей,  які були дуже добрими. Він в цьому році має від них дочок які облетілися  у них " під дубом", тобто на 639 чи 670 , бо 664 поїхала до мене.  Маю надію також заполучити цей матеріал для досліджень. 

По великому рахунку, аналізуючи те що відбувається у німців та австрійців в плані селекції, назви ліній , ніщо більше як  бренд , назва, і жодним чином не характеризує селекційний поступ, та не  має привязки до якихось конкретних маток  та лінійних груп.

Саме із за матеріалу тих невідомих відокремлених пасічників я тепер погано сплю ночами.:hmm:Все чекаю весну щоб отримати той невідомий матеріал

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Іван Михайлович сказал:

аналізуючи те що відбувається у німців та австрійців в плані селекції, назви ліній , ніщо більше як  бренд , назва, і жодним чином не характеризує селекційний поступ, та не  має привязки до якихось конкретних маток  та лінійних груп.

Посмотрите на Северогерманскую селекционную общину Пешетц.

Общаясь с Хансом-Йоахимом Тотцеком выяснилось что они стараются идти в пределах линии без прилива других кровей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Укроп сказал:

...все чекаю весну щоб отримати той невідомий матеріал

Та не переймайся,приедет и все будет нормально.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

згоден. я не звернув увагу . суть зрозуміла.
щодо  добору матеріалу  у Краутера. Дійсно, мене це також зацікавило. Відомо що перший матеріал був придбаний Турау  саме у сімейства Зінгерів , багато років назад.  Також відомо що   матеріал ще кілька разів одержувався з місць  Mariazeller  ( Австрія).  Цим займався Турау  з 1960 років. Як вони це робили , мені не відомо. Знаю що останні роки Турау вже не займається  селекцією, і все передав Краутеру , сам вже старенький, але часто навідується до Яна Краутера в  пасічницький сезон.  Мені лише відомо що вони вели збереження своїх генеалогічних ліній з бджолою що була завезена  з Австрії , район Mariazeller.  Це щось похоже на наші Карпатські високогірні популяції. Яким саме способом вони  одержують такі низькі показники інбридності ? я думаю що  приливом нових  материнок. Коли ми були у Краутера, він  розповідав ,що знайшов компанію пасічників , які не знають що є бібрід !!!,   і живуть відокремлено від пасічницьких обєднаннь, і що він викупив у них кілька  сімей,  які були дуже добрими. Він в цьому році має від них дочок які облетілися  у них " під дубом", тобто на 639 чи 670 , бо 664 поїхала до мене.  Маю надію також заполучити цей матеріал для досліджень. 
По великому рахунку, аналізуючи те що відбувається у німців та австрійців в плані селекції, назви ліній , ніщо більше як  бренд , назва, і жодним чином не характеризує селекційний поступ, та не  має привязки до якихось конкретних маток  та лінійних груп.
А скільки років Яну Краутеру?

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Егор Юрьев сказал:

Та не переймайся,приедет и все будет нормально.

Сказав Іван Михайлович що вони навіть кольором відрізняються, і дуже лагідні 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Sesk сказав:

А скільки років Яну Краутеру?

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk
 

я не знаю напевно, виглядає на 40.  Він ще займається ковальством.  Ми бачили його виробництво дамаської сталі, мене вразило.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Укроп сказал:

Сказав Іван Михайлович що вони навіть кольором відрізняються, і дуже лагідні 

И ты сразу закохався.

Эхххх,Вася,Вася:umora::umora:

Без иронии и подколов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Егор Юрьев сказал:

И ты сразу закохався.

Эхххх,Вася,Вася:umora::umora:

Без иронии и подколов.

Бо хочу подивитись на щось невідоме,не звідане. Дуже медисті Краутер сказав. Що ще потрібно для повного щастя?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Іван Михайлович сказал:

. Коли ми були у Краутера, він  розповідав ,що знайшов компанію пасічників , які не знають що є бібрід !!!,   і живуть відокремлено від пасічницьких обєднаннь, і що він викупив у них кілька  сімей,  які були дуже добрими. 

