Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

7 минут назад, Витя сказал:

То Ви їх чим закриваєте?

Ковбасою. Напівкопченою.:umora:

Прилітною дощечкою. Чим же ще. Але конструкція прилітки на мій погляд невдала, доводиться трохи вошколупитись з пасатижами. 10 секунд хватає щоб бджоли з верхнюго льотка пішли в атаку. Такий час, охорона зимових запасів понад усе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И никто не обратил внимание на пост Серж 82 а стоило бы. Зерно там есть, и не малое 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, КАЕ сказал:

никто не обратил внимание на пост Серж 82 а стоило бы. Зерно там есть, и не малое 

на этот?

16 часов назад, Серж 82 сказал:

А навіщо Ви нижні закриваєте?

Для меня там зерна нет. У меня нижний леток не закрытый осенью все равно что милости просим для мышей. Вентиляция осуществляется через донные отверстия, надежно защищенные от проникновения грызунов.  Сейчас как раз идет миграция грызунов на зимние квартиры, поэтому если я не закрою летки вовремя, то в каждом улье разместится на зиму мышка-норушка или жабка-квакушка.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Ысч сказал:

на этот?

Для меня там зерна нет. У меня нижний леток не закрытый на зиму все равно что милости просим для мышей. Внтиляция осуществляется через донные отверстия надежно защищенные от проникновения грызунов. 

И все таки зерно там можете найти, 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бачу декілька причин чому матки в цьому сезоні збавили оберти раніше, аніж зазвичай. Особисто у мене вже давно немає дощу, земля суха мов камінь. В природі є принос пилку, але він не такий значний як би того хотілося. Бачу це по тому що годуючи курей випадково розсипав кукурудзяну дерть, то бджіл на ній зараз повно. Такого я в себе ніколи осінью не спостерігав. Матки які прийшли під осінь карніка-Розенталь,гарно встигли ще попрацювати. Зовсім недавно до них дивився то бачив гарні площі засіяні яйцями. Сьогодні перевіривши їх на кількість наявних кормів,побачив що яєць немає,бджоли їх викинули, і не стали доглядати. Ті матки які прийшли після Розенталів взагалі трошки лише посіяли, і зараз майже не сіють. Інша причина що напевно зима прийде до нас рано, або якщо не зима, то холода прийдуть скоро. Два фактори. Або нестача пилку, або відчувають скорий прихід холодів. Всі пізні маточки які приїхали вже осінью, підуть зимувати у відводках через перегородку, гріючи одна одну. Всі комфортні умови для зимівлі, я їм створив

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.09.2019 в 21:19, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Одразу бачу, що у Вас не чиста карпатка, а помісь. От я сьогодні оглядав всю свою невеличку пасіку (35 сімей) бо через два дні дружина примусово везе на відпочинок :). У всіх сім'ях або чиста карпатка, або F1 (не контрольоване парування). Є кілька сімей, де до початку серпня ще була карніка і там бджола не повністю помінялась. Так от, за цілий день зустрів помітну агресію і отримав єдиний укус від сім'Ї, де до початку серпня працювала ІО-шна комбінація "бєлка на тройзек".

Так у чистої карпатки є цілий ряд недоліків (не прогнозованість по ГКО, рійливість і т.д.), але це точно не агресія :).

Вже на 3-тій сезон помісь ...але ця помісь все одно класна і не ройлива.Я не знаю, що треба зробить, щоб вони зроїлись.Вони не рояться...міняють матку і працюють далі.:blink:Матки у них чорні, як смола з таким гарним відливом срібним.Завжди крупні, дрібноти не буває, сіють ідеально.Продали мені як карпатку, 100%.А там...хто його зна.

Я сьогодні оглядала всіх.І всі були не раді:umora: Але раз-два і заспокоїлись.Найбільші пофігісти Зінгер, як завжди.Ті навіть носа не підняли:umora:подивиться, хто це лазить і рамки рухає:umora: 

Але найбільше мене допік ройок, що прижився.Таких дибілів в мене давно не було:umora: я вже забула, як це..коли бджоли проводжають по пасіці і їх ще довго колотить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Inna сказал:

Але найбільше мене допік ройок, що прижився.Таких дибілів в мене давно не було:umora: я вже забула, як це..коли бджоли проводжають по пасіці і їх ще довго колотить.

