Jump to content
владек

Методи визначення породи бджіл

Recommended Posts

1 хвилину тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Для початку визначаються критеріЇ породності. Далі відбір за відповідністю цим критерям. Один з варіантів визначення цих критетіїв добре описаний Рутнером в "Техника содержания...". Були проведені морфометричні дослідження величезного масиву бджіл природної популяції карніки. Потім за цими даними були побудовані сумарні варіаційні криві, котрі і дали можливість визначити критерії породності аборигенної карніки.

Це все ясно.

Питання звідки появилась чистопородна  бджола? З чого її відточували? 

На мою думку з помісів.

Тому що роїння це основний розвиток бджоли. А рої не прив'язані до законів породного районування. Ось до чого я підводжу. МОРФОМЕТРІЯ всіх і вся, ну це типу кому немає що робити. (як мені:umora:)

Переконайте.

9 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Це все ясно.

Питання звідки появилась чистопородна  бджола? З чого її відточували? 

На мою думку з помісів.

Тому що роїння це основний розвиток бджоли. А рої не прив'язані до законів породного районування. Ось до чого я підводжу. МОРФОМЕТРІЯ всіх і вся, ну це типу кому немає що робити. (як мені:umora:)

Переконайте.

А звідки взялися помісі? Не зараз, а раніше, до масових продаж пакетів і маток.  Це вже пізніше  пішла метизація, коли почали возити все і скрізь, а раніше кожна порода мала свій стандарт по морфометрії.і по екстер'єру, ці всі дані існують.

На рахунок роїв, існує природній відбір, в тих же Карпатах інша порода просто немогла вижити.

Edited by davolodya
1 хвилину тому, davolodya сказав:

А звідки взялися помісі?

Ось це і виясняємо. Я думаю що за мільйони років бджоли самі "пакетами" переміщувались по Євразії. Тому майже у всіх і були "якісь" помісі.

Питання звідки чистапорода????

12 хвилини тому, davolodya сказав:

На рахунок роїв, існує природній відбір, в тих же Карпатах інша порода просто немогла вижити.

А зараз інша порода живе?

Чи рої з УС не літають по горах, а також  італійка, яка чудово себе почуває навіть в ще більших горах чим Карпати. Думаю що ця теорема "просто немогла вижити" ще не доведена.

25 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

А зараз інша порода живе?

Чи рої з УС не літають по горах, а також  італійка, яка чудово себе почуває навіть в ще більших горах чим Карпати. Думаю що ця теорема "просто немогла вижити" ще не доведена.

Зараз клімат дуже змінився, італійка зараз у нас зимує нормально, а раніше немогла, те ж саме стосується і інших порід, кожна була пристосована до своїх місцевих умов, тому масової гібридизації як такої небуло:IMHO:, це вже пізніше людина хотіла зробити як краще, а вийшло як завжди, зараз маємо гібриди і намагаємось з них виділити щось чисте.

Візьміть масове ввезення і нав'язування усім кавказянки, це вже потім вияснили, що вона у нас незимує, але ж кавказький трутень породи конкретно підпортив,  наслідки досьогодні розгрібаємо,  чи Ви з тим незгідні?

Edited by davolodya
13 хвилини тому, davolodya сказав:

кожна була пристосована до своїх місцевих умов,

ок, приймаю з натяжкою таку відповідь.

Ще будуть варіанти Чистопородності?

1 час назад, davolodya сказал:

А звідки взялися помісі? Не зараз, а раніше, до масових продаж пакетів і маток.  Це вже пізніше  пішла метизація, коли почали возити все і скрізь, а раніше кожна порода мала свій стандарт по морфометрії.і по екстер'єру, ці всі дані існують.

Морфометрія по екстерєру , ще яка може бути.? В вашому розумінні естерєр, шо воно таке?:hi: 

Edited by Пахомич
помилка
39 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Ще будуть варіанти Чистопородності?

трішки ускладню задачу.

карніка чи карпатка могли роями літати друг до дружки?

карніка чи карпатка могли природними "пакетами"  зайняти південь України, чи чекали транспорт? Що їм мішало вижити в наших умовах?

Edited by Mihail-ves
34 хвилини тому, Пахомич сказав:

Морфометрія по екстерєру , ще яка може бути.? В вашому розумінні естерєр, шо воно таке?:hi: 

В моєму розумінні морфометрія - це різні індекси, які вимірюють на крилах, а екстер'єр - це зовнішній вигляд, тобто колір, довжина хоботка, довжина і густота опушення і т.д.

Термин "порода" немного режет слух, наверное, речь идет о расах пчел, точнее о аборигенных расах. Это пчелы которые самостоятельно формировались длительное время без активного участия человека. Есть книга с описанием рас пчел Брата Адама - часть III.