От бачите і визнані селекціонери користуються дідовськими матками.

А в нас як скажеш що шукаеш в горах у дідів то наші пасічники сміются.Хоча по закаулках можна найти і цікавий матеріал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, дочинец сказал:

От бачите і визнані селекціонери користуються дідовськими матками.

А в нас як скажеш що шукаеш в горах у дідів то наші пасічники сміются.Хоча по закаулках можна найти і цікавий матеріал.

По закаулках можна знайти справжній скарб для пасічника, і він в горах Карпат безперечно є. Тому не все так погано як хтось думає

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Укроп сказал:

По закаулках можна знайти справжній скарб для пасічника, і він в горах Карпат безперечно є. Тому не все так погано як хтось думає

А в основному розказують як погано ті хто може ніколи і не бачив карпати і те що є в карпатах.

А доказувати тому хто не хоче чути марна справа.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, дочинец сказав:

От бачите і визнані селекціонери користуються дідовськими матками.

А в нас як скажеш що шукаеш в горах у дідів то наші пасічники сміются.Хоча по закаулках можна найти і цікавий матеріал.

так, можна, потрібно шукати та аналізувати.  На жал,ь заробітчани наші , і сьогоднішні і старіші, зробили для  наших карпатських бджіл  багато прикрощів. Везли з за кордону все що вдавалося притягти, надіялися що все закордонне то " дуже файне"!. З часом , те "файне"  пропадало, не могло воно вижити в Карпатах,  і залишалися нащадки правдивих бджіл карпат та помісі з завезним сміттям. Так почала з"являтися   "карпатка"  що не дає до гнізда глянути, і роїться як скажена і колір змінила і ще багато чого не так як було колись.

Та попри все, є ще у нас справжня карпатська популяція Українських бджіл. І це ще раз ми довели проводячи масові перевірки і морфометричні і фенологічні і генетичні. Залишилося вичистити все  сміття що ще попадається  під видом карпатських бджіл. Відновити масову селекцію доборів та вибракування. Навчити людей якісно виводити маток і  все стане на свої місця. Люди будуть знати і розуміти, що  якісні бджолині матки це  такий самий скарб як племінне поголівя  тварин, як елітний посівний матеріал, і будуть цінити маток не просто як  рядових молодих маток, а як  якісний матеріал від відомого маткаря селекціонера, і відпадуть доморощені  маткарі що готові тисячами продавати ( аби купили!) маток пописаних фарбою від материнок без роду і племені, зібраних по окрузі від усіх  хто продав пакети,  і все це продавати під назвою "племінна елітна вучківського типу"! Маю тверду надію, скоро таке припиниться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, КАЕ сказав:

Пешец  внучки от какой материнки?.

 

 

я паспорт не взяв, а може де і лежить,це Богдан1 ІО зробив був, (можливо і паспорт десь є, треба шукати) то я встиг був від неї ще наклєпати, і бачу не промахнувся, правда весною від неї наклєпаю на хвости, а далі як получиться, бо при прийомі бджоли ніжку їй того:ak:, а карніка тиху заміну швидко робить коли зауважить дефект.Цієї зими в однієї дочки тієї ІОшки пробралась миш, наробила ділов, я ж при теплій погоді рішив зробити швидку чистку гнізда,так от при пересуванні рамок на чисте упорядковане місце побачив розплід печатний, величиною горловини банки скляної , а наступна рамка після розплоду запечатаний маточник, неприємно стало, така гарна сімейка, із повною можливістью виходу із зими , а нема матки, і тут бачу по стільнику ходить матка така красавіца, тож я здер маточник, а в ньому маса маточного молочка , а личинки нема ніякої.То ось по тому факту роздумували ще з одним пасічником, що спричинило до появи запечатаного маточника, як розуміти тихої заміни  адже,що спричинило появу печатного розплоду, це зрозуміло турбування бджолосімї мишею, і якби небуло но, і появою цього маточника теж є миш землеройка яка своїм неприєним запахом перебила запах феромонів тому бджола перейшла до виведення матки, ну а оскільки матка молода і здравствує то яйце на відріз відмовилась покласти, так вони і запечатали маточник без маточки.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Коли ми були у Краутера, він  розповідав ,що знайшов компанію пасічників , які не знають що є бібрід !!!,   і живуть відокремлено від пасічницьких обєднаннь, і що він викупив у них кілька  сімей,  які були дуже добрими.