Вмене одна сімейка бакфаста була трошки шобутна але меду принесли найбільше.  Так під кінець літа мов здуріли, поряд не  пройдеш так щоб парочка не прицепилася до мене. В кінці серпня ненароком задавив матку і не міг зрозуміти радіти мені чи ні. Зараз підсадив в цю сімейку матку Зінгер, залишилося лише перезимувати та весною дочекатися зміни бджоли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Sunday, September 15, 2019 в 12:23, Укроп сказал:

Це  добре що так. Я був теж колись придбав Словенок, то трошки покушували. На наступний сезон як буде можливість то візьму собі теж. Хай буде для колекції

Из Словении мной были ввезены матки от Пислаков.В сопроводительных документах указана материнская линия R488,т.к. других пчел там нет и матки свободного облета,то отцовская сторона понятное дело не указана.

Но  у всех маток с миролюбием все хорошо,злобы нет.

За Костомая не скажу,после общения с теми кто брал от него,как-то не рискнул хотя цена за матку до 10 евро дешевле.

Возможно что не вся словенка миролюбивая.Посмотрим.В следующем сезоне планирую привезти от Лузнара или Залетеля.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Егор Юрьев сказал:

Из Словении мной были ввезены матки от Пислаков.В сопроводительных документах указана материнская линия R488,т.к. других пчел там нет и матки свободного облета,то отцовская сторона понятное дело не указана.

Но  у всех маток с миролюбием все хорошо,злобы нет.

За Костомая не скажу,после общения с теми кто брал от него,как-то не рискнул хотя цена за матку до 10 евро дешевле.

Возможно что не вся словенка миролюбивая.Посмотрим.В следующем сезоне планирую привезти от Лузнара или Залетеля.

Візьму по одній, від того, і іншого. Особливих надій на них не покладаю, але хай будуть. Я в цьому році гарно підзарядився геть новим матеріалом.  Тепер  буду з весни дивитись що він собою представляє. Вже по деяких зараз бачу що будуть не погані. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не знаю куда лучше написать,но коль о карнике то думаю нарушений не будет.

Вчера у одной выловил двух неплодок.Видимо пока матка принималась и рассеивалась(она августовская) то заложили маточники ТС.

По засеву у меня к ней претензий нет,а им что-то не так.

На рамке с одной стороны матка,с другой две молодухи.

Вобщем как бы там ни было забрал неплодок,чтоб не спутать нарисовал маркером бело-зеленые метки и подкинул в нуки(еще три шт осталось неубраных) для эксперимента.:umora:Облетятся или нет.Трутень мало-мало в некоторых семьях есть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коллеги а где делся Андрей Сумчанин!?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Игоревич сказал:

Коллеги а где делся Андрей Сумчанин!?

Він сьогодні заходив на форум. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Friday, September 20, 2019 в 20:59, Игоревич сказал:

Коллеги а где делся Андрей Сумчанин!?

Дома.Занят.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні займався відбором маломедних рамок з гнізд, де був останній розплод. В одній із сімей з маткою Розенталь не міг знайти матку, думав ну все напевно замінили. Але потім знайшов без опалітки, і якби не врізане крило,то і не знав би що то не поміняна матка. Опалітку приклеїв нову, клею намастив гарно, тепер триматиметься. Здивував Маховський пешец, матка штучного осіменіння якій три роки, ще кладе яйця. Сім’ю зжав на дуже щільних семи рамках, пізніше подивлюсь до неї ще. Лише в небагатьох сім’ях ще є розплод на виході, а так в основній масі сімей розплоду вже немає. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні під вечір ще скоротив деякі сім’ї. Є в мене сім’я з польською Бєлкою,штучного осіменіння. Маткі пішов четвертий рік, я весь сезон від неї прививався, під кінець сезону почали тягти тиху заміну. Я маточники вирізав, робив на них відводки, але якийсь не вгледів і вони вивели молоду матку. Побачивши молоду матку я звичайно впав трохи у відчай, помітив вже молоду плідну матку, і до них до цих пір не дивився, лише давав сіроп. Сьогодні скорочуючи їм гніздо, звернув увагу що дуже сильна сім’я йде в зиму, аніж те що було протягом трьох років зазвичай. Хоча вона силою в зиму і тоді була серед лідерів. Яке ж було моє здивування коли на рамці, де вийшов останній розплод побачив двох маток, стару і молоду, які навіть при мені зустрілись одна з одною, понюхали одна одну, і кожна пішла по своїх справах. Шкодую що не було телефону, щоб зробити фото. Але взавтра думаю що їх знову побачу на одній рамці і сфоткаю. Молоду планую взавтра забрати, а стареньку пущу в зиму знов. Хай зимує четверту зиму, дуже хороших вона дає дочок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Укроп сказал:

Сьогодні під вечір ще скоротив деякі сім’ї. Є в мене сім’я з польською Бєлкою,штучного осіменіння. Маткі пішов четвертий рік, я весь сезон від неї прививався, під кінець сезону почали тягти тиху заміну. Я маточники вирізав, робив на них відводки, але якийсь не вгледів і вони вивели молоду матку. Побачивши молоду матку я звичайно впав трохи у відчай, помітив вже молоду плідну матку, і до них до цих пір не дивився, лише давав сіроп. Сьогодні скорочуючи їм гніздо, звернув увагу що дуже сильна сім’я йде в зиму, аніж те що було протягом трьох років зазвичай. Хоча вона силою в зиму і тоді була серед лідерів. Яке ж було моє здивування коли на рамці, де вийшов останній розплод побачив двох маток, стару і молоду, які навіть при мені зустрілись одна з одною, понюхали одна одну, і кожна пішла по своїх справах. Шкодую що не було телефону, щоб зробити фото. Але взавтра думаю що їх знову побачу на одній рамці і сфоткаю. Молоду планую взавтра забрати, а стареньку пущу в зиму знов. Хай зимує четверту зиму, дуже хороших вона дає дочок

тоже самое и я севодня увидел две матки в улье старая з меткой и молодая без и тоже встретились одна з одной и не дрались первий раз такое вижу вот не знаю што делать какую оставить а если молодая не облителась? наверное оставлю на усмотрение пчолам!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, svitaliy735@gmail.com сказал:

тоже самое и я севодня увидел две матки в улье старая з меткой и молодая без и тоже встретились одна з одной и не дрались первий раз такое вижу вот не знаю што делать какую оставить а если молодая не облителась? наверное оставлю на усмотрение пчолам!

У мене молода облітана, тому що ще влітку її вивели, і я її плідну побачив і помітив. Думав що стару вони вже прибрали, і сильно її не шукав тоді. Але я молоду приберу, а стара хай ще позимує, тому що планую від неї ще попрививатись

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.09.2019 в 14:25, Егор Юрьев сказал:

Не знаю куда лучше написать,но коль о карнике то думаю нарушений не будет.

Вчера у одной выловил двух неплодок.Видимо пока матка принималась и рассеивалась(она августовская) то заложили маточники ТС.

По засеву у меня к ней претензий нет,а им что-то не так.

На рамке с одной стороны матка,с другой две молодухи.

Вобщем как бы там ни было забрал неплодок,чтоб не спутать нарисовал маркером бело-зеленые метки и подкинул в нуки(еще три шт осталось неубраных) для эксперимента.:umora:Облетятся или нет.Трутень мало-мало в некоторых семьях есть.

Были иногда гот от года подобные ситуации . Зачастую такие матки облётываются и идут в зиму так и не засеяв и рамки.

Лично считаю это не есть хорошо , матка после облёта должна рассеятся хоть немного. но они шли так и не засеяв и яйца - весной летом это средненькие семьи. Бывает олётывались засевали пятак и в зиму, весной норм...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Укроп сказал:

Сьогодні під вечір ще скоротив деякі сім’ї. Є в мене сім’я з польською Бєлкою,штучного осіменіння. Маткі пішов четвертий рік, я весь сезон від неї прививався, під кінець сезону почали тягти тиху заміну. Я маточники вирізав, робив на них відводки, але якийсь не вгледів і вони вивели молоду матку. Побачивши молоду матку я звичайно впав трохи у відчай, помітив вже молоду плідну матку, і до них до цих пір не дивився, лише давав сіроп. Сьогодні скорочуючи їм гніздо, звернув увагу що дуже сильна сім’я йде в зиму, аніж те що було протягом трьох років зазвичай. Хоча вона силою в зиму і тоді була серед лідерів. Яке ж було моє здивування коли на рамці, де вийшов останній розплод побачив двох маток, стару і молоду, які навіть при мені зустрілись одна з одною, понюхали одна одну, і кожна пішла по своїх справах. Шкодую що не було телефону, щоб зробити фото. Але взавтра думаю що їх знову побачу на одній рамці і сфоткаю. Молоду планую взавтра забрати, а стареньку пущу в зиму знов. Хай зимує четверту зиму, дуже хороших вона дає дочок

если пчёла тянет тихую смену когда матка старенькая - это не спроста. Как правило если оставить старую она не перезимовывает - весной выйдет семья без матки или со слабой маткой которую будут менять сразу же после первого облёта, она и сеять плохо будет , если будет вообще по весне.