42 минуты назад, Mihail-ves сказал:

карніка чи карпатка могли природними "пакетами"  зайняти південь України, чи чекали транспорт? Що їм мішало вижити в наших умовах?

Если там не было других местных пчел то могли. У любой местной пчелы есть свои особенности, используя которые они могут выживать со своей территории не местных. Если рассматривать "залет" карпатки на юг то от чего они будут страдать в первую очередь это воровитость   южанок и высокая зимостойкость им при этом не поможет. Любая раса пчел имеет максимальную выживаемость только в той географической или природной зоне где она формировалась. 

Требования к пчелам которые мы хотим держать на пасеке несколько отличаются от тех которые есть у аборигенов, поэтому и появился импорт маток других рас, а от сюда гибриды и помеси. Сейчас появились породы   пчел созданные за счет селекции,  которых базируется чаще всего на основе местных рас пчел. :IMHO1:   

Edited by Брониславович
  • Like 4
3 часа назад, Mihail-ves сказал:

трішки ускладню задачу.

Это Вы спрашиваете серьёзно  или прикалываетесь ? 

Edited by Сергей Тюркин
1 хвилину тому, Сергей Тюркин сказав:

Это Вы спрашиваете серьёзно  или прикалываетесь ? 

І та і ні. :umora:

Просто вище сказано що в Карпатах УС не виживе, то логічно, чи виживе карпатка на території УС.

:hi:

Edited by ЮМос
28 хвилин тому, ЮМос сказав:

:hi:

я Так розумію буде ще один "сектант";). Ласкаво просимо в наш колектив.

• Like 1
2 часа назад, davolodya сказал:

В моєму розумінні морфометрія - це різні індекси, які вимірюють на крилах, а екстер'єр - це зовнішній вигляд, тобто колір, довжина хоботка, довжина і густота опушення і т.д.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Морфометрія   .      https://www.google.com.ua/url?  Одне  без одного нічого не варті. Екстерєр і морфометрія  використовуються не тільки в бджільництві     
  • Like 2
4 години тому, Mihail-ves сказав:

трішки ускладню задачу.

карніка чи карпатка могли роями літати друг до дружки?

Я б поставив більш важливе питання-а чи була настільки впливова роль людини в цьому процесі ?коли все варилося у власному соці і не було глобальних переміщень людиною.

• Like 1
1 година тому, Пахомич сказав:

https://uk.wikipedia.org/wiki/Морфометрія   .      https://www.google.com.ua/url?  Одне  без одного нічого не варті. Екстерєр і морфометрія  використовуються не тільки в бджільництві     

Пахомич, а я Вам хіба не те саме сказав? Хочете- міряйте, буде Вам морфометрія, хочете - дивіться на зовнішній вигляд, буде Вам екстер'єр

• Like 1
3 минуты назад, davolodya сказал:

Пахомич, а я Вам хіба не те саме сказав? Хочете- міряйте, буде Вам морфометрія, хочете - дивіться на зовнішній вигляд, буде Вам екстер'єр

Ще краще пощупати , то буде одне і друге:umora::ay:

• Haha 2
4 години тому, Брониславович сказав:

Если рассматривать "залет" карпатки на юг то от чего они будут страдать в первую очередь это воровитость   южанок

Брониславович  Ви чесно вірите в  те що написали?

Я думаю що своїм взривним весняним стартом та роїнням вони дано найшли спосіб перебити всіх "воровок южанок".

Чомусь панство зациклилось на крилі, яке щупане перещупане і перемірено давним давно. Правда нікому в голову не стукнуло зробити новизну і внести індекси Кузьміча , Брониславича, Маєра, Пахомича і до процента визначити вплив других порід на бджіл невідомого походження. 

• Haha 1
4 хвилини тому, Пахомич сказав:

яке щупане перещупане і перемірено давним давно

там "наших" крил не було, тому тепер пробуємо своє.

4 хвилини тому, Пахомич сказав:

І чого Mihail-ves  регоче?

від проценту крові в расах бджіл.

Все, вибачайте, я на цьому закінчую тролінг. Треба нові крила міряти. Але на запитання чекаю відповіді.:umora:

Edited by Mihail-ves
4 години тому, Брониславович сказав:

Термин "порода" немного режет слух, наверное, речь идет о расах пчел, точнее о аборигенных расах. Это пчелы которые самостоятельно формировались длительное время без активного участия человека. Есть книга с описанием рас пчел Брата Адама - часть III.   

Може знаєте коли можна буде її купити.

5 минут назад, Mihail-ves сказал:

там "наших" крил не було, тому тепер пробуємо своє.

Немає крил наших не наших. Є розроблені методики і правила визначення екстерєрних  показників. То шо ви хочете видати свою чорну аскариду за чудо природи , то вона просто має уродливі форми.

• Like 1