    Сколько пчеловодов Украины знают что такое Бибрид? И что можно найти материал достойный и интересный не только в Австрии.

 

9 часов назад, Укроп сказал:

Саме із за матеріалу тих невідомих відокремлених пасічників я тепер погано сплю ночами.:hmm:Все чекаю весну щоб отримати той невідомий матеріал

       Нужно ли ездить далеко? Может народ прав когда говорит; "Тот же навоз, но издалека был завоз!"

 

10 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Яким саме способом вони  одержують такі низькі показники інбридності ? я думаю що  приливом нових  материнок.

     Австрийский материал впитал в себя долю от темной пчелы. Скленар, например, восстанавливался из семей которые были сильно метизированы- этот факт описан в статье о Гвидо Скленаре.

    Очень низкий инбридинг= наличие влияния иной породы. 

10 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Маю надію також заполучити цей матеріал для досліджень. 

   Было бы интересно для выявления отличий от карпатской пчелы. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

- Иванов,мне не нравится что ты спишь с моей женой.

- Да вас Петровых не поймешь.Ей нравится,а тебе не нравится.Вы уж сами разберитесь в этом.

 

Два противоречия.

 

1 час назад, Майер сказал:

...Нужно ли ездить далеко? Может народ прав когда говорит; "Тот же навоз, но издалека был завоз!"

 ....Было бы интересно для выявления отличий от карпатской пчелы. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, КАЕ сказав:

Я узнаю ее по Вашему описанию.У меня тоже есть матка от Пернера  71643.ситуация такая же .Не весь Пернер такой .От 71501,71255 отличались от этой.Эта  отличается более ранним расплодом,большей массой пчелы ,не так ограничивает матку как другие во время взятка .В зиму идет более сильной семьей ,чем привыкли видеть у Карники. Да и еще отличительная ее особенность немного больше "характера",чем мы привыкли видеть у Пернеровского маериала.По поводу Пешеца Вы забыли написать.Он от Рудь Евгения?

я ж кажу ІО робив Богдан1, паспорт може і є,а як є то він в зрубі, мені краще до Богдана зателефонувати і перепитати, абож попросити щоб виписав повторно паспорт згідно журналу який він веде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Егор Юрьев сказал:

Два противоречия.

 

7 часов назад, Майер сказал:

...Нужно ли ездить далеко? Может народ прав когда говорит; "Тот же навоз, но издалека был завоз!"

 ....Было бы интересно для выявления отличий от карпатской пчелы. 

    Противоречия тут нет- это две стороны одной медали. Одна уводит в некоторые мечтания. Другая опирается на житейский опыт, к которому иногда следует прислушаться.

     

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мої сьогодні літали, світило сонечко, трошки вітер невеличкий зривався, але пасіка гуділа. Почистив дна, і закрив сітку задвижкою, хай починають вирощувати розплід. В деякі швиденько глянув. Карніка з’їла половину від залишеного корму в зиму, кордован 80 відсотків. По підмору скрізь ідеально, стакан- півтора. Пернера штучного осіменіння, Бєлка, Хорст Херо, пешец Маха, Скленари ще в коматозі, не розпався навіть клуб. Зінгери клуби рихлі, розплоду ще немає, в 670-ої є на одній рамці невеличкий пятачок. Звісно зима ще не скінчилась, але на цей час, зимівлею я задоволений як слон після операції. Шана тій людині яка додумалась зимівлю сітка дно, то дуже полегшує зимівлю бджіл

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...