Сила такой семьи - очевидна т.к. в сеяло две матки. На Вашем месте не трогал бы молодую и на следующий год она показала бы лидируеющие результаты по мёду уверен на 100% , а так будете морочится со старухой , которая честно говоря и яйца ложит уже дефектные , мельче чем племенная молодая , а отсюда и митки будут не очень. - они не будут в лидерах однозначно - что касаемо на следующий год.Хотя у пчёл нет закономерностей может быть и по другому...

13 часов назад, Укроп сказал:

У мене молода облітана, тому що ще влітку її вивели, і я її плідну побачив і помітив. Думав що стару вони вже прибрали, і сильно її не шукав тоді. Але я молоду приберу, а стара хай ще позимує, тому що планую від неї ще попрививатись

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Женя К сказав:

На Вашем месте не трогал бы молодую и на следующий год она показала бы лидируеющие результаты по мёду уверен на 100% , а так будете морочится со старухой , которая честно говоря и яйца ложит уже дефектные , мельче чем племенная молодая , а отсюда и митки будут не очень. -

В даному випадку цінність цієї молодої матки рівна нулю,  це бджоли поміняли чистопородну племінну матку і внаслідок ТЗ отримали всього лиш матку вільного обльоту, яка для репродукції негодиться.  Це варіант хороший для бджіл, але не для матковода.

Теж мав таку молодуху, поміняли в сім'ї з племінною  материнкою,  я ризикнув і вибрав материнку, вирішив дати їй ще шанс, якщо зможе, то ще весною трохи попрацює на прививки, а маток вільного обльоту і так маю вдосталь

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я такую сохранил. На следующий год ещё выводил от неё, а матку молодую из семьи можно и в другой улей посадить А племенная заслужила своей смертью отойти если такая судьба 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, КАЕ сказал:

Я такую сохранил. На следующий год ещё выводил от неё, а матку молодую из семьи можно и в другой улей посадить А племенная заслужила своей смертью отойти если такая судьба 

А если загубит семью - может лучше старуху пересадить в слабочек или ще куда через перегородку, перезимует и тогда брать яйца.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, mixaskm сказал:

А если загубит семью - может лучше старуху пересадить в слабочек или ще куда через перегородку, перезимует и тогда брать яйца.

Плнменных не все держат в полноценных семьях. Есть разные мнения по этому поводу. Я предпочитаю племенную держать, ограничивая яйцекладку для того чтобы на дольше хватило, не так быстро рассеялась . Так что в моем случае не лучше так как она и так сидит в отводке И тренироваться в посадке племеенных-не очень правильно потом на ограниченном гнезде у племенной более крупные яйца, за ними, первыми часами личинок хорошо ухаживают, молочка в достатке, есть надежда на то что получишь качественных маток ф 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Женя К сказал:

Были иногда гот от года подобные ситуации . Зачастую такие матки облётываются и идут в зиму так и не засеяв и рамки.

Лично считаю это не есть хорошо , матка после облёта должна рассеятся хоть немного. но они шли так и не засеяв и яйца - весной летом это средненькие семьи. Бывает олётывались засевали пятак и в зиму, весной норм...

Было такое,но как-то не старался заметить когда же самый крайний срок что облетится.

Хотя и так понятно что все зависит от наличия трутня.

Мне она не нужна,еще лишних пару штук будет после объединения,просто эксперимент.

По состоянию на вчера,т.е. 24 сентября,одной уже нет.Нук ссыпал и убрал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, КАЕ сказав:

Я такую сохранил. На следующий год ещё выводил от неё, а матку молодую из семьи можно и в другой улей посадить А племенная заслужила своей смертью отойти если такая судьба 

В моєму випадку молода була неплодка, бо на льотках стоять решітки, спаруватися немогла. Якби змінили трохи швидше,  можна б було ту неплодку використати для ШО, а так їй неповезло... 

А племінна нехай ще трохи  попрацює, як не на прививку, то на трутня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...